ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 16/09/2019 06:05

Ndahet nga jeta gazetari i njohur Fatos Baxhaku!

Ndahet nga jeta gazetari i njohur Fatos Baxhaku!
Baxhaku, lindi ne Tirane me 9 janar te 1964-es dhe u diplomua per Histori ne Universitetin e Tiranes. Dokumentaret, reportazhet dhe shume shkrime te tij u mbajten mend gjate si kritika te forta gjate tranzicionit ...
ikub.al | 17-Aug-2019 17:59
Baxhaku, lindi ne Tirane me 9 janar te 1964-es dhe u diplomua per Histori ne Universitetin e Tiranes. Dokumentaret, reportazhet dhe shume shkrime te tij u mbajten mend gjate si kritika te forta gjate tranzicionit ...

“I pazëvendësueshëm”! ASH fjalë prekëse për Fatos Baxhakun
Ndarja e parakohshme nga jeta e gazetarit të mirënjohur shqiptar, Fatos Baxhaku, ka hidhëruar së tepërmi vendin. Pjesë e këtij hidhërimi është bërë edhe Akademia e Shkencave, e cila ka përcjellë një mesazh ngushëllimi ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 07:20
Ndarja e parakohshme nga jeta e gazetarit të mirënjohur shqiptar, Fatos Baxhaku, ka hidhëruar së tepërmi vendin. Pjesë e këtij hidhërimi është bërë edhe Akademia e Shkencave, e cila ka përcjellë një mesazh ngushëllimi ...

Duma për Fatos Baxhakun: Do shkëlqejë në përjetësimin pas vdekjes
Ish deputetja e PD, Grida Duma përmes një statusi në “Facebook” ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. “Fatos Baxhaku ishte ky njeri, një nga shumë ...
BalkanWeb | 17-Aug-2019 06:20
Ish deputetja e PD, Grida Duma përmes një statusi në “Facebook” ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. “Fatos Baxhaku ishte ky njeri, një nga shumë ...

PROFIL/ Fatos Baxhaku, një emër që vetëm mund të pëshpëritet
mapo.al Fatos Baxhaku. Ky emër në gjithë ambientet e gazetarisë, nuk kishte nevojë të thirrej, as të thuhej. Vetëm pëshpëritej. Se i kishe thënë të gjitha. Çdo gazetar kishte parasysh atë fytyrën gjithnjë të qeshur, ...
Mapo | 17-Aug-2019 09:31
mapo.al Fatos Baxhaku. Ky emër në gjithë ambientet e gazetarisë, nuk kishte nevojë të thirrej, as të thuhej. Vetëm pëshpëritej. Se i kishe thënë të gjitha. Çdo gazetar kishte parasysh atë fytyrën gjithnjë të qeshur, ...

“I pazëvendësueshëm”, ASH fjalë prekëse për Fatos Baxhakun
Akademia e Shkencave ka përcjellë një mesazh ngushëllimi mjaft prekës, për ndarjen e parakohshme nga jeta e gazetarit të mirënjohur shqiptar, Fatos Baxhaku. “Vendi i tij në gazetarinë tradicionale dhe televizive gjatë ...
GazetaTema | 17-Aug-2019 08:59
Akademia e Shkencave ka përcjellë një mesazh ngushëllimi mjaft prekës, për ndarjen e parakohshme nga jeta e gazetarit të mirënjohur shqiptar, Fatos Baxhaku. “Vendi i tij në gazetarinë tradicionale dhe televizive gjatë ...

“As i shtypit të lirë”, Ruçi: Fatosi, reporter me talent të rrallë
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e gazetarit dhe publicistit të mirënjohur Fatos Baxhakut, i cili sot iu dorëzua sëmundjes së rëndë duke ndërruar jetë në moshën 55-vjeçare. ...
BalkanWeb | 16-Aug-2019 19:38
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e gazetarit dhe publicistit të mirënjohur Fatos Baxhakut, i cili sot iu dorëzua sëmundjes së rëndë duke ndërruar jetë në moshën 55-vjeçare. ...

Ndarja nga jeta e Fatos Baxhakut/ Rama: E pabesueshme, një tjetër mik i kohëve të vjetra…
"E pabesueshme, por fatkeqësisht jeta është edhe kjo", kështu e nis mesazhin e tij për ndarjen nga jeta të Fatos Baxhakut, kryeministri Edi Rama.
Top Channel | 16-Aug-2019 19:12
"E pabesueshme, por fatkeqësisht jeta është edhe kjo", kështu e nis mesazhin e tij për ndarjen nga jeta të Fatos Baxhakut, kryeministri Edi Rama.

“E pabesueshme”, Edi Rama mesazh ngushëllimi për Fatos Baxhakun
Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në “Facebook” ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. Rama shkruan se ndarja nga jeta e Baxhakut është një ...
BalkanWeb | 16-Aug-2019 19:08
Kryeministri Edi Rama përmes një statusi në “Facebook” ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. Rama shkruan se ndarja nga jeta e Baxhakut është një ...

Ndarja nga jeta e Fatos Baxhakut, reagon kryeministri Rama: E pabesueshme
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. Shefi i qeverisë përmes një statusi në Facebook, shkruan se ndarja nga jeta e Baxhakut ...
VizionPlus | 16-Aug-2019 19:38
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. Shefi i qeverisë përmes një statusi në Facebook, shkruan se ndarja nga jeta e Baxhakut ...

Fatos Baxhaku, njeri i mirë i librave e i gazetarisë së sojit më të mirë, që jetoi me një kuriozitet fëminor për natyrën njerëzore
Kryeministri Edi Rama ka vleresuar figuren e gazetarit Fatos Baxhaku, gazetarine e tij dhe dashurine per librat. Ne nje postim te tij. Ra,a e kujton Baxhakun si mikun e tij te vjeter te koheve te veshtira. “E ...
GazetaTema | 16-Aug-2019 18:57
Kryeministri Edi Rama ka vleresuar figuren e gazetarit Fatos Baxhaku, gazetarine e tij dhe dashurine per librat. Ne nje postim te tij. Ra,a e kujton Baxhakun si mikun e tij te vjeter te koheve te veshtira. “E ...

Mëngjeset e mia me Tos Baxhakun, tek Bar “West”!
Nga Alfred Peza Mëngjeset e shumë viteve të mia të para në gazetari, do të ishin më të varfra, pa ritualin gati religjoz të fillimit të ditës, me çastet e shenjta të leximit të reportazheve të Fatos Baxhakut. Ishte ...
GazetaTema | 16-Aug-2019 18:55
Nga Alfred Peza Mëngjeset e shumë viteve të mia të para në gazetari, do të ishin më të varfra, pa ritualin gati religjoz të fillimit të ditës, me çastet e shenjta të leximit të reportazheve të Fatos Baxhakut. Ishte ...

Akademia e Shkencave mesazh prekës për Fatos Baxhakun: Ishte dhe mbetet i pazëvendësueshëm
ngushëllimin dhe Akademia e Shkencave. Akademia e Shkencave i ka kushtuar një mesazh prekës gazetarit që u shua nga jeta pas një sëmundje të rëndë, Fatos Baxhaku. ASH këtë mesazh e ka publikuar në rrjetet sociale ku ...
Lexo | 17-Aug-2019 09:15
ngushëllimin dhe Akademia e Shkencave. Akademia e Shkencave i ka kushtuar një mesazh prekës gazetarit që u shua nga jeta pas një sëmundje të rëndë, Fatos Baxhaku. ASH këtë mesazh e ka publikuar në rrjetet sociale ku ...

Tiranë: Ndahet nga jeta studiuesi dhe publicisti i njohur Fatos Baxhaku
Komuniteti shqiptar i shtypit është në zi në Shqipëri për publicistin e njohur Fatos Baxhaku, i cili humbi jetën të premten në moshën 55 vjeçare nga një sëmundje e rëndë dhe e gjatë. Pas përfundimit të studimeve në ...
Zeri Amerikes | 17-Aug-2019 01:14
Komuniteti shqiptar i shtypit është në zi në Shqipëri për publicistin e njohur Fatos Baxhaku, i cili humbi jetën të premten në moshën 55 vjeçare nga një sëmundje e rëndë dhe e gjatë. Pas përfundimit të studimeve në ...

Mesazhi i ndjerë i Grida Dumës për vdekjen e gazetarit të njohur shqiptar
Ish deputetja e PD-së Grida Duma ka përcjellë një mesazh të ndjerë për vdekjen e gazetarit Fatos Baxhaku. Duma thotë se gazetari i cili humbi jetën këtë të premte në moshë 55 vjeçare, është ndër të paktët që do duhej ...
Gazeta Express | 16-Aug-2019 23:38
Ish deputetja e PD-së Grida Duma ka përcjellë një mesazh të ndjerë për vdekjen e gazetarit Fatos Baxhaku. Duma thotë se gazetari i cili humbi jetën këtë të premte në moshë 55 vjeçare, është ndër të paktët që do duhej ...

KONSIDERATA/ Politika “qan” ikjen e Baxhakut: ja si e përshkrojnë Meta, Rama e Basha
Politika shqiptare reagoi dhembshurisht për ndarjen nga jeta të një prej ikonave të gazetarisë shqiptare të pas 90-ës, ndër të tjeraq mjeshtrit të reportazheve, Fatos Baxhaku. Presidenti Meta tha se “një nga pionierët e ...
Tesheshi | 16-Aug-2019 22:19
Politika shqiptare reagoi dhembshurisht për ndarjen nga jeta të një prej ikonave të gazetarisë shqiptare të pas 90-ës, ndër të tjeraq mjeshtrit të reportazheve, Fatos Baxhaku. Presidenti Meta tha se “një nga pionierët e ...

Ndarja nga jeta e Fatos Baxhakut, reagon kryeministri Rama: E pabesueshme
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. Shefi i qeverisë përmes një statusi në Facebook, shkruan se ndarja nga jeta e Baxhakut ...
Medial | 16-Aug-2019 21:21
Kryeministri Edi Rama ka përcjellë një mesazh ngushëllimi për ndarjen nga jeta të gazetarit dhe publicistit të njohur Fatos Baxhaku. Shefi i qeverisë përmes një statusi në Facebook, shkruan se ndarja nga jeta e Baxhakut ...

“As i shtypit të lirë”, Ruçi: Fatosi, reporter me talent të rrallë
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e gazetarit dhe publicistit të mirënjohur Fatos Baxhakut, i cili sot iu dorëzua sëmundjes së rëndë dhe ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare. ...
Lexo | 16-Aug-2019 20:32
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi ka ngushëlluar familjarët, miqtë dhe kolegët e gazetarit dhe publicistit të mirënjohur Fatos Baxhakut, i cili sot iu dorëzua sëmundjes së rëndë dhe ndërroi jetë në moshën 55-vjeçare. ...

Rama: Lamtumirë Baxhak! Një tjetër mik i kohëve të vjetra humbi betejën me sëmundjen
Kryeministri Edi Rama shprehu trishtimin për ndarjen nga jeta të një prej figurave më të njohura të gazetarisë në vend, Fatos Baxhakut. Në një status në Facebook, ai e quajti të pabesueshëm, lajmin për ndarjen nga jeta ...
Politiko | 16-Aug-2019 20:31
Kryeministri Edi Rama shprehu trishtimin për ndarjen nga jeta të një prej figurave më të njohura të gazetarisë në vend, Fatos Baxhakut. Në një status në Facebook, ai e quajti të pabesueshëm, lajmin për ndarjen nga jeta ...

Meta vlerëson lart figurën dhe punën e Fatos Baxhakut
Tiranë, 16 gusht 2019 – Prersidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ngushëlluar familjarët dhe miqt e kolegët e gazetarit Fatos Baxhaku, i cili u nda nga jeta në moshën 55 vjeçare. Meta ka shprehur vlerësimet më të larta ...
Illyriapress | 16-Aug-2019 20:28
Tiranë, 16 gusht 2019 – Prersidenti i Republikës, Ilir Meta, ka ngushëlluar familjarët dhe miqt e kolegët e gazetarit Fatos Baxhaku, i cili u nda nga jeta në moshën 55 vjeçare. Meta ka shprehur vlerësimet më të larta ...

Kryeparlamentari Ruçi: Pasi lexojmë Baxhakun, e duam më shumë të vërtetën, të drejtën dhe njerëzit
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka postuar një mesazh për ndarjen nga jeta të gazetarit, Fatos Baxhaku. “Fatos Baxhaku, bashkëthemelues dhe as i shtypit të lirë shqiptar. Fatos Baxhaku, reporteri, studjuesi, pedagogu ...
RTSH | 16-Aug-2019 20:21
Kryetari i Kuvendit, Gramoz Ruçi, ka postuar një mesazh për ndarjen nga jeta të gazetarit, Fatos Baxhaku. “Fatos Baxhaku, bashkëthemelues dhe as i shtypit të lirë shqiptar. Fatos Baxhaku, reporteri, studjuesi, pedagogu ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved