ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 12:12

Skenarët/ “Luftë politike” në Shkodër, çfarë pritet të ndodhë

Skenarët/ “Luftë politike” në Shkodër, çfarë pritet të ndodhë
SHKODËR Denoncimet e Partisë Demokratike sollën ndryshime të forta në bashkinë e Shkodrës. Kandidati i Partisë Socialiste, Valdrin Pjetri, i cili u shpall fitues në zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të ketë fatin të ulet ...
BalkanWeb | 19-Aug-2019 08:37
SHKODËR Denoncimet e Partisë Demokratike sollën ndryshime të forta në bashkinë e Shkodrës. Kandidati i Partisë Socialiste, Valdrin Pjetri, i cili u shpall fitues në zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të ketë fatin të ulet ...

Konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, PD kërcënon përmes të “fortëve”: Provokim i rëndë! Nuk duam një 2 prilll të dytë, s’është i largët rënia e 4 martirëve të demokracisë
Zef Gjoni, trajner i kombëtares shqiptare të boksit dhe Vllaznisë, permes nje deklarate per shtyp ka bere thirrje per PS Shkoder dhe te gjithe socialisteve te ndershem sic thekson ai, qe te terhiqen nga konstituimi i ...
GazetaTema | 18-Aug-2019 19:22
Zef Gjoni, trajner i kombëtares shqiptare të boksit dhe Vllaznisë, permes nje deklarate per shtyp ka bere thirrje per PS Shkoder dhe te gjithe socialisteve te ndershem sic thekson ai, qe te terhiqen nga konstituimi i ...

Konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, Gjoni: Provokim i rëndë
mapo.al Përmes një deklarate për shtyp, Zef Gjoni, trajner i Kombëtares Shqiptare të Boksit dhe Vllaznisë, ka bërë thirrje për PS Shkodër, që të tërhiqen nga konstituimi i këshillit bashkiak në këtë qytet. Ai e cilëson ...
Mapo | 18-Aug-2019 16:47
mapo.al Përmes një deklarate për shtyp, Zef Gjoni, trajner i Kombëtares Shqiptare të Boksit dhe Vllaznisë, ka bërë thirrje për PS Shkodër, që të tërhiqen nga konstituimi i këshillit bashkiak në këtë qytet. Ai e cilëson ...

Tërhiqet PS-ja, Shkodrën do e drejtojë Voltana Ademi
mapo.al Partia Socialiste tërhiqet nga ideja fillestare për të emëruar një n/kryetar bashkie në Shkodër. Prefekti ka thirrur nesër mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak dhe zgjedhjen e organeve drejtuese; ...
Mapo | 18-Aug-2019 16:19
mapo.al Partia Socialiste tërhiqet nga ideja fillestare për të emëruar një n/kryetar bashkie në Shkodër. Prefekti ka thirrur nesër mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak dhe zgjedhjen e organeve drejtuese; ...

“Mos luaj me zjarrin”, PD Shkodër: Nesër protestë, jo këshill të ri
SHKODËR Ndërsa nesër është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestë. Partia Demokratike në Shkodër iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve ...
BalkanWeb | 18-Aug-2019 14:45
SHKODËR Ndërsa nesër është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestë. Partia Demokratike në Shkodër iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve ...

Drejtimi i Shkodrës me nënkryetar/ Flasin qytetarët dhe ekspertët e pushtetit vendor, PD proteston të hënën
Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga posti i kryetarit të bashkisë së Shkodrës, ka krijuar një situatë të vështirë politike në këtë qytet.
Top Channel | 17-Aug-2019 20:15
Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga posti i kryetarit të bashkisë së Shkodrës, ka krijuar një situatë të vështirë politike në këtë qytet.

“Edi Rama mos luaj me zjarrin!” Thirrje për protestë në Shkodër
mapo.al Të hënën prefekti i Shkodrës, Valdrin Pjetri pritet të konstituojë këshillin e ri bashkiak të Shkodrës. Burime nga Partia Socialiste thanë dje se në mbledhjen e parë, këshilltarët do të marrin mandatin e tyre ...
Mapo | 18-Aug-2019 14:57
mapo.al Të hënën prefekti i Shkodrës, Valdrin Pjetri pritet të konstituojë këshillin e ri bashkiak të Shkodrës. Burime nga Partia Socialiste thanë dje se në mbledhjen e parë, këshilltarët do të marrin mandatin e tyre ...

Konstituimi i Këshillit Bashkiak në Shkodër, PD ngrihet të hënën në protestë
Të hënën është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestëm, ndërsa Partia Demokratike në Shkodër ka paralajmëruar protestë. Përmes një ...
VizionPlus | 18-Aug-2019 15:24
Të hënën është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestëm, ndërsa Partia Demokratike në Shkodër ka paralajmëruar protestë. Përmes një ...

Neni 161 i kodit zgjedhor që zgjidh krizën në Shkodër dhe anashkalon Metën
Kriza në Shkodër mund të zgjidhet shumë lehtë nga maxhoranca përmes respektimit të nenit 161 të Kodit Zgjedhor dhe duke nxjerrë jashtë loje presidentin Meta. Ky nen parashikon qartë se çfarë ndodh në rast të përsëritjes ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 17:29
Kriza në Shkodër mund të zgjidhet shumë lehtë nga maxhoranca përmes respektimit të nenit 161 të Kodit Zgjedhor dhe duke nxjerrë jashtë loje presidentin Meta. Ky nen parashikon qartë se çfarë ndodh në rast të përsëritjes ...

Bylykbashi: 30 Qershori një datë nul, nuk është shprehur Gjykata Kushtetuese
Partia Demokratike e konsideron të jashtëligjshme mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Shkodrës, në kushtet kur nga zgjedhjet e paligjshme të 30 Qershorit nuk ka asnjë kandidat fitues, pas largimit të Valdrin Pjetrit. ...
ABCNews | 18-Aug-2019 15:44
Partia Demokratike e konsideron të jashtëligjshme mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Shkodrës, në kushtet kur nga zgjedhjet e paligjshme të 30 Qershorit nuk ka asnjë kandidat fitues, pas largimit të Valdrin Pjetrit. ...

Ç’do ndodhë të hënën? PD-Ramës: Mos e kthe Shkodrën në fushëbetejë
Partia Demokratike dega Shkodër ka paralajmëruar protesta ditën e hënë, teksa pritet të konstituohet këshilli bashkiak, pavarësisht se i zgjedhur i PS në votimet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri, është tërhequr nga posti ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 14:20
Partia Demokratike dega Shkodër ka paralajmëruar protesta ditën e hënë, teksa pritet të konstituohet këshilli bashkiak, pavarësisht se i zgjedhur i PS në votimet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri, është tërhequr nga posti ...

Protesta e së hënës në Shkodër, Policia rrethon institucionet
Pas njoftimit se Partia Demokratike e Shkodrës do të zhvillojë një protestë mesditën e së hënës, kur Prefekti ka thirrur mbledhjen për konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, ...
Gazeta Dita | 18-Aug-2019 22:27
Pas njoftimit se Partia Demokratike e Shkodrës do të zhvillojë një protestë mesditën e së hënës, kur Prefekti ka thirrur mbledhjen për konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, ...

Shkodër, këshilli i ri nuk do trajtojë çështjen e kryetarit
Bashkia e Shkodrës është institucioni i fundit i qeverisjes vendore që nuk është konstituuar pas zgjedhjeve të 30 Qershorit. Prefekti i qarkut ka thirrur paraditen e të hënës mbledhjen e Këshillit të ri Bashkiak, por ...
ABCNews | 18-Aug-2019 15:31
Bashkia e Shkodrës është institucioni i fundit i qeverisjes vendore që nuk është konstituuar pas zgjedhjeve të 30 Qershorit. Prefekti i qarkut ka thirrur paraditen e të hënës mbledhjen e Këshillit të ri Bashkiak, por ...

Nesër konstituohet Shkodra
Paraditen e së hënës me kërkesë të prefektit të Shkodrës do të zhvillohet mbledhja e konstituimit të këshillit bashkiak të bashkisë së këtij qyteti, dalë nga zgjedhjet e 30 Qershorit. Por kjo mbledhje do të shënojë dhe ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 21:03
Paraditen e së hënës me kërkesë të prefektit të Shkodrës do të zhvillohet mbledhja e konstituimit të këshillit bashkiak të bashkisë së këtij qyteti, dalë nga zgjedhjet e 30 Qershorit. Por kjo mbledhje do të shënojë dhe ...

Vendimi për konstituimin e Këshillit Bashkiak, PD kërcënon Ramën: Larg duart nga Shkodra, të hënën protestë
Pas shkreses me firmen e prefektit per mbledhjen e se henes, ne te cilen do te behet konstituimi i Keshillit bashkiak, edhe pse Valdrin Pjetri nen vazhden e akuzave per fshehjen e denimit te tij ne Itali, u dorehoq, ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 14:25
Pas shkreses me firmen e prefektit per mbledhjen e se henes, ne te cilen do te behet konstituimi i Keshillit bashkiak, edhe pse Valdrin Pjetri nen vazhden e akuzave per fshehjen e denimit te tij ne Itali, u dorehoq, ...

A është ende Voltana Ademi kryetare e Bashkisë së Shkodrës? Ish-deputeti surprizon me përgjigjen
I ftuar në studion e FaxNews ka qënë ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka kometuar vendimin e Partisë Demokratike të Shkodrës për zhvillimin e protestës së ditës së nesërme për konstituimin e Këshillit ...
Lajmi i Fundit | 18-Aug-2019 19:58
I ftuar në studion e FaxNews ka qënë ish-deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu ka kometuar vendimin e Partisë Demokratike të Shkodrës për zhvillimin e protestës së ditës së nesërme për konstituimin e Këshillit ...

Skenari i shkarkimit të Ademit, PS mund të tërhiqet
Prefekti i Qarkut te Shkodres, Çesk Millja ka thirrur mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak te henen ne oren 10:00 dhe zgjedhjen e organeve drejtuese; zgjedhjen e përfaqësuesve të Këshillit të Bashkisë në ...
Politiko | 18-Aug-2019 19:22
Prefekti i Qarkut te Shkodres, Çesk Millja ka thirrur mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak te henen ne oren 10:00 dhe zgjedhjen e organeve drejtuese; zgjedhjen e përfaqësuesve të Këshillit të Bashkisë në ...

Presidenca këmbëngul: Meta nuk dekreton datë të re për Shkodrën, më 13 tetor zgjedhje në të gjithë vendin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidentit, Tedi ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 14:19
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidentit, Tedi ...

‘Nëse Gramozi i Parë nuk e nënshtroi Shkodrën, mos vallë do e bëjë Gramozi i Dytë’?
Mbështetës të opozitës në Shkodë, por edhe qytetarë shkodranë kanë paralajmëruar një protestë tjetër ditën e nesërme, ditë që përkon edhe me konstituimin e këshillit të ri bashkiak, të dalë nga votimet e 30 qershorit. ...
Standard | 18-Aug-2019 19:15
Mbështetës të opozitës në Shkodë, por edhe qytetarë shkodranë kanë paralajmëruar një protestë tjetër ditën e nesërme, ditë që përkon edhe me konstituimin e këshillit të ri bashkiak, të dalë nga votimet e 30 qershorit. ...

PD Shkodër: Nesër protestë, jo këshill të ri
Kur nesër është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestë. Partia Demokratike në Shkodër iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të marrin ...
Lapsi | 18-Aug-2019 15:13
Kur nesër është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestë. Partia Demokratike në Shkodër iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve të marrin ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved