ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/08/2019 10:09

1 2 3

Berberi dhe gjyshi
Berberi dhe gjyshi
(1) Berber a floktar, me bazë latine a shqiptare, s’është me rëndësi si e quajmë. Me rëndësi është fakti se me ç’përgjegjësi e ushtron këtë art, si ju shërben, ç’përshtypje ju lë, çfarë merrni prej tij. Në fakt prej ...
| Portalb | para 61 min
(1) Berber a floktar, me bazë latine a shqiptare, s’është me rëndësi si e quajmë. Me rëndësi është fakti se me ç’përgjegjësi e ushtron këtë art, si ju shërben, ç’përshtypje ju lë, çfarë merrni prej tij. Në fakt prej ...
Argumentet shqiptare karshi maqedonasve
Argumentet shqiptare karshi maqedonasve
Nga Sulejman Mehazi/ Të nderuar bashkëqytetarë maqedonas, kujdes, me bashkëvendasit shqiptarë, se Ministri i parë i shtetit shqiptar, Mehmet Deralla, lindi në Pollogun e Tetovës; Kujdes, me bashkëvendasit shqiptarë se, ...
| Ina-Online | para 2 ore
Nga Sulejman Mehazi/ Të nderuar bashkëqytetarë maqedonas, kujdes, me bashkëvendasit shqiptarë, se Ministri i parë i shtetit shqiptar, Mehmet Deralla, lindi në Pollogun e Tetovës; Kujdes, me bashkëvendasit shqiptarë se, ...
Fitim Lladrovci, rrëfim i jashtëzakonshëm i kosovarit që shkoi për të luftuar në Siri nga Obiliqi
Fitim Lladrovci, rrëfim i jashtëzakonshëm i kosovarit që shkoi për të luftuar në Siri nga Obiliqi
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...
Te gjitha 5 | Gazeta Observer | para 22 ore
Udhëtimi që e ktheu Fitim Lladrovcin në një nga njerëzit më famëkeq në Ballkan, nisi në tetor 2013-ës, kur ai ishte vetëm 23 vjeç. Futi në xhep kursimet e jetës, rreth 350 dollarë, i tha mirupafshim të shoqes dhe u ...
Dasmat glamuroze dhe varfëria shpirtërore
Dasmat glamuroze dhe varfëria shpirtërore
Për ceremonitë gazmore siç janë dasmat, kudo në hapësirat shqiptare shpenzohen shuma të mëdha parash. Dikur, një dasmë apo ceremoni martesore ka zgjatur një javë, në mos dhe më tepër. Në kohën e sotme ceremonitë ...
Te gjitha 3 | TetovaSot | para 18 ore
Për ceremonitë gazmore siç janë dasmat, kudo në hapësirat shqiptare shpenzohen shuma të mëdha parash. Dikur, një dasmë apo ceremoni martesore ka zgjatur një javë, në mos dhe më tepër. Në kohën e sotme ceremonitë ...
Oferta për zhvillim të diplomacisë ekonomike në vend të belbëzimeve folklorike
Oferta për zhvillim të diplomacisë ekonomike në vend të belbëzimeve folklorike
Kosova dhe Shqipëria, mbase së bashku mund ta zhvillojnë diplomacinë ekonomike më lehtë sesa të ndara. Duke qenë si dy shtete që përbëjnë një nyje rajonale dhe jo larg shteteve të qendrës së Evropës dhe Azisë, e bëjnë ...
| Kosova Press | para 9 ore
Kosova dhe Shqipëria, mbase së bashku mund ta zhvillojnë diplomacinë ekonomike më lehtë sesa të ndara. Duke qenë si dy shtete që përbëjnë një nyje rajonale dhe jo larg shteteve të qendrës së Evropës dhe Azisë, e bëjnë ...
Paçarizi tregon se çfarë Kryeministri i duhet Kosovës
Paçarizi tregon se çfarë Kryeministri i duhet Kosovës
Profesori universitar dhe njëherish analist i çështjeve politike në Kosovë, Rrahman Paçarizi, përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” ka shkruar se çfarë Kryeministri i duhet Kosovës, nëse vendi shkon në ...
Te gjitha 2 | Gazeta Observer | para 18 ore
Profesori universitar dhe njëherish analist i çështjeve politike në Kosovë, Rrahman Paçarizi, përmes një statusi në rrjetin social “Facebook” ka shkruar se çfarë Kryeministri i duhet Kosovës, nëse vendi shkon në ...
Debatet me Mehmetin, motra e Enverit: Maskarenjtë, ia prishën gjakun
Debatet me Mehmetin, motra e Enverit: Maskarenjtë, ia prishën gjakun
A kishte qenë martesa e të birit, Ilirit, me mbesën e Ramiz Alisë, që i ndërroi mendjen Enverit mbi pasardhësin e tij, apo fejesa e gabuar e të birit të Mehmet Shehut?! Në librin e tij “Blloku”, Isuf Kalo, mjeku ...
Te gjitha 2 | Gazeta Express | para 19 ore
A kishte qenë martesa e të birit, Ilirit, me mbesën e Ramiz Alisë, që i ndërroi mendjen Enverit mbi pasardhësin e tij, apo fejesa e gabuar e të birit të Mehmet Shehut?! Në librin e tij “Blloku”, Isuf Kalo, mjeku ...
Shteti t’i shërbejë demokracisë në shoqërin Kosovare….
Shteti t’i shërbejë demokracisë në shoqërin Kosovare….
Ali Hertica Institucionet që kanë një rëndësi të madhe për sistemin tonë shtetëror duhet të vazhdojnë të respektojnë vlerat demokratike,të një shoqërie të shtetit dhe së drejtesë ligjore. Fjala e lirë nuk është e ...
| TetovaSot | para 10 ore
Ali Hertica Institucionet që kanë një rëndësi të madhe për sistemin tonë shtetëror duhet të vazhdojnë të respektojnë vlerat demokratike,të një shoqërie të shtetit dhe së drejtesë ligjore. Fjala e lirë nuk është e ...
Mërgimtari tetovar: Si e gjeta dhe si e lash Tetovën time!
Mërgimtari tetovar: Si e gjeta dhe si e lash Tetovën time!
Nga Avni Osmani/ Sinqerisht 3 jave dite ne Mk me miq , shok e familjar jam kenaqur edhe pse kisha 2 vite e gjysem qe nuk kisha shkuar ne Tetove… Un e lash Tetoven time me probleme te vjetra te pazgjidhura fatkeqesisht ...
| Ina-Online | para 11 ore
Nga Avni Osmani/ Sinqerisht 3 jave dite ne Mk me miq , shok e familjar jam kenaqur edhe pse kisha 2 vite e gjysem qe nuk kisha shkuar ne Tetove… Un e lash Tetoven time me probleme te vjetra te pazgjidhura fatkeqesisht ...
Drejtësia në Kosovë, foshnje e lindur nga mamitë ndërkombëtare
Drejtësia në Kosovë, foshnje e lindur nga mamitë ndërkombëtare
Kur ish të burgosurit, u tronditën nga vendimet dhe parimet për ngritjen e sistemit të drejtësisë, pas çlirimit të vendit tonë, pak kush e ndjeu tronditjen si të veten. Ndërkombëtarët hiç se hiç. Kur ish gjykatësit që ...
Te gjitha 2 | EkonomiaOnline | para 18 ore
Kur ish të burgosurit, u tronditën nga vendimet dhe parimet për ngritjen e sistemit të drejtësisë, pas çlirimit të vendit tonë, pak kush e ndjeu tronditjen si të veten. Ndërkombëtarët hiç se hiç. Kur ish gjykatësit që ...
Letra sekrete e Ahmet Zogut për Musolinin
Letra sekrete e Ahmet Zogut për Musolinin
Raportet me Italisë dhe Shqipërisë në kohën e Ahmet Zogut kanë qenë shpesh të tensionuara. Aleksandër Lessona, një figurë e njohur e politikës italiane në kohën kur Zogu ishte President i Republikës, ka shkruar në ...
| Koha.mk | para 12 ore
Raportet me Italisë dhe Shqipërisë në kohën e Ahmet Zogut kanë qenë shpesh të tensionuara. Aleksandër Lessona, një figurë e njohur e politikës italiane në kohën kur Zogu ishte President i Republikës, ka shkruar në ...
Më fal Tetovë
Më fal Tetovë
Mr.Metali Alili Kam kaluar kaq vite rrugëve të arsimimit profesionalizimit dhe angazhimit për një ditë ndryshe por ajo ditë asesi të vij. Më fal Tetovë që u katandise kështu si kurë në historinë tënde as atëher kur ishe ...
| TetovaSot | para 12 ore
Mr.Metali Alili Kam kaluar kaq vite rrugëve të arsimimit profesionalizimit dhe angazhimit për një ditë ndryshe por ajo ditë asesi të vij. Më fal Tetovë që u katandise kështu si kurë në historinë tënde as atëher kur ishe ...
Shqiptari nga Gostivari letër të hapur kryeministrit Zaev!
Shqiptari nga Gostivari letër të hapur kryeministrit Zaev!
Nga Selim Iljazi/ Kryeministër i Republikës së Maqedonisë Veriore z.Zoran Zaev, me lejoni t’ju drejtohem me këtë letër të hapur mbi zërin e arsyes, reagoj në emrin timë personal. Duke u mbështetur në situatën e rënd ...
Te gjitha 2 | Ina-Online | para 20 ore
Nga Selim Iljazi/ Kryeministër i Republikës së Maqedonisë Veriore z.Zoran Zaev, me lejoni t’ju drejtohem me këtë letër të hapur mbi zërin e arsyes, reagoj në emrin timë personal. Duke u mbështetur në situatën e rënd ...
Jokoherenca koherente e Albin Kurtit
Jokoherenca koherente e Albin Kurtit
Karizma Karizma e Albin Kurtit në raport me ndjekësit e tij përkon saktësisht me përkufizimin e Veberit që ka për sundimin karizmatik, do të thotë ai e përkufizon atë si një cilësi e caktuar e personalitetit të ...
| Lajminet | para 15 ore
Karizma Karizma e Albin Kurtit në raport me ndjekësit e tij përkon saktësisht me përkufizimin e Veberit që ka për sundimin karizmatik, do të thotë ai e përkufizon atë si një cilësi e caktuar e personalitetit të ...
Dy standardet e qeverisë/ Të fortë në Borsh, por ‘memecë’ në Tiranë
Dy standardet e qeverisë/ Të fortë në Borsh, por ‘memecë’ në Tiranë
Nga Klodian Tomorri Qeveria shqiptare reagoi fuqishem ndaj ngjarjes se rende ne Porto Palermo, ku nje biznesmen i fandaksur lokal sulmoi nje grup turistesh spanjolle. Sapo mediat transmetuan pamjet e denja per filmat ...
| Standard | para 15 ore
Nga Klodian Tomorri Qeveria shqiptare reagoi fuqishem ndaj ngjarjes se rende ne Porto Palermo, ku nje biznesmen i fandaksur lokal sulmoi nje grup turistesh spanjolle. Sapo mediat transmetuan pamjet e denja per filmat ...
1 2 3


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved