ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/08/2019 09:38

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

19 gushti – Dita Botërore e Fotografisë
19 gushti – Dita Botërore e Fotografisë
Fotografia i ka fillimet te shpikja e Dagerrotipit (Daguerreotype), një proces fotografik i zhvilluar nga Joseph Nicephore Niepce dhe Louis Daguerre në vitin 1837, që më vonë u patentua nga qeveria franceze dhe shpikja ...
Te gjitha 3 | InFokusi | para 2 ore
Fotografia i ka fillimet te shpikja e Dagerrotipit (Daguerreotype), një proces fotografik i zhvilluar nga Joseph Nicephore Niepce dhe Louis Daguerre në vitin 1837, që më vonë u patentua nga qeveria franceze dhe shpikja ...
SHBA e akuzon për raketa balistike, Irani planifikon lansim të ri
SHBA e akuzon për raketa balistike, Irani planifikon lansim të ri
Irani po përgatitet për një tjetër nisje satelitore pas dy përpjekjeve të pasuksesshme për të dërguar satelitin në orbitë. Teherani zyrtar kreu lansimin përkundër akuzave nga SHBA se programi hapësinor po i ndihmon ata ...
Te gjitha 3 | InFokusi | para 10 ore
Irani po përgatitet për një tjetër nisje satelitore pas dy përpjekjeve të pasuksesshme për të dërguar satelitin në orbitë. Teherani zyrtar kreu lansimin përkundër akuzave nga SHBA se programi hapësinor po i ndihmon ata ...
E pazakontë: Pasi pastruan veturën, burri vret gruan e tij
E pazakontë: Pasi pastruan veturën, burri vret gruan e tij
Një burrë nga New York duke vozitur në mënyrë aksidentale vrau gruan e tij vetëm pak çaste pasi çifti kishte mbaruar larjen e automjetit të tyre Isabel Ramirez-Cohetero, 51 vjeç dhe burri i saj 50-vjeçar kishin qenë ...
Te gjitha 3 | Gazeta Observer | para 53 min
Një burrë nga New York duke vozitur në mënyrë aksidentale vrau gruan e tij vetëm pak çaste pasi çifti kishte mbaruar larjen e automjetit të tyre Isabel Ramirez-Cohetero, 51 vjeç dhe burri i saj 50-vjeçar kishin qenë ...
Telekomi i Kosovës ndau para për klipet e Tunës, Adelina Berishës e plot këngëtarëve të tjerë (Dokumente)
Telekomi i Kosovës ndau para për klipet e Tunës, Adelina Berishës e plot këngëtarëve të tjerë (Dokumente)
Jo vetëm këngë me motive patriotike. Telekomi i Kosovës për vite me radhë ndihmoi realizimin e videoklipeve të këngëtarëve të zhanreve të ndryshme. Mijëra euro nga ndërmarrja publike përfituan nga Tuna deri të Adelina ...
Te gjitha 5 | InFokusi | para 15 ore
Jo vetëm këngë me motive patriotike. Telekomi i Kosovës për vite me radhë ndihmoi realizimin e videoklipeve të këngëtarëve të zhanreve të ndryshme. Mijëra euro nga ndërmarrja publike përfituan nga Tuna deri të Adelina ...
Ligji nuk po bën punë për ndalimin e lojërave të fatit
Ligji nuk po bën punë për ndalimin e lojërave të fatit
Që nga marsi i këtij viti, Qeveria e Kosovës mori vendim që t’u vërë drynin të gjitha lokaleve ku ushtrohej veprimtaria e lojërave të fatit, respektivisht basteve sportive dhe kazinove. Por pavarësisht faktit se tashmë ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 20 ore
Që nga marsi i këtij viti, Qeveria e Kosovës mori vendim që t’u vërë drynin të gjitha lokaleve ku ushtrohej veprimtaria e lojërave të fatit, respektivisht basteve sportive dhe kazinove. Por pavarësisht faktit se tashmë ...
Tre besime budiste, që do ju bëjnë shumë më të lumtur
Tre besime budiste, që do ju bëjnë shumë më të lumtur
Ju nuk keni pse të praktikoni joga ose të ndiqni një dietë për të përfituar nga tre besime Budiste që do të shkundin botën tuaj dhe do t’ju bëjnë më të lumtur. Pra, pavarësisht nga bindjet tuaja, në këtë artikull do të ...
| Bota.al | para 25 min
Ju nuk keni pse të praktikoni joga ose të ndiqni një dietë për të përfituar nga tre besime Budiste që do të shkundin botën tuaj dhe do t’ju bëjnë më të lumtur. Pra, pavarësisht nga bindjet tuaja, në këtë artikull do të ...
Pse gjatë verës, meshkujt dhe femrat duan më shumë seks
Pse gjatë verës, meshkujt dhe femrat duan më shumë seks
Vera është momenti më i mirë i vitit, kur dëshira seksuale rritet më shumë, si tek mashkulli edhe tek femra… për një sërë arsyesh. Paola Vinciguerra, psikologe dhe psikoterapeute, pranë Eurodap (Shoqata Europiane e ...
| InFokusi | I sapobotuar
Vera është momenti më i mirë i vitit, kur dëshira seksuale rritet më shumë, si tek mashkulli edhe tek femra… për një sërë arsyesh. Paola Vinciguerra, psikologe dhe psikoterapeute, pranë Eurodap (Shoqata Europiane e ...
Sulmi ajror në Siri shpërfytyroi 3-vjeçarin
Sulmi ajror në Siri shpërfytyroi 3-vjeçarin
Xhouma dhe familja e tij ishin duke ikur nga shtëpia e tyre në Siri në vitin 2018 kur një sulm ajror goditi autobusin ku ndodheshin. Fytyra e djalit të vogël u lëndua rëndë dhe ai mbeti plotësisht i verbër. Ai ishte tre ...
| Gazeta Express | para 41 min
Xhouma dhe familja e tij ishin duke ikur nga shtëpia e tyre në Siri në vitin 2018 kur një sulm ajror goditi autobusin ku ndodheshin. Fytyra e djalit të vogël u lëndua rëndë dhe ai mbeti plotësisht i verbër. Ai ishte tre ...
Në Alaskë gjendet letra në shishe që ishte shkruar para gjysmë shekulli
Në Alaskë gjendet letra në shishe që ishte shkruar para gjysmë shekulli
Një burrë e ka gjetur një letër të vendosur në shishe të mbyllur, e cila ishte hedhur në ujë nga një pjesëtar i marinës ruse. Shishja me letrën brenda saj është gjetur në brigjet e pjesës perëndimore të Alaskës. Tyler ...
| Gazeta Express | para 41 min
Një burrë e ka gjetur një letër të vendosur në shishe të mbyllur, e cila ishte hedhur në ujë nga një pjesëtar i marinës ruse. Shishja me letrën brenda saj është gjetur në brigjet e pjesës perëndimore të Alaskës. Tyler ...
Pija shqiptare që bën mrekulli në shëndetin tuaj
Pija shqiptare që bën mrekulli në shëndetin tuaj
Kjo që do t’ju tregojmë më poshtë është një pije e vjetër shqiptare, e përbërë nga katër përbërës të thjeshtë. E kemi fjalën për bozën, e cila më së shumti është prodhuar në veri të vendit, e në veçanti, në zonën e ...
| Gazeta Express | para 41 min
Kjo që do t’ju tregojmë më poshtë është një pije e vjetër shqiptare, e përbërë nga katër përbërës të thjeshtë. E kemi fjalën për bozën, e cila më së shumti është prodhuar në veri të vendit, e në veçanti, në zonën e ...
I tha diktatorit se modeli i flokëve nuk të shkon: Nuk do të besoni se çfarë i ndodhi asaj
I tha diktatorit se modeli i flokëve nuk të shkon: Nuk do të besoni se çfarë i ndodhi asaj
Ai njihet se nuk pranon kritika dhe krimet më mizore që i kryen ndaj popullit të tij. Një femër morri guximin për t’i thënë diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, se modeli i flokëve nuk të shkon. Diktatori pasi e ...
| Gazeta Express | para 64 min
Ai njihet se nuk pranon kritika dhe krimet më mizore që i kryen ndaj popullit të tij. Një femër morri guximin për t’i thënë diktatorit të Koresë së Veriut, Kim Jong-un, se modeli i flokëve nuk të shkon. Diktatori pasi e ...
Lëpiu një akullore në frigoriferin e marketit, vajza rrezikon të dënohet me 20 vjet burg, arsyeja do ju lërë pa fjalë
Lëpiu një akullore në frigoriferin e marketit, vajza rrezikon të dënohet me 20 vjet burg, arsyeja do ju lërë pa fjalë
Një vajzë, e cila u filmua duke lëpirë një akullore rrezikon të përfundojë në bug. Në një video që u bë virale në rrjet, duket një vajzë e cila lëpin një tas me akullore dhe më pas e vë prape në frigoriferin e marketit ...
| Gazeta Express | para 64 min
Një vajzë, e cila u filmua duke lëpirë një akullore rrezikon të përfundojë në bug. Në një video që u bë virale në rrjet, duket një vajzë e cila lëpin një tas me akullore dhe më pas e vë prape në frigoriferin e marketit ...
Rriten tensionet në Papuan Perëndimore, protestuesit ia vënë flakën ndërtesës së kuvendit
Rriten tensionet në Papuan Perëndimore, protestuesit ia vënë flakën ndërtesës së kuvendit
Protestuesit në kryeqytetin provincial të Manokwari-t në Papuan Perëndimore ia kanë vënë flakën ndërtesës së kuvendit lokal pas një proteste kundër arrestimit dhe mbajtjes në ndalim të shumë studentëve të këtij vendi. ...
| Gazeta Express | para 79 min
Protestuesit në kryeqytetin provincial të Manokwari-t në Papuan Perëndimore ia kanë vënë flakën ndërtesës së kuvendit lokal pas një proteste kundër arrestimit dhe mbajtjes në ndalim të shumë studentëve të këtij vendi. ...
Heroinat e Gërmisë, kështu i mblodhën mbeturinat këto qytetare të ndërgjegjshme
Heroinat e Gërmisë, kështu i mblodhën mbeturinat këto qytetare të ndërgjegjshme
Gjatë ditës së diele, dy qytetare të Kosovës e kanë marrë një mision të veçantë. Atë të pastrimit të mbeturinave në Parkun Nacional të Gërmisë. Punën që nuk po e bëjnë autoritetet, po e bëjnë qytetarët, shkruan Express. ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 22 ore
Gjatë ditës së diele, dy qytetare të Kosovës e kanë marrë një mision të veçantë. Atë të pastrimit të mbeturinave në Parkun Nacional të Gërmisë. Punën që nuk po e bëjnë autoritetet, po e bëjnë qytetarët, shkruan Express. ...
E rëndë: Kërkuesi i thesarit gjen kamerën GoPro afër ujëvarës, përmbante momentet e fundit të jetës së një djaloshi
E rëndë: Kërkuesi i thesarit gjen kamerën GoPro afër ujëvarës, përmbante momentet e fundit të jetës së një djaloshi
Një video nga momentet e fundit të jetës së një djaloshi është gjetur afër një ujëvare nga një zhytës i cili pa GoPro-në e tij të zhytur nën ujë. Richard Ragland hasi në vështirësi dhe u mbyt në Foster Falls State Park ...
| Gazeta Express | para 107 min
Një video nga momentet e fundit të jetës së një djaloshi është gjetur afër një ujëvare nga një zhytës i cili pa GoPro-në e tij të zhytur nën ujë. Richard Ragland hasi në vështirësi dhe u mbyt në Foster Falls State Park ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved