ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/09/2019 05:56

Debate në aktivitetin për viktimat e komunizmit, rë përndjekurit: Të largohet Fino

Debate në aktivitetin për viktimat e komunizmit, rë përndjekurit: Të largohet Fino
Vendosja e një memoriali për ish të internuarit dhe dënuarit politike në Lushnje ka mbledhur familjet e tyre në një aktivitet të organizuar nga autoriteti i dosjeve i cili është shoqëruar me debate. Disa nga familjaret ...
VizionPlus | 18-Aug-2019 19:27
Vendosja e një memoriali për ish të internuarit dhe dënuarit politike në Lushnje ka mbledhur familjet e tyre në një aktivitet të organizuar nga autoriteti i dosjeve i cili është shoqëruar me debate. Disa nga familjaret ...

Të mbijetuarit nga kampet e internimit kujtojnë dramat e jetës në diktaturë
Të internuarit në diktaturë nuk harrojnë që çdo vit të mblidhen tek memoriali në Lushnje. Por disa grave që kanë përjetuar dramat në atë periudhe nuk u ka pëlqyer prezenca e disa socialistëve. Të mbijetuarit e kampeve ...
ABCNews | 18-Aug-2019 17:37
Të internuarit në diktaturë nuk harrojnë që çdo vit të mblidhen tek memoriali në Lushnje. Por disa grave që kanë përjetuar dramat në atë periudhe nuk u ka pëlqyer prezenca e disa socialistëve. Të mbijetuarit e kampeve ...

Të mbijetuarit e regjimit komunist, ish të persekutuarit mblidhen në Lushnjë, një nga zonat e internimit
Të mbijetuarit e kampeve të përqendrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...
EkonomiaOnline | 18-Aug-2019 17:10
Të mbijetuarit e kampeve të përqendrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...

Të mbijetuarit e regjimit komunist, ish të persekutuarit mblidhen në Lushnjë, një nga zonat e internimit
Të mbijetuarit e kampeve të përqendrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...
Klan Kosova | 18-Aug-2019 16:58
Të mbijetuarit e kampeve të përqendrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...

Të mbijetuarit e regjimit komunist/ Ish të persekutuarit mblidhen në Lushnjë, një nga zonat e internimit
Të mbijetuarit e kampeve të përqëndrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...
Top Channel | 18-Aug-2019 15:17
Të mbijetuarit e kampeve të përqëndrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...

Sherr në Lushnjë mes Bashkim Finos dhe ish të persekutuarve të komunizmit
Të mbijetuarit e kampeve të përqëndrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...
Gazeta Express | 18-Aug-2019 16:40
Të mbijetuarit e kampeve të përqëndrimit në Lushnjë përkujtuan ngritjen e një memoriali dhe kryen homazhe, por ceremonia u shoqërua me incidente, që nisën fillimisht me mospërmendjen e disa fiseve që nuk ishin përfshirë ...

Përkujtohet në Lushnjë vuajtjet e kampeve të regjimit komunist
Të mbijetuarit e kampeve të internimit kanë përkujtuar vuajtjet e shkaktuara gjatë regjimit komunist. Ata janë mbledhur në Memorialin Kombëtar të Internim-dëbimeve ngritur në qytetin e Lushnjës, duke kryer homazhe pranë ...
RTSH | 18-Aug-2019 13:39
Të mbijetuarit e kampeve të internimit kanë përkujtuar vuajtjet e shkaktuara gjatë regjimit komunist. Ata janë mbledhur në Memorialin Kombëtar të Internim-dëbimeve ngritur në qytetin e Lushnjës, duke kryer homazhe pranë ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved