ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 06:16

Produktet Maqedonase/ Kosova merr masa reciprociteti

Produktet Maqedonase/ Kosova merr masa reciprociteti
Kosova dhe Maqedonia janë përfshirë në një përplasje tregtare. Ministri kosovar i tregtisë dhe industrisë, Endrit Shala, ka vendosur masa reciproke ndaj mjaltit dhe patateve të Maqedonisë Veriore, pasi kjo e fundit ka ...
Top Channel | 17-Aug-2019 05:05
Kosova dhe Maqedonia janë përfshirë në një përplasje tregtare. Ministri kosovar i tregtisë dhe industrisë, Endrit Shala, ka vendosur masa reciproke ndaj mjaltit dhe patateve të Maqedonisë Veriore, pasi kjo e fundit ka ...

Shala në “Hardhfest”: Do të vazhdoj të jem zë i prodhuesve të Kosovës
Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, sonte është duke marrë pjesë në natën e fundit të festivalit “Hardhfest”. Këtë e bëri të ditur Shala me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 22:20
Ministri në detyrë i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, sonte është duke marrë pjesë në natën e fundit të festivalit “Hardhfest”. Këtë e bëri të ditur Shala me anë të një postimi në rrjetin social Facebook, ...

“Tallava politikë” vendimi i ministrit Shala
Shkup, 18 gusht – Edhe një vendim tjetër e ka marrë qeveria në dorëheqje. Ministri në dorëheqje i Tregtisë, Endrit Shala, vendosi taksë ndaj disa produkteve të Maqedonisë së Veriut. Disa ditë para këtij vendimi, edhe ...
Koha.mk | 18-Aug-2019 15:47
Shkup, 18 gusht – Edhe një vendim tjetër e ka marrë qeveria në dorëheqje. Ministri në dorëheqje i Tregtisë, Endrit Shala, vendosi taksë ndaj disa produkteve të Maqedonisë së Veriut. Disa ditë para këtij vendimi, edhe ...

Masat reciproke ndaj Maqedonisë Veriore – Dy qeveritë të marrin vendimet e duhura për t’i ikur konfliktit tregtar
Gjatë kësaj jave, ministri Endrit Shala mori vendim që të ndalohet hyrja e mjaltit dhe patateve nga Maqedonia Veriore. Këto masa reciproke u morën pasi Maqedonia Veriore ndaloi hyrjen e peshkut të Kosovës në territorin ...
Indeks Online | 18-Aug-2019 14:43
Gjatë kësaj jave, ministri Endrit Shala mori vendim që të ndalohet hyrja e mjaltit dhe patateve nga Maqedonia Veriore. Këto masa reciproke u morën pasi Maqedonia Veriore ndaloi hyrjen e peshkut të Kosovës në territorin ...

Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...
Kosova Press | 18-Aug-2019 11:31
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...

Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...
InFokusi | 18-Aug-2019 09:03
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...

Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...
Zeri | 18-Aug-2019 08:43
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...

Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare
Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit për shumimin e peshqve nga Kosova, ajo nuk do të lejojë importin e patateve dhe mjaltit nga Maqedonia. ...
Lajminet | 18-Aug-2019 08:43
Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit për shumimin e peshqve nga Kosova, ajo nuk do të lejojë importin e patateve dhe mjaltit nga Maqedonia. ...

Shkupi dhe Prishtina shumë pranë luftës tregtare
Maqedonia e Veriut dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 07:35
Maqedonia e Veriut dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe ...

Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...
Arbresh | 18-Aug-2019 07:27
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...

Dimovski: Masat për rasatin e peshqve, nuk vlejnë vetëm për Kosovën
Ndalimi i importit të rasadit të peshkut dhe çiçrrave nga Kosova nuk paraqet ndalesë të posaçme vetëm për Kosovën, por të gjitha vendet tjera deklaron ministri i Bujqësisë Trajan Dimovski. Kjo sipas Dimovskit ka ndodhur ...
Flaka | 17-Aug-2019 20:16
Ndalimi i importit të rasadit të peshkut dhe çiçrrave nga Kosova nuk paraqet ndalesë të posaçme vetëm për Kosovën, por të gjitha vendet tjera deklaron ministri i Bujqësisë Trajan Dimovski. Kjo sipas Dimovskit ka ndodhur ...

“Tallava politikë”, vendimet e ministrave në dorëheqje
Edhe një vendim tjetër e ka marrë qeveria në dorëheqje. Ministri në dorëheqje i Tregtisë, Endrit Shala, vendosi taksë ndaj disa produkteve të Maqedonisë së Veriut. Disa ditë para këtij vendimi, edhe Ministria e ...
Gazeta Monitor | 17-Aug-2019 19:54
Edhe një vendim tjetër e ka marrë qeveria në dorëheqje. Ministri në dorëheqje i Tregtisë, Endrit Shala, vendosi taksë ndaj disa produkteve të Maqedonisë së Veriut. Disa ditë para këtij vendimi, edhe Ministria e ...

Dimovski: Masat për peshqit dhe qiqrat nuk vlejnë vetëm për Kosovën
Pas takimit të së hënës me Ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe Drejtorin e Agjencisë për Ushqim dhe Veterinarisë, Zoran Atanasov, do të dihen hapat konkrete që do të ndërmarrë vendi pas vendosjes së ndalimit të ...
Telegrafi | 17-Aug-2019 13:04
Pas takimit të së hënës me Ministrin e Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi dhe Drejtorin e Agjencisë për Ushqim dhe Veterinarisë, Zoran Atanasov, do të dihen hapat konkrete që do të ndërmarrë vendi pas vendosjes së ndalimit të ...

Shkupi dhe Prishtina, pranë luftës tregtare
Pala kosovare është e prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit për shumimin e peshqve nga Kosova, ajo nuk do të lejojë importin e patateve dhe mjaltit nga ...
AlbInfo | 17-Aug-2019 19:43
Pala kosovare është e prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit për shumimin e peshqve nga Kosova, ajo nuk do të lejojë importin e patateve dhe mjaltit nga ...

Dimkovski: Të hënën do të mësohet çka do të ndërmarrim pas paralajmërimit nga Kosova për ndalesën e importit të patateve dhe mjaltit
Pas takimit ditën e hënë me ministrin e Ekonomisë,Koço Angjushev dhe drejtorin e Agjencisë për ushqim dhe veterinari, Zoran Atanasov do të mësohen hapat konkrete që do t’i ndërmerr vendi pas vendosjes së ndalesës për ...
TetovaSot | 17-Aug-2019 19:15
Pas takimit ditën e hënë me ministrin e Ekonomisë,Koço Angjushev dhe drejtorin e Agjencisë për ushqim dhe veterinari, Zoran Atanasov do të mësohen hapat konkrete që do t’i ndërmerr vendi pas vendosjes së ndalesës për ...

Maqedonia e Veriut të hënën vendos për masat ndaj Kosovës (VIDEO)
Për ditën e hënë është caktuar takim urgjent mes Ministrisë së Ekonomisë dhe asaj të Bujqësisë, në të cilin do të disktutohet për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Kosovës, e cila rriti taksat për patatet dhe ...
Shenja | 17-Aug-2019 18:29
Për ditën e hënë është caktuar takim urgjent mes Ministrisë së Ekonomisë dhe asaj të Bujqësisë, në të cilin do të disktutohet për vendosjen e masave të reciprocitetit ndaj Kosovës, e cila rriti taksat për patatet dhe ...

Maqedonia e Veriut i reagon Kosovës për taksën
Ministri i Bujqësisë në Maqedoninë e Veriut, Trajan Dimovski sot tha se ndalimi i importit të ikrave dhe rasatit të peshqve nga Kosova nuk paraqet ndalesë të posaçme vetëm për Kosovën. Dimovski sqaroi se Maqedonia e ...
InFokusi | 17-Aug-2019 18:28
Ministri i Bujqësisë në Maqedoninë e Veriut, Trajan Dimovski sot tha se ndalimi i importit të ikrave dhe rasatit të peshqve nga Kosova nuk paraqet ndalesë të posaçme vetëm për Kosovën. Dimovski sqaroi se Maqedonia e ...

Shkupi dhe Prishtina pranë luftës tregtare
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...
Albportali | 17-Aug-2019 17:38
Maqedonia dhe Kosova janë përpara një sfide të re e cila mund të shndërrohet në një luftë tregtare. Pala kosovare është prerë dhe thonë se nuk do të heqin dorë. Për sa kohë që ndalohet importi i ikrave dhe materialit ...

Kosova vendos masa reciprociteti ndaj Maqedonisë së Veriut
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka vendosur masa reciproke ndaj mjaltit dhe patateve të Maqedonisë Veriore, për shkak se kjo e fundit është duke aplikuar barriera tarifore ndaj produkteve të Republikës ...
VizionPlus | 16-Aug-2019 20:55
Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka vendosur masa reciproke ndaj mjaltit dhe patateve të Maqedonisë Veriore, për shkak se kjo e fundit është duke aplikuar barriera tarifore ndaj produkteve të Republikës ...

Maqedonia paralajmëron masa ndaj taksës së Kosovës, flet ministri i bujqësisë
Ministri i Bujqësisë në Maqedoninë e Veriut, Trajan Dimovski sot tha se ndalimi i importit të ikrave dhe rasatit të peshqve nga Kosova nuk paraqet ndalesë të posaçme vetëm për Kosovën. Dimovski nga radhet e LSDM sqaroi ...
Ina-Online | 17-Aug-2019 17:23
Ministri i Bujqësisë në Maqedoninë e Veriut, Trajan Dimovski sot tha se ndalimi i importit të ikrave dhe rasatit të peshqve nga Kosova nuk paraqet ndalesë të posaçme vetëm për Kosovën. Dimovski nga radhet e LSDM sqaroi ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved