ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 22:33

KLGJ skualifikon 14 kandidatë për në Gjykatën e Lartë, tetë ende në garë

KLGJ skualifikon 14 kandidatë për në Gjykatën e Lartë, tetë ende në garë
Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGJ njoftoi të martën se vendosi skualifikimin e 14 kandidatëve për në vendet vakante të Gjykatës së Lartë, pasi nuk plotësonin kriteret formale, që përfshijnë shkollimin dhe vjetërsinë në ...
GazetaTema | 11-Sep-2019 21:08
Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGJ njoftoi të martën se vendosi skualifikimin e 14 kandidatëve për në vendet vakante të Gjykatës së Lartë, pasi nuk plotësonin kriteret formale, që përfshijnë shkollimin dhe vjetërsinë në ...

Gara për Gjykatën e Lartë/ Kualifikohen 8 juristë për tre vende, skualifikohen 14
Siç edhe ndodhi gjatë garës për në Gjykatën Kushtetuese, edhe në konkurrimin për në Gjykatën e Lartë , është rrudhur ndjeshëm lista e pretendentëve që synojnë tre vende vakante në gjykatën supreme.
Top Channel | 11-Sep-2019 19:57
Siç edhe ndodhi gjatë garës për në Gjykatën Kushtetuese, edhe në konkurrimin për në Gjykatën e Lartë , është rrudhur ndjeshëm lista e pretendentëve që synojnë tre vende vakante në gjykatën supreme.

Plotësimi i Gjykatës së Lartë, KLGJ përzgjedh 8 nga 22 kandidatët
mapo.al Pirgu me më shumë se 32 mijë çështje të grumbulluara në Gjykatën e Lartë pas daljes së saj nga funksionimi do të presë edhe disa muaj derisa të nisë shqyrtimi i dosjeve të para. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka ...
Mapo | 11-Sep-2019 16:34
mapo.al Pirgu me më shumë se 32 mijë çështje të grumbulluara në Gjykatën e Lartë pas daljes së saj nga funksionimi do të presë edhe disa muaj derisa të nisë shqyrtimi i dosjeve të para. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka ...

KLGJ përjashton 14 juristë nga procedura e emërimit në Gjykatën e Lartë
Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) zhvilloi mbledhjen e radhës në të cilën miratoi disa vendime të rëndësishme. Konkretisht, KLGJ shqyrtoi projektvendimet për verifikimin e kushteve dhe kritereve për 14 kandidatë për ...
Lexo | 11-Sep-2019 20:05
Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) zhvilloi mbledhjen e radhës në të cilën miratoi disa vendime të rëndësishme. Konkretisht, KLGJ shqyrtoi projektvendimet për verifikimin e kushteve dhe kritereve për 14 kandidatë për ...

Gara për tre anëtarë të Gjykatës së Lartë, KLGJ miraton vetëm 8 kandidatë
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka miratuar 8 kandidatë për gjyqtarë, që garojnë për tre vende në Gjykatën e Lartë. 14 kandidatë të tjerë u skualifikuan për mosplotësim të kritereve për atë detyrë. Këshilli i Lartë Gjyqësor ...
ABCNews | 11-Sep-2019 18:30
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka miratuar 8 kandidatë për gjyqtarë, që garojnë për tre vende në Gjykatën e Lartë. 14 kandidatë të tjerë u skualifikuan për mosplotësim të kritereve për atë detyrë. Këshilli i Lartë Gjyqësor ...

KLGJ skualifikon 14 kandidatë për në Gjykatën e Lartë, tetë ende në garë
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGJ njoftoi skualifikimin e 14 kandidatëve për në Gjykatën e Lartë, për vendet e rezervuar për ...
Reporter | 11-Sep-2019 19:57
Ky lajm u publikua fillimisht në www.reporter.al, Rrjeti Ballkanik i Gazetarisë Investigative. Këshilli i Lartë Gjyqësor, KLGJ njoftoi skualifikimin e 14 kandidatëve për në Gjykatën e Lartë, për vendet e rezervuar për ...

Vettingu “dogji” Xhezair Zaganjorin, KLGJ shpall garën për vakancën e krijuar
TIRANË Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së ...
BalkanWeb | 11-Sep-2019 16:17
TIRANË Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së ...

Djegia e Zaganjorit nga vettingu, KLGJ bën lëvizjen e radhës
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, ...
Lapsi | 11-Sep-2019 17:14
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, ...

Sollaku dhe Sadushi në rrugën drejt Gjykatës së Lartë
Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Theodhori Sollaku dhe drejtori i Shkollës së Magjistraturës, Sokol Sadushi janë ndër 8 të kualifikuarit për të qenë anëtar të Gjykatës së Lartë. Emrat e tyre u përzgjodhën nga KLGJ mes 22 ...
Respublica | 11-Sep-2019 18:44
Ish-Prokurori i Përgjithshëm, Theodhori Sollaku dhe drejtori i Shkollës së Magjistraturës, Sokol Sadushi janë ndër 8 të kualifikuarit për të qenë anëtar të Gjykatës së Lartë. Emrat e tyre u përzgjodhën nga KLGJ mes 22 ...

Shkarkimi i Zaganjorit, KLGj shpall garën për vakancën e krijuar
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, ...
Gazeta Dita | 11-Sep-2019 18:24
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ky vend vakant u krijua pas shkarkimit nga detyra të kreut të Gjykatës së Lartë, ...

Gara për Gjykatën e Lartë, skualifikohen 13 juristë, kalojnë Sadushi dhe Sollaku
13 nga 22 juristët e karrierës që kandidiaun për tre vendet vakante ne gjykatën e lartë që zgjidhen nga kandiditët jo gjyqtarë u skualifikuan nga gara. Në mbledhjen e rradhës , këshilli i lartë gjyqsorë lejoi vazhdimin ...
VizionPlus | 11-Sep-2019 15:58
13 nga 22 juristët e karrierës që kandidiaun për tre vendet vakante ne gjykatën e lartë që zgjidhen nga kandiditët jo gjyqtarë u skualifikuan nga gara. Në mbledhjen e rradhës , këshilli i lartë gjyqsorë lejoi vazhdimin ...

Pas shkarkimit të Zaganjorit, KLGJ shpall garën për vendin vakant për në Gjykatën e Lartë
Pas shkarkimit të Xhezair Zaganjorit, Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ish-kreu i Gjykatës së Lartë ishte emëruar ...
Politiko | 11-Sep-2019 17:06
Pas shkarkimit të Xhezair Zaganjorit, Këshilli i Lartë Gjyqësor ka shpallur garën për kandidatët, të cilët synojnë të plotësojnë vendin e katërt vakant në këtë institucion. Ish-kreu i Gjykatës së Lartë ishte emëruar ...

Gjykata e Lartë drejt krijimit/ KLGJ hap garën për anëtarin e katërt
Pas shkarkimit të kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, Këshilli i Lartë Gjyqësor ka çelur garën për kandidatët që do të plotësojnë vendin e katërt vakant. Kryegjyqtari i Lartë u përjashtua nga sistemi ...
Dritare | 11-Sep-2019 16:52
Pas shkarkimit të kreut të Gjykatës së Lartë, Xhezair Zaganjori, Këshilli i Lartë Gjyqësor ka çelur garën për kandidatët që do të plotësojnë vendin e katërt vakant. Kryegjyqtari i Lartë u përjashtua nga sistemi ...

Shkarkimi i Zaganjorit/ KLGJ shpall vendin vakant për në Gjykatën e Lartë
KLGJ shpall vendin e katërt vakant për në Gjykatën e Lartë. Vendi vakant u la nga ish-kreu i kësaj gjykate, Xhezair Zaganjori, i cili u shkarkua nga shkalla e dytë e Vettingut. Fillimisht Zaganjori ishte konfirmuar në ...
Lajmi i Fundit | 11-Sep-2019 16:24
KLGJ shpall vendin e katërt vakant për në Gjykatën e Lartë. Vendi vakant u la nga ish-kreu i kësaj gjykate, Xhezair Zaganjori, i cili u shkarkua nga shkalla e dytë e Vettingut. Fillimisht Zaganjori ishte konfirmuar në ...

22 kandidatë për Gjykatën e Lartë, nis përzgjedhja e emrave
Nisi sot procedura e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit të Shqipërisë. Ky këshill nisi për verifikim të kushteve dhe kritereve të përzgjedhjes së kandidatëve, nga radhët e juristëve, për në pozicionet e lira të Gjykatës ...
Gazeta Observer | 11-Sep-2019 14:09
Nisi sot procedura e Këshillit të Lartë të Gjyqësorit të Shqipërisë. Ky këshill nisi për verifikim të kushteve dhe kritereve të përzgjedhjes së kandidatëve, nga radhët e juristëve, për në pozicionet e lira të Gjykatës ...

22 kandidatë për Gjykatën e Lartë, nis përzgjedhja e emrave
Nisi sot procedura e Këshilli të Lartë të Gjyqësorit nisi për verifikim të kushteve dhe kritereve të përzgjedhjes së kandidatëve, nga radhët e juristëve, për në pozicionet e lira të Gjykatës së Lartë. Janë 22 emra ...
Gazeta Express | 11-Sep-2019 13:34
Nisi sot procedura e Këshilli të Lartë të Gjyqësorit nisi për verifikim të kushteve dhe kritereve të përzgjedhjes së kandidatëve, nga radhët e juristëve, për në pozicionet e lira të Gjykatës së Lartë. Janë 22 emra ...

Plotësimi i vakancave në Gjykatën e Lartë, KLGJ shqyrton kandidatët
Këshilli i Lartë Gjyqësor po diskuton me dyer të mbyllura plotësimin e kushteve e kritereve për 22 kandidatë nga radhët e juristëve, që kanë shprehur interes për të qenë anëtarë të Gjykatës së Lartë. 8 nga kandidatët ...
ABCNews | 11-Sep-2019 13:18
Këshilli i Lartë Gjyqësor po diskuton me dyer të mbyllura plotësimin e kushteve e kritereve për 22 kandidatë nga radhët e juristëve, që kanë shprehur interes për të qenë anëtarë të Gjykatës së Lartë. 8 nga kandidatët ...

Ja kandidatët e kualifikuar për Gjykatën e Lartë!
Ditën e sotme janë shqyrtuar 22 kandidatët që garojnë për vendet vakante për Gjykatën e Lartë. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka skualifikuar 13 kandidatë, të cilët nuk përmbushin kriteret bazë. Një është dorëhequr, ndërsa ...
Dritare | 11-Sep-2019 13:26
Ditën e sotme janë shqyrtuar 22 kandidatët që garojnë për vendet vakante për Gjykatën e Lartë. Këshilli i Lartë Gjyqësor ka skualifikuar 13 kandidatë, të cilët nuk përmbushin kriteret bazë. Një është dorëhequr, ndërsa ...

Gara në Gjykatën e Lartë/ Kush janë kandidatët e përzgjedhur (EMRAT)
Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka përzgjedhur në mbledhjen e sotme kandidatët që kualifikohen për vijimin e garës për t’u bërë pjesë e Gjykatës së Lartë. Nga tërësia e 22 kandidatëve aplikantë, vetëm 8 prej tyre do të ...
Lapsi | 11-Sep-2019 12:54
Këshilli i Lartë Gjyqësor (KLGJ) ka përzgjedhur në mbledhjen e sotme kandidatët që kualifikohen për vijimin e garës për t’u bërë pjesë e Gjykatës së Lartë. Nga tërësia e 22 kandidatëve aplikantë, vetëm 8 prej tyre do të ...

Dalin emrat/ Kush janë 8 kandidatët që vijojnë garën për në Gjykatën e Lartë
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka përzgjedhur në mbledhjen e sotme kandidatët, që kualifikohen për në Gjykatën e Lartë. Nga 22 kandidatë, që kishin aplikuar për t’u bërë pjesë e Gjykatës së Lartë, vetëm tetë prej tyre do të ...
Lexo | 11-Sep-2019 13:05
Këshilli i Lartë Gjyqësor ka përzgjedhur në mbledhjen e sotme kandidatët, që kualifikohen për në Gjykatën e Lartë. Nga 22 kandidatë, që kishin aplikuar për t’u bërë pjesë e Gjykatës së Lartë, vetëm tetë prej tyre do të ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved