ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 18:10

Cisterna iraniane gati të largohet nga Gjibraltari

Cisterna iraniane gati të largohet nga Gjibraltari
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. Sipas ...
VizionPlus | 18-Aug-2019 20:59
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. Sipas ...

Cisterna iraniane e nisi lundrimin nga porti i Gjibraltarit
Një anije iraniane e mbajtur nga Gjibraltari – që nga korriku – me dyshimin se transportonte naftë në Siri, është larguar nga porti. Të dhënat tregojnë se cisterna lëvizi në lindje në Mesdhe dhe destionacion kishte ...
Portalb | 19-Aug-2019 09:11
Një anije iraniane e mbajtur nga Gjibraltari – që nga korriku – me dyshimin se transportonte naftë në Siri, është larguar nga porti. Të dhënat tregojnë se cisterna lëvizi në lindje në Mesdhe dhe destionacion kishte ...

Gjibraltari refuzon kërkesën e SHBA-ve për të sekuestruar anijen iraniane
Super tankeri iranian do të nisë sërish lundrimin pasi kaloi gjashtë javë i ndaluar në Gjibraltar, bën të ditur qeveria në territorin britanik. “Ne mund të konfirmojmë që tankeri ynë ka lënë Gjibraltarin dhe është nisur ...
Arbresh | 19-Aug-2019 08:47
Super tankeri iranian do të nisë sërish lundrimin pasi kaloi gjashtë javë i ndaluar në Gjibraltar, bën të ditur qeveria në territorin britanik. “Ne mund të konfirmojmë që tankeri ynë ka lënë Gjibraltarin dhe është nisur ...

Cisterna iraniane nis lundrimin nga porti i Gjibraltarit
Një anije iraniane e mbajtur nga Gjibraltari - që nga korriku - me dyshimin se transportonte naftë në Siri, është larguar nga porti. Të dhënat tregojnë se cisterna lëvizi në lindje në Mesdhe dhe destionacion kishte ...
Radio Evropa e Lire | 19-Aug-2019 08:42
Një anije iraniane e mbajtur nga Gjibraltari - që nga korriku - me dyshimin se transportonte naftë në Siri, është larguar nga porti. Të dhënat tregojnë se cisterna lëvizi në lindje në Mesdhe dhe destionacion kishte ...

Anija iraniane largohet nga Gjibraltari, pavarësisht kundërshtimit të ShBA-së
Një anije iraniane me sasi të madhe nafte, e cila ishte në qendër të një përplasjeje diplomatike mes Britanisë së Madhe dhe Iranit, është larguar nga Ngushtica e Gjibraltarit gjatë natës së të dielës. Një faqe për ...
Gazeta Express | 19-Aug-2019 08:36
Një anije iraniane me sasi të madhe nafte, e cila ishte në qendër të një përplasjeje diplomatike mes Britanisë së Madhe dhe Iranit, është larguar nga Ngushtica e Gjibraltarit gjatë natës së të dielës. Një faqe për ...

Gjilbrartari e refuzon kërkesën e SHBA-së për të sekuestruar anijen iraniane
Gjilbrartari ka refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur pasi që anija i ka respektuar ligjet e Bashkimit ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 19:58
Gjilbrartari ka refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur pasi që anija i ka respektuar ligjet e Bashkimit ...

Cisterna iraniane përgatitet të largohet nga Gjibraltari
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...
TetovaSot | 18-Aug-2019 19:10
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...

Cisterna iraniane, SHBA lëshon urdhër sekuestrimi
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...
Portalb | 18-Aug-2019 18:36
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...

Gjibraltari refuzon kërkesën e SHBA-së për sekuestrimin e anijes iraniane
Autoritetet e Gjibraltarit e kanë refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur, pasi anija i ka respektuar ligjet e ...
AlbInfo | 18-Aug-2019 17:30
Autoritetet e Gjibraltarit e kanë refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur, pasi anija i ka respektuar ligjet e ...

Cisterna iraniane përgatitet të largohet nga Gjibraltari
Cisterna iraniane raportohet se ka ndryshuar emrin pritet të nisë lundrimin, teksa autoritetet e Shteteve të Bashkuara ende po kërkojnë që ta sekuestrojnë atë. Cisterna, që ishte emëruar Grace 1, sipas zyrtarëve iranian ...
Lajminet | 18-Aug-2019 16:47
Cisterna iraniane raportohet se ka ndryshuar emrin pritet të nisë lundrimin, teksa autoritetet e Shteteve të Bashkuara ende po kërkojnë që ta sekuestrojnë atë. Cisterna, që ishte emëruar Grace 1, sipas zyrtarëve iranian ...

SHBA lëshon urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...
VizionPlus | 17-Aug-2019 20:22
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...

Cisterna iraniane përgatitet të largohet nga Gjibraltari
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...
Alsat-M | 18-Aug-2019 16:40
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...

Cisterna iraniane përgatitet të largohet nga Gjibraltari
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...
Arbresh | 18-Aug-2019 16:27
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...

Cisterna iraniane përgatitet të largohet nga Gjibraltari
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...
Radio Evropa e Lire | 18-Aug-2019 16:07
Autoritetet ndërkombëtare po vazhdojnë ta monitorojnë cisternën iraniane, e cila u lejua që të largohet nga Gjibraltari, pasi për një muaj ishte ndaluar, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian. ...

Gjibraltari refuzon kërkesën e SHBA-së për sekuestrimin e anijes iraniane
Autoritetet e Gjibraltarit e kanë refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur pasi që anija i ka respektuar ligjet e ...
Arbresh | 18-Aug-2019 15:13
Autoritetet e Gjibraltarit e kanë refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur pasi që anija i ka respektuar ligjet e ...

Gjibraltari refuzon kërkesën e ShBA-së për sekuestrimin e anijes iraniane
Autoritetet e Gjibraltarit e kanë refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur pasi që anija i ka respektuar ligjet e ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 15:05
Autoritetet e Gjibraltarit e kanë refuzuar kërkesën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës për sekuestrimin e anijes iraniane “Grace 1”, duke thënë se një gjë e tillë është e pamundur pasi që anija i ka respektuar ligjet e ...

SHBA lëshon urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...
EkonomiaOnline | 17-Aug-2019 12:47
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...

SHBA lëshon urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...
Alsat-M | 17-Aug-2019 12:47
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...

SHBA lëshon urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...
Portalb | 17-Aug-2019 11:46
Shtetet e Bashkuara kanë lëshuar urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane të naftës, që ka shkaktuar tensionin të marrëdhënieve ndërmjet Teheranit dhe Perëndimit. Ky urdhër i SHBA-së shihet si përpjekja e fundit për ...

SHBA lëshon urdhër për sekuestrimin e cisternës iraniane
Cisterna “Grace 1” është kapur nga Marina Mbretërore britanike më 4 korrik, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian, lidhur me dërgesat e naftës për në Siri. Gjibraltari të enjten ka hequr ndalesën ...
Lajminet | 17-Aug-2019 11:16
Cisterna “Grace 1” është kapur nga Marina Mbretërore britanike më 4 korrik, nën dyshimin se ka shkelur sanksionet e Bashkimit Evropian, lidhur me dërgesat e naftës për në Siri. Gjibraltari të enjten ka hequr ndalesën ...

12
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved