ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 11:52

Shkup, shuhet zjarri në Pintija

Shkup, shuhet zjarri në Pintija
Zjarri në lagjen Pintija është shuar, informojnë sot nga Njësia Terrotiriale Kundër Zjarrit në Bashkinë e Shkupit. Zjarri shpërtheu dje rreth orës 11:30 në rajonin malor mbi Pintijan dhe kaploi një hapësirë të madhe të ...
Telegrafi | 19-Aug-2019 08:59
Zjarri në lagjen Pintija është shuar, informojnë sot nga Njësia Terrotiriale Kundër Zjarrit në Bashkinë e Shkupit. Zjarri shpërtheu dje rreth orës 11:30 në rajonin malor mbi Pintijan dhe kaploi një hapësirë të madhe të ...

Zjarri në Pintija është ende aktiv
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 20:32
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...

Shpërthen zjarr në disa fshatra të Gjevgjelisë
Sot shpërtheu një zjarr në Gjevgjeli. Siç njoftojnë nga Qendra për ballafaqim me krizat zjarri aktiv është nga fushat përgjatë hekurudhës nga fshati Mrzenci deri në fshatin Davidovë. Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 19:41
Sot shpërtheu një zjarr në Gjevgjeli. Siç njoftojnë nga Qendra për ballafaqim me krizat zjarri aktiv është nga fushat përgjatë hekurudhës nga fshati Mrzenci deri në fshatin Davidovë. Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë ...

Vendoset nën kontroll zjarri që shpërtheu në vendbanimin Pintija të Shkupit
Është vendosur nën kontroll zjarri që shpërtheu sot në vendbanimin Printija të Shkupit. Zjarri përfshiu një pyll të përzier në një sipërfaqe të madhe. Siç informojnë për AIM-në nga Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 18:45
Është vendosur nën kontroll zjarri që shpërtheu sot në vendbanimin Printija të Shkupit. Zjarri përfshiu një pyll të përzier në një sipërfaqe të madhe. Siç informojnë për AIM-në nga Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të ...

Katër vatra aktive të zjarrit në Shkup
Disa pjesë të Maqedonisë së Veriut janë përfshirë nga zjarri. Zjarri ka përfshirë edhe lagjen Pintia të kryeqytetit Shkupi, zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski, thotë se atje kanë ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 23:11
Disa pjesë të Maqedonisë së Veriut janë përfshirë nga zjarri. Zjarri ka përfshirë edhe lagjen Pintia të kryeqytetit Shkupi, zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski, thotë se atje kanë ...

Zjarri në Pintija është ende aktiv
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...
Arbresh | 18-Aug-2019 21:01
Zjarri në Pintija është akoma aktiv. Brigada Territoriale e Zjarrfikësve të Qytetit të Shkupit mori ndihmë nga ajri, u aktivizuan edhe aeroplanët e Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim. “Avionët bën dy fluturime dhe ...

Zjarr në kodrat e Liqenit të Thatë në Tiranë
Kodrat pranë Liqenit të Thatë në Tiranë janë përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Zjarri me përmasa relativisht të mëdha ka rrezikuar edhe disa banesa që ndodhen në këtë zonë. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 20:56
Kodrat pranë Liqenit të Thatë në Tiranë janë përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Zjarri me përmasa relativisht të mëdha ka rrezikuar edhe disa banesa që ndodhen në këtë zonë. Në vendin e ngjarjes kanë shkuar forcat ...

Zona e “Liqenit të Thatë” përfshihet nga flakët, zjarri ende aktiv
Kodrat pranë Liqenit të Thatë në Tiranë janë përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Zjarri me përmasa relativisht të mëdha ka rrezikuar edhe disa banesa që ndodhen në këtë zonë. Zjarri po merr përmasa të mëdha duke ...
Gazeta Dita | 18-Aug-2019 20:34
Kodrat pranë Liqenit të Thatë në Tiranë janë përfshirë nga flakët pasditen e sotme. Zjarri me përmasa relativisht të mëdha ka rrezikuar edhe disa banesa që ndodhen në këtë zonë. Zjarri po merr përmasa të mëdha duke ...

Gjendja me zjarret, katër vatra aktive në Shkup (VIDEO)
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 20:32
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...

Shpërthen zjarr në disa fshatra të Gjevgjelisë
Sot shpërtheu një zjarr në Gjevgjeli. Siç njoftojnë nga Qendra për ballafaqim me krizat zjarri aktiv është nga fushat përgjatë hekurudhës nga fshati Mrzenci deri në fshatin Davidovë. Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë ...
Arbresh | 18-Aug-2019 19:51
Sot shpërtheu një zjarr në Gjevgjeli. Siç njoftojnë nga Qendra për ballafaqim me krizat zjarri aktiv është nga fushat përgjatë hekurudhës nga fshati Mrzenci deri në fshatin Davidovë. Në shuarjen e zjarrit janë përfshirë ...

Tetë të vdekur nga zjarri në një hotel në Ukrainë
Tetë persona kanë vdekur pas shpërthimit të një zjarri në një hotel në Odesa, njoftoi shërbimi ukrainas për emergjenca. “Tetë persona kanë vdekur nga zjarri dhe dhjetë të tjerë janë shpëtuar”, tha shërbimi për ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 20:34
Tetë persona kanë vdekur pas shpërthimit të një zjarri në një hotel në Odesa, njoftoi shërbimi ukrainas për emergjenca. “Tetë persona kanë vdekur nga zjarri dhe dhjetë të tjerë janë shpëtuar”, tha shërbimi për ...

Vazhdon shuarja e zjarreve nëpër fshatrat e Shkupit
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 12:31
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...

Gjendja me zjarret, katër vatra aktive në Shkup
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 18:10
Ky është zëvendëskomandanti i brigadës së Shkupit kundër zjarrit, Zvonko Tomevski. Si është situata atje në Pintia?! Ai tani po bëhet gati për tu nisur për në lagjen Pintia, ku është paraqitur një zjarr aktiv i ...

zja.rr mbi lagjen Pintia, digjen pyje të përziera
Shkup, 18 gusht 2019 (MEDIAL) – Një zjarr shpërtheu sot rreth orës 11.30 minuta në pyllin mbi lagjen Pinitia të Shkupit. Nga zjarri është përfshirë një sipërfaqe e madhe e pyjeve të përziera. Siç njoftojnë nga Njësia ...
Medial | 18-Aug-2019 16:27
Shkup, 18 gusht 2019 (MEDIAL) – Një zjarr shpërtheu sot rreth orës 11.30 minuta në pyllin mbi lagjen Pinitia të Shkupit. Nga zjarri është përfshirë një sipërfaqe e madhe e pyjeve të përziera. Siç njoftojnë nga Njësia ...

Shuhet zjarri në Bukoviq dhe Llaskarcë
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...
Shenja | 18-Aug-2019 16:20
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...

Zjarri përpin kryeqytetin e Bangladeshit, digjen 15 mijë banesa/ FOTO
Një lagje e varfër në kryeqytetin e Bangladeshit është përfshirë nga flakët ku si pasojë më shumë se 50 mijë persona mbetën të pastrehë. BBC raporton se nga zjarri që pushtoi rrethinat e lagjes Chalantika në Dhaka u ...
VizionPlus | 17-Aug-2019 21:25
Një lagje e varfër në kryeqytetin e Bangladeshit është përfshirë nga flakët ku si pasojë më shumë se 50 mijë persona mbetën të pastrehë. BBC raporton se nga zjarri që pushtoi rrethinat e lagjes Chalantika në Dhaka u ...

Maqedonia kaplohet nga zjarret, vatër e re mbi lagjen Pintija në Shkup
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 15:53
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...

Zjarr në afërsi të Pintias, zjarrfikësit po përpiqen të lokalizojnë zjarrin
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 15:32
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...

Vatër e re zjarri mbi lagjen Pintija në Shkup
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 15:01
Zjarri ka kapluar malin pranë lagjes Pintia në Shkup. Zvonko Tomevski, zv/komandant i zjarrfikësve, për Alsat tha se aktualisht tre ekipe po punojnë në lokalizimin e zjarrit. Tomevski gjithashtu informoi se gjatë ditës ...

Vazhdon shuarja e zjarreve nëpër fshatrat e Shkupit
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...
Gazeta Observer | 18-Aug-2019 13:57
Zjarri që shpërtheu dje në fshatrat e Shkupit Bukoviç, Raoviç dhe Llaskarcë, mbrëmë ishte pjesërisht nën kontroll, ndërsa për sot u njoftua shuarja e tërësishme e zjarrit. Qendra e Menaxhimit të Krizave njoftoi dje në ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved