ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 21/10/2019 23:11


22:47    Modric dhe Neymar jashtë 30 kandidatëve për “Topin e Artë” Fituesi i “Topit të Artë”...
22:47 Modric dhe Neymar jashtë 30 kandidatëve për “Topin e Artë” Fituesi i “Topit të Artë”...
Fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2018, Luka Modric, zyrtarisht ka mbetur jashtë garës për çmimin e më të mirit të vitit. Revista prestigjioze franceze “France Football” ka kompletuar listën me 30 kandidatët për ...
Te gjitha 81 | Kosova Sot | para 22 min
Fituesi i “Topit të Artë” për vitin 2018, Luka Modric, zyrtarisht ka mbetur jashtë garës për çmimin e më të mirit të vitit. Revista prestigjioze franceze “France Football” ka kompletuar listën me 30 kandidatët për ...
“Dua të jem në Madrid përgjithmonë, por natyrisht – duhet t’i pyesni të tjerët”
“Dua të jem në Madrid përgjithmonë, por natyrisht – duhet t’i pyesni të tjerët”
Zinedine Zidane është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes në Champions League që Real Madridi do ta zhvillojë të martën mbrëma me Galatasarayn. Trajneri i Los Blancos është pyetur vazhdimisht për shkarkimin e ...
Te gjitha 116 | TetovaSot | para 36 min
Zinedine Zidane është shfaqur në konferencë për media para ndeshjes në Champions League që Real Madridi do ta zhvillojë të martën mbrëma me Galatasarayn. Trajneri i Los Blancos është pyetur vazhdimisht për shkarkimin e ...
?Vaart: Maguire është amator
?Vaart: Maguire është amator
Ish-lojtari i Realit, Rafael va nder Vaart, ka thënë se mbrojtësi i Manchester United, Harry Maguire, ka kualitetin e amatorëve.
Te gjitha 160 | Kosova Press | para 33 min
Ish-lojtari i Realit, Rafael va nder Vaart, ka thënë se mbrojtësi i Manchester United, Harry Maguire, ka kualitetin e amatorëve.
UEFA dënon rëndë Serbinë
UEFA dënon rëndë Serbinë
UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në kualifikimet e Kampionatit Evropian. Incidentet që përfshinë tifozët e Serbisë erdhën ...
Te gjitha 18 | TetovaSot | para 36 min
UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në kualifikimet e Kampionatit Evropian. Incidentet që përfshinë tifozët e Serbisë erdhën ...
Pamjet me dron, kështu duket “Arena Kombëtare” para përurimit (VIDEO)
Pamjet me dron, kështu duket “Arena Kombëtare” para përurimit (VIDEO)
FSHF ka publikua videon nga Arena Kombëtare, dy javë para testimi të saj më 3 nëntor dhe më pak se një muaj nga ndeshja e parë zyrtare Shqipëri- Francë. Arena Kombëtare është gati për të hapur dyert dhe FSHF ka ...
Te gjitha 32 | TetovaSot | I sapobotuar
FSHF ka publikua videon nga Arena Kombëtare, dy javë para testimi të saj më 3 nëntor dhe më pak se një muaj nga ndeshja e parë zyrtare Shqipëri- Francë. Arena Kombëtare është gati për të hapur dyert dhe FSHF ka ...
Ronaldo ” e bën për pesë pare ” gazetarët në konferencë
Ronaldo ” e bën për pesë pare ” gazetarët në konferencë
Cristiano Ronaldo është shfaqur në konferencë për media një ditë para ndeshjes që Juventusi do ta zhvillojë me Lokomotivën e Moskës në kuadër të UEFA Champions League. E ardhmja, puna me Sarrin, 700 gola në karrierë, ...
Te gjitha 27 | InFokusi | para 2 ore
Cristiano Ronaldo është shfaqur në konferencë për media një ditë para ndeshjes që Juventusi do ta zhvillojë me Lokomotivën e Moskës në kuadër të UEFA Champions League. E ardhmja, puna me Sarrin, 700 gola në karrierë, ...
Moratti shtyn Interin për një super operacion në merkato!
Moratti shtyn Interin për një super operacion në merkato!
Zlatan Ibrahimovic nuk e ka përjashtuar një rikthim të mundshëm në Serie A. Meqë në janar do të jetë lojtar i lirë, suedezi po mendon të luajë për të paktën një sezon e gjysmë tek Interi. Alexis Sanchez do të mungojë ...
Te gjitha 45 | Politiko | para 6 ore
Zlatan Ibrahimovic nuk e ka përjashtuar një rikthim të mundshëm në Serie A. Meqë në janar do të jetë lojtar i lirë, suedezi po mendon të luajë për të paktën një sezon e gjysmë tek Interi. Alexis Sanchez do të mungojë ...
Pepe i Arsenalit vjen me huqjen e vitit!
Pepe i Arsenalit vjen me huqjen e vitit!
Skuadra e Sheffield United ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit. Sheffield United ka shënuar ndaj Topçinjëve, pas pak më shumë se gjysmë ore lojë, raporton GazetaBlic . Golin për Sheffield e ka shënuar, Mousset. Mousset ...
Te gjitha 78 | GazetaBlic | para 65 min
Skuadra e Sheffield United ka kaluar në epërsi ndaj Arsenalit. Sheffield United ka shënuar ndaj Topçinjëve, pas pak më shumë se gjysmë ore lojë, raporton GazetaBlic . Golin për Sheffield e ka shënuar, Mousset. Mousset ...
Tifozët e Milanit thyejnë rekorde në “Twitter”, duan me çdo kusht jashtë këtë lojtar!
Tifozët e Milanit thyejnë rekorde në “Twitter”, duan me çdo kusht jashtë këtë lojtar!
Milani po kalon një moment mjaft të errët, teksa barazimi i një nate më parë me Leccen, e ka zhytur akoma më shumë në krizë ekipin kuqezi. Fajtori kryesor nuk shihet të jetë më trajneri, por lojtarët. Në qendër të ...
Te gjitha 77 | GazetaTema | para 26 min
Milani po kalon një moment mjaft të errët, teksa barazimi i një nate më parë me Leccen, e ka zhytur akoma më shumë në krizë ekipin kuqezi. Fajtori kryesor nuk shihet të jetë më trajneri, por lojtarët. Në qendër të ...
Sheffield United e ‘gjunjëzon’ Arsenalin
Sheffield United e ‘gjunjëzon’ Arsenalin
Sheffield United e ka mposhtur Arsenalin 1-0 në ndeshjen e fundit të javës së 9-të. Francezi Lys Mousset ishte autori i golit të vetëm për Sheffieldin, që morri 3 pikë tepër të rëndësishme. Arsenali pati një nga ...
Te gjitha 16 | Indeks Online | I sapobotuar
Sheffield United e ka mposhtur Arsenalin 1-0 në ndeshjen e fundit të javës së 9-të. Francezi Lys Mousset ishte autori i golit të vetëm për Sheffieldin, që morri 3 pikë tepër të rëndësishme. Arsenali pati një nga ...


ZYRTARE: Këta janë 30 të nominuarit për ‘Ballon d’Or’
ZYRTARE: Këta janë 30 të nominuarit për ‘Ballon d’Or’
anë mësuar emrat e 30 të nominuarëve në garën për ‘Ballon d’Or’. Sot janë mësuar 30 emrat e lojtarëve të nominuar për çmimin më të rëndësishëm individual, ‘Ballon d’Or’, shkruan lajmi.net. Prestigjiozja franceze , ...
Te gjitha 97 | Albportali | I sapobotuar
anë mësuar emrat e 30 të nominuarëve në garën për ‘Ballon d’Or’. Sot janë mësuar 30 emrat e lojtarëve të nominuar për çmimin më të rëndësishëm individual, ‘Ballon d’Or’, shkruan lajmi.net. Prestigjiozja franceze , ...
Pamjet me dron, kështu duket “Arena Kombëtare” para përurimit (VIDEO)
Pamjet me dron, kështu duket “Arena Kombëtare” para përurimit (VIDEO)
FSHF ka publikua videon nga Arena Kombëtare, dy javë para testimi të saj më 3 nëntor dhe më pak se një muaj nga ndeshja e parë zyrtare Shqipëri- Francë. Arena Kombëtare është gati për të hapur dyert dhe FSHF ka ...
Te gjitha 32 | TetovaSot | I sapobotuar
FSHF ka publikua videon nga Arena Kombëtare, dy javë para testimi të saj më 3 nëntor dhe më pak se një muaj nga ndeshja e parë zyrtare Shqipëri- Francë. Arena Kombëtare është gati për të hapur dyert dhe FSHF ka ...
Sheffield ia shkakton një tjetër humbje Arsenalit   Sheffield United e ka mposhtur 1-0 Arsenalin në stadiumin “Bramall Lane”. Sheffield United ia ka shkaktuar humbjen e dytë Arsenalit në Premierligë këtë edicion, duke e mposhtur me rezultat minimal,.
Sheffield ia shkakton një tjetër humbje Arsenalit Sheffield United e ka mposhtur 1-0 Arsenalin në stadiumin “Bramall Lane”. Sheffield United ia ka shkaktuar humbjen e dytë Arsenalit në Premierligë këtë edicion, duke e mposhtur me rezultat minimal,.
Sheffield United e ka mposhtur 1-0 Arsenalin në stadiumin “Bramall Lane”. Sheffield United ia ka shkaktuar humbjen e dytë Arsenalit në Premierligë këtë edicion, duke e mposhtur me rezultat minimal, 1-0. Pas disa rasteve ...
Te gjitha 24 | Kosova Sot | I sapobotuar
Sheffield United e ka mposhtur 1-0 Arsenalin në stadiumin “Bramall Lane”. Sheffield United ia ka shkaktuar humbjen e dytë Arsenalit në Premierligë këtë edicion, duke e mposhtur me rezultat minimal, 1-0. Pas disa rasteve ...

Bashkimi fiton ndaj Mabetex Prishtinës në përballjen fantastike të Superligës së Femrave
Bashkimi fiton ndaj Mabetex Prishtinës në përballjen fantastike të Superligës së Femrave
Një ndeshje fantastike është zhvilluar ndërmjet Mabetex Prishtinës dhe Bashkimit, në kuadër të xhiros së dytë të Superligës së Femrave. Në një takim shumë interesant, në fund festuan vashat e Bashkimit, që triumfuan ...
Te gjitha 17 | Telegrafi | para 14 ore
Një ndeshje fantastike është zhvilluar ndërmjet Mabetex Prishtinës dhe Bashkimit, në kuadër të xhiros së dytë të Superligës së Femrave. Në një takim shumë interesant, në fund festuan vashat e Bashkimit, që triumfuan ...

Fotografi të “Golf 2”-shit më “simpatik” të prodhuar ndonjëherë
Fotografi të “Golf 2”-shit më “simpatik” të prodhuar ndonjëherë
Miliona nga kjo seri janë shitur në mbarë botën, por ‘TopGear’ ka përzgjedhur ndër më “simpatikun” prej tyre, transmeton . Bëhet fjalë për MK II GTI, i cili u lansua më 1984-ën. Ai posedon një motor katër-cilindërsh 1.8 ...
Te gjitha 5 | Lajminet | para 68 min
Miliona nga kjo seri janë shitur në mbarë botën, por ‘TopGear’ ka përzgjedhur ndër më “simpatikun” prej tyre, transmeton . Bëhet fjalë për MK II GTI, i cili u lansua më 1984-ën. Ai posedon një motor katër-cilindërsh 1.8 ...
Hummer mund të kthehet në 2021-ën me këtë veturë
Hummer mund të kthehet në 2021-ën me këtë veturë
Dhjetë vjet pasi General Motors (GM) tërhoqi makinën e famshme të terrenit, vjen lajmi se kompania po punon për një pasues të Hummer-it. Sidoqoftë, tendencat po ndryshojnë, kështu që në vend të automjeteve me motor SUS, ...
Te gjitha 4 | Gazeta Observer | para 7 ore
Dhjetë vjet pasi General Motors (GM) tërhoqi makinën e famshme të terrenit, vjen lajmi se kompania po punon për një pasues të Hummer-it. Sidoqoftë, tendencat po ndryshojnë, kështu që në vend të automjeteve me motor SUS, ...
Bateria revolucionare e makinave elektrike, iu mundëson të ecin 2400 km me një të ngarkuar
Bateria revolucionare e makinave elektrike, iu mundëson të ecin 2400 km me një të ngarkuar
Kjo mund të tingëllojë si një fantazi fantastiko-shkencore. Por nuk është kështu. Të premten e kaluar, shpikësi i baterisë që do iu mundësojë veturave elektrike të ecin 2400 km pa pasur nevojë ta mbushin atë, inxhinieri ...
Te gjitha 2 | Gazeta Observer | 20-Oct-2019 16:57
Kjo mund të tingëllojë si një fantazi fantastiko-shkencore. Por nuk është kështu. Të premten e kaluar, shpikësi i baterisë që do iu mundësojë veturave elektrike të ecin 2400 km pa pasur nevojë ta mbushin atë, inxhinieri ...

Andone: Nuk jemi të frikësuar nga Reali
Andone: Nuk jemi të frikësuar nga Reali
Sulmuesi i Galatasaray, Florin Andone, insiston që mund të mposhtin Real Madridin. Reali humbi ndeshjen e fundit, gjë që bëri shumë kritika për formën e tyre. Kjo gjë ka bërë që edhe Andone të mos frikësohet dhe beson ...
Te gjitha 113 | Flaka | I sapobotuar
Sulmuesi i Galatasaray, Florin Andone, insiston që mund të mposhtin Real Madridin. Reali humbi ndeshjen e fundit, gjë që bëri shumë kritika për formën e tyre. Kjo gjë ka bërë që edhe Andone të mos frikësohet dhe beson ...
UEFA dënon rëndë Serbinë
UEFA dënon rëndë Serbinë
UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në kualifikimet e Kampionatit Evropian. Incidentet që përfshinë tifozët e Serbisë erdhën ...
Te gjitha 18 | TetovaSot | para 36 min
UEFA ka ndëshkuar Serbinë për incidente raciste të tifozëve duke urdhëruar që stadiumi të mbyllet për ndeshjen e radhës në shtëpi në kualifikimet e Kampionatit Evropian. Incidentet që përfshinë tifozët e Serbisë erdhën ...
?Vaart: Maguire është amator
?Vaart: Maguire është amator
Ish-lojtari i Realit, Rafael va nder Vaart, ka thënë se mbrojtësi i Manchester United, Harry Maguire, ka kualitetin e amatorëve.
Te gjitha 170 | Kosova Press | para 33 min
Ish-lojtari i Realit, Rafael va nder Vaart, ka thënë se mbrojtësi i Manchester United, Harry Maguire, ka kualitetin e amatorëve.

Rama i rreshton citatet e liderëve evropainë/ Basha: Ata refuzojnë Ramën!
Rama i rreshton citatet e liderëve evropainë/ Basha: Ata refuzojnë Ramën!
Pasi kryeministri Edi Rama në mënyrë të vazhdueshme sot ka postuar disa citate të liderëve evropianë për negociatat dhe njëkohësisht ka postuar edhe një citat të liderit të opozitës Lulzim Basha, ka reaguar ky i fundit. ...
Te gjitha 168 | Flaka | para 26 min
Pasi kryeministri Edi Rama në mënyrë të vazhdueshme sot ka postuar disa citate të liderëve evropianë për negociatat dhe njëkohësisht ka postuar edhe një citat të liderit të opozitës Lulzim Basha, ka reaguar ky i fundit. ...
Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK-së
Zyrtare, ftohet në Hagë edhe ish- Komandanti kryesor i UÇK-së
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...
Te gjitha 68 | TetovaSot | para 36 min
Azem Syla njëri prej figurave që ka themeluar Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës e që për një kohë ka qenë edhe komandant i përgjithshëm i saj është ftuar në Hagë Këtë e ka konfirmuar për Gazetën Express, avokati i Sylës, ...
Humbi vëllanë në aksident, Gjylameti: Ndalni aludimet mbi shkaqet
Humbi vëllanë në aksident, Gjylameti: Ndalni aludimet mbi shkaqet
mapo.alm Deputetja Blerina Gjylameti ka reaguar sërish në lidhje me aksidentin e rëndë ku humbi jetën vëllai i saj Elton Macolli. Në një status në rrjetet sociale, Gjylameti ka komentuar lajmet në media dhe lutet dy ...
Te gjitha 178 | Mapo | para 101 min
mapo.alm Deputetja Blerina Gjylameti ka reaguar sërish në lidhje me aksidentin e rëndë ku humbi jetën vëllai i saj Elton Macolli. Në një status në rrjetet sociale, Gjylameti ka komentuar lajmet në media dhe lutet dy ...

Më në fund, Armina Mevlani zbulon kur do të martohet (Video)
Më në fund, Armina Mevlani zbulon kur do të martohet (Video)
TIRANE Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë padyshim çifti më i diskutuar. Ata kanë qenë shpesh në qendër të vëmendjes, e sidomos për sa i përket marrëdhënies së tyre. Me deklaratat e saj në intervista të ndryshme, ...
Te gjitha 48 | BalkanWeb | para 46 min
TIRANE Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha janë padyshim çifti më i diskutuar. Ata kanë qenë shpesh në qendër të vëmendjes, e sidomos për sa i përket marrëdhënies së tyre. Me deklaratat e saj në intervista të ndryshme, ...
2 Ton po vjen me këngë të re, është bashkëpunim
2 Ton po vjen me këngë të re, është bashkëpunim
Një këngë e re siç shihet po vjen edhe nga reperi 2 Ton. Reperi nga Ferizaj është duke punuar në këngën e re dhe kjo është njoftuar në llogarinë e tij personale, Instagram. I njëjti solli një pjesë të shkurtër të kësaj ...
Te gjitha 140 | Telegrafi | para 33 min
Një këngë e re siç shihet po vjen edhe nga reperi 2 Ton. Reperi nga Ferizaj është duke punuar në këngën e re dhe kjo është njoftuar në llogarinë e tij personale, Instagram. I njëjti solli një pjesë të shkurtër të kësaj ...
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Projekti i ri i Xhensilës lidhet me Parisin, dhe me look-un e saj aty, qenka bërë si franceze e vërtetë!
Kënga e saj “ Sekreti im“ , që erdhi si bashkëpunim me Pirro Cakon, pati mjaft sukses. Tani, Xhensila po përgatit klipin e radhës. Projekti I ri e con në Paris, dhe përmes një postimi në Instagram, këngëtarja zbuloi si ...
Te gjitha 19 | Bordo | I sapobotuar
Kënga e saj “ Sekreti im“ , që erdhi si bashkëpunim me Pirro Cakon, pati mjaft sukses. Tani, Xhensila po përgatit klipin e radhës. Projekti I ri e con në Paris, dhe përmes një postimi në Instagram, këngëtarja zbuloi si ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved