ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 23/09/2019 21:34


Hashim Thaçi takon Kolinda Grabar-Kitaroviqin
Hashim Thaçi takon Kolinda Grabar-Kitaroviqin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me presidenten kroate, Kolinda Krabar-Kitaroviq, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKBS’së. Sipas njoftimit, Thaçi ka biseduar për ...
Te gjitha 128 | TetovaSot | para 33 min
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me presidenten kroate, Kolinda Krabar-Kitaroviq, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKBS’së. Sipas njoftimit, Thaçi ka biseduar për ...
Ekskluzive/ Takimi Rama-Mitsotakis, zbardhet biseda mes liderëve
Ekskluzive/ Takimi Rama-Mitsotakis, zbardhet biseda mes liderëve
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama.
Te gjitha 108 | Top Channel | I sapobotuar
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama.
Lajmi i rremë për tërmetin apokaliptik, Arta Marku kërkesë prokurorisë: Të nisë vlerësimi ligjor për rastin
Lajmi i rremë për tërmetin apokaliptik, Arta Marku kërkesë prokurorisë: Të nisë vlerësimi ligjor për rastin
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku i ka kërkuar prokurorisë së Tiranës të nisë vlerësimin ligjor në lidhje me lajmin e rremë të përhapur mbrëmjen e djeshme për një tërmet apokaliptik që do të godiste ...
Te gjitha 144 | TetovaSot | para 69 min
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku i ka kërkuar prokurorisë së Tiranës të nisë vlerësimin ligjor në lidhje me lajmin e rremë të përhapur mbrëmjen e djeshme për një tërmet apokaliptik që do të godiste ...
Po shkonte të bënte gati varrimin e burrit, humbi jetën në aksident
Po shkonte të bënte gati varrimin e burrit, humbi jetën në aksident
Policia ka zbuluar të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur sot në aksin Peqin-Elbasan pranë fshatit Papër, ku humbën jetën 4 shtetas dhe u përplasën 3 të tjerë. Sipas informacioneve gratë që humbën jetën po ...
Te gjitha 117 | Lajmi i Fundit | I sapobotuar
Policia ka zbuluar të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur sot në aksin Peqin-Elbasan pranë fshatit Papër, ku humbën jetën 4 shtetas dhe u përplasën 3 të tjerë. Sipas informacioneve gratë që humbën jetën po ...
Presidenti i PE: Evropa e gatshme ta ndihmojë Shqipërinë
Presidenti i PE: Evropa e gatshme ta ndihmojë Shqipërinë
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh këto tre ditët e fundit. Pasi jep mbështetje për të gjithë shqiptarët, Sassoli thekson se Evropa ...
Te gjitha 55 | Gazeta Observer | para 5 ore
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh këto tre ditët e fundit. Pasi jep mbështetje për të gjithë shqiptarët, Sassoli thekson se Evropa ...
Reshjet në vend, ja njoftimi i Shërbimit Metereologjik
Reshjet në vend, ja njoftimi i Shërbimit Metereologjik
Në këto momente në vendin tonë po bien reshje shiu dhe Shërbimi Metereologjik ka dalë me njoftimin e mëposhtëm: “Reshjet e shiut në formën e shtrëngatave e stuhive po ushtrojnë aktivitetin e tyre në qytetet Tiranë, ...
Te gjitha 47 | Lajmi i Fundit | I sapobotuar
Në këto momente në vendin tonë po bien reshje shiu dhe Shërbimi Metereologjik ka dalë me njoftimin e mëposhtëm: “Reshjet e shiut në formën e shtrëngatave e stuhive po ushtrojnë aktivitetin e tyre në qytetet Tiranë, ...
Veliaj: Tërmetin nuk e kemi në dorë, por për kthimin në normalitet do të bëjmë maksimumin
Veliaj: Tërmetin nuk e kemi në dorë, por për kthimin në normalitet do të bëjmë maksimumin
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mblodhi sot pasdite shtabin e emergjencave për raportimin e situatës në terren pas tërmetit të së shtunës dhe masat e marra për përballimin e tij. Veliaj deklaroi se sfida ...
Te gjitha 80 | Portalb | I sapobotuar
Kryetari i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj, mblodhi sot pasdite shtabin e emergjencave për raportimin e situatës në terren pas tërmetit të së shtunës dhe masat e marra për përballimin e tij. Veliaj deklaroi se sfida ...
Meta i kërkon qeverisë të ftojë në ndihmë Agjencinë Ndërkombëtare: Me rëndësi ruajtja e qetësisë
Meta i kërkon qeverisë të ftojë në ndihmë Agjencinë Ndërkombëtare: Me rëndësi ruajtja e qetësisë
“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerëson ruajtjen e qetësisë nga të gjithë dhe rëndësinë e frymës së bashkëpunimit dhe solidaritetit njerëzor, pa përjashtim, nga aktorët institucionalë, politikë, shoqërorë ...
Te gjitha 27 | TetovaSot | para 25 min
“Presidenti i Republikës, Sh.T.Z. Ilir Meta vlerëson ruajtjen e qetësisë nga të gjithë dhe rëndësinë e frymës së bashkëpunimit dhe solidaritetit njerëzor, pa përjashtim, nga aktorët institucionalë, politikë, shoqërorë ...
Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Te gjitha 43 | Shenja | I sapobotuar
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Nesër fillon mësimi, ministrja Shahini: Ora e parë do nisë me një video informuese
Nesër fillon mësimi, ministrja Shahini: Ora e parë do nisë me një video informuese
Pas pezullimit të mësimit në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan, të nesërmen procesi mësimor do të vazhdojë normalisht. Në një deklaratë për shtyp, ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi se të martën, në orën e parë ...
Te gjitha 86 | Gazeta Observer | para 46 min
Pas pezullimit të mësimit në qarqet Tiranë, Durrës dhe Elbasan, të nesërmen procesi mësimor do të vazhdojë normalisht. Në një deklaratë për shtyp, ministrja e Arsimit, Besa Shahini deklaroi se të martën, në orën e parë ...


AKP shpall rezultatet e shitjeve përmes likuidimit nr.50
AKP shpall rezultatet e shitjeve përmes likuidimit nr.50
Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) sot në ceremoninë e hapjes së ofertave të Shitja e Aseteve në Likuidimi – 50 përmes metodës së likuidimit shpalli çmimet më të larta të ofruara për asetet e ndërmarrjeve shoqërore ...
Te gjitha 9 | Zeri | para 5 ore
Agjencia Kosovare e Privatizimit (AKP) sot në ceremoninë e hapjes së ofertave të Shitja e Aseteve në Likuidimi – 50 përmes metodës së likuidimit shpalli çmimet më të larta të ofruara për asetet e ndërmarrjeve shoqërore ...
Paradokset e industrisë në Maqedoni: Rritet prodhimtaria, ulet numri i punëtorëve
Paradokset e industrisë në Maqedoni: Rritet prodhimtaria, ulet numri i punëtorëve
Të dhënat statistikore tregojnë se në Maqedoninë e Veriut për një vit është ulur numri i punëtorëve në industri nga njëra anë, ndërsa shënohet rritje e prodhimtarisë industriale, në anën tjetër, shkruan gazeta Koha. ...
Te gjitha 8 | Telegrafi | para 79 min
Të dhënat statistikore tregojnë se në Maqedoninë e Veriut për një vit është ulur numri i punëtorëve në industri nga njëra anë, ndërsa shënohet rritje e prodhimtarisë industriale, në anën tjetër, shkruan gazeta Koha. ...
Lluka: Franca partnere e rëndësishme në zhvillimin e Kosovës
Lluka: Franca partnere e rëndësishme në zhvillimin e Kosovës
Ministri i Zhvillimit Ekonomik në detyrë, Valdrin Lluka, ka pritur në takim ambasadoren e re të Francës, Marie Christine Butel, e cila ishte e shoqëruar me drejtoreshën e Zyrës Rajonale të Thesarit Francez, me seli në ...
Te gjitha 6 | Telegrafi | para 7 ore
Ministri i Zhvillimit Ekonomik në detyrë, Valdrin Lluka, ka pritur në takim ambasadoren e re të Francës, Marie Christine Butel, e cila ishte e shoqëruar me drejtoreshën e Zyrës Rajonale të Thesarit Francez, me seli në ...

Video/Pas tërmetit, Tirana përfshihet nga shiu, përmbyten disa rrugë
Video/Pas tërmetit, Tirana përfshihet nga shiu, përmbyten disa rrugë
mapo.al Pa kaluar ende ethet e tërmeteve të fuqishme, reshjet e shiut kanë përfshirë të gjithë vendin. Sipas informacioneve paraprake, zona më e prekur deri tani është Lezha dhe Shkodra. Mjaftuan vetëm pak minuta shi ...
Te gjitha 98 | Mapo | para 31 min
mapo.al Pa kaluar ende ethet e tërmeteve të fuqishme, reshjet e shiut kanë përfshirë të gjithë vendin. Sipas informacioneve paraprake, zona më e prekur deri tani është Lezha dhe Shkodra. Mjaftuan vetëm pak minuta shi ...
“Për Kishë të Laçit të hamë të gjallë… by**ir futu në makinë!” Policia shqiptare rreh qytetarin
“Për Kishë të Laçit të hamë të gjallë… by**ir futu në makinë!” Policia shqiptare rreh qytetarin
Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës veprimet e disa punonjësve të Policisë së Pukës, të cilët kanë dhunuar dhe sharë një qytetar gjatë shoqërimit në komisariat. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e datës 28 janar 2019, ku ...
Te gjitha 3 | Gazeta Express | para 23 min
Fiks Fare denoncoi mbrëmjen e së hënës veprimet e disa punonjësve të Policisë së Pukës, të cilët kanë dhunuar dhe sharë një qytetar gjatë shoqërimit në komisariat. Ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e datës 28 janar 2019, ku ...
Organet e reja të drejtësisë, Gent Ibrahimi raporton nesër në Kuvend
Organet e reja të drejtësisë, Gent Ibrahimi raporton nesër në Kuvend
TIRANË Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi pritet të raportojë të martën para Komisionit të Pavarur për Koordinimin, Monitorimin dhe Ndjekjen e Zbatimit të Reformës në Drejtësi. “BalkanWeb” mëson ...
Te gjitha 4 | Medial | para 9 ore
TIRANË Kryetari i Këshillit të Lartë të Prokurorisë, Gent Ibrahimi pritet të raportojë të martën para Komisionit të Pavarur për Koordinimin, Monitorimin dhe Ndjekjen e Zbatimit të Reformës në Drejtësi. “BalkanWeb” mëson ...

Fillon Tirana International Film Festival
Fillon Tirana International Film Festival
“Ka një program të ngjeshur. Struktura është po ajo që ka qenë e ndarë në “competition” dhe “jo competition”. Në kategorinë ”competition” këtë radhë kemi një speciale që ne e quajmë fokus. Dhe fokusi i këtij viti është ...
Te gjitha 6 | AlbInfo | para 3 ore
“Ka një program të ngjeshur. Struktura është po ajo që ka qenë e ndarë në “competition” dhe “jo competition”. Në kategorinë ”competition” këtë radhë kemi një speciale që ne e quajmë fokus. Dhe fokusi i këtij viti është ...
Rikthehet në ansambël pas 20 vitesh Merita Halili
Rikthehet në ansambël pas 20 vitesh Merita Halili
Merita Halili rikthehet pas 20 vitesh me koncert recital së bashku me Ansamblin Popullor të Këngëve dhe Valleve popullore. Këngëtarja në një intervistë për ABC News rrëfen detajet e koncertit “Lule t’bukura ka Tirona” ...
Te gjitha 2 | ABCNews | para 4 ore
Merita Halili rikthehet pas 20 vitesh me koncert recital së bashku me Ansamblin Popullor të Këngëve dhe Valleve popullore. Këngëtarja në një intervistë për ABC News rrëfen detajet e koncertit “Lule t’bukura ka Tirona” ...
Esad Dujaka vjen me librin “Duke pritur ditën “D”
Esad Dujaka vjen me librin “Duke pritur ditën “D”
Me botues “Jalifat Publishing”, Esad Dujaka ka publikuar librin më të ri “Duke pritur ditën “D”, libër i cili i dedikohet të gjithë atyre që kanë dhënë jetën për lirinë e Kosovës. “Metamorfoza e njeriut tonë”, është ...
Te gjitha 2 | EkonomiaOnline | para 5 ore
Me botues “Jalifat Publishing”, Esad Dujaka ka publikuar librin më të ri “Duke pritur ditën “D”, libër i cili i dedikohet të gjithë atyre që kanë dhënë jetën për lirinë e Kosovës. “Metamorfoza e njeriut tonë”, është ...

Tmerri i tërmetit, një bandë që klith i dashur armik
Tmerri i tërmetit, një bandë që klith i dashur armik
E gjithë qeveria u ngrit në këmbë duke akuzuar një segment të mediave të reja, për të justifikuar një përzjerje deliri dhe frike që kaploi të dielën në darkë me dhjetra mijëra qytetarë. Vërshimin e tyre irracional në ...
Te gjitha 5 | Medial | para 3 ore
E gjithë qeveria u ngrit në këmbë duke akuzuar një segment të mediave të reja, për të justifikuar një përzjerje deliri dhe frike që kaploi të dielën në darkë me dhjetra mijëra qytetarë. Vërshimin e tyre irracional në ...
Një filozofi reale për politikën tonë joreale
Një filozofi reale për politikën tonë joreale
Politika është një diçka shumë serioze për t’u lënë vetëm në duart dhe në fatin e politikanëve, ka thënë presidenti dhe diplomati i dikurshëm i rryer francez, Sharl de Gol, gjë që, mjerisht, pikërisht kjo po ndodh te ...
Te gjitha 3 | Portalb | para 63 min
Politika është një diçka shumë serioze për t’u lënë vetëm në duart dhe në fatin e politikanëve, ka thënë presidenti dhe diplomati i dikurshëm i rryer francez, Sharl de Gol, gjë që, mjerisht, pikërisht kjo po ndodh te ...
Në Shqipëri, e rrezikshme të vjedhësh 50 euro, jo 50 milionë!
Në Shqipëri, e rrezikshme të vjedhësh 50 euro, jo 50 milionë!
Nga Kim Mehmeti “Në ‘Shqipëritë’ tona është e rrezikshme të vjedhësh 50 euro, por jo 50 milion, ngaqë vjedhësi i dhjetëra eurove përfundon në burg, e ai i milionave bëhet mik me gjykatësit!”
Te gjitha 2 | Standard | para 6 ore
Nga Kim Mehmeti “Në ‘Shqipëritë’ tona është e rrezikshme të vjedhësh 50 euro, por jo 50 milion, ngaqë vjedhësi i dhjetëra eurove përfundon në burg, e ai i milionave bëhet mik me gjykatësit!”

Së paku katër shtëpi përballen çdo ditë me dhunë në familje
Së paku katër shtëpi përballen çdo ditë me dhunë në familje
Për çdo ditë, së paku në katër familje në vend, ushtrohet dhunë. Vetëm gjatë këtij viti, dajak është shpërndarë në rreth një mijë familje kosovare. Nuk janë të rralla as rastet ku zënkat brenda......
Te gjitha 2 | Zeri | para 4 ore
Për çdo ditë, së paku në katër familje në vend, ushtrohet dhunë. Vetëm gjatë këtij viti, dajak është shpërndarë në rreth një mijë familje kosovare. Nuk janë të rralla as rastet ku zënkat brenda......
Lajmi i rremë për tërmetet, reagon për herë të parë PD, zbulon 'kokën' që fshihet pas panikut të djeshëm
Lajmi i rremë për tërmetet, reagon për herë të parë PD, zbulon 'kokën' që fshihet pas panikut të djeshëm
Postuar: 23/09/2019 - 16:29 Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me “fake news-in” e përhapur mbrëmjen e djeshme në media i cili përhapi panik te qytetarët. Sipas Palokës, i vetmi njeri i ...
Te gjitha 3 | Sot.Al | para 5 ore
Postuar: 23/09/2019 - 16:29 Nënkryetari i Partisë Demokratike, Edi Paloka ka reaguar në lidhje me “fake news-in” e përhapur mbrëmjen e djeshme në media i cili përhapi panik te qytetarët. Sipas Palokës, i vetmi njeri i ...
Liria e Atdheut – ideali ndriçues dhe ndjenja gjithnjë e ndezur e shqiptarit
Liria e Atdheut – ideali ndriçues dhe ndjenja gjithnjë e ndezur e shqiptarit
“Liria i ka rrënjët në gjak” Populli Anton Çefa Nga Anton Çefa Marin Barleti, humanisti ynë i madh, në Historinë e tij të Skënderbeut, ka vënë në gojën e Heroit tonë Kombëtar, fjalët emblematike: “Lirinë nuk jua solla ...
Te gjitha 2 | Illyriapress | para 120 min
“Liria i ka rrënjët në gjak” Populli Anton Çefa Nga Anton Çefa Marin Barleti, humanisti ynë i madh, në Historinë e tij të Skënderbeut, ka vënë në gojën e Heroit tonë Kombëtar, fjalët emblematike: “Lirinë nuk jua solla ...

Lajmi i rremë për tërmetin apokaliptik, Arta Marku kërkesë prokurorisë: Të nisë vlerësimi ligjor për rastin
Lajmi i rremë për tërmetin apokaliptik, Arta Marku kërkesë prokurorisë: Të nisë vlerësimi ligjor për rastin
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku i ka kërkuar prokurorisë së Tiranës të nisë vlerësimin ligjor në lidhje me lajmin e rremë të përhapur mbrëmjen e djeshme për një tërmet apokaliptik që do të godiste ...
Te gjitha 144 | TetovaSot | para 69 min
Prokurorja e Përgjithshme e Përkohshme Arta Marku i ka kërkuar prokurorisë së Tiranës të nisë vlerësimin ligjor në lidhje me lajmin e rremë të përhapur mbrëmjen e djeshme për një tërmet apokaliptik që do të godiste ...
Po shkonte të bënte gati varrimin e burrit, humbi jetën në aksident
Po shkonte të bënte gati varrimin e burrit, humbi jetën në aksident
Policia ka zbuluar të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur sot në aksin Peqin-Elbasan pranë fshatit Papër, ku humbën jetën 4 shtetas dhe u përplasën 3 të tjerë. Sipas informacioneve gratë që humbën jetën po ...
Te gjitha 117 | Lajmi i Fundit | I sapobotuar
Policia ka zbuluar të tjera detaje nga ngjarja e rëndë e ndodhur sot në aksin Peqin-Elbasan pranë fshatit Papër, ku humbën jetën 4 shtetas dhe u përplasën 3 të tjerë. Sipas informacioneve gratë që humbën jetën po ...
Presidenti i PE: Evropa e gatshme ta ndihmojë Shqipërinë
Presidenti i PE: Evropa e gatshme ta ndihmojë Shqipërinë
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh këto tre ditët e fundit. Pasi jep mbështetje për të gjithë shqiptarët, Sassoli thekson se Evropa ...
Te gjitha 55 | Gazeta Observer | para 5 ore
Presidenti i Parlamentit Evropian, David Sassoli ka reaguar për situatën e krijuar në Shqipëri pas një serie tërmetesh këto tre ditët e fundit. Pasi jep mbështetje për të gjithë shqiptarët, Sassoli thekson se Evropa ...

Hashim Thaçi takon Kolinda Grabar-Kitaroviqin
Hashim Thaçi takon Kolinda Grabar-Kitaroviqin
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me presidenten kroate, Kolinda Krabar-Kitaroviq, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKBS’së. Sipas njoftimit, Thaçi ka biseduar për ...
Te gjitha 128 | TetovaSot | para 33 min
Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi është takuar me presidenten kroate, Kolinda Krabar-Kitaroviq, në kuadër të punimeve të Asamblesë së Përgjithshme të OKBS’së. Sipas njoftimit, Thaçi ka biseduar për ...
Pritje e ngrohtë për Haradinajn në Pejë, mbështetësit e mbushin sallën
Pritje e ngrohtë për Haradinajn në Pejë, mbështetësit e mbushin sallën
Tubimi i AAK-së dhe PSD-së ishte planifikuar në ambient të hapur në Pejë, ku prezent do të ishte edhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj. Mirëpo, për shkak të motit të ligë, tubimi u zhvendosë në një sallë të ...
Te gjitha 137 | Indeks Online | I sapobotuar
Tubimi i AAK-së dhe PSD-së ishte planifikuar në ambient të hapur në Pejë, ku prezent do të ishte edhe kryeministri në detyrë, Ramush Haradinaj. Mirëpo, për shkak të motit të ligë, tubimi u zhvendosë në një sallë të ...
Agjutanti i përgjithshëm i Gardës Kombëtare të Iowa-s po e viziton Kosovën
Agjutanti i përgjithshëm i Gardës Kombëtare të Iowa-s po e viziton Kosovën
Prishtinë, 23 shtator 2019 – Agjutanti i përgjithshëm i Gardës Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Iowa, Gjeneral Majori Ben Corell, gjendet për vizitë në Kosovë. Ambasada amerikane në Kosovë bën të ditur ...
Te gjitha 20 | Illyriapress | para 39 min
Prishtinë, 23 shtator 2019 – Agjutanti i përgjithshëm i Gardës Kombëtare të Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Iowa, Gjeneral Majori Ben Corell, gjendet për vizitë në Kosovë. Ambasada amerikane në Kosovë bën të ditur ...

Ekskluzive/ Takimi Rama-Mitsotakis, zbardhet biseda mes liderëve
Ekskluzive/ Takimi Rama-Mitsotakis, zbardhet biseda mes liderëve
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama.
Te gjitha 108 | Top Channel | I sapobotuar
Prej takimeve të para që ka kryer kryeministri i ri grek Kyriakos Mitsotakis në Nju York në kuadrin e sesionit të 74 të asamblesë së Kombeve të Bashkuara ka qenë ai me homologun shqiptar Edi Rama.
Moti i paqëndrueshëm në vend, ja si priten të jenë temperaturat për nesër
Moti i paqëndrueshëm në vend, ja si priten të jenë temperaturat për nesër
Postuar: 23/09/2019 - 16:42 Ditën e sotme vendi ynë është karakterizuar me alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjate paradites, por në orët e pasdites parashikohet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu, si ...
Te gjitha 88 | Sot.Al | para 5 ore
Postuar: 23/09/2019 - 16:42 Ditën e sotme vendi ynë është karakterizuar me alternime kthjellimesh dhe vranësirash gjate paradites, por në orët e pasdites parashikohet zhvillim i vranësirave duke sjellë rrebeshe shiu, si ...
Dështojnë bisedimet për Ligjin e prokurorisë!?
Dështojnë bisedimet për Ligjin e prokurorisë!?
Shkup, 23 shtator – Grupet e punës në lidhje me ligjin për Prokurorinë publike sot kanë mbajtur një takim të shkurt në të cilin nuk kanë arritur marrëveshje. Ashtu si ka deklaruar ministrja Deskoska dhe deputeti ...
Te gjitha 55 | Koha.mk | para 2 ore
Shkup, 23 shtator – Grupet e punës në lidhje me ligjin për Prokurorinë publike sot kanë mbajtur një takim të shkurt në të cilin nuk kanë arritur marrëveshje. Ashtu si ka deklaruar ministrja Deskoska dhe deputeti ...

Pas tërmeteve, moti i keq mbërthen Tiranën, Durrësin e Lezhën
Pas tërmeteve, moti i keq mbërthen Tiranën, Durrësin e Lezhën
Kështu reshjet e shiut që përfshinë qarkun e Lezhës sollën një sërë problematikash. Në aksin Rreëhen-Bukmirë si pasojë e reshjeve ka patur sërish rrëshqitje gurësh dhe dherash duke bllokuar kështu këtë aks. Burime për ...
Te gjitha 3 | Lajminet | para 35 min
Kështu reshjet e shiut që përfshinë qarkun e Lezhës sollën një sërë problematikash. Në aksin Rreëhen-Bukmirë si pasojë e reshjeve ka patur sërish rrëshqitje gurësh dhe dherash duke bllokuar kështu këtë aks. Burime për ...
Euro e qëndrueshme, dollari forcon pozitat në këmbim me lekun
Euro e qëndrueshme, dollari forcon pozitat në këmbim me lekun
Në tregun e këmbimit valutor vendas, në fillim të javës së fundit të muajit shtator, euro ruajti pozita të qëndrueshme, ndërsa dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, krahasuar me fundjavën. Sipas kursit ...
Te gjitha 3 | Arbresh | para 6 ore
Në tregun e këmbimit valutor vendas, në fillim të javës së fundit të muajit shtator, euro ruajti pozita të qëndrueshme, ndërsa dollari amerikan forcoi pozitat në raport me lekun, krahasuar me fundjavën. Sipas kursit ...
Kandidati i PDK-së për deputet thotë se në Vetëvendosje ka fëmijë të “udbashëve”
Kandidati i PDK-së për deputet thotë se në Vetëvendosje ka fëmijë të “udbashëve”
Debat i ashpër është zhvilluar në Malishevë ndërmjet kandidatëve për deputet në emisionin Frontal i cili është zhvilluar në shtëpinë e kulturës “Tahir Sinani”. Kandidati nga koalicioni AAK – PSD, Fatmir Shurdhaj e ka ...
Te gjitha 15 | Gazeta Express | para 3 ore
Debat i ashpër është zhvilluar në Malishevë ndërmjet kandidatëve për deputet në emisionin Frontal i cili është zhvilluar në shtëpinë e kulturës “Tahir Sinani”. Kandidati nga koalicioni AAK – PSD, Fatmir Shurdhaj e ka ...

Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në samitin e OKB-së kërkohet veprim kundër ndryshimeve klimatike
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Te gjitha 43 | Shenja | I sapobotuar
Në Kombet e Bashkuara në Nju Jork nisi një samit i madh për klimën, ku udhëheqësit botërorë pritet të japin premtimet e tyre për zvogëlimin e emetimeve të dioksidit të karbonit. Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ...
Pompeo: Shtetet e Bashkuara po punojnë për të gjetur një zgjidhje diplomatike të tensioneve me Iranin
Pompeo: Shtetet e Bashkuara po punojnë për të gjetur një zgjidhje diplomatike të tensioneve me Iranin
Deklarata e shefit të diplomacisë amerikane shfryn tensionet e akumuluara që prej sulmit të 14 shtatorit deri në atë pikë sa më të dy krahët, u përmend mundësia e një konflikti të armatosur. Pompeo megjithatë ...
Te gjitha 80 | Arbresh | para 71 min
Deklarata e shefit të diplomacisë amerikane shfryn tensionet e akumuluara që prej sulmit të 14 shtatorit deri në atë pikë sa më të dy krahët, u përmend mundësia e një konflikti të armatosur. Pompeo megjithatë ...
Vritet një 15 vjeçar nga Kosova në Britani të Madhe
Vritet një 15 vjeçar nga Kosova në Britani të Madhe
Një djalë 15-vjeçar me origjinë nga Kosova, i identifikuar si Elton Gashaj, ka vdekur pasi është therur me thikë në një park lojërash në Slough, një qytezë pranë Londrës, të shtunën. Elton Gashaj vdiq nga një plagë me ...
Te gjitha 27 | TetovaSot | I sapobotuar
Një djalë 15-vjeçar me origjinë nga Kosova, i identifikuar si Elton Gashaj, ka vdekur pasi është therur me thikë në një park lojërash në Slough, një qytezë pranë Londrës, të shtunën. Elton Gashaj vdiq nga një plagë me ...

FIFA/ Jurgen Klopp shpallet “Trajneri më i mirë i vitit 2019”
FIFA/ Jurgen Klopp shpallet “Trajneri më i mirë i vitit 2019”
Jurgen Klopp u shpall “Trajneri më i mirë për vitin 2019”, pasi udhëhoqi Liverpool-in në fitimin e Ligës së Kampioneve sezonin shkuar. Për më tepër që “të kuqtë” fituan edhe Superkupën e Evropës Klopp fitoi duelin ...
Te gjitha 115 | Politiko | I sapobotuar
Jurgen Klopp u shpall “Trajneri më i mirë për vitin 2019”, pasi udhëhoqi Liverpool-in në fitimin e Ligës së Kampioneve sezonin shkuar. Për më tepër që “të kuqtë” fituan edhe Superkupën e Evropës Klopp fitoi duelin ...
Deputeti i njohur shqiptar ‘çmendet’ keq pas Luana Vjollcës, e takon dhe i thotë disa fjalë të veçanta (Foto)
Deputeti i njohur shqiptar ‘çmendet’ keq pas Luana Vjollcës, e takon dhe i thotë disa fjalë të veçanta (Foto)
Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, është takuar me këngëtaren dhe prezantuesen nga Shqipëria, Luana Vjollcën. Me këtë rast, dyshja ka shkrepur një fotografi Zeka e ka shpërndarë në Facebook foton ...
Te gjitha 40 | Lexo | para 32 min
Kryetari i Partisë Euroatlantike të Kosovës, Milaim Zeka, është takuar me këngëtaren dhe prezantuesen nga Shqipëria, Luana Vjollcën. Me këtë rast, dyshja ka shkrepur një fotografi Zeka e ka shpërndarë në Facebook foton ...
Juventusi konfirmon se Ronaldo nuk luan ndaj Brescias
Juventusi konfirmon se Ronaldo nuk luan ndaj Brescias
Juventusi do të jetë pa Cristiano Ronaldo për ndeshjen e tyre në Serie A kundër Brescia nesër. Maurizio Sarri konfirmoi në një konferencë për shtyp se portugezi nuk do të luajë në këtë takim shkaku i një tendosje në ...
Te gjitha 33 | E Dua Sportin | para 35 min
Juventusi do të jetë pa Cristiano Ronaldo për ndeshjen e tyre në Serie A kundër Brescia nesër. Maurizio Sarri konfirmoi në një konferencë për shtyp se portugezi nuk do të luajë në këtë takim shkaku i një tendosje në ...

Lindsay Lohan mesazhe flirtuese me Liam Hemsworth
Lindsay Lohan mesazhe flirtuese me Liam Hemsworth
Aktori Liam Hemsworth vazhdon të deklarohet beqar që pas ndarjes së tij me Miley Cyrus, por thashethemet thonë se Lindsay Lohan po mundohet të jetë më e afërt me të, bazuar në një koment flirtues në Instagram. Liam tani ...
Te gjitha 150 | Telegrafi | I sapobotuar
Aktori Liam Hemsworth vazhdon të deklarohet beqar që pas ndarjes së tij me Miley Cyrus, por thashethemet thonë se Lindsay Lohan po mundohet të jetë më e afërt me të, bazuar në një koment flirtues në Instagram. Liam tani ...
Jharrel Jerome fiton Emmy për herë të parë
Jharrel Jerome fiton Emmy për herë të parë
Jharrel Jerome ka pranuar çmimin e tij të parë Emmy. 21 vjeçari, mori çmim për “Aktori kryesor i shquar” për rolin e tij si Korey Ëise në serinë “Ëhen They See Us”. “Ndjehem sikur duhet të jem në Bronx tani duke pritur ...
Te gjitha 30 | TetovaSot | para 3 ore
Jharrel Jerome ka pranuar çmimin e tij të parë Emmy. 21 vjeçari, mori çmim për “Aktori kryesor i shquar” për rolin e tij si Korey Ëise në serinë “Ëhen They See Us”. “Ndjehem sikur duhet të jem në Bronx tani duke pritur ...
Afrona publikon edhe disa foto nga dasma përrallore me Bleron
Afrona publikon edhe disa foto nga dasma përrallore me Bleron
Modelja Afrona Dika ka publikuar edhe disa foto në rrjetet e saj sociale Aty ajo shihet bashkë me Bleron derisa për dallim nga fotot e tjera këto foto janë profesionale dhe janë realizuar nga fotografi Lorik Uka. Fotot ...
Te gjitha 80 | InFokusi | para 89 min
Modelja Afrona Dika ka publikuar edhe disa foto në rrjetet e saj sociale Aty ajo shihet bashkë me Bleron derisa për dallim nga fotot e tjera këto foto janë profesionale dhe janë realizuar nga fotografi Lorik Uka. Fotot ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved