ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 09:36

Shuhet Thoma Kristo/ Profesori ishte njëri nga themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri

Shuhet Thoma Kristo/ Profesori ishte njëri nga themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri
Sot u nda nga jeta profesor Thoma Kristo, njëri nga themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri, Fakultetit të Mjekësisë dhe autori i disa teksteve për Mjekësinë.
Top Channel | 18-Aug-2019 20:34
Sot u nda nga jeta profesor Thoma Kristo, njëri nga themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri, Fakultetit të Mjekësisë dhe autori i disa teksteve për Mjekësinë.

Ndahet nga jeta një tjetër mjek i njohur shqiptar, kolegu i dedikon një mesazh prekës
Është ndarë nga jeta një tjetër mjek me përvojë në mjekësinë shqiptare. Bëhet fjalë për mjekun nefrolog-internist, Arqile Gjikondi. Lajmin e trishtë e ka dhënë kolegu i tij, mjeku Tritan Kalo në rrjetet sociale. “Të ...
Politiko | 19-Aug-2019 08:04
Është ndarë nga jeta një tjetër mjek me përvojë në mjekësinë shqiptare. Bëhet fjalë për mjekun nefrolog-internist, Arqile Gjikondi. Lajmin e trishtë e ka dhënë kolegu i tij, mjeku Tritan Kalo në rrjetet sociale. “Të ...

Shuhet themeluesi i Pediatrisë, Basha: Bëri një punë të palodhur!
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të profesor Thoma Kristos, një ndër themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri. Në një mesazh ...
BalkanWeb | 18-Aug-2019 16:40
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, ka ndarë me ndjekësit në rrjetet sociale lajmin e hidhur të ndarjes nga jeta të profesor Thoma Kristos, një ndër themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri. Në një mesazh ...

Ndahet nga jeta Thoma Kristo, ndër themeluesit e pediatrisë në Shqipëri
Profesor Thoma Kristo, një nga themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri, lektor i njohur i Fakultetit të Mjekësisë dhe autor i mjaft teksteve e monografive për Mjekësinë Shqiptare u nda nga jeta.
Kosova Press | 18-Aug-2019 17:17
Profesor Thoma Kristo, një nga themeluesit e shërbimit të pediatrisë në Shqipëri, lektor i njohur i Fakultetit të Mjekësisë dhe autor i mjaft teksteve e monografive për Mjekësinë Shqiptare u nda nga jeta.

Ndahet nga jeta prof.Thoma Kristo, Berisha: Mjekësia humbi një kolos
mapo.al Eshtë ndarë nga jeta profesor Thoma Kristo, mjeku i njohur i fëmijëve dhe pedagog në Fakultetin e Mjekësisë. Prof.Thoma Kristo, ka qenë ndër të parët themelues të pediatrisë shqiptare dhe të fakultetit të ...
Mapo | 18-Aug-2019 13:57
mapo.al Eshtë ndarë nga jeta profesor Thoma Kristo, mjeku i njohur i fëmijëve dhe pedagog në Fakultetin e Mjekësisë. Prof.Thoma Kristo, ka qenë ndër të parët themelues të pediatrisë shqiptare dhe të fakultetit të ...

Shuhet themeluesi i Pediatrisë, Basha: Bëri një punë të palodhur dhe me pasion
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një mesazhi publikuar në faqen e tij në Facebook, shpreh ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të profesorit Thoma Kristo. Sipas Bashës, pediatria shqiptare është me ...
Politiko | 18-Aug-2019 17:10
Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha, përmes një mesazhi publikuar në faqen e tij në Facebook, shpreh ngushëllimet e tij për ndarjen nga jeta të profesorit Thoma Kristo. Sipas Bashës, pediatria shqiptare është me ...

Ndahet nga jeta mjeku i mirënjohur shqiptar
Pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare, mjeku i njohur Polikron Çelo. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij, të cilët kanë njoftuar se homazhet për doktor Polikronin do të bëhen në ...
Syri | 11-Mar-2018 10:22
Pas një sëmundjeje të rëndë, ka ndërruar jetë në moshën 86-vjeçare, mjeku i njohur Polikron Çelo. Lajmi është bërë i ditur nga familjarët e tij, të cilët kanë njoftuar se homazhet për doktor Polikronin do të bëhen në ...

Ndahet nga jeta pediatri i njohur, Berisha mesazh ngushëllimi: Mjekësia shqiptare në zi, shoqëria humbi një humanist
Është ndarë nga jeta mjeku i njohur pediatër, Dr Thoma Kristo. Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar ndarjen e tij nga jeta një humbje për mjekësinë dhe shoqërinë shqiptare. Reagimi: ...
Politiko | 18-Aug-2019 12:45
Është ndarë nga jeta mjeku i njohur pediatër, Dr Thoma Kristo. Ish-kryeministri Sali Berisha e ka cilësuar ndarjen e tij nga jeta një humbje për mjekësinë dhe shoqërinë shqiptare. Reagimi: ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved