ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/01/2020 23:45

1 2 3 4 5 6 7 8

Nga dita e diel priten reshje shiu, ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Nga dita e diel priten reshje shiu, ky është parashikimi i motit për pesë ditët e ardhshme
Rajoni ynë mbetet nën fusha të presionit të lartë, që kushtëzojnë mot stabil, kryesisht të kthjellët dhe pa të reshura. Ditën e enjte masa më të ftohta ajrore nga verilindja e kontinentit sjellin përkohësisht mot të ...
Te gjitha 83 | Lajminet | para 3 ore
Rajoni ynë mbetet nën fusha të presionit të lartë, që kushtëzojnë mot stabil, kryesisht të kthjellët dhe pa të reshura. Ditën e enjte masa më të ftohta ajrore nga verilindja e kontinentit sjellin përkohësisht mot të ...
Shasivari: Maqedonia e Veriut nuk duhet të pret shumë nga vendosja e kornizës kohore
Shasivari: Maqedonia e Veriut nuk duhet të pret shumë nga vendosja e kornizës kohore
Metodologjia e re për zgjerimin e Bashkimit Evropian tani numëron shtatë faza që shtetet kandidate duhet t’i plotësojnë për t’u bërë pjesë e familjes evropiane kundrejt 35 kapitujve që janë aktualisht. Jeton Shasivari, ...
Te gjitha 34 | Aktuale.MK | para 101 min
Metodologjia e re për zgjerimin e Bashkimit Evropian tani numëron shtatë faza që shtetet kandidate duhet t’i plotësojnë për t’u bërë pjesë e familjes evropiane kundrejt 35 kapitujve që janë aktualisht. Jeton Shasivari, ...
“The Economist”: Shqipëria me demokraci hibride
“The Economist”: Shqipëria me demokraci hibride
Shqipëria vazhdon të mbetet një demokraci hibride, thotë njësia e inteligjencës së “The Economist”, në raportin më të fundit për demokracinë në botë, ku në analizë merren 167 vende. Ndër to, Shqipëria renditet e 79-ta, ...
Te gjitha 14 | Koha.net | para 42 min
Shqipëria vazhdon të mbetet një demokraci hibride, thotë njësia e inteligjencës së “The Economist”, në raportin më të fundit për demokracinë në botë, ku në analizë merren 167 vende. Ndër to, Shqipëria renditet e 79-ta, ...
Nisma për një njësi zgjedhor ka ngecur në Kuvend
Nisma për një njësi zgjedhor ka ngecur në Kuvend
Është tërhequr plotësisht vëmendja nga dy nismat e partive më të vogla parlamentare për ndryshimin e Kodit zgjedhor të cilat tashmë janë në procedurë parlamentare. Ato ishin në rend dite në seancë plenare por nuk u ...
Te gjitha 27 | Shprehja | para 6 ore
Është tërhequr plotësisht vëmendja nga dy nismat e partive më të vogla parlamentare për ndryshimin e Kodit zgjedhor të cilat tashmë janë në procedurë parlamentare. Ato ishin në rend dite në seancë plenare por nuk u ...
Nikoloska: Akuzat për PSP-në për marrje të parave janë në bazë të spekulimeve
Nikoloska: Akuzat për PSP-në për marrje të parave janë në bazë të spekulimeve
Ish-gjyqtarja në Strasburg, Margarita Caca Nikolovska në debatin e sotëm në “TV24” tha se nuk mundet në bazë të spekulimeve të merren vendime nëse prokurorët e PSP-së duhet apo nuk duhet të jenë pjesë e Prokurorisë për ...
Te gjitha 54 | Telegrafi | para 86 min
Ish-gjyqtarja në Strasburg, Margarita Caca Nikolovska në debatin e sotëm në “TV24” tha se nuk mundet në bazë të spekulimeve të merren vendime nëse prokurorët e PSP-së duhet apo nuk duhet të jenë pjesë e Prokurorisë për ...
(VIDEO) Kushtetuesja nuk nisi procedurë për amnistinë e “27 prillit”
(VIDEO) Kushtetuesja nuk nisi procedurë për amnistinë e “27 prillit”
Kushtetutshmëria e amnistisë me të cilën një pjesë e të akuzuarve për sulmet në Kuvend më 27 prill të vitit 2017 janë liruar nga ndjekja penale, nuk do të vlerësohet. Këtë vendim e ka marrë sot Gjykata Kushtetuese, pasi ...
Te gjitha 14 | Shenja | para 8 ore
Kushtetutshmëria e amnistisë me të cilën një pjesë e të akuzuarve për sulmet në Kuvend më 27 prill të vitit 2017 janë liruar nga ndjekja penale, nuk do të vlerësohet. Këtë vendim e ka marrë sot Gjykata Kushtetuese, pasi ...
Maqedonia e Veriut importon më shumë mbeturina sesa që i shkakton vet
Maqedonia e Veriut importon më shumë mbeturina sesa që i shkakton vet
Maqedonia e Veriut importon dhjetëfish më shumë mbeturina nga ajo që shkaktojnë qytetarët e saj, bazuar në statistikat zyrtare. Sipas statistikave gjatë vitit 2012 deri në vitin 2014 në Maqedoninë e Veriut janë ...
Te gjitha 29 | Arbresh | para 50 min
Maqedonia e Veriut importon dhjetëfish më shumë mbeturina nga ajo që shkaktojnë qytetarët e saj, bazuar në statistikat zyrtare. Sipas statistikave gjatë vitit 2012 deri në vitin 2014 në Maqedoninë e Veriut janë ...
Osmani, mysafir i vetëftuar në Antikorrupsion
Osmani, mysafir i vetëftuar në Antikorrupsion
Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, është vet ftuar në Komisionin Antikorrupsion për të diskutuar rreth strategjisë kombëtare kundër korrupsionit. Megjithëse Komisioni Shtetëror për Parandalimin e ...
Te gjitha 28 | Alsat-M | para 3 ore
Zëvendëskryeministri për çështje evropiane, Bujar Osmani, është vet ftuar në Komisionin Antikorrupsion për të diskutuar rreth strategjisë kombëtare kundër korrupsionit. Megjithëse Komisioni Shtetëror për Parandalimin e ...
Carovska dhe Shkrijelj në Resnjë: Pensionet që do të paguhen në shkurt më të larta për 700 denarë, vazhdojnë të rriten
Carovska dhe Shkrijelj në Resnjë: Pensionet që do të paguhen në shkurt më të larta për 700 denarë, vazhdojnë të rriten
Zëvendëskryetarja e Qeverisë, Milla Carovska, zëvendësministrja plotësuese e Punës dhe Politikes Sociale, Sanella Shrijelj, zëvendës-drejtori i Fondit të sigurimit pensional invalidor, Ilija Ivanovski, kryetarja e ...
Te gjitha 17 | TetovaSot | para 4 ore
Zëvendëskryetarja e Qeverisë, Milla Carovska, zëvendësministrja plotësuese e Punës dhe Politikes Sociale, Sanella Shrijelj, zëvendës-drejtori i Fondit të sigurimit pensional invalidor, Ilija Ivanovski, kryetarja e ...
Maqedonia e Veriut, 40 vjeçari i vë flakën vetes
Maqedonia e Veriut, 40 vjeçari i vë flakën vetes
Një burrë 40 vjeçar është vetë-djegur sot në orët e mesditës përpara qendrës tregtare në Koçani njofton MIA. Sipas dëshmitarëve okular, personi në fjalë në fillim ka derdhur benzin në vete dhe më pas ka nxjerë shkrepëse ...
Te gjitha 10 | IliriaNews | para 6 ore
Një burrë 40 vjeçar është vetë-djegur sot në orët e mesditës përpara qendrës tregtare në Koçani njofton MIA. Sipas dëshmitarëve okular, personi në fjalë në fillim ka derdhur benzin në vete dhe më pas ka nxjerë shkrepëse ...
Arrestohen shtatë persona afër kufirit në Bllacë
Arrestohen shtatë persona afër kufirit në Bllacë
Rreth orës 01:50 minuta në një pompë benzine afër pikës kufitare “Bllacë” nga liria janë privuar shtatë persona prej të cilëve dy të mitur, nga Republika e Turqisë. Të shtatë personat janë prezantuar si shtetas të ...
Te gjitha 20 | Gazeta Observer | para 9 ore
Rreth orës 01:50 minuta në një pompë benzine afër pikës kufitare “Bllacë” nga liria janë privuar shtatë persona prej të cilëve dy të mitur, nga Republika e Turqisë. Të shtatë personat janë prezantuar si shtetas të ...
Llokvenec: Me paralajmërimet për shfuqizimi të Marrëveshjes së Prespës, VMRO-DPMNE rrezikon integrimin në BE
Llokvenec: Me paralajmërimet për shfuqizimi të Marrëveshjes së Prespës, VMRO-DPMNE rrezikon integrimin në BE
Deputeti nga radhët e LSDM-së, Haro Llokvenec në konferencë për shtyp tha se VMRO-DPMNE qytetarëve të Maqedonisë nuk ju ofron asgjë të re. “Paralajmërimet se do të angazhohen për shfuqizimin e Marrëveshjes së Prespës në ...
Te gjitha 15 | TetovaSot | para 3 ore
Deputeti nga radhët e LSDM-së, Haro Llokvenec në konferencë për shtyp tha se VMRO-DPMNE qytetarëve të Maqedonisë nuk ju ofron asgjë të re. “Paralajmërimet se do të angazhohen për shfuqizimin e Marrëveshjes së Prespës në ...
Osmani: BDI do të respektojë parimin “fituesi me fituesin”
Osmani: BDI do të respektojë parimin “fituesi me fituesin”
Shkup, 22 janar 2020 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në një intervistë për Gazetën Ekspres i pyetur nëse BDI-ja do të shkojë e vetme në zgjedhje ...
Te gjitha 8 | Medial | para 50 min
Shkup, 22 janar 2020 (MEDIAL) – Zëvendëskryeministri për Çështje Evropiane i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Bujar Osmani në një intervistë për Gazetën Ekspres i pyetur nëse BDI-ja do të shkojë e vetme në zgjedhje ...
Arsllani: Vangellovski ka lënë 30 lëndë të pazgjidhura
Arsllani: Vangellovski ka lënë 30 lëndë të pazgjidhura
Në dy ose tre javët e ardhshme, mund të pritet vendimi i gjykatës më të lartë, rreth ankesës së ish-shefit të Gjykatës Supreme, Jovo Vangelovski, i cili u shkarkua nga posti. U.D Kryetari i kësaj gjykate thotë se dy ...
Te gjitha 12 | TetovaSot | para 6 ore
Në dy ose tre javët e ardhshme, mund të pritet vendimi i gjykatës më të lartë, rreth ankesës së ish-shefit të Gjykatës Supreme, Jovo Vangelovski, i cili u shkarkua nga posti. U.D Kryetari i kësaj gjykate thotë se dy ...
Spasovski: Vendimet e Mizrahit janë anuluar sepse janë të kundërligjshme
Spasovski: Vendimet e Mizrahit janë anuluar sepse janë të kundërligjshme
Vendimet e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale Rashela Mizrahi janë anuluar sepse janë të kundërligjshme, deklaroi sot kryeministri Oliver Spasovski. Vendimet e Mizrahit, siç vlerësoi Spasovski, nuk i ...
Te gjitha 11 | Republika | para 10 ore
Vendimet e ministres teknike të Punës dhe Politikës Sociale Rashela Mizrahi janë anuluar sepse janë të kundërligjshme, deklaroi sot kryeministri Oliver Spasovski. Vendimet e Mizrahit, siç vlerësoi Spasovski, nuk i ...
1 2 3 4 5 6 7 8


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved