ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 13:11

Grenlanda vlen shumë, Trump s’është i pari që po tenton ta blejë

Grenlanda vlen shumë, Trump s’është i pari që po tenton ta blejë
Në të gjitha mediat e botës është bërë kryelajm deklarata e presidentit amerikan Donald Trump së dëshiron ta blejë Grenlandën, ishullin më të madh në botë, shkruan Business Insider. Por nëse ai ka vërtetë një ambicie të ...
BalkanWeb | 19-Aug-2019 07:13
Në të gjitha mediat e botës është bërë kryelajm deklarata e presidentit amerikan Donald Trump së dëshiron ta blejë Grenlandën, ishullin më të madh në botë, shkruan Business Insider. Por nëse ai ka vërtetë një ambicie të ...

Pse Groenlandën e kërkon Donald Trump (dhe jo vetëm ai)?
Ideja e fundit e presidentit amerikan Donald Trump është ajo e të blerit të një ishulli. Dhe jo të një ishulli çfarëdo por më të madhin e botës; Groenlandën. Po pse Trump e dëshiron këtë ishull? Në Groenlandën, që ...
GazetaTema | 19-Aug-2019 09:27
Ideja e fundit e presidentit amerikan Donald Trump është ajo e të blerit të një ishulli. Dhe jo të një ishulli çfarëdo por më të madhin e botës; Groenlandën. Po pse Trump e dëshiron këtë ishull? Në Groenlandën, që ...

Konfirmon Shtëpia e Bardhë: Trump po shqyrton blerjen e ishullit të Grenlandës
Pas publikimit nga gazeta “Wall Street Journal” se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shprehur interesin për blerjen e ishullit të Grenlandës, vjen reagimi nga këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë, Larry Kadlow. ...
Politiko | 19-Aug-2019 09:10
Pas publikimit nga gazeta “Wall Street Journal” se presidenti i SHBA-ve, Donald Trump ka shprehur interesin për blerjen e ishullit të Grenlandës, vjen reagimi nga këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë, Larry Kadlow. ...

Trump do ta blejë/ Reagon Groenlanda: Nuk jemi në treg për shitje
mapo.al Groenlanda hodhi sot (të premten) poshtë idenë se mund të jetë në treg për shitje pas njoftimeve se Presidenti amerikan Donald Trump kishte diskutuar privatisht me këshilltarët e tij rreth idesë për të blerë ...
Mapo | 16-Aug-2019 21:32
mapo.al Groenlanda hodhi sot (të premten) poshtë idenë se mund të jetë në treg për shitje pas njoftimeve se Presidenti amerikan Donald Trump kishte diskutuar privatisht me këshilltarët e tij rreth idesë për të blerë ...

Grenlanda vlenë shumë, Trump nuk është presidenti i parë që ka tentuar ta blejë këtë ishull – një ka ofruar shumë flori
Në të gjitha mediat e botës është bërë kryelajm deklarata e presidentit amerikan Donald Trump së dëshiron ta blejë Grenlandën, ishullin më të madh në botë, shkruan Business Insider. Por nëse ai ka vërtetë një ambicie të ...
Gazeta Express | 19-Aug-2019 07:12
Në të gjitha mediat e botës është bërë kryelajm deklarata e presidentit amerikan Donald Trump së dëshiron ta blejë Grenlandën, ishullin më të madh në botë, shkruan Business Insider. Por nëse ai ka vërtetë një ambicie të ...

Shtëpia e Bardhë konfirmon: Trump shqyrton blerjen e Grenlandës
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump “dëshiron të marrë në konsideratë” blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...
InFokusi | 18-Aug-2019 21:58
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump “dëshiron të marrë në konsideratë” blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...

Shtëpia e Bardhë e konfirmon: Trump po shqyrton mundësinë e blerjes së Grenlandës
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...
Gazeta Monitor | 18-Aug-2019 21:54
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...

Shtëpia e Bardhë e konfirmon: Trump po shqyrton mundësinë e blerjes së Grenlandës
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 21:31
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...

Shtëpia e Bardhë e konfirmon: Trump po shqyrton mundësinë e blerjes së Grenlandës
Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e konsideron këtë mundësi. Është Larry Kadlou, këshilltar ekonomik në Shtëpi të Bardhë, që e ka konfirmuar këtë lajm. Grenlanda është nën ...
AlbInfo | 18-Aug-2019 21:25
Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e konsideron këtë mundësi. Është Larry Kadlou, këshilltar ekonomik në Shtëpi të Bardhë, që e ka konfirmuar këtë lajm. Grenlanda është nën ...

Shtëpia e Bardhë e konfirmon: Trump po shqyrton mundësinë e blerjes së Grenlandës
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...
Arbresh | 18-Aug-2019 21:25
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...

Shtëpia e Bardhë konfirmon se Trump shqyrton blerjen e Grenlandës
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump “dëshiron të marrë në konsideratë” blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...
Shenja | 18-Aug-2019 21:18
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump “dëshiron të marrë në konsideratë” blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...

Groenlanda pas kërkesës së Donald Trump: Nuk jemi në treg për shitje
Groenlanda hodhi sot (të premten) poshtë idenë se mund të jetë në treg për shitje pas njoftimeve se presidenti amerikan Donald Trump kishte diskutuar privatisht me këshilltarët e tij rreth idesë për të blerë ishullin më ...
GazetaTema | 16-Aug-2019 18:32
Groenlanda hodhi sot (të premten) poshtë idenë se mund të jetë në treg për shitje pas njoftimeve se presidenti amerikan Donald Trump kishte diskutuar privatisht me këshilltarët e tij rreth idesë për të blerë ishullin më ...

Shtëpia e Bardhë e konfirmon: Trump po shqyrton mundësinë e blerjes së Grenlandës
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 20:59
Lajmi se presidenti i ShBA’së, Donald Trump, po shqyrton mundësinë aneksimit të ishullit më të madh në botë bëri bujë nëpër mediat botërore. Tani edhe nga Shtëpia e Bardhë e konfirmojnë se presidenti me të vërtetë po e ...

Groenlanda i Trump: Nuk jemi në shitje
Qeveria vendore në Gronelndë ka reaguar ndaj propozimit të kreut të Shtëpisë së Bardhë për blerjen e ishullit. Me anë të një deklarate për media, presidentit amerikan Donald Trump i bëhet e qartë se ishulli me 56 mijë ...
ABCNews | 17-Aug-2019 12:40
Qeveria vendore në Gronelndë ka reaguar ndaj propozimit të kreut të Shtëpisë së Bardhë për blerjen e ishullit. Me anë të një deklarate për media, presidentit amerikan Donald Trump i bëhet e qartë se ishulli me 56 mijë ...

Shtëpia e Bardhë konfirmon: Trump shqyrton blerjen e Grenlandës
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump “dëshiron të marrë në konsideratë” blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 20:29
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump “dëshiron të marrë në konsideratë” blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...

Shtëpia e Bardhë konfirmon: Trump shqyrton blerjen e Grenlandës
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump "dëshiron të marrë në konsideratë" blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...
Kosova Press | 18-Aug-2019 20:25
Këshilltari ekonomik i Shtëpisë së Bardhë Larry Kadlow konfirmoi sot se presidenti Donald Trump "dëshiron të marrë në konsideratë" blerjen e Grenlandës, megjithëse ishulli, i cili është pjesë e Mbretërisë së Danimarkës, ...

Pse Groenlandën e kërkon Trump (dhe jo vetëm ai) ?
Ideja e fundit e presidentit amerikan Donald Trump është ajo e të blerit të një ishulli. Dhe jo të një ishulli çfarëdo por më të madhin e botës; Groenlandën. Po pse Trump e dëshiron këtë ishull? Në Groenlandën, që ...
ScanTv | 18-Aug-2019 10:03
Ideja e fundit e presidentit amerikan Donald Trump është ajo e të blerit të një ishulli. Dhe jo të një ishulli çfarëdo por më të madhin e botës; Groenlandën. Po pse Trump e dëshiron këtë ishull? Në Groenlandën, që ...

Trump i kërkon falje personit që e përqeshi për mbipeshë
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka kërkuar falje një përkrahësi pasi e përqeshi për peshën e madhe trupore në një tubim të tij në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020. Ai ...
Gazeta Express | 17-Aug-2019 15:19
Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, i ka kërkuar falje një përkrahësi pasi e përqeshi për peshën e madhe trupore në një tubim të tij në kuadër të fushatës për zgjedhjet presidenciale të vitit 2020. Ai ...

Groenlanda i përgjigjet Trump: E hapur për biznes, jo për shitje
Groenlanda hodhi sot poshtë idenë se mund të jetë në treg për shitje pas njoftimeve se Presidenti amerikan Donald Trump kishte diskutuar privatisht me këshilltarët e tij rreth idesë për të blerë ishullin më të madh në ...
BalkanWeb | 16-Aug-2019 17:07
Groenlanda hodhi sot poshtë idenë se mund të jetë në treg për shitje pas njoftimeve se Presidenti amerikan Donald Trump kishte diskutuar privatisht me këshilltarët e tij rreth idesë për të blerë ishullin më të madh në ...

Groenlanda e gatshme për biznes… por jo për shitje!
Të gatshëm për të bërë biznes, por jo për shitje. Autoritetet e Groenlandës theksuan se ishulli i tyre, i pasur me burime natyrore nuk ishte për t’u shitur pas publikimeve në shtypin amerikan, sipas të cilave Donald ...
Lexo | 17-Aug-2019 14:14
Të gatshëm për të bërë biznes, por jo për shitje. Autoritetet e Groenlandës theksuan se ishulli i tyre, i pasur me burime natyrore nuk ishte për t’u shitur pas publikimeve në shtypin amerikan, sipas të cilave Donald ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved