ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 15/09/2019 11:32

Bie numri i mashtrimeve/ 820 procedime në total, ulet edhe numri i të pandehurve e të të dënuarve

Bie numri i mashtrimeve/ 820 procedime në total, ulet edhe numri i të pandehurve e të të dënuarve
Vepra penale e mashtrimit ka shënuar ulje gjatë vitit të shkuar, ndërkohë që e njëjta gjë ka ndodhur lidhur me numrin e personave të proceduar për krimet e kësaj natyre. Scan ka zbardhur të dhënat zyrtare të Prokurorisë ...
ScanTv | 18-Aug-2019 11:35
Vepra penale e mashtrimit ka shënuar ulje gjatë vitit të shkuar, ndërkohë që e njëjta gjë ka ndodhur lidhur me numrin e personave të proceduar për krimet e kësaj natyre. Scan ka zbardhur të dhënat zyrtare të Prokurorisë ...

Shqiptarët nuk kanë ku të kthehen
Pas viteve të 90-ta, shumica e dërmuese e punëtorëve grekë, portugezë, italianë dhe spanjollë janë kthyer nga Franca, Gjermania, Zvicra, Austria, Belgjika në vendet e tyre pasi që ato përjetuan një zhvillim të hovshëm ...
Ina-Online | 18-Aug-2019 00:00
Pas viteve të 90-ta, shumica e dërmuese e punëtorëve grekë, portugezë, italianë dhe spanjollë janë kthyer nga Franca, Gjermania, Zvicra, Austria, Belgjika në vendet e tyre pasi që ato përjetuan një zhvillim të hovshëm ...

Rreth 100 mijë kosovarë e shqiptarë u larguan nga vendet e tyre
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën ...
AlbInfo | 17-Aug-2019 13:04
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën ...

100 mijë qytetarë lanë Kosovën e Shqipërinë vitin e kaluar
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën ...
InFokusi | 17-Aug-2019 13:04
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën ...

100 mijë qytetarë lanë Kosovën e Shqipërinë vitin e kaluar
Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën mbi 34 mijë. Përmes një postimi në Facebook, është bazuar nga të dhënat e EUROSTAT-it, dhe ka theksuar se shqiptarët që ikin shkojnë ...
Lajminet | 17-Aug-2019 12:57
Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën mbi 34 mijë. Përmes një postimi në Facebook, është bazuar nga të dhënat e EUROSTAT-it, dhe ka theksuar se shqiptarët që ikin shkojnë ...

Shtohen familjet në Tiranë- Shqiptarët kanë frikë të zgjerohen, një “çati” ka 3 banorë
Numri i individëve që krijojnë familje në kryeqytet ka ardhur në rritje nga vitit në vit. Sipas të dhënave zyrtare të Bashkisë Tiranë, gjatë 2018, numri arriti në 288.325 familje. Bazuar dhe në numrin e popullsisë ...
ScanTv | 17-Aug-2019 11:37
Numri i individëve që krijojnë familje në kryeqytet ka ardhur në rritje nga vitit në vit. Sipas të dhënave zyrtare të Bashkisë Tiranë, gjatë 2018, numri arriti në 288.325 familje. Bazuar dhe në numrin e popullsisë ...

Mbi 34 mijë qytetarë kanë braktisur Kosovën vitin e kaluar
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...
TetovaSot | 17-Aug-2019 11:17
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...

100 mijë qytetarë lanë Kosovën e Shqipërinë vitin e kaluar
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën ...
Indeks Online | 17-Aug-2019 11:17
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarët e Kosovën ...

Mbi 34 mijë qytetarë kanë braktisur Kosovën vitin e kaluar
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...
Arbresh | 17-Aug-2019 10:53
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...

Mbi 34 mijë qytetarë kanë braktisur Kosovën vitin e kaluar
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...
Zeri | 17-Aug-2019 10:44
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...

Emigrimi: 29% e shqiptarëve kërkuan “arratinë” në 6-muajt e parë të 2019
Kriza e thellë ekonomike, falimentimi i bizneseve, monopolizimi i tregut të punës, korrupsioni e papunësia, i detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin. TV hungareze: Në 2018 ikën nga Shqipëria 2,8% e popullsisë. Vetëm ...
Telegraf | 16-Aug-2019 15:28
Kriza e thellë ekonomike, falimentimi i bizneseve, monopolizimi i tregut të punës, korrupsioni e papunësia, i detyrojnë shqiptarët të braktisin vendin. TV hungareze: Në 2018 ikën nga Shqipëria 2,8% e popullsisë. Vetëm ...

Mbi 34 mijë qytetarë kanë braktisur Kosovën vitin e kaluar
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...
Gazeta Express | 17-Aug-2019 10:41
Ekonomisti e profesori universitar, Fadil Sahiti, thotë se trendi i ikjeve të shqiptarëve nga Shqipëria e Kosova është bërë shqetësuese. Ka kujtuar se gjatë vitit të kaluar, Shqipërinë e lanë 62 mijë qytetarë e Kosovën ...

Statistika tronditëse, Eurostat: Shqipëria, burimi më i madh i emigrantëve nga Ballkani
Përgjatë vitit 2018, Shqipëria ka kryesuar mes vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor me numrin më të lartë të emigrantëve që janë tranferuar për një jetë dhe punë më të mirë drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Kjo ...
Lapsi | 16-Aug-2019 13:27
Përgjatë vitit 2018, Shqipëria ka kryesuar mes vendeve të rajonit të Ballkanit Perëndimor me numrin më të lartë të emigrantëve që janë tranferuar për një jetë dhe punë më të mirë drejt vendeve të Bashkimit Evropian. Kjo ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved