ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 05:20

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Basha: e djathta europine, shuplakë Ramës me rezolutë
Basha: e djathta europine, shuplakë Ramës me rezolutë
Nga Zagrebi ku ndodhej për samitin e PPE-së(Partive Popullore Europiane), kreu demokrat Basha kumtoi hartimin e një rezolute për Shqipërinë, ku sipas tij është një shuplakë për kryeministrin Rama. Basha publikon ...
Te gjitha 111 | Tesheshi | para 4 ore
Nga Zagrebi ku ndodhej për samitin e PPE-së(Partive Popullore Europiane), kreu demokrat Basha kumtoi hartimin e një rezolute për Shqipërinë, ku sipas tij është një shuplakë për kryeministrin Rama. Basha publikon ...
Bujar Nishani del kundër SHBA:  Ka folur shumë, tani s’ka më vend
Bujar Nishani del kundër SHBA: Ka folur shumë, tani s’ka më vend
Postuar: 21/11/2019 - 21:53 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri publikoi sot një deklaratë për shtyp, ku mbështeti dërgimin e çështjes së Gjykatës Kushtetuese në Komisionin e Venecias, por ...
Te gjitha 125 | Sot.Al | para 7 ore
Postuar: 21/11/2019 - 21:53 Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri publikoi sot një deklaratë për shtyp, ku mbështeti dërgimin e çështjes së Gjykatës Kushtetuese në Komisionin e Venecias, por ...
PD dhe Meta akuza qeverisë për Besnik Muçin, juristi e tregon hapur: Ja pse procedura e shkarkimit të tij është  juridikisht e pastër
PD dhe Meta akuza qeverisë për Besnik Muçin, juristi e tregon hapur: Ja pse procedura e shkarkimit të tij është juridikisht e pastër
Postuar: 21/11/2019 - 22:57 Juristi Jordan Daci i ftuar na emisionin “360 Gradë” tha se shkarkimi i prokurorit Besnik Muçi është procedurë juridikisht e pastër dhe tashmë ai është i shkarkuar si anëtar i Gjykatës ...
Te gjitha 109 | Sot.Al | para 6 ore
Postuar: 21/11/2019 - 22:57 Juristi Jordan Daci i ftuar na emisionin “360 Gradë” tha se shkarkimi i prokurorit Besnik Muçi është procedurë juridikisht e pastër dhe tashmë ai është i shkarkuar si anëtar i Gjykatës ...
Bregu: Mbi 5 milionë njerëz janë larguar nga vendet e Ballkanit Perëndimor
Bregu: Mbi 5 milionë njerëz janë larguar nga vendet e Ballkanit Perëndimor
Zagreb, 21 nentor – Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu tha në Zagreb se demografia e Evropës dhe Ballkanit Perëndimor po ndryshon, pasi në shtatë vitet e fundit nga rajoni ...
Te gjitha 54 | Koha.mk | para 7 ore
Zagreb, 21 nentor – Sekretarja e Përgjithshme e Këshillit të Bashkëpunimit Rajonal, Majlinda Bregu tha në Zagreb se demografia e Evropës dhe Ballkanit Perëndimor po ndryshon, pasi në shtatë vitet e fundit nga rajoni ...
Çfarë pritet ditën e nesërme? Mos harroni çadrat, surprizat e motit nuk paskan fund
Çfarë pritet ditën e nesërme? Mos harroni çadrat, surprizat e motit nuk paskan fund
Nga nesër do të rikthehen sërish reshjet e shiut në Shqipëri. Sipas MeteoAlba, pjesa e parë e ditës do të vijojë të ruajë kthjellime dhe vranësira të lehta, por pasditja do të ketë reshje shiu, sidomos në jug dhe ...
Te gjitha 56 | Lexo | para 7 ore
Nga nesër do të rikthehen sërish reshjet e shiut në Shqipëri. Sipas MeteoAlba, pjesa e parë e ditës do të vijojë të ruajë kthjellime dhe vranësira të lehta, por pasditja do të ketë reshje shiu, sidomos në jug dhe ...
Sllovakia e mbështet ambasadorin e OSBE-së në Tiranë
Sllovakia e mbështet ambasadorin e OSBE-së në Tiranë
Ambasadori i Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt paraqiti sot në Këshillin e Përhershëm të OSBE-së në Vjenë, raportin vjetor të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri. Kryesia sllovake e OSBE-së falënderoi ...
Te gjitha 22 | Arbresh | para 9 ore
Ambasadori i Prezencës së OSBE-së në Tiranë, Bernd Borchardt paraqiti sot në Këshillin e Përhershëm të OSBE-së në Vjenë, raportin vjetor të Prezencës së OSBE-së në Shqipëri. Kryesia sllovake e OSBE-së falënderoi ...
Biznesmeni Damir Fazliç, më i afërti i Sali Berishës i jep 'goditjen' e papritur Lulzim Bashës, zbulon emrin surprizë që mund ta zëvendësojë
Biznesmeni Damir Fazliç, më i afërti i Sali Berishës i jep 'goditjen' e papritur Lulzim Bashës, zbulon emrin surprizë që mund ta zëvendësojë
Postuar: 21/11/2019 - 22:12 Biznesmeni boshnjak Damir Fazlic, i cili jeton në SHBA dhe pas viteve 2000 u bë i njohur në Shqipëri për lidhjet e tij me ish-kryeministrin Berisha, mesa duket vijon të ndjekë me interes ...
Te gjitha 108 | Sot.Al | para 7 ore
Postuar: 21/11/2019 - 22:12 Biznesmeni boshnjak Damir Fazlic, i cili jeton në SHBA dhe pas viteve 2000 u bë i njohur në Shqipëri për lidhjet e tij me ish-kryeministrin Berisha, mesa duket vijon të ndjekë me interes ...
Kush është punonjësi i ambasadës që ka shantazhuar zëdhënësin e Metës? Lorenc Vangjeli jep detaje: Sapo është bërë padia në prokurori
Kush është punonjësi i ambasadës që ka shantazhuar zëdhënësin e Metës? Lorenc Vangjeli jep detaje: Sapo është bërë padia në prokurori
Postuar: 21/11/2019 - 23:15 Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj. Analisti Lorenc Vangjeli tha se sapo është bërë padia në ...
Te gjitha 27 | Sot.Al | para 6 ore
Postuar: 21/11/2019 - 23:15 Presidenti Ilir Meta ka pohuar në Facebook se zëdhënësi i tij, Tedi Blushi, është shantazhuar në emër të një ambasade të huaj. Analisti Lorenc Vangjeli tha se sapo është bërë padia në ...
Edi Rama dhe dy zyrtarë të lartë të qeverisë së Shqipërisë ftohen urgjentisht në SHBA
Edi Rama dhe dy zyrtarë të lartë të qeverisë së Shqipërisë ftohen urgjentisht në SHBA
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Zëvendës ministri i jashtëm i Shqipërisë Etjen Xhafaj dhe sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë së Shqipërisë, Engjëll Agaçi janë ftuar urgjentisht në SHBA. Lajmi.net merr ...
Te gjitha 27 | Zeri | para 6 ore
Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, Zëvendës ministri i jashtëm i Shqipërisë Etjen Xhafaj dhe sekretari i Përgjithshëm i Kryeministrisë së Shqipërisë, Engjëll Agaçi janë ftuar urgjentisht në SHBA. Lajmi.net merr ...
E tmerrshme: Rrahet barbarisht shqiptari – Sherri nisi për një grua
E tmerrshme: Rrahet barbarisht shqiptari – Sherri nisi për një grua
Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet se si një grup të rinjsh rrahin brutalisht një bashkëmoshatar. Ngjarja e rëndë ndodhi 3 ditë më parë në lagjen “13 Shtatori” në Berat. Nga pamjet e publikuara nga ...
Te gjitha 15 | Indeks Online | para 6 ore
Në rrjetet sociale po qarkullon një video ku shihet se si një grup të rinjsh rrahin brutalisht një bashkëmoshatar. Ngjarja e rëndë ndodhi 3 ditë më parë në lagjen “13 Shtatori” në Berat. Nga pamjet e publikuara nga ...
Komisioni i Jashtëm i Senatit, miraton emërimin e Yuri Kimit për postin e ambasadores në Shqipëri
Komisioni i Jashtëm i Senatit, miraton emërimin e Yuri Kimit për postin e ambasadores në Shqipëri
Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Për t’u bërë zyrtar, emërimi i saj duhet të miratohet nga ...
Te gjitha 22 | Aktuale.MK | para 10 ore
Komisioni i Senatit për Marrëdhënie me Jashtë miratoi të mërkurën emërimin e diplomates Yuri Kim për postin e ambasadores së Shteteve të Bashkuara në Shqipëri. Për t’u bërë zyrtar, emërimi i saj duhet të miratohet nga ...
Anëtari i Grupit të Kumanovës: Jam i sëmurë, nuk po më çojnë në spital, ju lutem më ndihmoni!
Anëtari i Grupit të Kumanovës: Jam i sëmurë, nuk po më çojnë në spital, ju lutem më ndihmoni!
Sadudin Abdullai është njëri nga personat që u dënua si pjesë e Grupit të Kumanovës me 14 vite burg. Ai përmes një deklarate për INA kërkon ndihmë mjekësore, pasi që autoritetet e burgut nuk e lejojnë që të dërgohet për ...
Te gjitha 46 | Ina-Online | para 12 ore
Sadudin Abdullai është njëri nga personat që u dënua si pjesë e Grupit të Kumanovës me 14 vite burg. Ai përmes një deklarate për INA kërkon ndihmë mjekësore, pasi që autoritetet e burgut nuk e lejojnë që të dërgohet për ...
Rikthimi/ Autoritetet shqiptare përpilojnë listën e grave dhe fëmijëve në Siri
Rikthimi/ Autoritetet shqiptare përpilojnë listën e grave dhe fëmijëve në Siri
Në kampin e Al Holit në Siri mendohet se janë mbi 30 gra dhe 30 fëmijë, të cilët janë në pritje të rikthimit në Shqipëri. Ata ndodhen të mbyllur në këtë kamp, ndërsa bashkëshortët e tyre kanë qenë pjesë e Shtetit ...
Te gjitha 16 | Politiko | para 6 ore
Në kampin e Al Holit në Siri mendohet se janë mbi 30 gra dhe 30 fëmijë, të cilët janë në pritje të rikthimit në Shqipëri. Ata ndodhen të mbyllur në këtë kamp, ndërsa bashkëshortët e tyre kanë qenë pjesë e Shtetit ...
Kosova në mini-Shengen? Albin Kurti tregon kushtin për t’u përfshirë
Kosova në mini-Shengen? Albin Kurti tregon kushtin për t’u përfshirë
mapo.al Mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” ishte i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës. Një temë mjaft e nxehtë kohët ...
Te gjitha 122 | Mapo | para 7 ore
mapo.al Mbrëmjen e sotme në emisionin “Open” ishte i ftuar kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i cili është edhe kandidati kryesor për të qenë kryeministri i ardhshëm i Kosovës. Një temë mjaft e nxehtë kohët ...
Meta duke sulmuar Ramën, i quan palaqo ndërkombëtarët në Tiranë
Meta duke sulmuar Ramën, i quan palaqo ndërkombëtarët në Tiranë
Me tone të forta dhe një gjuhë zero diplomatike e ka komentuar presidenti Ilir Meta shkarkimin e Besnik Muçit nga vettingu, të zgjedhurit të tij në Gjykatën Kushtetuese. Presidenti sulmoi sërish ndërkombëtarët, të cilët ...
Te gjitha 24 | PortaliOnline | para 12 ore
Me tone të forta dhe një gjuhë zero diplomatike e ka komentuar presidenti Ilir Meta shkarkimin e Besnik Muçit nga vettingu, të zgjedhurit të tij në Gjykatën Kushtetuese. Presidenti sulmoi sërish ndërkombëtarët, të cilët ...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved