ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 14/12/2019 14:31

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 emigrantë tunizianë

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 emigrantë tunizianë
Të paktën 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa. Sipas mediave italiane emigrantët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të ...
VizionPlus | 18-Aug-2019 19:53
Të paktën 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa. Sipas mediave italiane emigrantët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...
GazetaTema | 18-Aug-2019 14:45
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...

Vinin nga Tunizia, autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
ITALI 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Emigrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane ...
BalkanWeb | 18-Aug-2019 14:27
ITALI 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Emigrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane ...

Një anije me emigrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë
Shteti i Spanjës këtë të diel ka deklaruar se një anije që ka në bord më shumë se 100 emigrantë mundet të ankorohet në portin e Algerciras, kjo pasi anija është duke qëndruar për dy javë rresht në brigjet italiane dhe ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 22:20
Shteti i Spanjës këtë të diel ka deklaruar se një anije që ka në bord më shumë se 100 emigrantë mundet të ankorohet në portin e Algerciras, kjo pasi anija është duke qëndruar për dy javë rresht në brigjet italiane dhe ...

Një anije me emigrantë e lejohet të zbarkojë në Spanjë
Shteti i Spanjës këtë të diel ka deklaruar se një anije që ka në bord më shumë se 100 emigrantë mundet të ankorohet në portin e Algerciras, kjo pasi anija është duke qëndruar për dy javë rresht në brigjet italiane dhe ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 22:08
Shteti i Spanjës këtë të diel ka deklaruar se një anije që ka në bord më shumë se 100 emigrantë mundet të ankorohet në portin e Algerciras, kjo pasi anija është duke qëndruar për dy javë rresht në brigjet italiane dhe ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 emigrantë tunizianë
Të paktën 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa. Sipas mediave italiane emigrantët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të ...
Arbresh | 18-Aug-2019 21:50
Të paktën 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa. Sipas mediave italiane emigrantët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 emigrantë tunizianë
Të paktën 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa. Sipas mediave italiane emigrantët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të ...
Portalb | 18-Aug-2019 21:34
Të paktën 57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa. Sipas mediave italiane emigrantët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të ...

Anija me mbi 100 imigrantë ende në ujrat e brigjeve të Italisë
Një organizatë humanitare spanjolle hodhi poshtë të dielën ofertën e Spanjës për të pranuar më shumë se 100 imigrantë kryesisht afrikanë që ndodhen në një anije shpëtimi të cilën Italia nuk kishte pranuar ta lejonte të ...
Zeri Amerikes | 18-Aug-2019 19:56
Një organizatë humanitare spanjolle hodhi poshtë të dielën ofertën e Spanjës për të pranuar më shumë se 100 imigrantë kryesisht afrikanë që ndodhen në një anije shpëtimi të cilën Italia nuk kishte pranuar ta lejonte të ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
Migrantët, të cilët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të Lampione dhe janë dërguar për në Lampedusa, në orët e vona të së shtunës. Siç raporton agjencia Ansa, në mesin e migrantëve ...
AlbInfo | 18-Aug-2019 18:52
Migrantët, të cilët po udhëtonin me një barkë, janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të Lampione dhe janë dërguar për në Lampedusa, në orët e vona të së shtunës. Siç raporton agjencia Ansa, në mesin e migrantëve ...

Anija me migrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 16:08
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...

Anija me migrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...
Portalb | 18-Aug-2019 15:54
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 15:33
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...

Anija me migrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 15:31
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...

Anija me migrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...
Radio Evropa e Lire | 18-Aug-2019 15:15
Qeveria spanjolle tha sot se anija që ka në bord më shumë se 100 migrantë, mund të ankorohet në portin në Algeciras. Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që ...

Anija me migrantë lejohet të zbarkojë në Spanjë
Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që autoritetet t’i japin leje për të zbarkuar migrantët. Migrantët, shumica e të cilëve janë nga Afrika, u shpëtuan nga ...
Lajminet | 18-Aug-2019 15:15
Anija e shpëtimit me migrantë për më shumë se dy javë po qëndron në brigjet italiane dhe po pret që autoritetet t’i japin leje për të zbarkuar migrantët. Migrantët, shumica e të cilëve janë nga Afrika, u shpëtuan nga ...

Vinin nga Tunizia, autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Emigrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane në ...
Lexo | 18-Aug-2019 14:46
57 emigrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Emigrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane në ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të Lampione dhe janë dërguar për në Lampedusa në orët e vona të së shtunës. Siç raporton agjencia Ansa, në mesin e migrantëve të ...
Lajminet | 18-Aug-2019 14:38
Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet italiane në afërsi të Lampione dhe janë dërguar për në Lampedusa në orët e vona të së shtunës. Siç raporton agjencia Ansa, në mesin e migrantëve të ...

Itali, dorëzohet Salvini
27 emigrantë në moshë të mitur janë lejuar të zbresin nga anija e shpëtimit “Open Arms”, e cila ka ankoruar në ishullin italian të Lampeduzës. Zëvendës kryeministri Mateo Salvini ka lejuar zbarkimin e tyre, edhe pse ka ...
ABCNews | 18-Aug-2019 12:38
27 emigrantë në moshë të mitur janë lejuar të zbresin nga anija e shpëtimit “Open Arms”, e cila ka ankoruar në ishullin italian të Lampeduzës. Zëvendës kryeministri Mateo Salvini ka lejuar zbarkimin e tyre, edhe pse ka ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 14:25
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...

Autoritetet italiane shpëtojnë 57 migrantë
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...
Radio Evropa e Lire | 18-Aug-2019 14:14
Pesëdhjeteshtatë migrantë janë shpëtuar nga autoritetet italiane dhe janë dërguar në Ishullin Lampedusa, ka raportuar agjencia e lajmeve, Ansa. Migrantët, të cilët po udhëtonin me një bark janë kapur nga autoritetet ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved