ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 11:52

Mijëra të evakuuar për shkak të zjarreve në ishujt Kanare

Mijëra të evakuuar për shkak të zjarreve në ishujt Kanare
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...
BalkanWeb | 19-Aug-2019 05:40
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...

Mijëra të evakuuar për shkak të zjarreve në ishujt Kanare
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 19:11
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...

Vendoset nën kontroll zjarri që shpërtheu në vendbanimin Pintija të Shkupit
Një zjarr i madh shpërtheu këtë pasdite pranë vendbanimit Pintia, njofton “Sitel”. Sipas fotografive, shtëpitë janë vetëm 200-300 metra larg flakëve. Po digjet bari i thatë dhe pyjet. Popullsia lokale gjithashtu është ...
Arbresh | 18-Aug-2019 19:06
Një zjarr i madh shpërtheu këtë pasdite pranë vendbanimit Pintia, njofton “Sitel”. Sipas fotografive, shtëpitë janë vetëm 200-300 metra larg flakëve. Po digjet bari i thatë dhe pyjet. Popullsia lokale gjithashtu është ...

Banorët e ishullit spanjoll largohen nga shtëpitë për shkak zjarrit të madh
Rreth 2 mijë njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre në ishullin Gran Canaria të Spanjës për shkak se është shfaqur sërish zjarr. Është e hera e dytë brenda një jave që njerëzit e zonës Tejeda për shkak të sigurisë nga ...
EkonomiaOnline | 18-Aug-2019 18:17
Rreth 2 mijë njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre në ishullin Gran Canaria të Spanjës për shkak se është shfaqur sërish zjarr. Është e hera e dytë brenda një jave që njerëzit e zonës Tejeda për shkak të sigurisë nga ...

Banorët e ishullit spanjoll largohen nga shtëpitë për shkak zjarrit të madh
Rreth 2 mijë njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre në ishullin Gran Canaria të Spanjës për shkak se është shfaqur sërish zjarr. Është e hera e dytë brenda një jave që njerëzit e zonës Tejeda për shkak të sigurisë nga ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 18:10
Rreth 2 mijë njerëz janë larguar nga shtëpitë e tyre në ishullin Gran Canaria të Spanjës për shkak se është shfaqur sërish zjarr. Është e hera e dytë brenda një jave që njerëzit e zonës Tejeda për shkak të sigurisë nga ...

Mijëra të evakuuar për shkak të zjarreve në ishujt Kanare
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 17:30
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...

Mijëra të evakuuar për shkak të zjarreve në ishujt Kanare
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...
Indeks Online | 18-Aug-2019 17:30
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë. “Të paktën 250 zjarrfikës, nëntë ...

Mijëra të evakuuar për shkak të zjarreve në ishujt Kanare
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë.
Kosova Press | 18-Aug-2019 17:22
Autoritetet në ishujt Kanare të Spanjës konfirmuan se rreth 2000 njerëz janë evakuuar për shkak të zjarrit që ka shkatërruar mbi 500 hektarë që kur shpërtheu më pak se 24 orë më parë.

Zjarr në lokacionin Pintia në Shkup (Foto)
Një zjarr i madh shpërtheu këtë pasdite pranë vendbanimit Pintia, njofton “Sitel”. Sipas fotografive, shtëpitë janë vetëm 200-300 metra larg flakëve. Po digjet bari i thatë dhe pyjet. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ...
Shenja | 18-Aug-2019 16:08
Një zjarr i madh shpërtheu këtë pasdite pranë vendbanimit Pintia, njofton “Sitel”. Sipas fotografive, shtëpitë janë vetëm 200-300 metra larg flakëve. Po digjet bari i thatë dhe pyjet. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ...

Shpërthen zjarr në vendbanimin Pintia në Shkup
Një zjarr i madh shpërtheu këtë pasdite pranë vendbanimit Pintia, njofton “Sitel”. Sipas fotografive, shtëpitë janë vetëm 200-300 metra larg flakëve. Po digjet bari i thatë dhe pyjet. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ...
Telegrafi | 18-Aug-2019 15:31
Një zjarr i madh shpërtheu këtë pasdite pranë vendbanimit Pintia, njofton “Sitel”. Sipas fotografive, shtëpitë janë vetëm 200-300 metra larg flakëve. Po digjet bari i thatë dhe pyjet. Në vendin e ngjarjes kanë dalë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved