ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/09/2019 13:48

1 2 3

Facebook pranon se ka përgjuar zërin tonë
Facebook pranon se ka përgjuar zërin tonë
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Te gjitha 17 | Indeks Online | I sapobotuar
Microsoft, Google, Apple dhe Amazon kanë pranuar të gjithë javët e fundit se kanë dëgjuar zërin tuaj, qoftë nga asistenti juaj virtual, nga folësit tuaj të mençur apo nga thirrjet tuaja në Skype. Tani çuditërisht, ...
Facebook synon ta lëshojë në përdorim kriptovalutën Libra në vitin 2020
Facebook synon ta lëshojë në përdorim kriptovalutën Libra në vitin 2020
Që kur kompania publikoi planet për kriptovalutën Libra në muajin qershor, është përballë me akuza dhe kritika të shumta në Evropë, veçanërisht në Francë dhe Gjermani të cilat kërcënojnë me bllokimin e saj. “Objektivi ...
Te gjitha 8 | AlbInfo | para 28 min
Që kur kompania publikoi planet për kriptovalutën Libra në muajin qershor, është përballë me akuza dhe kritika të shumta në Evropë, veçanërisht në Francë dhe Gjermani të cilat kërcënojnë me bllokimin e saj. “Objektivi ...
Google planifikon të investojë 3 miliardë euro në Evropë
Google planifikon të investojë 3 miliardë euro në Evropë
Shefi ekzekutiv Sundar Pichai thotë se do të sjellë investimet totale të kompanisë në infrastrukturën e internetit të kontinentit në 15 miliardë euro që nga viti 2007. Pichai u takua me kryeministrin finlandez Antii ...
Te gjitha 6 | AlbInfo | para 16 ore
Shefi ekzekutiv Sundar Pichai thotë se do të sjellë investimet totale të kompanisë në infrastrukturën e internetit të kontinentit në 15 miliardë euro që nga viti 2007. Pichai u takua me kryeministrin finlandez Antii ...
Ekspertët hutohen nga rrathët misteriozë të bërë nga gurët   Ekspertët janë munduar që ta marrin vesh qëllimin e qarqeve të mëdha të gurëve, që janë gjetur gjithandej në Lindjen e Mesme. Të referuara nga arkeologët si "rrathë të...
Ekspertët hutohen nga rrathët misteriozë të bërë nga gurët Ekspertët janë munduar që ta marrin vesh qëllimin e qarqeve të mëdha të gurëve, që janë gjetur gjithandej në Lindjen e Mesme. Të referuara nga arkeologët si "rrathë të...
Ekspertët janë munduar që ta marrin vesh qëllimin e qarqeve të mëdha të gurëve, që janë gjetur gjithandej në Lindjen e Mesme. Të referuara nga arkeologët si "rrathë të mëdhenj", formacionet në formë unaze përbëhen nga ...
Te gjitha 2 | Kosova Sot | para 4 ore
Ekspertët janë munduar që ta marrin vesh qëllimin e qarqeve të mëdha të gurëve, që janë gjetur gjithandej në Lindjen e Mesme. Të referuara nga arkeologët si "rrathë të mëdhenj", formacionet në formë unaze përbëhen nga ...
Si ta shmangni versionin e ri të ‘iPhone’ , iOS 13 – nëse nuk e dëshironi
Si ta shmangni versionin e ri të ‘iPhone’ , iOS 13 – nëse nuk e dëshironi
Nëse shqetësoheni për për versionin e ri të ‘iOS 13? nuk keni pse ta bëni “update.” Një ‘update’ të versionit të ri të “iPhone” është gjithmonë emocionues, dhe iOS 13 ka premtuar shumë gjëra të ndryshme, duke përfshirë ...
Te gjitha 13 | Flaka | para 15 ore
Nëse shqetësoheni për për versionin e ri të ‘iOS 13? nuk keni pse ta bëni “update.” Një ‘update’ të versionit të ri të “iPhone” është gjithmonë emocionues, dhe iOS 13 ka premtuar shumë gjëra të ndryshme, duke përfshirë ...
Pasi fitoi çmimin prej miliona dollarësh, shpallet sërish fitues i lotarisë së dytë
Pasi fitoi çmimin prej miliona dollarësh, shpallet sërish fitues i lotarisë së dytë
Një burrë nga New Jersey fitoi preminë e lotarisë prej 250.000 dollarësh vetëm dy vjet pasi çoi në shtëpi çmimin prej dy milionë dollarësh nga një tjetër tiketë gërvishtëse. Freddie R. nga Newark i ka thënë zyrtarëve të ...
Te gjitha 3 | Klan Kosova | para 3 ore
Një burrë nga New Jersey fitoi preminë e lotarisë prej 250.000 dollarësh vetëm dy vjet pasi çoi në shtëpi çmimin prej dy milionë dollarësh nga një tjetër tiketë gërvishtëse. Freddie R. nga Newark i ka thënë zyrtarëve të ...
OnePlus 7T do të ngarkohet 23% më shpejtë me bateri, përmes Warp Charge 30T
OnePlus 7T do të ngarkohet 23% më shpejtë me bateri, përmes Warp Charge 30T
OnePlus gjithmonë përpiqet të përmirësojë pajisjet e tyre. Ndoshta mund të mendonim se Warp Charge në OnePlus 7 Pro ishte tashmë i shpejtë, por duket se nuk ishte aq i shpejtë. Në një intervistë të fundit me TechRadar, ...
Te gjitha 2 | Indeks Online | para 5 ore
OnePlus gjithmonë përpiqet të përmirësojë pajisjet e tyre. Ndoshta mund të mendonim se Warp Charge në OnePlus 7 Pro ishte tashmë i shpejtë, por duket se nuk ishte aq i shpejtë. Në një intervistë të fundit me TechRadar, ...
Mësoni se çka ofron WI-Fi 6, teknologjia e re e internetit
Mësoni se çka ofron WI-Fi 6, teknologjia e re e internetit
Wi-Fi Alliance ka njoftuar se programi Wi-Fi Certified 6 tani është në dispozicion për pajisjet e bazuara në IEEE 802.11ax. Njoftimi i aleancës e ofron një pasqyrë më të mirë se çfarë mund të presin përdoruesit nga ...
Te gjitha 2 | Zeri | para 22 ore
Wi-Fi Alliance ka njoftuar se programi Wi-Fi Certified 6 tani është në dispozicion për pajisjet e bazuara në IEEE 802.11ax. Njoftimi i aleancës e ofron një pasqyrë më të mirë se çfarë mund të presin përdoruesit nga ...
Bizneset kërkojnë unifikim të POS-ëve bankar, për BQK-në ky është proces kompleks
Bizneset kërkojnë unifikim të POS-ëve bankar, për BQK-në ky është proces kompleks
Në vendin tonë po mbetet një sfidë për tregtarët dhe konsumatorët derisa kryejnë pagesa ose transaksione nëpërmjet POS-ëve bankar. Në Evropë dhe ku do në botë klienti e ka një POS. Bankat komerciale po realizojnë edhe ...
Te gjitha 5 | InFokusi | 21-Sep-2019 12:56
Në vendin tonë po mbetet një sfidë për tregtarët dhe konsumatorët derisa kryejnë pagesa ose transaksione nëpërmjet POS-ëve bankar. Në Evropë dhe ku do në botë klienti e ka një POS. Bankat komerciale po realizojnë edhe ...
Fjalëkalimet e shumta që keni mund t’ju menaxhojnë falas aplikacionet
Fjalëkalimet e shumta që keni mund t’ju menaxhojnë falas aplikacionet
Ka ardhur koha t’i hidhni shënimet nëpër letra dhe të keni qetësi të mendjes, duke ia besuar disa aplikacioneve, t’i mbajnë mend fjalëkalimet për ju. Për të qenë sa më të sigurt, duhet krijuar dhe mbajtur mend ...
| Flaka | para 15 ore
Ka ardhur koha t’i hidhni shënimet nëpër letra dhe të keni qetësi të mendjes, duke ia besuar disa aplikacioneve, t’i mbajnë mend fjalëkalimet për ju. Për të qenë sa më të sigurt, duhet krijuar dhe mbajtur mend ...
Facebook sensibël, pas tërmeteve! Vendos aplikacionin e emergjencës
Facebook sensibël, pas tërmeteve! Vendos aplikacionin e emergjencës
Facebook-u ka vendosur aplikacionin e ri për të garantuar nëse çdo përdorues i tij ndodhet në gjendje të sigurtë për jetën. Çdo qytetar në mbarë botën ka mundësinë të konfirmojë nëse është......
| Zeri | para 18 ore
Facebook-u ka vendosur aplikacionin e ri për të garantuar nëse çdo përdorues i tij ndodhet në gjendje të sigurtë për jetën. Çdo qytetar në mbarë botën ka mundësinë të konfirmojë nëse është......
Ngritet alarmi: Asteroid prej 370 metrash po i afrohet tokës
Ngritet alarmi: Asteroid prej 370 metrash po i afrohet tokës
Një asteroid prej 370 metrash do të kalojë pranë Tokës. Një asteroid me gjatësi 370 metra do të kalojë pranë Tokës në një distancë prej rreth pesë milionë kilometrash, sipas një eksperti të agjencisë hapësinore ...
| Kosova Sot | para 19 ore
Një asteroid prej 370 metrash do të kalojë pranë Tokës. Një asteroid me gjatësi 370 metra do të kalojë pranë Tokës në një distancë prej rreth pesë milionë kilometrash, sipas një eksperti të agjencisë hapësinore ...
Arsyeja pse shkronjat e para të tastierës janë QWERTY!
Arsyeja pse shkronjat e para të tastierës janë QWERTY!
Historia e tyre daton në vitin 1873 ose më saktësisht më 12 shtator, kur për herë të parë u prodhua makina e parë e shkrimit me tastierën QWERTY. Shpikësi i saj ishte amerikani Christopher Scholes! Por pse Scholes ...
| Indeks Online | para 20 ore
Historia e tyre daton në vitin 1873 ose më saktësisht më 12 shtator, kur për herë të parë u prodhua makina e parë e shkrimit me tastierën QWERTY. Shpikësi i saj ishte amerikani Christopher Scholes! Por pse Scholes ...
20:30    Krijohet pajisja për leximin e mendimeve   S hkencëtarët në Universitetin e...
20:30 Krijohet pajisja për leximin e mendimeve S hkencëtarët në Universitetin e...
S hkencëtarët në Universitetin e Kalifornisë kanë arritur që me sukses të zhvillojnë harduerin dhe softuerin e një pajisjeje, e cila kap fjalët të cilat ju i dëgjoni dhe për të cilat mendoni. Sistemi punon përmes kapjes ...
Te gjitha 2 | Kosova Sot | 21-Sep-2019 08:57
S hkencëtarët në Universitetin e Kalifornisë kanë arritur që me sukses të zhvillojnë harduerin dhe softuerin e një pajisjeje, e cila kap fjalët të cilat ju i dëgjoni dhe për të cilat mendoni. Sistemi punon përmes kapjes ...
1 2 3


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved