ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/02/2020 02:38

Fitim Lladrovci, rrëfim i jashtëzakonshëm i kosovarit që shkoi për të luftuar në Siri nga Obiliqi

Fitim Lladrovci, rrëfim i jashtëzakonshëm i kosovarit që shkoi për të luftuar në Siri nga Obiliqi
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...
Gazeta Observer | 18-Aug-2019 11:48
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...

Fitim Lladrovci, rrëfim i jashtëzakonshëm i kosovarit që shkoi për të luftuar në Siri nga Obiliqi
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...
Albportali | 18-Aug-2019 11:05
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...

Fitim Lladrovci, rrëfim i jashtëzakonshëm i kosovarit që shkoi për të luftuar në Siri nga Obiliqi
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...
Indeks Online | 18-Aug-2019 09:54
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...

Sot, ditëlindja e Abdylit (dhe kronika e një udhëtimi të vështirë 1879)
Nga Nuri Dragoj Me rastin e 190 vjetorit të lindjes së Abdyl Frashërit, 17 gusht 1839 – 17 gusht 2019 Më 24 prill 1877, Rusia i shpalli luftë qeverisë osmane. Abdylhamiti II u kërkoi europianëve të shkonin në ndihmë të ...
Gazeta Dita | 17-Aug-2019 21:11
Nga Nuri Dragoj Me rastin e 190 vjetorit të lindjes së Abdyl Frashërit, 17 gusht 1839 – 17 gusht 2019 Më 24 prill 1877, Rusia i shpalli luftë qeverisë osmane. Abdylhamiti II u kërkoi europianëve të shkonin në ndihmë të ...

Chris Hill: Në Tiranë erdha me dy valixhe me ushqim dhe një dyshek
Nga Christopher R. Hill Pjesë nga libri “Pararojë: Jeta në vijën e frontit të diplomacisë amerikane” Nga Christopher R. Hill Në prill të vitit 1991, unë shoqërova presidentin e sapozgjedhur polak Les Valesa në një ...
Mapo | 17-Aug-2019 09:53
Nga Christopher R. Hill Pjesë nga libri “Pararojë: Jeta në vijën e frontit të diplomacisë amerikane” Nga Christopher R. Hill Në prill të vitit 1991, unë shoqërova presidentin e sapozgjedhur polak Les Valesa në një ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved