ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 06:06

Skenarët/ “Luftë politike” në Shkodër, çfarë pritet të ndodhë

Skenarët/ “Luftë politike” në Shkodër, çfarë pritet të ndodhë
SHKODËR Denoncimet e Partisë Demokratike sollën ndryshime të forta në bashkinë e Shkodrës. Kandidati i Partisë Socialiste, Valdrin Pjetri, i cili u shpall fitues në zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të ketë fatin të ulet ...
BalkanWeb | 19-Aug-2019 08:37
SHKODËR Denoncimet e Partisë Demokratike sollën ndryshime të forta në bashkinë e Shkodrës. Kandidati i Partisë Socialiste, Valdrin Pjetri, i cili u shpall fitues në zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të ketë fatin të ulet ...

Bujar Kapaxhiu, përpiqet të sulmojë Topallin por degjeneron Bashën
Bujar Kapexhiu, ka sjellë një tjetër punim të tij, duke ilustruar aktualitetin politik, dhe zhurmën e madhe të krijuar këto ditë për rastin e Shkodrës dhe Valdrin Pjetrit. Në këtë karikaturë të Kapexhiut, ilustrohet ...
GazetaTema | 19-Aug-2019 08:22
Bujar Kapexhiu, ka sjellë një tjetër punim të tij, duke ilustruar aktualitetin politik, dhe zhurmën e madhe të krijuar këto ditë për rastin e Shkodrës dhe Valdrin Pjetrit. Në këtë karikaturë të Kapexhiut, ilustrohet ...

Konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, PD kërcënon përmes të “fortëve”: Provokim i rëndë! Nuk duam një 2 prilll të dytë, s’është i largët rënia e 4 martirëve të demokracisë
Zef Gjoni, trajner i kombëtares shqiptare të boksit dhe Vllaznisë, permes nje deklarate per shtyp ka bere thirrje per PS Shkoder dhe te gjithe socialisteve te ndershem sic thekson ai, qe te terhiqen nga konstituimi i ...
GazetaTema | 18-Aug-2019 19:22
Zef Gjoni, trajner i kombëtares shqiptare të boksit dhe Vllaznisë, permes nje deklarate per shtyp ka bere thirrje per PS Shkoder dhe te gjithe socialisteve te ndershem sic thekson ai, qe te terhiqen nga konstituimi i ...

Konstituimi i këshillit bashkiak në Shkodër, Gjoni: Provokim i rëndë
mapo.al Përmes një deklarate për shtyp, Zef Gjoni, trajner i Kombëtares Shqiptare të Boksit dhe Vllaznisë, ka bërë thirrje për PS Shkodër, që të tërhiqen nga konstituimi i këshillit bashkiak në këtë qytet. Ai e cilëson ...
Mapo | 18-Aug-2019 16:47
mapo.al Përmes një deklarate për shtyp, Zef Gjoni, trajner i Kombëtares Shqiptare të Boksit dhe Vllaznisë, ka bërë thirrje për PS Shkodër, që të tërhiqen nga konstituimi i këshillit bashkiak në këtë qytet. Ai e cilëson ...

Sot konstituohet Këshilli i ri Bashkiak i Shkodrës, PD protestë
Sot do të konstituohet këshilli i ri Bashkiak i Shkodrës. Ndërkohë kandidati socialist, Valdrin Pjetri I shpallur fitues në zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të ketë fatin që të kryej betimin dhe të marrë drejtimin e ...
VizionPlus | 19-Aug-2019 09:11
Sot do të konstituohet këshilli i ri Bashkiak i Shkodrës. Ndërkohë kandidati socialist, Valdrin Pjetri I shpallur fitues në zgjedhjet e 30 qershorit nuk do të ketë fatin që të kryej betimin dhe të marrë drejtimin e ...

Tërhiqet PS-ja, Shkodrën do e drejtojë Voltana Ademi
mapo.al Partia Socialiste tërhiqet nga ideja fillestare për të emëruar një n/kryetar bashkie në Shkodër. Prefekti ka thirrur nesër mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak dhe zgjedhjen e organeve drejtuese; ...
Mapo | 18-Aug-2019 16:19
mapo.al Partia Socialiste tërhiqet nga ideja fillestare për të emëruar një n/kryetar bashkie në Shkodër. Prefekti ka thirrur nesër mbledhjen për konstituimin e Këshillit Bashkiak dhe zgjedhjen e organeve drejtuese; ...

“Mos luaj me zjarrin”, PD Shkodër: Nesër protestë, jo këshill të ri
SHKODËR Ndërsa nesër është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestë. Partia Demokratike në Shkodër iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve ...
BalkanWeb | 18-Aug-2019 14:45
SHKODËR Ndërsa nesër është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestë. Partia Demokratike në Shkodër iu ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve ...

Drejtimi i Shkodrës me nënkryetar/ Flasin qytetarët dhe ekspertët e pushtetit vendor, PD proteston të hënën
Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga posti i kryetarit të bashkisë së Shkodrës, ka krijuar një situatë të vështirë politike në këtë qytet.
Top Channel | 17-Aug-2019 20:15
Dorëheqja e Valdrin Pjetrit nga posti i kryetarit të bashkisë së Shkodrës, ka krijuar një situatë të vështirë politike në këtë qytet.

“Edi Rama mos luaj me zjarrin!” Thirrje për protestë në Shkodër
mapo.al Të hënën prefekti i Shkodrës, Valdrin Pjetri pritet të konstituojë këshillin e ri bashkiak të Shkodrës. Burime nga Partia Socialiste thanë dje se në mbledhjen e parë, këshilltarët do të marrin mandatin e tyre ...
Mapo | 18-Aug-2019 14:57
mapo.al Të hënën prefekti i Shkodrës, Valdrin Pjetri pritet të konstituojë këshillin e ri bashkiak të Shkodrës. Burime nga Partia Socialiste thanë dje se në mbledhjen e parë, këshilltarët do të marrin mandatin e tyre ...

Konstituimi i Këshillit Bashkiak në Shkodër, PD ngrihet të hënën në protestë
Të hënën është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestëm, ndërsa Partia Demokratike në Shkodër ka paralajmëruar protestë. Përmes një ...
VizionPlus | 18-Aug-2019 15:24
Të hënën është parashikuar konstituimi nga maxhoranca i Këshillit Bashkiak të Shkodrës të dalë nga 30 qershori opozita thërret protestëm, ndërsa Partia Demokratike në Shkodër ka paralajmëruar protestë. Përmes një ...

Neni 161 i kodit zgjedhor që zgjidh krizën në Shkodër dhe anashkalon Metën
Kriza në Shkodër mund të zgjidhet shumë lehtë nga maxhoranca përmes respektimit të nenit 161 të Kodit Zgjedhor dhe duke nxjerrë jashtë loje presidentin Meta. Ky nen parashikon qartë se çfarë ndodh në rast të përsëritjes ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 17:29
Kriza në Shkodër mund të zgjidhet shumë lehtë nga maxhoranca përmes respektimit të nenit 161 të Kodit Zgjedhor dhe duke nxjerrë jashtë loje presidentin Meta. Ky nen parashikon qartë se çfarë ndodh në rast të përsëritjes ...

Ç’do ndodhë të hënën? PD-Ramës: Mos e kthe Shkodrën në fushëbetejë
Partia Demokratike dega Shkodër ka paralajmëruar protesta ditën e hënë, teksa pritet të konstituohet këshilli bashkiak, pavarësisht se i zgjedhur i PS në votimet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri, është tërhequr nga posti ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 14:20
Partia Demokratike dega Shkodër ka paralajmëruar protesta ditën e hënë, teksa pritet të konstituohet këshilli bashkiak, pavarësisht se i zgjedhur i PS në votimet e 30 qershorit, Valdrin Pjetri, është tërhequr nga posti ...

Protesta e PD në Shkodër, PS ndërron në momentet e fundit vendin e konstituimit të Këshillit Bashkiak
Ka ndryshuar vendi për konstituimin e Këshillit Bashkiak në Shkodër, pak para se të nisë mbledhja e thirrur nga prefekti Çesk Millja. Fillimisht mbledhja u thirr të mbahet në rektoratin e universitetit “Luigj ...
Politiko | 19-Aug-2019 09:44
Ka ndryshuar vendi për konstituimin e Këshillit Bashkiak në Shkodër, pak para se të nisë mbledhja e thirrur nga prefekti Çesk Millja. Fillimisht mbledhja u thirr të mbahet në rektoratin e universitetit “Luigj ...

Bylykbashi: 30 Qershori një datë nul, nuk është shprehur Gjykata Kushtetuese
Partia Demokratike e konsideron të jashtëligjshme mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Shkodrës, në kushtet kur nga zgjedhjet e paligjshme të 30 Qershorit nuk ka asnjë kandidat fitues, pas largimit të Valdrin Pjetrit. ...
ABCNews | 18-Aug-2019 15:44
Partia Demokratike e konsideron të jashtëligjshme mbledhjen e Këshillit Bashkiak të Shkodrës, në kushtet kur nga zgjedhjet e paligjshme të 30 Qershorit nuk ka asnjë kandidat fitues, pas largimit të Valdrin Pjetrit. ...

Protesta e PD në Shkodër, Këshilli i ri Bashkiak mblidhet në bibliotekë
Ditën e sotme do të konstituohet Këshilli Bashkiak të Shkodrës, i cili do të organizohet jo në ambientet e universitetit “Luigj Gurakuqi”, siç ishte parashikuar por tek biblioteka e Universitetit të Shkodrës, në një ...
Gazeta Dita | 19-Aug-2019 09:38
Ditën e sotme do të konstituohet Këshilli Bashkiak të Shkodrës, i cili do të organizohet jo në ambientet e universitetit “Luigj Gurakuqi”, siç ishte parashikuar por tek biblioteka e Universitetit të Shkodrës, në një ...

Vendimi për konstituimin e Këshillit Bashkiak, PD kërcënon Ramën: Larg duart nga Shkodra, të hënën protestë
Pas shkreses me firmen e prefektit per mbledhjen e se henes, ne te cilen do te behet konstituimi i Keshillit bashkiak, edhe pse Valdrin Pjetri nen vazhden e akuzave per fshehjen e denimit te tij ne Itali, u dorehoq, ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 14:25
Pas shkreses me firmen e prefektit per mbledhjen e se henes, ne te cilen do te behet konstituimi i Keshillit bashkiak, edhe pse Valdrin Pjetri nen vazhden e akuzave per fshehjen e denimit te tij ne Itali, u dorehoq, ...

Shkodra sot në protestë kundër këshillit bashkiak: Rama, mos luaj me zjarrin!
Partia Demokratike, dega Shkodër, do të mbajë sot në orën 10:00, para Prefekturës, një protestë paqësore për mbrojtjen e vlerave të demokracisë e të dinjitetit tonë si qytetarë të Shkodrës. PD ka deklaruar se ne nuk ...
Lajmi i Fundit | 19-Aug-2019 09:22
Partia Demokratike, dega Shkodër, do të mbajë sot në orën 10:00, para Prefekturës, një protestë paqësore për mbrojtjen e vlerave të demokracisë e të dinjitetit tonë si qytetarë të Shkodrës. PD ka deklaruar se ne nuk ...

Shkodër, këshilli i ri nuk do trajtojë çështjen e kryetarit
Bashkia e Shkodrës është institucioni i fundit i qeverisjes vendore që nuk është konstituuar pas zgjedhjeve të 30 Qershorit. Prefekti i qarkut ka thirrur paraditen e të hënës mbledhjen e Këshillit të ri Bashkiak, por ...
ABCNews | 18-Aug-2019 15:31
Bashkia e Shkodrës është institucioni i fundit i qeverisjes vendore që nuk është konstituuar pas zgjedhjeve të 30 Qershorit. Prefekti i qarkut ka thirrur paraditen e të hënës mbledhjen e Këshillit të ri Bashkiak, por ...

Presidenca këmbëngul: Meta nuk dekreton datë të re për Shkodrën, më 13 tetor zgjedhje në të gjithë vendin
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidentit, Tedi ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 14:19
Presidenti i Republikës, Ilir Meta nuk do të dekretojë një datë për zgjedhje të parakohshme në Shkodër pas heqjes dorë nga marrja e mandatit prej Valdrin Pjetrit. I pyetur nga Top Channel, zëdhënësi Presidentit, Tedi ...

Protesta e së hënës në Shkodër, Policia rrethon institucionet
Pas njoftimit se Partia Demokratike e Shkodrës do të zhvillojë një protestë mesditën e së hënës, kur Prefekti ka thirrur mbledhjen për konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, ...
Gazeta Dita | 18-Aug-2019 22:27
Pas njoftimit se Partia Demokratike e Shkodrës do të zhvillojë një protestë mesditën e së hënës, kur Prefekti ka thirrur mbledhjen për konstituimin e Këshillit të ri Bashkiak të dalë nga zgjedhjet e 30 qershorit, ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved