ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2020 23:34

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Komuniteti i gazetarëve i dënon planet e KPM-së për ndalesë të raportimit nga Gjykatat
Komuniteti i gazetarëve i dënon planet e KPM-së për ndalesë të raportimit nga Gjykatat
Pasi e ka përcjellë shpalljen e vendimit për rastin “Syri i Popullit”, gazetarja Saranda Ramaj është kthyer në redaksi për ta shkruar tekstin për gazetën “Koha Ditore”. Ramaj, që kryesisht raporton tema nga fusha e ...
Te gjitha 7 | Koha.net | para 4 ore
Pasi e ka përcjellë shpalljen e vendimit për rastin “Syri i Popullit”, gazetarja Saranda Ramaj është kthyer në redaksi për ta shkruar tekstin për gazetën “Koha Ditore”. Ramaj, që kryesisht raporton tema nga fusha e ...
??Zbulohen municione në tokën e ndërtimit të fabrikës “Tesla”
??Zbulohen municione në tokën e ndërtimit të fabrikës “Tesla”
Një pjesë e tokës ku do të ndërtohet fabrika e re e “Tesla”-s në Gjermani, është e mbushur me municione, njoftuan zyrtarët e shtetit të Brandenburgut. Në një parcelë 60 hektarë në Gruenheide, e ndodhur në skajin ...
Te gjitha 2 | Gazeta Express | para 4 ore
Një pjesë e tokës ku do të ndërtohet fabrika e re e “Tesla”-s në Gjermani, është e mbushur me municione, njoftuan zyrtarët e shtetit të Brandenburgut. Në një parcelë 60 hektarë në Gruenheide, e ndodhur në skajin ...
Abdullahu: VV e LDK me inate dhe kërcënime ndaj njëra tjetrës, këtu po e pëson Kosova
Abdullahu: VV e LDK me inate dhe kërcënime ndaj njëra tjetrës, këtu po e pëson Kosova
Njohësi i çështjeve politike, Faton Abdullahu po thotë se Vetëvendosje dhe LDK po e përdorin taktikën e kërcënimeve të ndërsjella. Përmes një postimi në Facebook, ai thotë se kërcënimi po ndodhë me trysninë e kohës ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 13 ore
Njohësi i çështjeve politike, Faton Abdullahu po thotë se Vetëvendosje dhe LDK po e përdorin taktikën e kërcënimeve të ndërsjella. Përmes një postimi në Facebook, ai thotë se kërcënimi po ndodhë me trysninë e kohës ...
‘Adios’ Kosova, ikja masive drejt Kroacisë (Video)
‘Adios’ Kosova, ikja masive drejt Kroacisë (Video)
Autobusët që dikur mbusheshin me njerëz që ktheheshin nëpër shtëpi nga puna, tani po largohen të stërmbushur me kosovarë për të gjetur punë larg shtëpisë”, kështu e fillon rrëfimin Afrimi derisa priste autobusin e ...
Te gjitha 2 | InFokusi | para 3 ore
Autobusët që dikur mbusheshin me njerëz që ktheheshin nëpër shtëpi nga puna, tani po largohen të stërmbushur me kosovarë për të gjetur punë larg shtëpisë”, kështu e fillon rrëfimin Afrimi derisa priste autobusin e ...
Prokuroria nis hetimet ndaj kolegjit “UBT”, regjistroi 1236 studentë më shumë
Prokuroria nis hetimet ndaj kolegjit “UBT”, regjistroi 1236 studentë më shumë
Prokuroria Themelore në Prishtinë po e heton kolegjin privat “UBT” pas një Kallëzimi Penal që i ka bërë inspektorari i arsimit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, raporton portali ...
Te gjitha 2 | InFokusi | para 3 ore
Prokuroria Themelore në Prishtinë po e heton kolegjin privat “UBT” pas një Kallëzimi Penal që i ka bërë inspektorari i arsimit që funksionon në kuadër të Ministrisë së Arsimit Shkencës dhe Teknologjisë, raporton portali ...
Teknologjia mund t’i zbulojë viktimat e Holokaustit
Teknologjia mund t’i zbulojë viktimat e Holokaustit
Një fotografi e vjetër dhe teknologjia moderne e njohjes së fytyrës mund të ndihmojnë dy vëllezër izraelitë të zbulojnë se babai i tyre mbijetoi nga Holokausti nazist. Duke kërkuar të dhëna për të kaluarën, Eli dhe Saul ...
Te gjitha 2 | Koha.net | para 7 ore
Një fotografi e vjetër dhe teknologjia moderne e njohjes së fytyrës mund të ndihmojnë dy vëllezër izraelitë të zbulojnë se babai i tyre mbijetoi nga Holokausti nazist. Duke kërkuar të dhëna për të kaluarën, Eli dhe Saul ...
“Aplikoni nga shtëpia”, Denaj: Reduktohen me 50% dokumentat për punësimin e qytetarëve
“Aplikoni nga shtëpia”, Denaj: Reduktohen me 50% dokumentat për punësimin e qytetarëve
Janë 24 shërbime online të Shërbimit Kombëtar të Punësimit që sot ofrohen vetëm online duke lehtësuar ndjeshëm kohën dhe pritjen e qytetarëve shqiptarë në zyrat e punës. Kështu deklaroi gjatë një interviste për ERTV nga ...
Te gjitha 2 | Lexo | para 4 ore
Janë 24 shërbime online të Shërbimit Kombëtar të Punësimit që sot ofrohen vetëm online duke lehtësuar ndjeshëm kohën dhe pritjen e qytetarëve shqiptarë në zyrat e punës. Kështu deklaroi gjatë një interviste për ERTV nga ...
14 foto mahnitëse që tregojnë kuptimin e vërtetë të miqësisë
14 foto mahnitëse që tregojnë kuptimin e vërtetë të miqësisë
Fotografi mahnitëse nga e gjithë bota tregojnë në mënyrë të përkryer kuptimin e miqësisë në kultura, breza dhe madje specie të ndryshme. Aplikacioni i fotografive Agora ka nisur një tjetër konkurs, ku fotografë duhet të ...
Te gjitha 3 | InFokusi | para 9 ore
Fotografi mahnitëse nga e gjithë bota tregojnë në mënyrë të përkryer kuptimin e miqësisë në kultura, breza dhe madje specie të ndryshme. Aplikacioni i fotografive Agora ka nisur një tjetër konkurs, ku fotografë duhet të ...
Aktivizohet edhe më zë: Sistemi i klimës në Volkswagen Golf, më i avancuari që është parë ndonjëherë
Aktivizohet edhe më zë: Sistemi i klimës në Volkswagen Golf, më i avancuari që është parë ndonjëherë
Brenda Volkswagen Golf të ri, është vendosur sistemi Air Care CLimatronic, që është më i avancuari që është parë ndonjëherë Air Care Climatronic është një sistem automatik, me tri zona të kontrollit, i dizajnuar të jetë ...
Te gjitha 2 | Gazeta Observer | para 8 ore
Brenda Volkswagen Golf të ri, është vendosur sistemi Air Care CLimatronic, që është më i avancuari që është parë ndonjëherë Air Care Climatronic është një sistem automatik, me tri zona të kontrollit, i dizajnuar të jetë ...
Të përbashkëtat e njerëzve të lumtur
Të përbashkëtat e njerëzve të lumtur
Studimet për rolin e lumturisë në mirëqenien e njeriut kanë marrë një hov të madh vitet e fundit. Ekspertët janë veçanërisht të interesuar për sjelljet, qasjet dhe zgjedhjet që nxisin lumturinë tek njerëzit. Deri më ...
Te gjitha 2 | Koha.net | para 12 ore
Studimet për rolin e lumturisë në mirëqenien e njeriut kanë marrë një hov të madh vitet e fundit. Ekspertët janë veçanërisht të interesuar për sjelljet, qasjet dhe zgjedhjet që nxisin lumturinë tek njerëzit. Deri më ...
Krimi trondit Shqipërinë/ Presidenti i OSBE-së kujdeset për Ukrainën, ndërkohë që vrasjet, grabitjet dhe terrori kërcënojnë shqiptarët
Krimi trondit Shqipërinë/ Presidenti i OSBE-së kujdeset për Ukrainën, ndërkohë që vrasjet, grabitjet dhe terrori kërcënojnë shqiptarët
Kryeministri viziton Ukrainën, si President i OSBE-së, ndërkohë që krimi trondit Shqipërinë Lajmi i ditës: Vrasje dhe terror në vendin tonë, që do t’ja kishin “zili” në Ukrainë Kryeministri Rama, me cilësinë e ...
Te gjitha 2 | Telegraf | para 12 ore
Kryeministri viziton Ukrainën, si President i OSBE-së, ndërkohë që krimi trondit Shqipërinë Lajmi i ditës: Vrasje dhe terror në vendin tonë, që do t’ja kishin “zili” në Ukrainë Kryeministri Rama, me cilësinë e ...
General Motors zbulon veturën e saj të parë vetë-vozitëse elektrike
General Motors zbulon veturën e saj të parë vetë-vozitëse elektrike
Cruise, një kompani që prodho vetura, shumica e aksioneve të së cilës mbanë General Motors, ka zbuluar veturën e saj të parë, e dizajnuar për të qenë vetë-vozitëse. Kjo veturë elektrike është zhvilluar nga Honda, e cila ...
Te gjitha 2 | Koha.net | para 10 ore
Cruise, një kompani që prodho vetura, shumica e aksioneve të së cilës mbanë General Motors, ka zbuluar veturën e saj të parë, e dizajnuar për të qenë vetë-vozitëse. Kjo veturë elektrike është zhvilluar nga Honda, e cila ...
Peshkimi, ndryshon ligji, zgjatet në 10 vjet afati i lejeve
Peshkimi, ndryshon ligji, zgjatet në 10 vjet afati i lejeve
Mënyra sesi funksionon peshkimi në vend pritet të pësojë ndryshme qoftë sa i takon lejeve, aktivitetit ashtu edhe ndryshimit të mjeteve lundruese. Në një draft të nxjerrë tashmë për konsultim lidhur me peshkimin bëhen ...
| Monitor | para 35 min
Mënyra sesi funksionon peshkimi në vend pritet të pësojë ndryshme qoftë sa i takon lejeve, aktivitetit ashtu edhe ndryshimit të mjeteve lundruese. Në një draft të nxjerrë tashmë për konsultim lidhur me peshkimin bëhen ...
ZYRTARE/ Një talent gjerman për prapavijën, zikaltërit godasin në merkato
ZYRTARE/ Një talent gjerman për prapavijën, zikaltërit godasin në merkato
Atalanta ka treguar paraqitje shumë të mira në vitet e fundit, teksa ka arritur edhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve, ku gjithashtu kaloi edhe fazën e grupeve.Në çdo sension merkatoje te bergamaskët nuk mungojnë ...
| Lexo | para 61 min
Atalanta ka treguar paraqitje shumë të mira në vitet e fundit, teksa ka arritur edhe kualifikimin në Ligën e Kampionëve, ku gjithashtu kaloi edhe fazën e grupeve.Në çdo sension merkatoje te bergamaskët nuk mungojnë ...
Suedezja që erdhi për të qëndruar tri muaj dhe mbeti në Kosovë
Suedezja që erdhi për të qëndruar tri muaj dhe mbeti në Kosovë
Ajo nuk njihet vetëm si një bionde e huaj karakteristike që gjatë tërë kohës flet për Kosovën. Gjithmonë e buzëqeshur dhe pozitive, Mirja Lakso tashmë është bërë personazh i njohur në rrjetet sociale. Gazetarja suedeze ...
| Koha.net | para 71 min
Ajo nuk njihet vetëm si një bionde e huaj karakteristike që gjatë tërë kohës flet për Kosovën. Gjithmonë e buzëqeshur dhe pozitive, Mirja Lakso tashmë është bërë personazh i njohur në rrjetet sociale. Gazetarja suedeze ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved