ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/08/2019 10:28

Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare

Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...
IliriaNews | 13-Aug-2019 09:30
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...

Pas tërmetit në Fushë Arrëz, ‘tundet’ trekëndëshi Prizren-Tetovë-Kukës
Pas Shqipërisë, tërmete të forta kanë lëkundur edhe dy qarqe të Kosovës. Mësohet se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë. Ndërkohë ende nuk ka raportime për dëme ...
TetovaSot | 12-Aug-2019 23:35
Pas Shqipërisë, tërmete të forta kanë lëkundur edhe dy qarqe të Kosovës. Mësohet se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës Rihterit, ndërsa Dragashi me 3.9 ballë. Ndërkohë ende nuk ka raportime për dëme ...

Pas Shqipërisë, tronditet edhe Kosova nga tërmeti
Pas tërmetit të rënë në Fushë Arrëz, dy tërmete të tjera janë ndjerë në dy komuna në Kosovë. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, është “goditur” nga një termët 4.2 ballë Prizreni dhe ...
VizionPlus | 12-Aug-2019 22:51
Pas tërmetit të rënë në Fushë Arrëz, dy tërmete të tjera janë ndjerë në dy komuna në Kosovë. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, është “goditur” nga një termët 4.2 ballë Prizreni dhe ...

Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...
Flaka | 12-Aug-2019 22:31
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...

Pas Shqipërisë, tërmeti i fortë shkund dhe Kosovën
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 21:44
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...

Tërmeti i fuqishëm shkund trevat shqiptare
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...
Koha.mk | 12-Aug-2019 22:27
Pas Shqipërisë, tërmetet e forta kanë shkundur edhe dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 ballë të shkallës ...

Zbulohet epiqendra e tërmetit që shkundi veriun e Shqipërisë
Një tërmet i fortë është ndjerë pasditen e sotme në veri të vendit. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...
Lajmi i Fundit | 12-Aug-2019 21:56
Një tërmet i fortë është ndjerë pasditen e sotme në veri të vendit. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...

Tërmet në Prizren dhe Dragash
Tërmeti që ka goditur Shqipërinë sot rreth orës 15:00, ka bërë që lëvizjet e tokës të dëgjohen edhe në dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se ...
Telegrafi | 12-Aug-2019 20:01
Tërmeti që ka goditur Shqipërinë sot rreth orës 15:00, ka bërë që lëvizjet e tokës të dëgjohen edhe në dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se ...

Tërmet i fortë në veri të Shqipërisë
Pasditen e sotme në veri të Shqipërisë është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37.
Flaka | 12-Aug-2019 21:10
Pasditen e sotme në veri të Shqipërisë është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37.

Tërmet i fortë në veri të vendit
Pasditen e sotme në veri të vendit është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...
GazetaTema | 12-Aug-2019 18:14
Pasditen e sotme në veri të vendit është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...

Tërmet në Prizren dhe Dragash
Tërmeti që ka goditur Shqipërinë sot rreth orës 15:00, ka bërë që lëvizjet e tokës të dëgjohen edhe në dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se ...
Zeri | 12-Aug-2019 20:11
Tërmeti që ka goditur Shqipërinë sot rreth orës 15:00, ka bërë që lëvizjet e tokës të dëgjohen edhe në dy komuna të Kosovës. Sipas të dhënave të faqes të specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, bëhet e ditur se ...

Tërmet i fortë në Veri të vendit, ja epiqendra
Një tërmet i fortë është ndjerë pasditen e sotme në veri të vendit. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 17:51
Një tërmet i fortë është ndjerë pasditen e sotme në veri të vendit. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.2 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...

Banorët në ankth! Një tjetër tërmet i fuqishëm shkund Greqinë
GREQI Një tjetër termet me magnitudë 4.7 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë, mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas mediave lokale, tërmeti është shënuar në Kretë, ndërsa qytetarët janë zgjuar të tmerruar. Termet Nga ...
BalkanWeb | 12-Aug-2019 11:00
GREQI Një tjetër termet me magnitudë 4.7 ballë i shkallës rihter ka goditur Greqinë, mëngjesin e kësaj të hëne. Sipas mediave lokale, tërmeti është shënuar në Kretë, ndërsa qytetarët janë zgjuar të tmerruar. Termet Nga ...

Tronditet sërish Greqia, tërmet 5 ballë në Kretë
GREQI Një tjetër lëkundje sizmike ka lëkundur vendin fqinj, Greqinë. Mediat greke dhe ato të huaja shkruajëns e tjetër tërmet ra në tokën helene dhe epiqendra ka qenë në Kretë. Sipas të dhënave sizmologjike, lëkundjet ...
BalkanWeb | 11-Aug-2019 22:55
GREQI Një tjetër lëkundje sizmike ka lëkundur vendin fqinj, Greqinë. Mediat greke dhe ato të huaja shkruajëns e tjetër tërmet ra në tokën helene dhe epiqendra ka qenë në Kretë. Sipas të dhënave sizmologjike, lëkundjet ...

Tërmet në Prizren e Dragash
Brenda pak minutave disa qytete jugore të Kosovës janë goditur nga tërmeti. Faqja e specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, njofton se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 shkallë të Rihterit ndërsa Dragashi me 3.9 ...
Gazeta Monitor | 12-Aug-2019 19:28
Brenda pak minutave disa qytete jugore të Kosovës janë goditur nga tërmeti. Faqja e specializuar për tërmete All Quakes – EMSC, njofton se Prizreni është goditur me tërmet 4.2 shkallë të Rihterit ndërsa Dragashi me 3.9 ...

Tërmet në Shqipëri
Pasditen e sotme në veri të Shqipërisë është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 ...
Telegrafi | 12-Aug-2019 18:36
Pasditen e sotme në veri të Shqipërisë është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës evropiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 ...

Lëkundje tërmeti në Fushë Arrëz
Një tërmët me magnitudë 4.2 ballë ka rënë këtë të hënë në Fushë Arrëz. Sipsa qendrës sizmiologjike, tërmeti ka qenë në një thellësi prej 2 km dhe është ndierë rreth ores 17:37. Epiqendra ka qene 18 km larg nga Fushe ...
Medial | 12-Aug-2019 19:21
Një tërmët me magnitudë 4.2 ballë ka rënë këtë të hënë në Fushë Arrëz. Sipsa qendrës sizmiologjike, tërmeti ka qenë në një thellësi prej 2 km dhe është ndierë rreth ores 17:37. Epiqendra ka qene 18 km larg nga Fushe ...

Tronditet Veriu i Shqipërisë nga një tërmet i fuqishëm
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.1 ballë e shkallës rihter ka tronditur vendin pak minuta më parë.. Lëkundjet janë regjistruar në orën 17:37 dhe epiqendra ka qenë 13 km larg Kurbneshit në Mirditë, 30 km nga Kukësi ...
Telegraf | 12-Aug-2019 18:00
Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 4.1 ballë e shkallës rihter ka tronditur vendin pak minuta më parë.. Lëkundjet janë regjistruar në orën 17:37 dhe epiqendra ka qenë 13 km larg Kurbneshit në Mirditë, 30 km nga Kukësi ...

Lëkundje tërmeti në Fushë Arrëz
Një tërmët me magnitudë 4.2 ballë ka rënë këtë të hënë në Fushë Arrëz. Sipsa qendrës sizmiologjike, tërmeti ka qenë në një thellësi prej 2 km dhe është ndierë rreth ores 17:37. Epiqendra ka qene 18 km larg nga Fushe ...
VizionPlus | 12-Aug-2019 17:53
Një tërmët me magnitudë 4.2 ballë ka rënë këtë të hënë në Fushë Arrëz. Sipsa qendrës sizmiologjike, tërmeti ka qenë në një thellësi prej 2 km dhe është ndierë rreth ores 17:37. Epiqendra ka qene 18 km larg nga Fushe ...

Tërmet i fortë godet Veriun e vendit
Pasditen e sotme në veri të vendit është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...
ABCNews | 12-Aug-2019 18:40
Pasditen e sotme në veri të vendit është ndjerë një tërmet i fortë. Sipas qendrës europiane të sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 4.1 të shkallës rihter dhe është ndjerë në orën 17:37. Epiqendra ka qenë 18 km ...

123
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved