ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 02:28

Pendarovski: Reformat në mbrojte do të vazhdojnë edhe pas anëtarësimit në NATO

Pendarovski: Reformat në mbrojte do të vazhdojnë edhe pas anëtarësimit në NATO
Anëtarësimi ynë në NATO është prioritet i vjetër strategjik që nga pavarësia e vendi, apo më mirë thënë nga viti 1993 kur u soll rezoluta për anëtarësim në NATO. Kështu u shpreh Kryetari i Shtetit, dhe Komandant suprem ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 20:34
Anëtarësimi ynë në NATO është prioritet i vjetër strategjik që nga pavarësia e vendi, apo më mirë thënë nga viti 1993 kur u soll rezoluta për anëtarësim në NATO. Kështu u shpreh Kryetari i Shtetit, dhe Komandant suprem ...

Shekerinska ë Ditën e Armatës: Ky është viti i suksesit
Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, në ceremoninë e sotme qendrore në Ohër, me rastin e 18 gushtit – Dita e themelimit të Armatës në fjalimin e saj adresoi mesazhe për Ushtrinë, për gjithçka që është bërë në ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 20:34
Ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska, në ceremoninë e sotme qendrore në Ohër, me rastin e 18 gushtit – Dita e themelimit të Armatës në fjalimin e saj adresoi mesazhe për Ushtrinë, për gjithçka që është bërë në ...

Armata e feston ditëlindjen e 27-të
Ohër, 18 gusht 2019 (MEDIAL) – Me festime të rastit në Qendrën e Stërvitjes në Ujë në Ohër sot u shënua 18 gushti – Dita e Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Duke iu drejtuar një numri të së ftuarve në ...
Medial | 18-Aug-2019 16:27
Ohër, 18 gusht 2019 (MEDIAL) – Me festime të rastit në Qendrën e Stërvitjes në Ujë në Ohër sot u shënua 18 gushti – Dita e Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut. Duke iu drejtuar një numri të së ftuarve në ...

“Dita e Armatës”, Maqedonia e Veriut gati për NATO (Video)
Pas më shumë se dy dekadave reforma dhe zgjidhjes së problemit shumëvjeçar të emrit me Greqinë, pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës kemi ardhur në vetëm një hap drejt realizimit të qëllimit për të cilin kemi ...
Shenja | 18-Aug-2019 16:20
Pas më shumë se dy dekadave reforma dhe zgjidhjes së problemit shumëvjeçar të emrit me Greqinë, pas nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës kemi ardhur në vetëm një hap drejt realizimit të qëllimit për të cilin kemi ...

Pas ndryshimit të emrit, Presidenti Pendarovski dhe Ministrja Sheqerinska presin anëtarësim të shpejtë në NATO
Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski nga Ohri, ku sot u shënua Dita e Ushtrisë, tha që pas zgjidhjes së mosmarrëveshjes për emrin dhe nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës, Maqedonia e Veriut është në vetëm një hap ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 15:44
Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski nga Ohri, ku sot u shënua Dita e Ushtrisë, tha që pas zgjidhjes së mosmarrëveshjes për emrin dhe nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës, Maqedonia e Veriut është në vetëm një hap ...

27 vjetori i Armatës së Maqedonisë së Veriut
Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski nga Ohri, ku sot u shënua Dita e Ushtrisë, tha që pas zgjidhjes së mosmarrëveshjes për emrin dhe nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës, Maqedonia e Veriut është në vetëm një hap ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 15:31
Presidenti i shtetit, Stevo Pendarovski nga Ohri, ku sot u shënua Dita e Ushtrisë, tha që pas zgjidhjes së mosmarrëveshjes për emrin dhe nënshkrimit të Marrëveshjes së Prespës, Maqedonia e Veriut është në vetëm një hap ...

Pendarovski: Nga një ushtri me kushte modeste, në një ushtri anëtare të NATO-s
18 gusht – Dita e Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut u festua sot në Qendrën e trajnimit të ujit në Ohër. Duke iu drejtuar të ftuarve të shumtë, Presidenti dhe Komandanti Suprem i Ushtrisë, Stevo ...
Arbresh | 18-Aug-2019 14:25
18 gusht – Dita e Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut u festua sot në Qendrën e trajnimit të ujit në Ohër. Duke iu drejtuar të ftuarve të shumtë, Presidenti dhe Komandanti Suprem i Ushtrisë, Stevo ...

Pendarovski: Nga një ushtri me kushte modeste, në një ushtri anëtare e NATO-s
18 gusht – Dita e Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut u festua sot në Qendrën e trajnimit të ujit në Ohër. Duke iu drejtuar të ftuarve të shumtë, Presidenti dhe Komandanti Suprem i Ushtrisë, Stevo ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 13:57
18 gusht – Dita e Ushtrisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut u festua sot në Qendrën e trajnimit të ujit në Ohër. Duke iu drejtuar të ftuarve të shumtë, Presidenti dhe Komandanti Suprem i Ushtrisë, Stevo ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved