ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 28/02/2020 13:31

PD kërkon drejtësi për vdekjen e punëtorëve: Veliaj ka përgjegjësi

PD kërkon drejtësi për vdekjen e punëtorëve: Veliaj ka përgjegjësi
mapo.al Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa tha sot se edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka përgjegjësi për ngjarjen e rëndë, ku vdiqën dy punëtorë ndërtimi dhe u plagosën 3 të tjerë. Aksidenti ...
Mapo | 18-Aug-2019 15:45
mapo.al Zëdhënësja e Partisë Demokratike, Ina Zhupa tha sot se edhe kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka përgjegjësi për ngjarjen e rëndë, ku vdiqën dy punëtorë ndërtimi dhe u plagosën 3 të tjerë. Aksidenti ...

“Fjalëpak dhe punëtor”, miqtë i japin lamtumirën të riut nga Gramshi
mapo.al Ergys Ibrahimi mbeti i vdekur në vendin e punës mesditën e së premtes, (16 Gusht), bashkë me Orjan Kodrën. Ata punonin në ndërtim, kur skela u rrëzua duke zënë poshtë 5 punëtorë. Ergysi me Orjanin humbën jetën, ...
Mapo | 18-Aug-2019 10:14
mapo.al Ergys Ibrahimi mbeti i vdekur në vendin e punës mesditën e së premtes, (16 Gusht), bashkë me Orjan Kodrën. Ata punonin në ndërtim, kur skela u rrëzua duke zënë poshtë 5 punëtorë. Ergysi me Orjanin humbën jetën, ...

Vdekja e punëtorëve,VV: Njerëzit po shkëmbejnë varfërinë me vdekjen
mapo.al Vetëvendosje deklaron se numri i punëtorëve që kanë humbur jetën në vendin e punës në Shqipëri është tronditës, por pavarësisht kësaj gjëndjeje interesat e atyre që e mirëmbajnë këtë gjendje nuk preken. Përmes ...
Mapo | 17-Aug-2019 18:22
mapo.al Vetëvendosje deklaron se numri i punëtorëve që kanë humbur jetën në vendin e punës në Shqipëri është tronditës, por pavarësisht kësaj gjëndjeje interesat e atyre që e mirëmbajnë këtë gjendje nuk preken. Përmes ...

“Është një mrekulli që jam gjallë”, punëtori që mbijetoi tregon momentet para se të rrëzohej skela: Isha varur nga bluza
Tre punëtorët që u plagosën nga shembja e skelës ditën e djeshme nga pallati 13 katësh janë në gjendje të stabilizuar shëndetësore. Njëri prej tyre u shpreh për ABC News se kanë qenë në momentet e fundit të punës, dhe ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 16:25
Tre punëtorët që u plagosën nga shembja e skelës ditën e djeshme nga pallati 13 katësh janë në gjendje të stabilizuar shëndetësore. Njëri prej tyre u shpreh për ABC News se kanë qenë në momentet e fundit të punës, dhe ...

(VIDEO) Si u nxor nga gërmadhat trupi i pajetë i një prej punëtorëve
mapo.al Dalin pamje nga operacioni i nxjerrjes së trupit të pajetë të njërit prej dy punëtorëve të cilët humbën jetën pasditen e djeshme nga rrëzimi i skelës. Ngjarja e rëndë u shënua rreth orës 15:00 të 16 gushtit, në ...
Mapo | 17-Aug-2019 13:04
mapo.al Dalin pamje nga operacioni i nxjerrjes së trupit të pajetë të njërit prej dy punëtorëve të cilët humbën jetën pasditen e djeshme nga rrëzimi i skelës. Ngjarja e rëndë u shënua rreth orës 15:00 të 16 gushtit, në ...

Tragjedia pranë pallatit të tij, Arben Malaj: Fajtore edhe Bashkia
mapo.al Dy punëtorë të firmës së skelave dhe restaurimit të fasadave, humbën jetën një ditë më parë në rrugën “Faik Konica” dhe tre të tjerë u plagosën, pasi struktura metalike u shkëput nga lartësia dhe i zuri poshtë. ...
Mapo | 17-Aug-2019 12:07
mapo.al Dy punëtorë të firmës së skelave dhe restaurimit të fasadave, humbën jetën një ditë më parë në rrugën “Faik Konica” dhe tre të tjerë u plagosën, pasi struktura metalike u shkëput nga lartësia dhe i zuri poshtë. ...

Vdekja e punëtorëve, në pranga drejtuesit teknik të dy firmave, procedim edhe për punonjësit e Inspektoriatit të Punës
Drejtuesit teknik të firmave “Xhimi” dhe “Skela Syla” janë vënë në prangat e policisë pasi akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrotjes në punë”, lidhur me ngjarjen tragjike të ndodhur dje në Tiranë ku ...
Top Channel | 17-Aug-2019 09:39
Drejtuesit teknik të firmave “Xhimi” dhe “Skela Syla” janë vënë në prangat e policisë pasi akuzohet për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrotjes në punë”, lidhur me ngjarjen tragjike të ndodhur dje në Tiranë ku ...

Shembja e skelës që vrau 2 punëtorët në Tiranë, arrestohen drejtuesit teknikë
Policia ka arrestuar drejtuesit teknikë të punimeve në firmën “Xhimi” dhe skela “Syla”, një ditë pas ngjarjes tragjike të shembjes së skelës në punimet e një pallati në rrugën “Faik Konica”, që la dy viktima dhe plagosi ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 09:56
Policia ka arrestuar drejtuesit teknikë të punimeve në firmën “Xhimi” dhe skela “Syla”, një ditë pas ngjarjes tragjike të shembjes së skelës në punimet e një pallati në rrugën “Faik Konica”, që la dy viktima dhe plagosi ...

Shembja e skelës që vrau 2 punëtorë, arrestohen drejtuesit teknikë
Policia e Tiranës ka arrestuar drejtuesit teknikë të punimeve në firmën “Xhimi” dhe skela “Syla”, një ditë pas ngjarjes tragjike të shembjes së skelës në punimet e një pallati 13 katësh në rrugën “Faik Konica”, që la dy ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 09:39
Policia e Tiranës ka arrestuar drejtuesit teknikë të punimeve në firmën “Xhimi” dhe skela “Syla”, një ditë pas ngjarjes tragjike të shembjes së skelës në punimet e një pallati 13 katësh në rrugën “Faik Konica”, që la dy ...

Vdekja e 2 punëtorëve, Vetëvendosje: Qeveria, përgjegjësi direkte për sigurinë e jetës dhe të kushteve të punës
Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me ngjarjen që tronditi kryeqytetin ditën e djeshme, ku 2 punëtorë të kompanisë së ndërtimit “Xhimi” humbën jetën, ndërsa 2 të tjerë morën lëndime të rënda, pasi ranë ...
Lapsi | 17-Aug-2019 21:03
Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me ngjarjen që tronditi kryeqytetin ditën e djeshme, ku 2 punëtorë të kompanisë së ndërtimit “Xhimi” humbën jetën, ndërsa 2 të tjerë morën lëndime të rënda, pasi ranë ...

Vdekja e punëtorëve/ Arrestohen drejtuesit teknik të firmës, një në kërkim
Hetimet e policise dhe prokurorise për ngjarjen e rëndë gjatë rikonstruksionit të një pallati ku humbën jetën 2 punëtorë dhe mbeten të plagosur 3 të tjerë, cuan në arrestimin e drejtuesit teknik të punimeve dhe ...
VizionPlus | 17-Aug-2019 11:55
Hetimet e policise dhe prokurorise për ngjarjen e rëndë gjatë rikonstruksionit të një pallati ku humbën jetën 2 punëtorë dhe mbeten të plagosur 3 të tjerë, cuan në arrestimin e drejtuesit teknik të punimeve dhe ...

Dy të arrestuar dhe një në kërkim për shembjen e skelës në Tiranë
mapo.al Arrestohen dy drejtues të firmave “Skela Syla” dhe “Xhimi”, pas ngjarjes tragjike një ditë më parë në rrugën “Faik Konica” në Tiranë, ku nga rënia e skelës nga një objekt shumëkatësh, humbën jetën dy punëtorë Në ...
Mapo | 17-Aug-2019 09:39
mapo.al Arrestohen dy drejtues të firmave “Skela Syla” dhe “Xhimi”, pas ngjarjes tragjike një ditë më parë në rrugën “Faik Konica” në Tiranë, ku nga rënia e skelës nga një objekt shumëkatësh, humbën jetën dy punëtorë Në ...

Shembja e skelës/ Punëtori që mbijetoi tregon detaje nga ngjarja: Isha varur nga bluza te…
Tre punëtorët që morën plagë të rënda nga shembja e skelës ditën e djeshme nga pallati 13 katësh në rrugën “Faik Konica” në kryeqytt, ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Njëri prej tyre, Genti Bardhi, ka folur për ...
Lapsi | 17-Aug-2019 16:44
Tre punëtorët që morën plagë të rënda nga shembja e skelës ditën e djeshme nga pallati 13 katësh në rrugën “Faik Konica” në kryeqytt, ndodhen jashtë rrezikut për jetën. Njëri prej tyre, Genti Bardhi, ka folur për ...

Pamje të rënda, momentet e para pas rrezimit te skelës në Tiranë
Dalin pamje, të cilat janë filmuar pak momente pas aksidentit tragjik në punë, ku dy punëtorë humbën jetën dhe tre të tjerë mbetën e plagosur 3 ditë më parë në Tiranë. Në pamje duken punëtorët e shtrirë në tokë, ndërsa ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 23:11
Dalin pamje, të cilat janë filmuar pak momente pas aksidentit tragjik në punë, ku dy punëtorë humbën jetën dhe tre të tjerë mbetën e plagosur 3 ditë më parë në Tiranë. Në pamje duken punëtorët e shtrirë në tokë, ndërsa ...

Miqtë i japin lamtumirën të riut nga Gramshi: Fjalëpak dhe punëtor
Ergys Ibrahimi mbeti i vdekur në vendin e punës mesditën e së premtes, (16 Gusht), bashkë me Orjan Kodrën. Ata punonin në ndërtim, kur skela u rrëzua duke zënë poshtë 5 punëtorë. Ergysi me Orjanin humbën jetën, ndërsa ...
Lajmi i Fundit | 18-Aug-2019 11:31
Ergys Ibrahimi mbeti i vdekur në vendin e punës mesditën e së premtes, (16 Gusht), bashkë me Orjan Kodrën. Ata punonin në ndërtim, kur skela u rrëzua duke zënë poshtë 5 punëtorë. Ergysi me Orjanin humbën jetën, ndërsa ...

Vdekja e dy punëtorëve/ Arrestohen drejtuesit teknikë
Aksidenti tragjik në punë, që u mori jetën dy punëtorëve dhe plagosi tre të tjerë të premten në Tiranë, mendohet të jetë shkaktuar nga mungesa e masave të sigurisë. Të shtunën, policia e Tiranës ka arrestuar dy ...
Gazeta Dita | 18-Aug-2019 09:09
Aksidenti tragjik në punë, që u mori jetën dy punëtorëve dhe plagosi tre të tjerë të premten në Tiranë, mendohet të jetë shkaktuar nga mungesa e masave të sigurisë. Të shtunën, policia e Tiranës ka arrestuar dy ...

Vdekja e dy punëtorëve nga shembja e skelës, në pranga drejtuesit teknikë, nën hetim edhe punonjësit e Inspektoratit të Punës
Aksidenti tragjik në punë, që u mori jetën dy punëtorëve dhe plagosi tre të tjerë të premten në Tiranë, dyshohet të ketë ndodhur nga mungesa e masave të sigurisë. Për këtë arsye, Policia e Tiranës arrestoi një ditë pas ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 09:09
Aksidenti tragjik në punë, që u mori jetën dy punëtorëve dhe plagosi tre të tjerë të premten në Tiranë, dyshohet të ketë ndodhur nga mungesa e masave të sigurisë. Për këtë arsye, Policia e Tiranës arrestoi një ditë pas ...

Ra nga skela, flet i plagosuri: Mrekulli që jam gjallë
3 punëtorët që u plagosën nga shembja e skelës ditën e djeshme nga pallati 13 katësh janë në gjendje të stabilizuar shëndetësore. Njëri prej tyre që mundi të fliste për ABC News u shpreh se kanë qenë në momentet e ...
ABCNews | 17-Aug-2019 14:50
3 punëtorët që u plagosën nga shembja e skelës ditën e djeshme nga pallati 13 katësh janë në gjendje të stabilizuar shëndetësore. Njëri prej tyre që mundi të fliste për ABC News u shpreh se kanë qenë në momentet e ...

Pushteti dhe të mjerët tanë që këmbejnë varfërinë me vdekjen
Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me ngjarjen që tronditi kryeqytetin ditën e djeshme, ku 2 punëtorë të kompanisë së ndërtimit “Xhimi” humbën jetën, ndërsa 2 të tjerë morën lëndime të rënda, pasi ranë ...
Gazeta Dita | 17-Aug-2019 21:25
Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me ngjarjen që tronditi kryeqytetin ditën e djeshme, ku 2 punëtorë të kompanisë së ndërtimit “Xhimi” humbën jetën, ndërsa 2 të tjerë morën lëndime të rënda, pasi ranë ...

Vdekja e 2 punëtorëve në Tiranë, Vetëvendosje: Situata s’ka për të ndryshuar nëse pronarët e kompanive nuk dalin para drejtësisë
Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me ngjarjen që tronditi kryeqytetin ditën e djeshme, ku 2 punëtorë të kompanisë së ndërtimit “Xhimi” humbën jetën, ndërsa 2 të tjerë morën lëndime të rënda, pasi ranë ...
Gazeta Express | 17-Aug-2019 21:20
Lëvizja Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me ngjarjen që tronditi kryeqytetin ditën e djeshme, ku 2 punëtorë të kompanisë së ndërtimit “Xhimi” humbën jetën, ndërsa 2 të tjerë morën lëndime të rënda, pasi ranë ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved