ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 12:12

Epoka e transmetimeve digjitale/ Ku duhet drejtuar antena në Tiranë, Durrës dhe Vlorë

Epoka e transmetimeve digjitale/ Ku duhet drejtuar antena në Tiranë, Durrës dhe Vlorë
Transmetimet televizive analoge mbyllen me një shtator në Tiranë, Durrës dhe Vlorë dhe qytetarët duhet të pajisen patjetër me dekodera marrës tokësore për të parë programet e televizioneve shqiptare.
Top Channel | 18-Aug-2019 21:48
Transmetimet televizive analoge mbyllen me një shtator në Tiranë, Durrës dhe Vlorë dhe qytetarët duhet të pajisen patjetër me dekodera marrës tokësore për të parë programet e televizioneve shqiptare.

Tring oferta për abonentët e rinj: Abonime dhe aparate tokësore dhuratë
Data 1 shtator shënon afatin e fundit të mbylljes së transmetimeve analoge në qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë. Në rast se keni ende televizor ose pajisje të teknologjisë së vjetër DVBT apo Module, nuk do të mund të ...
VizionPlus | 17-Aug-2019 14:59
Data 1 shtator shënon afatin e fundit të mbylljes së transmetimeve analoge në qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë. Në rast se keni ende televizor ose pajisje të teknologjisë së vjetër DVBT apo Module, nuk do të mund të ...

Procesi i digjitalizimit, dekoder falas për çdo paketë të Digitalb
Familjet shqiptare nuk po presin 1 shtatorin për të blerë dekoderin Tvb T2, pasi oferta e Digitalb i ka tërhequr. Abonim 3 mujor familjar dhe aparati ku sinjali televiziv përfitohet me një cilësi më të lartë është ...
Top Channel | 17-Aug-2019 12:31
Familjet shqiptare nuk po presin 1 shtatorin për të blerë dekoderin Tvb T2, pasi oferta e Digitalb i ka tërhequr. Abonim 3 mujor familjar dhe aparati ku sinjali televiziv përfitohet me një cilësi më të lartë është ...

Fikja e transmetimeve analoge për Tiranën dhe Vlorën
Ndërprerja e transmetimeve televizive në sistemin analog dhe kalimi i tyre në digjital është një proces i detyrueshëm për të gjitha vendet evropiane gjithashtu edhe për Shqipërinë, i cili ka nisur shumë vite më parë. Në ...
RTSH | 16-Aug-2019 13:26
Ndërprerja e transmetimeve televizive në sistemin analog dhe kalimi i tyre në digjital është një proces i detyrueshëm për të gjitha vendet evropiane gjithashtu edhe për Shqipërinë, i cili ka nisur shumë vite më parë. Në ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved