ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 08:13

1 2 3

Samsung me ekran 3D më 2020
Samsung me ekran 3D më 2020
Edhe pse Samsung Galaxy S11, S11 Plus dhe S11e pritet të vijnë në fillim të vitit të ardhshëm, kompania jugkoreane duket se po përgatit një telefon tjetër të nivelit të lartë të quajtur Galaxy One. Vitet e fundit kemi ...
Te gjitha 8 | Gazeta Express | para 6 ore
Edhe pse Samsung Galaxy S11, S11 Plus dhe S11e pritet të vijnë në fillim të vitit të ardhshëm, kompania jugkoreane duket se po përgatit një telefon tjetër të nivelit të lartë të quajtur Galaxy One. Vitet e fundit kemi ...
Kjo që është zbuluar nuk do u pëlqejë aspak, duhet të jeni shumë të kujdesshëm me “WhatsApp”
Kjo që është zbuluar nuk do u pëlqejë aspak, duhet të jeni shumë të kujdesshëm me “WhatsApp”
Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet private të përdoruesve. Nëse gabimi nuk zgjidhet, atëherë hakerat mund t’ju ...
Te gjitha 12 | Lexo | para 12 ore
Sipas studiuesve të sigurisë, problemi i fundit i WhatsApp mund të lejojë që hakerat të vjedhin mesazhet, fotot, videot dhe informacionet private të përdoruesve. Nëse gabimi nuk zgjidhet, atëherë hakerat mund t’ju ...
SHBA, Qeveria i akordon kompanisë Huawei kohëzgjatje të licencës
SHBA, Qeveria i akordon kompanisë Huawei kohëzgjatje të licencës
Uashingtoni vendosi t’i akordojë një “armëpushim” të tretë tremujor gjigantit kinez të telekomit “Huawei” dhe disa prej klientëve të tij amerikanë, për t’i lejuar kompanitë amerikane që të vazhdojnë të shesin produkte ...
Te gjitha 12 | BalkanWeb | para 4 ore
Uashingtoni vendosi t’i akordojë një “armëpushim” të tretë tremujor gjigantit kinez të telekomit “Huawei” dhe disa prej klientëve të tij amerikanë, për t’i lejuar kompanitë amerikane që të vazhdojnë të shesin produkte ...
?”Messages” i Google bëhet konkurrent i WhatsApp dhe Viber
?”Messages” i Google bëhet konkurrent i WhatsApp dhe Viber
Kjo do të thotë që aplikacioni i mesazheve, i cili zakonisht konsiderohet si pasardhësi i SMS tradicionale me aftësi të përparuara, në të vërtetë po konkurron me aplikacione si WhatsApp dhe Viber. Aftësitë e reja të ...
Te gjitha 9 | Lajminet | para 14 ore
Kjo do të thotë që aplikacioni i mesazheve, i cili zakonisht konsiderohet si pasardhësi i SMS tradicionale me aftësi të përparuara, në të vërtetë po konkurron me aplikacione si WhatsApp dhe Viber. Aftësitë e reja të ...
Volkswagen ul fitimet për vitin 2020
Volkswagen ul fitimet për vitin 2020
Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen uli parashikimin e tij për vitin 2020, duke përmendur kushtet ekonomike në tregun e automobilave.
Te gjitha 7 | Kosova Press | para 14 ore
Prodhuesi gjerman i automjeteve Volkswagen uli parashikimin e tij për vitin 2020, duke përmendur kushtet ekonomike në tregun e automobilave.
Apple pritet të jetë lider në telefonat inteligjentë 5G
Apple pritet të jetë lider në telefonat inteligjentë 5G
Sipas një studimi nga Strategy Analytics, Apple pritet të bëhet ofruesi kryesor i telefonave inteligjentë vitin e ardhshëm. Samsung, LG , Motorola dhe OnePlus, të gjithë ata kanë lansuar tashmë telefonat inteligjentë që ...
Te gjitha 14 | AlbInfo | para 9 ore
Sipas një studimi nga Strategy Analytics, Apple pritet të bëhet ofruesi kryesor i telefonave inteligjentë vitin e ardhshëm. Samsung, LG , Motorola dhe OnePlus, të gjithë ata kanë lansuar tashmë telefonat inteligjentë që ...
Traktori qe arriti shpejtesine 217 kilometra në orë
Traktori qe arriti shpejtesine 217 kilometra në orë
Nëse keni mbjelle arën dhe dëshironi që punimet t’i përfundoni në afat rekord, atëherë patjetër se duhet t’i telefononi Guy Martinit. Kjo për faktin se ish-garuesi me motoçikleta dhe njëherit mekanik i traktorëve, ka ...
Te gjitha 4 | Lajmi i Fundit | para 10 ore
Nëse keni mbjelle arën dhe dëshironi që punimet t’i përfundoni në afat rekord, atëherë patjetër se duhet t’i telefononi Guy Martinit. Kjo për faktin se ish-garuesi me motoçikleta dhe njëherit mekanik i traktorëve, ka ...
Taksa për kompanitë e IT-së në Shqipëri, Këshilli i Investimeve: 8 kategoritë që do të taksohen me 5 %
Taksa për kompanitë e IT-së në Shqipëri, Këshilli i Investimeve: 8 kategoritë që do të taksohen me 5 %
Një matricë krahasuese e stimujve për investime në vendet e Ballkanit Perëndimor (WB6) të hartuar dhe botuar nga Këshilli i Investimeve në Shqipëri në bashkëpunim me Aida konfirmon që Shqipëria ka nivelin më të ulët të ...
Te gjitha 3 | Medial | para 13 ore
Një matricë krahasuese e stimujve për investime në vendet e Ballkanit Perëndimor (WB6) të hartuar dhe botuar nga Këshilli i Investimeve në Shqipëri në bashkëpunim me Aida konfirmon që Shqipëria ka nivelin më të ulët të ...
Google ka një strategji për tu ndihmuar të zbuloni vende interesante në Maps
Google ka një strategji për tu ndihmuar të zbuloni vende interesante në Maps
Firma e motorit të kërkimit online zbuloi një funksion të ri me të cilin mund të ndiqni Guidat Lokale më aktive për të parë se ku kanë qenë më së shumti dhe çfarë rekomandojnë. Google ka një strategji të re për tju ...
Te gjitha 3 | Indeks Online | para 9 ore
Firma e motorit të kërkimit online zbuloi një funksion të ri me të cilin mund të ndiqni Guidat Lokale më aktive për të parë se ku kanë qenë më së shumti dhe çfarë rekomandojnë. Google ka një strategji të re për tju ...
Audi prezanton versionin S8 2020, kjo është shpejtësia maksimale e veturës
Audi prezanton versionin S8 2020, kjo është shpejtësia maksimale e veturës
Audi ka lansuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Shouin e Los Anxhelosit. E pajisur me një motor 4.0-litërsh e versionit V8, vetura është e aftë të prodhojë 571 ...
Te gjitha 10 | Gazeta Observer | para 16 ore
Audi ka lansuar modelin S8 për vitin 2020, i cili do bëjë debutimin publik javën e radhës në Auto Shouin e Los Anxhelosit. E pajisur me një motor 4.0-litërsh e versionit V8, vetura është e aftë të prodhojë 571 ...
Prishtinë, policit i vidhet arma në veturë
Prishtinë, policit i vidhet arma në veturë
Një policit në Prishtinë i është vjedhur sonte arma në veturë. Indeksonline mëson se vetura ka qenë e tipit ‘Tiguan’. Ai e ka raportuar rastin në Stacion Policorë. Indeksonline do të ju mbaj të informuar me rastin.
Te gjitha 4 | Indeks Online | para 8 ore
Një policit në Prishtinë i është vjedhur sonte arma në veturë. Indeksonline mëson se vetura ka qenë e tipit ‘Tiguan’. Ai e ka raportuar rastin në Stacion Policorë. Indeksonline do të ju mbaj të informuar me rastin.
Inteligjenca artificiale i parashikon rrufetë 30 minuta para
Inteligjenca artificiale i parashikon rrufetë 30 minuta para
Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje nga 10 deri në 30 minuta, para fillimit të stuhisë. Algoritmi, i zhvilluar në ...
Te gjitha 6 | Medial | para 20 ore
Inteligjenca artificiale mund të parashikojë se ku dhe kur rrufeja do të bjerë brenda një intervali prej 30 kilometrash me një paraprirje nga 10 deri në 30 minuta, para fillimit të stuhisë. Algoritmi, i zhvilluar në ...
Ferrari prezanton “Romën”/ Modeli i ri lëviz me shpejtësi 320 km/h
Ferrari prezanton “Romën”/ Modeli i ri lëviz me shpejtësi 320 km/h
Modeli më i bukur i kohërave. I tillë është cilësuar Ferrari i ri “Roma” i prezantuar pak ditë më parë. Mekanikisht, bëhet fjalë për një rijetësim të traditës së kompanisë për të ndërtuar makina elegante dhe të ...
Te gjitha 2 | InFokusi | para 19 ore
Modeli më i bukur i kohërave. I tillë është cilësuar Ferrari i ri “Roma” i prezantuar pak ditë më parë. Mekanikisht, bëhet fjalë për një rijetësim të traditës së kompanisë për të ndërtuar makina elegante dhe të ...
Menjëherë fshini këto aplikacione nga telefoni juaj
Menjëherë fshini këto aplikacione nga telefoni juaj
Shumë aplikacione shfaqen në treg çdo ditë, sa që as Google Play as App Store nuk mund ti gjurmojnë. Pra, siguria e pajisjeve tuaja dhe informacionit privat është kryesisht në duart tuaja. Këto janë disa nga ...
Te gjitha 2 | Aktuale.MK | para 9 ore
Shumë aplikacione shfaqen në treg çdo ditë, sa që as Google Play as App Store nuk mund ti gjurmojnë. Pra, siguria e pajisjeve tuaja dhe informacionit privat është kryesisht në duart tuaja. Këto janë disa nga ...
Bitcoin bie duke tërhequr edhe kriptomonedhat e tjera
Bitcoin bie duke tërhequr edhe kriptomonedhat e tjera
Një shitje masive e Bitcoin uli vlerën e kriptomonedhës nën nivelin e mbështetjes prej 8,700 dollarë gjatë fundjavës duke tërhequr me vete edhe kriptomonedhat e tjera. Mbrëmjen e së Shtunës Bitcoin humbi 3.14% të vlerës ...
Te gjitha 4 | Indeks Online | para 21 ore
Një shitje masive e Bitcoin uli vlerën e kriptomonedhës nën nivelin e mbështetjes prej 8,700 dollarë gjatë fundjavës duke tërhequr me vete edhe kriptomonedhat e tjera. Mbrëmjen e së Shtunës Bitcoin humbi 3.14% të vlerës ...
1 2 3


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved