ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 05:56

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...
Telegrafi | 19-Aug-2019 07:44
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Sot në Prishtinë nisë edicioni i 38 i Seminarit Ndërkombëtar të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare. Ceremonia zyrtare e hapjes së seminarit do të nisë nga ora 11:00 në Fakultetin Filologjik të Universitetit të ...
Klan Kosova | 19-Aug-2019 08:25
Sot në Prishtinë nisë edicioni i 38 i Seminarit Ndërkombëtar të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare. Ceremonia zyrtare e hapjes së seminarit do të nisë nga ora 11:00 në Fakultetin Filologjik të Universitetit të ...

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...
InFokusi | 19-Aug-2019 07:40
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...
Gazeta Express | 19-Aug-2019 07:40
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...
Indeks Online | 19-Aug-2019 07:35
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...

Sot nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...
Kosova Press | 19-Aug-2019 07:29
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Sot kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet dhe është shndërruar në ngjarjen kryesore në fushën e ...

45 vjet më parë, vërejtjet nga Tirana zyrtare për Seminarin e Albanologjisë:”…Një ndërmarrje e pamenduar mirë nga ana e kosovarëve”
Shkruan: Begzad Baliu Kohë më parë në Arkivat e Shqipërisë u hap Dosja e Enver Hoxhës dhe Hysni Kapos në të cilën veç tjerash doli edhe një INFORMACION i datës 6.9.1974 për Ministrinë e Punëve të Jashtme, nga drejtori i ...
Gazeta Observer | 19-Aug-2019 01:46
Shkruan: Begzad Baliu Kohë më parë në Arkivat e Shqipërisë u hap Dosja e Enver Hoxhës dhe Hysni Kapos në të cilën veç tjerash doli edhe një INFORMACION i datës 6.9.1974 për Ministrinë e Punëve të Jashtme, nga drejtori i ...

Nesër nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe këtë vit interesimi i studentëve për të mësuar gjuhën shqipe është i madh. Po ashtu edhe ...
Lajminet | 18-Aug-2019 19:58
Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe këtë vit interesimi i studentëve për të mësuar gjuhën shqipe është i madh. Po ashtu edhe ...

Nesër nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Nesër hapet edicioni i 38-të i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare . Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe ...
Arbresh | 18-Aug-2019 19:41
Nesër hapet edicioni i 38-të i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare . Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe ...

Nesër nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Nesër hapet edicioni i 38-të i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare . Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 19:35
Nesër hapet edicioni i 38-të i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare . Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe ...

Nesër nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Nesër hapet edicioni i 38-të i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare . Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe ...
Gazeta Observer | 18-Aug-2019 15:10
Nesër hapet edicioni i 38-të i Seminarit të Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare . Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të shumtë nga vende të ndryshme. Sipas drejtorit të Seminarit, Shkumbin Munishi edhe ...

Të hënën nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Këtë të hënë kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet. Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të ...
Gazeta Monitor | 17-Aug-2019 12:40
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Këtë të hënë kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet. Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të ...

Të hënën nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Këtë të hënë kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet. Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të ...
Indeks Online | 17-Aug-2019 11:23
Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare vazhdon të ruajë traditën e vet. Këtë të hënë kur edhe zyrtarisht hapet edicioni i 38-të, seminari mbush 45 vjet. Seminari do të mbledhë në Prishtinë studiues të ...

Të hënën nis Seminari i Gjuhës, Letërsisë dhe Kulturës Shqiptare
Gjithçka është gati për Seminarin e 37 për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare. Shumë studentë të huaj të interesuar të mësojnë gjuhën shqipe, ata tashmë kanë filluar të vijnë në Prishtinë. Seminari konsiderohet si ...
Kosova Press | 18-Aug-2018 09:56
Gjithçka është gati për Seminarin e 37 për Gjuhën, Letërsinë dhe Kulturën Shqiptare. Shumë studentë të huaj të interesuar të mësojnë gjuhën shqipe, ata tashmë kanë filluar të vijnë në Prishtinë. Seminari konsiderohet si ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved