ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 03/04/2020 02:54

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare

Komunikacioni në Maqedoni, nuk ka pritje të gjata në kalimet kufitare
Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti. Komunikacioni në rrugët ...
Telegrafi | 19-Aug-2019 09:22
Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti. Komunikacioni në rrugët ...

Emigrantët mbarojnë pushimet, fluks në Kakavijë, 1 km radhë
GJIROKASTËR Fluks lëvizjesh në Kakavijë. Në përfundim të ditëve të tyre të pushimit emigrantët shqiptarë kanë nisur të kthehen në Greqi, në vendet ku punojnë por ka edhe nga ata që ende vazhdojnë të kthehen në vendin e ...
BalkanWeb | 18-Aug-2019 10:14
GJIROKASTËR Fluks lëvizjesh në Kakavijë. Në përfundim të ditëve të tyre të pushimit emigrantët shqiptarë kanë nisur të kthehen në Greqi, në vendet ku punojnë por ka edhe nga ata që ende vazhdojnë të kthehen në vendin e ...

Emigrantët mbarojnë pushimet, fluks në Kapshticë dhe Qafë Thanë
Fluks i lartë lëvizjesh në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Vetëm në 24 orët e fundit kanë hyrë e kanë dalë nëpërmjet kësaj pike doganore më shumë se 10300 shtetas shqiptare dhe të huaj. Fluksi më i lartë i ...
VizionPlus | 18-Aug-2019 11:55
Fluks i lartë lëvizjesh në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës. Vetëm në 24 orët e fundit kanë hyrë e kanë dalë nëpërmjet kësaj pike doganore më shumë se 10300 shtetas shqiptare dhe të huaj. Fluksi më i lartë i ...

Nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga vendi
Shkup, 19 gusht – Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, kumtoi ...
Koha.mk | 19-Aug-2019 10:25
Shkup, 19 gusht – Intensiteti i komunikacionit në drejtimet rrugore jashtë mjediseve urbane është rritur. Në vendkalimet kufitare, nga ana e Maqedonisë, nuk ka pritje më të gjata për hyrje dhe dalje nga shteti, kumtoi ...

Sërish kolona në pikat kufitare
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova. Bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...
AlbInfo | 19-Aug-2019 09:22
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova. Bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...

Pritje në orët e para të mëngjesit në Merdare për mërgimtarët që po kthehen
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...
Gazeta Observer | 19-Aug-2019 08:21
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...

Pritje në orët e para të mëngjesit në Merdare për mërgimtarët që po kthehen
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...
Indeks Online | 19-Aug-2019 07:53
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...

Sërish kolona në pikat kufitare
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova Bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...
Gazeta Express | 19-Aug-2019 07:40
Vazhdojnë pritjet për të dalë nga Kosova Bashkatdhetarët edhe këtë mëngjes po vazhdojnë të përballën me pritje të gjata në pikat kufitare. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, edhe këtë të hënë në Merdare, ...

E diela e qetë në Merdare, pothuajse asnjë veturë në pritje
Që nga muaji Korrik mërgimtaret janë ballafaquar me pritje të gjata në pikat kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. Mirëpo ...
Arbresh | 18-Aug-2019 20:29
Që nga muaji Korrik mërgimtaret janë ballafaquar me pritje të gjata në pikat kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. Mirëpo ...

E diela e qetë në Merdare, pothuajse asnjë veturë në pritje
Që nga muaji Korrik mërgimtaret janë ballafaquar me pritje të gjata në pikat kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. Mirëpo ...
Indeks Online | 18-Aug-2019 20:23
Që nga muaji Korrik mërgimtaret janë ballafaquar me pritje të gjata në pikat kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. Mirëpo ...

Kolonë të tillë nuk keni parë asnjëherë, deri në 9 orë pritje në kufirin Serbi-Kroaci
Mërgimtarët kosovarë kanë hasur në kolona tejet të gjata në kufirin Serbi-Kroaci. Lexuesit kanë dërguar një video ku shihen kolonat gjatë ditës së djeshme. Ai ka treguar se ka pritur në këtë pikë kufitare nga ora 15:00 ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 20:19
Mërgimtarët kosovarë kanë hasur në kolona tejet të gjata në kufirin Serbi-Kroaci. Lexuesit kanë dërguar një video ku shihen kolonat gjatë ditës së djeshme. Ai ka treguar se ka pritur në këtë pikë kufitare nga ora 15:00 ...

Merdare: Pritje deri në shtatë orë (VIDEO)
Mërgimtarët tanë sërish po përballen me pritje të gjata tek kalimi kufitar për të hyrë në shtetin e Serbisë. Pritjet sot në Merdare ishin deri në shtatë orë. Kronikë e gazetarit Flamur Gajtani.
Klan Kosova | 18-Aug-2019 20:10
Mërgimtarët tanë sërish po përballen me pritje të gjata tek kalimi kufitar për të hyrë në shtetin e Serbisë. Pritjet sot në Merdare ishin deri në shtatë orë. Kronikë e gazetarit Flamur Gajtani.

Ikin emigrantët, fluks në pikat kufitare
Shumica e emigrantëve kanë përfunduar pushimet në Shqipëri dhe po largohen për në vendet e tyre të punës jashtë vendit. Kështu, fluks dhe qarkullimi në pikat e kalimit kufitar ka qenë i konsiderueshëm. Sipas të dhënave ...
Lexo | 18-Aug-2019 19:25
Shumica e emigrantëve kanë përfunduar pushimet në Shqipëri dhe po largohen për në vendet e tyre të punës jashtë vendit. Kështu, fluks dhe qarkullimi në pikat e kalimit kufitar ka qenë i konsiderueshëm. Sipas të dhënave ...

Zvogëlohen pritjet në Merdare
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...
Gazeta Observer | 18-Aug-2019 19:11
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...

Zvogëlohen pritjet në Merdare
Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, deri në orën 17:00 nuk ka pasur pritje të mëdha. ...
Lajminet | 18-Aug-2019 18:41
Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. Sipas Qendrës Kombëtare për Menaxhim Kufitar, deri në orën 17:00 nuk ka pasur pritje të mëdha. ...

Zvogëlohen pritjet në Merdare
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 18:35
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...

Emigrantët lënë Shqipërinë, fluks lëvizjesh në pikat kufitare
Një numër i madh emigrantësh kanë lënë vendin e tyre për ty kthyer në shtetet ku jetojnë e punojnë. Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim. Sipas të dhënave nga Policia Kufitare ...
Lajmi i Fundit | 18-Aug-2019 17:55
Një numër i madh emigrantësh kanë lënë vendin e tyre për ty kthyer në shtetet ku jetojnë e punojnë. Në pikat kufitare të vendit, janë shënuar radhë të gjata dhe fluks në qarkullim. Sipas të dhënave nga Policia Kufitare ...

Kaq po presin mërgimtarët në dalje në pikat kufitare
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...
Arbresh | 18-Aug-2019 17:55
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...

Kaq po presin mërgimtarët në dalje në pikat kufitare
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...
Indeks Online | 18-Aug-2019 17:51
Që nga korriku po vazhdon fluksi i mërgimtarëve dhe pritjet e tyre në pikat e afërta kufitare. Për dallim nga tre javë më parë, pritjet për të hyrë në Kosovë janë më të vogla, ngase ata po kthehen në vendet ku jetojnë. ...

Kolonë të tillë nuk keni parë asnjëherë, deri në 9 orë pritje në kufirin Serbi-Kroaci (VIDEO)
Mërgimtarët kosovarë kanë hasur në kolona tejet të gjata në kufirin Serbi-Kroaci. Në një video ku shihen kolonat gjatë ditës së djeshme. Ai ka treguar se ka pritur në këtë pikë kufitare nga ora 15:00 deri në ora 00:00. ...
InFokusi | 18-Aug-2019 17:30
Mërgimtarët kosovarë kanë hasur në kolona tejet të gjata në kufirin Serbi-Kroaci. Në një video ku shihen kolonat gjatë ditës së djeshme. Ai ka treguar se ka pritur në këtë pikë kufitare nga ora 15:00 deri në ora 00:00. ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved