ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/12/2019 13:51

1 2 3 4 5 6 7

Komisioni i Venecias, Sheqerinska: Do gjejmë zgjidhje për të gjitha dilemat
Komisioni i Venecias, Sheqerinska: Do gjejmë zgjidhje për të gjitha dilemat
Ministrja e Mbrojtjes Radmila Sekerinska gjatë konferencës për shtyp, në përgjigje të një pyetjeje në lidhje me reagimet e Zëvendëskryeministrit Osmani dhe deklaratës së Kryeministrit Zaev pas shpalljes së konkluzioneve ...
Te gjitha 101 | TetovaSot | para 24 min
Ministrja e Mbrojtjes Radmila Sekerinska gjatë konferencës për shtyp, në përgjigje të një pyetjeje në lidhje me reagimet e Zëvendëskryeministrit Osmani dhe deklaratës së Kryeministrit Zaev pas shpalljes së konkluzioneve ...
LSDM: Çfarë kanë financuar firmat e Orce Kamçevit për fushatën e Siljanovskës ?
LSDM: Çfarë kanë financuar firmat e Orce Kamçevit për fushatën e Siljanovskës ?
LSDM-ja përmes një komunikate me shkrim thekson se çfarë kanë financuar firmat e Orce Kamçevit, i dyshuar në disa lëndë të PSP-së për fushatën e VMRO-DPMNE-së dhe të Siljanovskës. “A ka lidhje në rastin Reket në vet ...
Te gjitha 32 | Flaka | para 120 min
LSDM-ja përmes një komunikate me shkrim thekson se çfarë kanë financuar firmat e Orce Kamçevit, i dyshuar në disa lëndë të PSP-së për fushatën e VMRO-DPMNE-së dhe të Siljanovskës. “A ka lidhje në rastin Reket në vet ...
Rama takohet me Erdogan në Turqi
Rama takohet me Erdogan në Turqi
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vazhdon turin e takimeve me liderë të shteteve pas tërmetit katastrofik që goditi vendin tonë më 26 Nëntor. Së fundmi, kreu i qeverisë shqiptare është takuar me Presidentin turk ...
Te gjitha 149 | Albportali | para 30 min
Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama vazhdon turin e takimeve me liderë të shteteve pas tërmetit katastrofik që goditi vendin tonë më 26 Nëntor. Së fundmi, kreu i qeverisë shqiptare është takuar me Presidentin turk ...
Detaje nga aksioni i djeshëm policor në Gërçec dhe Haraçinë
Detaje nga aksioni i djeshëm policor në Gërçec dhe Haraçinë
Në aksionin e koordinuar mëngjesin e së shtunës që e ka zbatuar policia në më shumë lokacione në Shkup janë arrestuar dhjetë burra të gjithë nga Shkupi, anëtarë të mundshëm të grupeve kri minale të cilët vepropjnë në ...
Te gjitha 20 | Gazeta Express | para 117 min
Në aksionin e koordinuar mëngjesin e së shtunës që e ka zbatuar policia në më shumë lokacione në Shkup janë arrestuar dhjetë burra të gjithë nga Shkupi, anëtarë të mundshëm të grupeve kri minale të cilët vepropjnë në ...
Përmbyset autobusi, plagosen 26 udhëtarë
Përmbyset autobusi, plagosen 26 udhëtarë
Shkup-Të gjithë udhëtarët e aksidentit të trafikut që ndodhi të shtunën në mëngjes në rrugën Bllacë- Bellolin në Serbi, ku një autobus me targa të Maqedonisë së veriut është përmbysur, ndërsa kanë qenë nën kujdes në ...
Te gjitha 35 | Top Channel | para 14 ore
Shkup-Të gjithë udhëtarët e aksidentit të trafikut që ndodhi të shtunën në mëngjes në rrugën Bllacë- Bellolin në Serbi, ku një autobus me targa të Maqedonisë së veriut është përmbysur, ndërsa kanë qenë nën kujdes në ...
Dimitrov për vizitë pune në Bruksel
Dimitrov për vizitë pune në Bruksel
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov nesër dhe pasnesër do të jetë për vizitë zyrtare në Bruksel. Siç kumtojnë nga MPJ-ja, ministri Dimitrov nesër do të marrë pjesë në mëngjes pune me ministrat e punëve të ...
Te gjitha 8 | Gazeta Express | para 48 min
Ministri i Punëve të Jashtme, Nikolla Dimitrov nesër dhe pasnesër do të jetë për vizitë zyrtare në Bruksel. Siç kumtojnë nga MPJ-ja, ministri Dimitrov nesër do të marrë pjesë në mëngjes pune me ministrat e punëve të ...
Pa ujë një pjesë e Shkupit
Pa ujë një pjesë e Shkupit
Nga ora 4 mëngjesin e sotëm pa ujë janë një pjesë e shfrytëzuesve të rrugëve “Dimçe Mihajllovski”, “Borivoe Miloshevski”, “Vera Radosavljeviq “dhe” Zendel Xhemaili”. “Furnizimi është ndërprerë për shkak të një defekti ...
Te gjitha 7 | Republika | para 81 min
Nga ora 4 mëngjesin e sotëm pa ujë janë një pjesë e shfrytëzuesve të rrugëve “Dimçe Mihajllovski”, “Borivoe Miloshevski”, “Vera Radosavljeviq “dhe” Zendel Xhemaili”. “Furnizimi është ndërprerë për shkak të një defekti ...
Një vit nga taksa 100%, Serbia ka humbur tregun e Kosovës
Një vit nga taksa 100%, Serbia ka humbur tregun e Kosovës
Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendimin që të vendosë taksë 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjë – Hercegovinës. Kosova, brenda një viti, të paktën zyrtarisht, importon nga Serbia mallra në vlerë 400 ...
Te gjitha 28 | Monitor | para 16 ore
Më 21 nëntor të vitit të kaluar, Qeveria e Kosovës mori vendimin që të vendosë taksë 100% ndaj Serbisë dhe Bosnjë – Hercegovinës. Kosova, brenda një viti, të paktën zyrtarisht, importon nga Serbia mallra në vlerë 400 ...
Stoilkovski për përplasjen Zaev – Osmani: Zaev nuk ka koncept
Stoilkovski për përplasjen Zaev – Osmani: Zaev nuk ka koncept
Naum Stoilkovski në një konferencë për shtyp pranë selisë së VMRO-DPMNE-së tha përplasjet mes Osmanit dhe Zaevit, tregojnë se Zaev nuk ka koncept të qeverisë. Ai komentoi edhe kërkesën e partive politike shqiptare në ...
Te gjitha 8 | Gazeta Express | para 51 min
Naum Stoilkovski në një konferencë për shtyp pranë selisë së VMRO-DPMNE-së tha përplasjet mes Osmanit dhe Zaevit, tregojnë se Zaev nuk ka koncept të qeverisë. Ai komentoi edhe kërkesën e partive politike shqiptare në ...
Qarkullimi në aksin rrugor Hanet e Mavrovës – Dibër në një korsi
Qarkullimi në aksin rrugor Hanet e Mavrovës – Dibër në një korsi
Nga ora 9:00 qarkullimi në aksin rrugor P1202 Hanet e Mavrovës – Dibër afër fshatit Sencë që ishte i ndërprerë për shkak të një orteku, tani zhvillohet në një korsi, informojnë nga NP “Rrugët e Maqedonisë”. Ekipet e ...
Te gjitha 5 | Shenja | para 3 ore
Nga ora 9:00 qarkullimi në aksin rrugor P1202 Hanet e Mavrovës – Dibër afër fshatit Sencë që ishte i ndërprerë për shkak të një orteku, tani zhvillohet në një korsi, informojnë nga NP “Rrugët e Maqedonisë”. Ekipet e ...
Ndarje e çmimit shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” për vitin 2019
Ndarje e çmimit shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit” për vitin 2019
Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot do të ndahet çmimi Shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit”për vitin 2019 për arritje shumëvjeçare në fushën e edukimit, arsimit, kulturës, artit, shëndetësisë, mbrojtjes dhe ...
Te gjitha 9 | Aktuale.MK | para 90 min
Në Kuvendin e Republikës së Maqedonisë sot do të ndahet çmimi Shtetëror “Shën Klimenti i Ohrit”për vitin 2019 për arritje shumëvjeçare në fushën e edukimit, arsimit, kulturës, artit, shëndetësisë, mbrojtjes dhe ...
Shqiptari jep donacion veturën luksoze Halil Kastratit për bamirësi
Shqiptari jep donacion veturën luksoze Halil Kastratit për bamirësi
Kryetari i shoqtarës “Jetimët e Ballkanit”, Halil Kastrati është befasuar me humanizmin që ka treguar një shqiptarë nga Tetova. Halil Kastrati, ka treguar se ka marrë si donacion një BMË nga një qytetarë, i cili ka ...
Te gjitha 5 | Zeri | para 63 min
Kryetari i shoqtarës “Jetimët e Ballkanit”, Halil Kastrati është befasuar me humanizmin që ka treguar një shqiptarë nga Tetova. Halil Kastrati, ka treguar se ka marrë si donacion një BMË nga një qytetarë, i cili ka ...
Video e re në YouTube, “Dua të rrënoj klanin Zaev”
Video e re në YouTube, “Dua të rrënoj klanin Zaev”
Përderisa në Gjykatën Penale këto ditë zhvillohet procesi gjyqësor “Zhvatja”, në Youtube u paraqit incizim i ri audio ku dëgjohet zëri i njërit nga dëshmitarët e këtij rasti, për të cilin PPS në një nga lëndët ka ...
Te gjitha 54 | Flaka | para 2 ore
Përderisa në Gjykatën Penale këto ditë zhvillohet procesi gjyqësor “Zhvatja”, në Youtube u paraqit incizim i ri audio ku dëgjohet zëri i njërit nga dëshmitarët e këtij rasti, për të cilin PPS në një nga lëndët ka ...
Moldavia nuk fton Kosovën në mbledhjen e komunitetit energjetik, Bekteshi anulon pjesëmarrjen
Moldavia nuk fton Kosovën në mbledhjen e komunitetit energjetik, Bekteshi anulon pjesëmarrjen
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot ka njoftuar se e ka anuluar pjesëmarrjen e tij në forumin e komunitetit energjetik në Moldavi, shkaku që nuk është ftuar Republika e Kosovës.Ministri këtë e ka bërë të ditur ...
Te gjitha 7 | Aktuale.MK | para 4 ore
Ministri i Ekonomisë, Kreshnik Bekteshi, sot ka njoftuar se e ka anuluar pjesëmarrjen e tij në forumin e komunitetit energjetik në Moldavi, shkaku që nuk është ftuar Republika e Kosovës.Ministri këtë e ka bërë të ditur ...
Tusk thirrje Macron: Procesi i zgjerimit të BE nuk ka nevojë të reformohet
Tusk thirrje Macron: Procesi i zgjerimit të BE nuk ka nevojë të reformohet
Lideri i Partisë Popullore Europiane (PPE), kryetari në ikje i Këshillit Europian, Donald Tusk në një reagim ndaj presidentit francez, Emmanuel Macron ka paralajmëruar se procesi i zgjerimit nuk guxon të jetë i dëmshëm ...
Te gjitha 32 | Lexo | para 35 min
Lideri i Partisë Popullore Europiane (PPE), kryetari në ikje i Këshillit Europian, Donald Tusk në një reagim ndaj presidentit francez, Emmanuel Macron ka paralajmëruar se procesi i zgjerimit nuk guxon të jetë i dëmshëm ...
1 2 3 4 5 6 7


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved