ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/08/2019 10:38

Përfundojnë sfidat kualifikuese të Champions League, ja rezultatet

Përfundojnë sfidat kualifikuese të Champions League, ja rezultatet
mapo.al Ditën e sotme janë luajtur sfidat e radhës kualifikuese, të vlefshme për kompeticionin më të rëndësishëm euripian, Champions League. Rezultatet Qabarak FK 0-2 APOEL Nicosia Rosenborg 3-1 Maribor Dynamo Kyev 3-3 ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:55
mapo.al Ditën e sotme janë luajtur sfidat e radhës kualifikuese, të vlefshme për kompeticionin më të rëndësishëm euripian, Champions League. Rezultatet Qabarak FK 0-2 APOEL Nicosia Rosenborg 3-1 Maribor Dynamo Kyev 3-3 ...

Aksident pranë QSUT, plagoset një person
mapo.al Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pranë QSUT. Raportohet se nga përplasja e një automjeti dhe një motorri ka mbetur i plagosur një person, drejtuesi i motorit, i cili fatmirësisht është jashtë ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:53
mapo.al Një aksident ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Tiranë, pranë QSUT. Raportohet se nga përplasja e një automjeti dhe një motorri ka mbetur i plagosur një person, drejtuesi i motorit, i cili fatmirësisht është jashtë ...

Gjykata Kushtetuese nuk bëhet funksionale as në shtator
mapo.al Brenda muajit shtator pritet të zgjidhen katër anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dy prej tyre do të përzgjidhen nga Presidenti i Republikës dhe dy të tjerë nga Parlamenti, mes gjashtë kandidaturave, që do ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:19
mapo.al Brenda muajit shtator pritet të zgjidhen katër anëtarë të rinj të Gjykatës Kushtetuese. Dy prej tyre do të përzgjidhen nga Presidenti i Republikës dhe dy të tjerë nga Parlamenti, mes gjashtë kandidaturave, që do ...

Zjarr masiv në Greqi, avionët e BE-së drejt shtetit fqinj (VIDEO)
mapo.al Një zjarr i madh ka “pushtuar” shtetin fqinj. Mediat greke kanë publikuar pamje nga zonat e shkrumbuara, që kanë rrezikuar jo pak jetët e qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:03
mapo.al Një zjarr i madh ka “pushtuar” shtetin fqinj. Mediat greke kanë publikuar pamje nga zonat e shkrumbuara, që kanë rrezikuar jo pak jetët e qytetarëve. Siç shihet nga pamjet, zjarri dhe shtëllungat e tymit kanë ...

Zjarr i madh në Borsh, zjarrfikësja nuk ndërhyn prej terrenit
mapo.al Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të ...
Mapo | 13-Aug-2019 22:01
mapo.al Një zjarr i madh ka përfshirë këtë mbrëmje zonën turistike të Borshit, në Sarandë. Raportohet se zjarri ka përfshirë një sipërfaqe të madhe kullote në mal, mes Borshit dhe Piqerasit. Për shkak të terrenit të ...

OSBE gati për të negociuar zgjidhjen e krizës në shtator
mapo.al Zyra e OSBE-së në Vienë mësohet të ketë deklaruar se Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare Roberto Montella ka një plan për të vizituar kryeqytetin tonë, por formati i vizitës do të varet nga ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:58
mapo.al Zyra e OSBE-së në Vienë mësohet të ketë deklaruar se Sekretari i Përgjithshëm i Asamblesë Parlamentare Roberto Montella ka një plan për të vizituar kryeqytetin tonë, por formati i vizitës do të varet nga ...

FOTO+VIDEO/ Ky zhytës “i çmendur” luan me peshkaqenin, por…
mapo.al Pierrick Seybald është i patrembur në përpjekjen e tij për të luajtur me një nga krijesat më të rrezikshme të ujërave. Në fakt, zhytësi 34-vjeçar siguron jetesën duke marrë të tjerët për të notuar në detin e ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:49
mapo.al Pierrick Seybald është i patrembur në përpjekjen e tij për të luajtur me një nga krijesat më të rrezikshme të ujërave. Në fakt, zhytësi 34-vjeçar siguron jetesën duke marrë të tjerët për të notuar në detin e ...

1200 kg kokainë me gomone, ndjekje me helikopter si në filma (VIDEO)
mapo.al Një grup trafikantësh u kapën nga ushtria meksikane pas një ndjekje spektakolare në oqean me helikopter, ndërsa po përpiqeshin të dërgonin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1200 kg kokainë, me vlerë 48 milionë ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:46
mapo.al Një grup trafikantësh u kapën nga ushtria meksikane pas një ndjekje spektakolare në oqean me helikopter, ndërsa po përpiqeshin të dërgonin në Shtetet e Bashkuara të Amerikës 1200 kg kokainë, me vlerë 48 milionë ...

Ja si duket komunizmi
mapo.al Nga Timo Lokoschat, BILD Gjak dhe ulërima. Polici civil kinez i shtyp kokën me gju një djali të ri mbi një dysheme betoni. Pas 44 sekondash përfundon videoja e shpërndarë gjerësisht në internet. Se çfarë ndodh ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:28
mapo.al Nga Timo Lokoschat, BILD Gjak dhe ulërima. Polici civil kinez i shtyp kokën me gju një djali të ri mbi një dysheme betoni. Pas 44 sekondash përfundon videoja e shpërndarë gjerësisht në internet. Se çfarë ndodh ...

Shkelma, shkopinj, sprajt me piper/ Protestë e dhunshme në Hong Kong
mapo.al Të martën në mbrëmje, policia që merret me trazirat e dhunshme u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut. Kjo pjesë ishte mbajtur e bllokuar nga protestuaesit për 2 ditë, duke bërë që ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:10
mapo.al Të martën në mbrëmje, policia që merret me trazirat e dhunshme u përplas me protestuesit pro-demokracisë në aeroportin e Hong Kongut. Kjo pjesë ishte mbajtur e bllokuar nga protestuaesit për 2 ditë, duke bërë që ...

U dëbua për drogë, shqiptari rikthehet në itali me mbiemrin e gruas
mapo.al Edhe pse ishte dëbuar nga autoritetet italiane një shqiptar ka hyrë sërish në Itali duke përdorur mbiemrin e gruas. 30-vjeçari me inicalet R.D është arrestuar mbrëmjen e së hënës nga karabinierët e Viterbos. ...
Mapo | 13-Aug-2019 21:03
mapo.al Edhe pse ishte dëbuar nga autoritetet italiane një shqiptar ka hyrë sërish në Itali duke përdorur mbiemrin e gruas. 30-vjeçari me inicalet R.D është arrestuar mbrëmjen e së hënës nga karabinierët e Viterbos. ...

Do hidhej në det, por sheh poshtë varkës peshkaqenin 5 metra (VIDEO)
mapo.al Një familje nga Massachusetts ndau në internet momentin e tmerrshëm kur ata vunë re një peshkaqen të madh të bardhë që po qarkullonte dhe po notonte pranë barkës së tyre. Sean dhe Serena Colbert, vëlla e motër ...
Mapo | 13-Aug-2019 20:02
mapo.al Një familje nga Massachusetts ndau në internet momentin e tmerrshëm kur ata vunë re një peshkaqen të madh të bardhë që po qarkullonte dhe po notonte pranë barkës së tyre. Sean dhe Serena Colbert, vëlla e motër ...

Momente tmerri/ Një burrë “gëlltitet” nga shkallët elektrike (VIDEO)
mapo.al Ata që e kanë parë padyshim janë ‘tmerruar’, pasi një burrë e gjeti veten të bllokuar brenda shkallëve elektrike. Në një video nga një stacion metrosh në Stamboll, Turqi, shihet që udhëtarët po përdorin një ...
Mapo | 13-Aug-2019 19:44
mapo.al Ata që e kanë parë padyshim janë ‘tmerruar’, pasi një burrë e gjeti veten të bllokuar brenda shkallëve elektrike. Në një video nga një stacion metrosh në Stamboll, Turqi, shihet që udhëtarët po përdorin një ...

Sa litra karburant blini me pagën? Shqipëria e fundit në Europë
mapo.al Për shkak të të ardhurave të larta mujore, zviceranët janë në gjendje të blejnë më shumë karburant se qytetarët e shteteve të tjera. Në asnjë vend tjetër europian shoferët nuk mund të jenë në gjendje të ...
Mapo | 13-Aug-2019 19:37
mapo.al Për shkak të të ardhurave të larta mujore, zviceranët janë në gjendje të blejnë më shumë karburant se qytetarët e shteteve të tjera. Në asnjë vend tjetër europian shoferët nuk mund të jenë në gjendje të ...

Në kërkim prej 15 vjetësh, arrestohet “kapo” i mafies napolitane
ITALI Policia italiane ka arritur të arrestojë një prej “kapove” më të rrezikshëm në vend, i arratisur prej 15 vitesh. Antonio Orlando, një anëtar i dyshuar i klanit mafioz “Kamorra” u prangos pas 15 viteve në arrati. ...
BalkanWeb | 11-Aug-2019 19:16
ITALI Policia italiane ka arritur të arrestojë një prej “kapove” më të rrezikshëm në vend, i arratisur prej 15 vitesh. Antonio Orlando, një anëtar i dyshuar i klanit mafioz “Kamorra” u prangos pas 15 viteve në arrati. ...

U kap dje në Kapshticë, policia greke publikon emrin e shqiptarit
KAPSHTICE Policia greke bën publike emrin e shqiptarit të shumëkërkuar të kapur dje në pikën kufitare të Kapshticës nga pala greke. Ai është Markelian D., 28-vjec, me urdhër-arresti nga Prokuroria e Krimeve të Rënda ...
BalkanWeb | 11-Aug-2019 16:46
KAPSHTICE Policia greke bën publike emrin e shqiptarit të shumëkërkuar të kapur dje në pikën kufitare të Kapshticës nga pala greke. Ai është Markelian D., 28-vjec, me urdhër-arresti nga Prokuroria e Krimeve të Rënda ...

Prifti sadist tenton të mbysë foshnjen gjatë pagëzimit (VIDEO)
mapo.al Një prift është pezulluar për një vit nga detyra pasi në rrjet u shfaq një video e dhunshme e tij duke zhytur një fëmijë gjatë një rituali pagëzimi ‘sadist’. Pamjet shqetësuese tregojnë se prifti rus Fotiy ...
Mapo | 13-Aug-2019 19:19
mapo.al Një prift është pezulluar për një vit nga detyra pasi në rrjet u shfaq një video e dhunshme e tij duke zhytur një fëmijë gjatë një rituali pagëzimi ‘sadist’. Pamjet shqetësuese tregojnë se prifti rus Fotiy ...

Spërkatën të pasmet me ujë të shenjtë, “kryqëzohet” çifti (video)
mapo.al Një çift çek, ka ndezur një zemërim të madh në shoqëri, sidomos në atë online, pasi kanë shpërndarë në ‘Instagram’ pamjet banale, ku duket djali që spërkat të pasmet e të dashurës me ujë të shenjtë në një ...
Mapo | 13-Aug-2019 19:05
mapo.al Një çift çek, ka ndezur një zemërim të madh në shoqëri, sidomos në atë online, pasi kanë shpërndarë në ‘Instagram’ pamjet banale, ku duket djali që spërkat të pasmet e të dashurës me ujë të shenjtë në një ...

Bayern Munchen huazon nga Interi kroatin Ivan Perisiç
mapo.al Rekordmenët e Bundesligës, Bayern München, ka huazuar kroatin Ivan Perisiç nga Interi. Klubi bavarez njoftoi se futbollisti 30-vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë. Sipas mediave italiane ...
Mapo | 13-Aug-2019 18:54
mapo.al Rekordmenët e Bundesligës, Bayern München, ka huazuar kroatin Ivan Perisiç nga Interi. Klubi bavarez njoftoi se futbollisti 30-vjeçar është huazuar për një vit me opsion për ta blerë. Sipas mediave italiane ...

VOA: Kandidatët me probleme, kosto për Ramën! Pjetri e dinte…
mapo.al Zëri i Amerikës publikoi një raportim me tone të forta pas publikimit të dokumenteve nga opozita për Valdrin Pjetrin, kandidatin socialist për Bashkinë e Shkodrës. Në raportim thuhet se VOA ka bërë verifikimet e ...
Mapo | 13-Aug-2019 18:42
mapo.al Zëri i Amerikës publikoi një raportim me tone të forta pas publikimit të dokumenteve nga opozita për Valdrin Pjetrin, kandidatin socialist për Bashkinë e Shkodrës. Në raportim thuhet se VOA ka bërë verifikimet e ...

123...>>
Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved