ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 07:42

Shkup, shuhet zjarri në Pintija

Shkup, shuhet zjarri në Pintija
Zjarri në lagjen Pintija është shuar, informojnë sot nga Njësia Terrotiriale Kundër Zjarrit në Bashkinë e Shkupit. Zjarri shpërtheu dje rreth orës 11:30 në rajonin malor mbi Pintijan dhe kaploi një hapësirë të madhe të ...
Telegrafi | 19-Aug-2019 08:59
Zjarri në lagjen Pintija është shuar, informojnë sot nga Njësia Terrotiriale Kundër Zjarrit në Bashkinë e Shkupit. Zjarri shpërtheu dje rreth orës 11:30 në rajonin malor mbi Pintijan dhe kaploi një hapësirë të madhe të ...

Zjarri në Pintija është ende aktiv
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 20:32
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...

Zjarr në fshatin Grupçin të Zhelinës (VIDEO)
Një vatër e re zjarri ka shpërthyer edhe në fshatin Grupçin të Komunës së Zhelinës. Zjarrfikësit kanë dal në vendngjarje dhe po bëjnë përpjekje për vënien nën kontroll të zjarrit dhe shuarjen e plotë të tij. Ndërkohë që ...
TetovaSot | 19-Aug-2019 10:20
Një vatër e re zjarri ka shpërthyer edhe në fshatin Grupçin të Komunës së Zhelinës. Zjarrfikësit kanë dal në vendngjarje dhe po bëjnë përpjekje për vënien nën kontroll të zjarrit dhe shuarjen e plotë të tij. Ndërkohë që ...

Zjarr në fshatin Grupçin të Zhelinës (video)
Një vatër e re zjarri ka shpërthyer edhe në fshatin Grupçin të Komunës së Zhelinës. Zjarrfikësit kanë dal në vendngjarje dhe po bëjnë përpjekje për vënien nën kontroll të zjarrit dhe shuarjen e plotë të tij. Ndërkohë që ...
Alsat-M | 19-Aug-2019 10:02
Një vatër e re zjarri ka shpërthyer edhe në fshatin Grupçin të Komunës së Zhelinës. Zjarrfikësit kanë dal në vendngjarje dhe po bëjnë përpjekje për vënien nën kontroll të zjarrit dhe shuarjen e plotë të tij. Ndërkohë që ...

Vendoset nën kontroll zjarri që shpërtheu në vendbanimin Pintija të Shkupit
Është vendosur nën kontroll zjarri që shpërtheu sot në vendbanimin Printija të Shkupit. Zjarri përfshiu një pyll të përzier në një sipërfaqe të madhe. Siç informojnë për AIM-në nga Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 18:45
Është vendosur nën kontroll zjarri që shpërtheu sot në vendbanimin Printija të Shkupit. Zjarri përfshiu një pyll të përzier në një sipërfaqe të madhe. Siç informojnë për AIM-në nga Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të ...

Katër vatra aktive të zjarrit në Shkup
Disa pjesë të Maqedonisë së Veriut janë përfshirë nga zjarri. Zjarri ka përfshirë edhe lagjen Pintia të kryeqytetit Shkupi, zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski, thotë se atje kanë ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 23:11
Disa pjesë të Maqedonisë së Veriut janë përfshirë nga zjarri. Zjarri ka përfshirë edhe lagjen Pintia të kryeqytetit Shkupi, zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski, thotë se atje kanë ...

Zjarri në Pintija është ende aktiv
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...
Arbresh | 18-Aug-2019 21:01
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...

Gjendja me zjarret, katër vatra aktive në Shkup (VIDEO)
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 20:32
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...

Gjendja me zjarret, katër vatra aktive në Shkup
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 18:10
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...

zja.rr mbi lagjen Pintia, digjen pyje të përziera
Shkup, 18 gusht 2019 (MEDIAL) – Një zjarr shpërtheu sot rreth orës 11.30 minuta në pyllin mbi lagjen Pinitia të Shkupit. Nga zjarri është përfshirë një sipërfaqe e madhe e pyjeve të përziera. Siç njoftojnë nga Njësia ...
Medial | 18-Aug-2019 16:27
Shkup, 18 gusht 2019 (MEDIAL) – Një zjarr shpërtheu sot rreth orës 11.30 minuta në pyllin mbi lagjen Pinitia të Shkupit. Nga zjarri është përfshirë një sipërfaqe e madhe e pyjeve të përziera. Siç njoftojnë nga Njësia ...

Shuhet zjarri në Bukoviq dhe Llaskarcë
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...
Shenja | 18-Aug-2019 16:20
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...

Maqedonia kaplohet nga zjarret, vatër e re mbi lagjen Pintija në Shkup
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 15:53
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...

Zjarr në afërsi të Pintias, zjarrfikësit po përpiqen të lokalizojnë zjarrin
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 15:32
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...

Vazhdon shuarja e zjarreve nëpër fshatrat e Shkupit
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 12:31
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...

Vatër e re zjarri mbi lagjen Pintija në Shkup
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 15:01
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...

Vazhdon shuarja e zjarreve nëpër fshatrat e Shkupit
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...
Gazeta Observer | 18-Aug-2019 13:57
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...

Shkup: Zjarri në Bukoviq është vënë nën kontroll
Zjarri pyjor që ka shpërthyer rreth orës 10 të mëngjesit të sotëm në një teren të pakalueshëm mbi fshatin Bukoviq, mes fshatrave Rahoviq dhe Llaskar është vënën nën kontroll. Zëvendëskomandanti i Njësisë së Zjarrfikësit ...
TetovaSot | 17-Aug-2019 22:19
Zjarri pyjor që ka shpërthyer rreth orës 10 të mëngjesit të sotëm në një teren të pakalueshëm mbi fshatin Bukoviq, mes fshatrave Rahoviq dhe Llaskar është vënën nën kontroll. Zëvendëskomandanti i Njësisë së Zjarrfikësit ...

Zjarri në Bukoviq është vënë nën kontroll
Zjarri pyjor që ka shpërthyer rreth orës 10 të mëngjesit të sotëm në një teren të pakalueshëm mbi fshatin Bukoviq, mes fshatrave Rahoviq dhe Llaskar është vënën nën kontroll. Zëvendëskomandanti i Njësisë së Zjarrfikësit ...
Shenja | 17-Aug-2019 21:26
Zjarri pyjor që ka shpërthyer rreth orës 10 të mëngjesit të sotëm në një teren të pakalueshëm mbi fshatin Bukoviq, mes fshatrave Rahoviq dhe Llaskar është vënën nën kontroll. Zëvendëskomandanti i Njësisë së Zjarrfikësit ...

Shkup: Zjarri mbi Llaskarcë, ndërhyjnë zjarrfikësit
Një mal mes fshatrave Llaskarcë dhe Bukoviç të Shkupit është përfshirë nga flakët që në orët e paraditës. Për shkak të thatësirës dhe motit të nxehtë, zjarri ka filluar që të zgjerojë perimetrin duke vënë në rrezik ...
TetovaSot | 17-Aug-2019 18:48
Një mal mes fshatrave Llaskarcë dhe Bukoviç të Shkupit është përfshirë nga flakët që në orët e paraditës. Për shkak të thatësirës dhe motit të nxehtë, zjarri ka filluar që të zgjerojë perimetrin duke vënë në rrezik ...

Zjarr pyjor në Dërven të Shkupit (VIDEO)
Një zjarr pyjor ka shpërthyer mëngjesin e sotëm, rreth orës 10, në një terren të pakalueshëm mbi fshatin Bukoviq, mes fshatrave Rahoviq dhe Llaskarcë. Bëhet fjalë për terren në të cilin është vështirë të depërtojnë ...
Shenja | 17-Aug-2019 18:29
Një zjarr pyjor ka shpërthyer mëngjesin e sotëm, rreth orës 10, në një terren të pakalueshëm mbi fshatin Bukoviq, mes fshatrave Rahoviq dhe Llaskarcë. Bëhet fjalë për terren në të cilin është vështirë të depërtojnë ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved