ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 24/09/2019 11:11

Sistemet e reja raketore, Rusia: Gati për dialog me SHBA

Sistemet e reja raketore, Rusia: Gati për dialog me SHBA
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...
BalkanWeb | 19-Aug-2019 08:11
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...

Rusia: Nuk do vendosim sisteme të reja raketore nëse SHBA bën të njëjtën gjë
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...
GazetaTema | 18-Aug-2019 17:30
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...

Rusia thotë se nuk do të vendosë sisteme të reja raketore nëse SHBA-ja bën të njëjtën gjë
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 20:21
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...

Rusia thotë se nuk vendos raketa të reja në Evropë, nëse as SHBA’ja nuk vepron
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara nuk do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 19:32
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara nuk do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...

Rusia thotë se nuk do të vendosë sisteme të reja raketore nëse SHBA-ja bën të njëjtën gjë
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...
Arbresh | 18-Aug-2019 19:22
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...

Rusia thotë se nuk do të vendosë sisteme të reja raketore nëse SHBA-ja bën të njëjtën gjë
Ai tha se vendi i tij është i gatshëm për dialog me SHBA-në lidhur me raketat me rreze të mesme dhe të shkurtër veprimi dhe ripërsëriti qëndrimet e fundit të Moskës se nuk ka plane për dislokime të reja të raketave. “Ne ...
Lajminet | 18-Aug-2019 19:11
Ai tha se vendi i tij është i gatshëm për dialog me SHBA-në lidhur me raketat me rreze të mesme dhe të shkurtër veprimi dhe ripërsëriti qëndrimet e fundit të Moskës se nuk ka plane për dislokime të reja të raketave. “Ne ...

Avioni i Nato-s i afrohet atij të ministrit rus, Jet i Kremlin e bën të largohet
Një avion F-18 i Nato-s ka tentuar ti afrohet avionit të ministrit të Mbrojtjes ruse Serghiei Shoigu, që fluturonte mbi Balltik, por që është larguar nga dy jet rusë Su-27, që shoqëronin avionin e shumë të besuarit të ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 11:38
Një avion F-18 i Nato-s ka tentuar ti afrohet avionit të ministrit të Mbrojtjes ruse Serghiei Shoigu, që fluturonte mbi Balltik, por që është larguar nga dy jet rusë Su-27, që shoqëronin avionin e shumë të besuarit të ...

Rusia thotë se nuk do të vendosë sisteme të reja raketore nëse SHBA-ja bën të njëjtën gjë
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 19:04
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...

Rusia thotë se nuk do të vendosë sisteme të reja raketore nëse SHBA-ja bën të njëjtën gjë
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...
Radio Evropa e Lire | 18-Aug-2019 17:17
Ministri i Mbrojtjes së Rusisë, Sergei Shoigu tha sot se Moska nuk do të vendosë raketa të reja, përderisa zyrtarët e Shteteve të Bashkuara do të bëjnë të njëjtën gjë në Evropë dhe Azi. Ai tha se vendi i tij është i ...

Rusia: Nuk instalojmë raketa të reja, nëse as ShBA-ja nuk e bën të njëjtën gjë
Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, tha të dielën se Rusia nuk do të instalojë raketa të reja përderisa as Shtetet e Bashkuara nuk e bëjnë të njëjtin veprim në pjesë të ndryshme të Evropës dhe Azisë. Këto komente ...
Arbresh | 18-Aug-2019 11:38
Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, tha të dielën se Rusia nuk do të instalojë raketa të reja përderisa as Shtetet e Bashkuara nuk e bëjnë të njëjtin veprim në pjesë të ndryshme të Evropës dhe Azisë. Këto komente ...

Rusia: Nuk instalojmë raketa të reja, nëse as ShBA-ja nuk e bën të njëjtën gjë
Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, tha të dielën se Rusia nuk do të instalojë raketa të reja përderisa as Shtetet e Bashkuara nuk e bëjnë të njëjtin veprim në pjesë të ndryshme të Evropës dhe Azisë. Këto komente ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 11:38
Ministri rus i mbrojtjes, Sergei Shoigu, tha të dielën se Rusia nuk do të instalojë raketa të reja përderisa as Shtetet e Bashkuara nuk e bëjnë të njëjtin veprim në pjesë të ndryshme të Evropës dhe Azisë. Këto komente ...

Arma e re bërthamore ruse – Realitet apo Science Fiction?
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...
Portalb | 18-Aug-2019 11:14
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...

Arma e re bërthamore ruse: Realitet apo Science Fiction?
Një shpërthim në Rusi, në një zonë ushtarake me çlirim të radioaktivitetit mund të jetë shkaktuar nga defekti i superarmës së re ruse. Por çfarë dihet për këtë raketë bërthamore, ndërkohë një mit në Rusi? Nga Fabian ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 09:02
Një shpërthim në Rusi, në një zonë ushtarake me çlirim të radioaktivitetit mund të jetë shkaktuar nga defekti i superarmës së re ruse. Por çfarë dihet për këtë raketë bërthamore, ndërkohë një mit në Rusi? Nga Fabian ...

Një Çernobil i dytë?/ Çfarë po i mban të fshehtë Rusia, botës!
“Çernobili i dytë” është duke u konsideruar një shpërthim misterioz në Rusi. Një fshat i tërë i evakuuar paprimtmas, pesë ekspertë bërthamorë të vdekur, gjurmë të rrezikshme Jodi në ajër në vijën bregdetare të ...
Dritare | 17-Aug-2019 17:22
“Çernobili i dytë” është duke u konsideruar një shpërthim misterioz në Rusi. Një fshat i tërë i evakuuar paprimtmas, pesë ekspertë bërthamorë të vdekur, gjurmë të rrezikshme Jodi në ajër në vijën bregdetare të ...

Arma e re bërthamore ruse që po ‘çmend’ botën ushtarake
Një shpërthim në Rusi, në një zonë ushtarake me çlirim të radioaktivitetit mund të jetë shkaktuar nga defekti i superarmës së re ruse. Por çfarë dihet për këtë raketë bërthamore, ndërkohë një mit në Rusi? Për herë të ...
Arbresh | 17-Aug-2019 09:39
Një shpërthim në Rusi, në një zonë ushtarake me çlirim të radioaktivitetit mund të jetë shkaktuar nga defekti i superarmës së re ruse. Por çfarë dihet për këtë raketë bërthamore, ndërkohë një mit në Rusi? Për herë të ...

Arma e re bërthamore ruse që po çmend botën ushtarake
Një shpërthim në Rusi, në një zonë ushtarake me çlirim të radioaktivitetit mund të jetë shkaktuar nga defekti i superarmës së re ruse. Por çfarë dihet për këtë raketë bërthamore, ndërkohë një mit në Rusi? Për herë të ...
Gazeta Express | 17-Aug-2019 09:24
Një shpërthim në Rusi, në një zonë ushtarake me çlirim të radioaktivitetit mund të jetë shkaktuar nga defekti i superarmës së re ruse. Por çfarë dihet për këtë raketë bërthamore, ndërkohë një mit në Rusi? Për herë të ...

A e çliroi radioaktivitetin në Rusi superarma e re bërthamore?
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...
Politiko | 16-Aug-2019 21:51
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...

Arma e re bërthamore ruse, realitet apo “Science Fiction”?!
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...
TetovaSot | 16-Aug-2019 20:39
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...

Arma e re bërthamore ruse, realitet apo “Science Fiction”?!
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...
Alsat-M | 16-Aug-2019 20:14
Për herë të parë presidenti rus, Vladimir Putin e përmendi superarmën e re ruse në fjalimin e kombit më 1 mars 2018. Ai tregoi një video animacioni, ku shihet një raketë e komandueshme, që fillimisht i shmanget ...

Marija Zaharova me përgjigje pas akuzës se Rusia ka vjedhur teknologji amerikane
Moskë, 16 gusht – “Do të jetë interesante të llogaritet sa dhe çfarë teknologjie ka vjedhur SHBA-ja nga tërë bota. Do të merrem me këtë në kohën time të lirë. Më dërgoni fakte historike interesante dhe të dhëna aktuale ...
Koha.mk | 16-Aug-2019 19:59
Moskë, 16 gusht – “Do të jetë interesante të llogaritet sa dhe çfarë teknologjie ka vjedhur SHBA-ja nga tërë bota. Do të merrem me këtë në kohën time të lirë. Më dërgoni fakte historike interesante dhe të dhëna aktuale ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved