ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 08:44

1 2 3 4 5 6 7 8

Qeveri pa kushtëzime
Qeveri pa kushtëzime
Do të ishte fat shumë i keq për Kosovën që të detyrohej të kalonte edhe një herë nëpër përvojën e rëndë të krijimit të Qeverisë që do t'i akomodonte qejfet, në vend se të merrej me problemet shumë serioze që njëzet ...
Te gjitha 161 | Koha.net | para 31 min
Do të ishte fat shumë i keq për Kosovën që të detyrohej të kalonte edhe një herë nëpër përvojën e rëndë të krijimit të Qeverisë që do t'i akomodonte qejfet, në vend se të merrej me problemet shumë serioze që njëzet ...
Deri kur mund të zgjasë procesi i rinumërimit?
Deri kur mund të zgjasë procesi i rinumërimit?
Rinumërimi i 1407 vendvotimeve është duke vazhduar edhe sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Vetëm gjatë ditës së djeshme në QNR janë rinumëruar 132 vendvotime, ka bërë të ditur, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir ...
Te gjitha 113 | Gazeta Observer | para 28 min
Rinumërimi i 1407 vendvotimeve është duke vazhduar edhe sot në Qendrën e Numërimit dhe Rezultateve (QNR). Vetëm gjatë ditës së djeshme në QNR janë rinumëruar 132 vendvotime, ka bërë të ditur, zëdhënësi i KQZ-së, Valmir ...
IKD: Asnjë aktakuzë e ngritur për korrupsion të profilit të lartë gjatë këtij viti
IKD: Asnjë aktakuzë e ngritur për korrupsion të profilit të lartë gjatë këtij viti
Nga janari i këtij viti e deri në fund të muajit shtator Prokuroria Speciale nuk ka ngritur asnjë aktakuzë ndaj profilit të lartë për vepra penale korruptive. Kështu u tha në tryezën “Pandëshkueshmëria e korrupsionit”, ...
Te gjitha 24 | Zeri | para 28 min
Nga janari i këtij viti e deri në fund të muajit shtator Prokuroria Speciale nuk ka ngritur asnjë aktakuzë ndaj profilit të lartë për vepra penale korruptive. Kështu u tha në tryezën “Pandëshkueshmëria e korrupsionit”, ...
Lladrovci sot paraqitet në Gjykatën Speciale
Lladrovci sot paraqitet në Gjykatën Speciale
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot do të paraqitet pranë Gjykatës Speciale. Ditë më parë ai ishte ftuar në Hagë në cilësinë e dëshmitarit. Vet Lladrovci kishte thënë se dëshminë e tij do ta japë më 19 nëntor. ...
Te gjitha 15 | AlbInfo | para 28 min
Kryetari i Drenasit, Ramiz Lladrovci, sot do të paraqitet pranë Gjykatës Speciale. Ditë më parë ai ishte ftuar në Hagë në cilësinë e dëshmitarit. Vet Lladrovci kishte thënë se dëshminë e tij do ta japë më 19 nëntor. ...
Eliot Engel: Qeveria e re e Kosovës të ketë bazë të gjerë, ndryshimi i kufijve i gabuar
Eliot Engel: Qeveria e re e Kosovës të ketë bazë të gjerë, ndryshimi i kufijve i gabuar
Postuar: 19/11/2019 - 07:28 Kongresmeni amerikan Eliot Engel, i përfshirë prej kohësh me çështjet e Kosovës dhe të Ballkanit, ka rekomanduar dje që qeveria e re e zgjedhjeve të muajit të kaluar të ketë bazë të gjerë ...
Te gjitha 50 | Sot.Al | para 81 min
Postuar: 19/11/2019 - 07:28 Kongresmeni amerikan Eliot Engel, i përfshirë prej kohësh me çështjet e Kosovës dhe të Ballkanit, ka rekomanduar dje që qeveria e re e zgjedhjeve të muajit të kaluar të ketë bazë të gjerë ...
Të shtënat në Gjilan, nuk raportohet për të plagosur
Të shtënat në Gjilan, nuk raportohet për të plagosur
Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e së hënës në Gjilan. Nga kjo ngjarje nuk ka të plagosur derisa mësohet se e gjitha ndodhi në lagjen ”Dardania”, njofton Klan Kosova. Siç bënë të ditur për klankosova.tv ...
Te gjitha 21 | Klan Kosova | para 10 ore
Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar mbrëmjen e së hënës në Gjilan. Nga kjo ngjarje nuk ka të plagosur derisa mësohet se e gjitha ndodhi në lagjen ”Dardania”, njofton Klan Kosova. Siç bënë të ditur për klankosova.tv ...
2 të vdekur dhe 4 të lënduar nga aksidentet në Shqipëri
2 të vdekur dhe 4 të lënduar nga aksidentet në Shqipëri
Dy të vdekur dhe katër të plagosur është bilanci i aksidenteve rrugore këtë të hënë. Brenda pak minutash, në Elbasan dhe Kavajë humbën jetën në aksident dy burra, përkatësisht të moshës 60 dhe 52 vjeç. Në lagjen “28 ...
Te gjitha 56 | EkonomiaOnline | para 13 ore
Dy të vdekur dhe katër të plagosur është bilanci i aksidenteve rrugore këtë të hënë. Brenda pak minutash, në Elbasan dhe Kavajë humbën jetën në aksident dy burra, përkatësisht të moshës 60 dhe 52 vjeç. Në lagjen “28 ...
Osmani, deputetëve të Bundestagut: Për LDK-në shëndetësia prioritet në Qeverinë e re
Osmani, deputetëve të Bundestagut: Për LDK-në shëndetësia prioritet në Qeverinë e re
Nënkryetarja e LDK-së, Dr. Vjosa Osmani e shoqëruar nga Besian Mustafa, Haxhi Avdyli dhe Armend Zemaj, kanë pritur në takim anëtarët e grupit parlamentar për shëndetësi në Bundestag z. Erëin Rüddel nga CDU, znj. Maria ...
Te gjitha 27 | PortaliOnline | para 14 ore
Nënkryetarja e LDK-së, Dr. Vjosa Osmani e shoqëruar nga Besian Mustafa, Haxhi Avdyli dhe Armend Zemaj, kanë pritur në takim anëtarët e grupit parlamentar për shëndetësi në Bundestag z. Erëin Rüddel nga CDU, znj. Maria ...
Vetëm 54 përqind e kosovarëve janë për bashkim me Shqipërinë
Vetëm 54 përqind e kosovarëve janë për bashkim me Shqipërinë
Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KFOS) dhe Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipëri (OFSA) – me qëllim që ta bëjnë matjen e qëndrimeve, perceptimeve dhe njohurive të qytetarëve të Shqipërisë dhe Kosovës për temat ...
Te gjitha 15 | Arbresh | para 8 ore
Fondacioni Kosovar për Shoqëri Civile (KFOS) dhe Fondacioni Shoqëria e Hapur për Shqipëri (OFSA) – me qëllim që ta bëjnë matjen e qëndrimeve, perceptimeve dhe njohurive të qytetarëve të Shqipërisë dhe Kosovës për temat ...
Protestojnë punëtorët teknikë, kërkojnë pagë 350 euro
Protestojnë punëtorët teknikë, kërkojnë pagë 350 euro
Kërkesat e tyre janë rritja e pagave dhe zbatimi i Ligjit të punës, marrëveshjes kolektive etj. Ata kërkojnë kushte më të mira të punës dhe paga jo më pak se 350 euro. Sot dhe nesër protestojnë punëtorët teknikë të ...
Te gjitha 16 | Lajminet | para 66 min
Kërkesat e tyre janë rritja e pagave dhe zbatimi i Ligjit të punës, marrëveshjes kolektive etj. Ata kërkojnë kushte më të mira të punës dhe paga jo më pak se 350 euro. Sot dhe nesër protestojnë punëtorët teknikë të ...
VV-ja e fton LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht
VV-ja e fton LDK-në në takim liderësh, kjo e fundit hesht
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve. Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, Vetëvendosje kërkon ...
Te gjitha 46 | Zeri | para 13 ore
Bisedimet mes Vetëvendosjes dhe LDK-së për të formuar qeverinë, kanë ngecur aty ku kanë përfunduar takimet e grupeve punuese mes këtyre subjekteve. Për të arritur bashkëpunimin qeveritar me LDK-në, Vetëvendosje kërkon ...
Delegacioni i LDK-së takohet me Kosnett: Diskutuam për krijimin e Qeverisë me VV-në
Delegacioni i LDK-së takohet me Kosnett: Diskutuam për krijimin e Qeverisë me VV-në
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani është takuar sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Philip Kosnett. Osmani këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në facebook e cila tha se gjatë takimit me ...
Te gjitha 20 | Indeks Online | para 11 ore
Nënkryetarja e LDK-së, Vjosa Osmani është takuar sot me Ambasadorin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës Philip Kosnett. Osmani këtë e ka bërë të ditur përmes një postimi në facebook e cila tha se gjatë takimit me ...
Prokuroria e Gostivarit nis procedurë për ngacmim seksual mbi një fëmijë
Prokuroria e Gostivarit nis procedurë për ngacmim seksual mbi një fëmijë
Prokuroria Themelore Publike Gostivar ka nisur procedurë kundër një personi për të cilin ekziston dyshim i bazuar se ka kryer ngacmim seksual mbi një fëmijë pa mbushur 14 vjet, inoformon AIM. I dyshuari disa herë gjatë ...
Te gjitha 103 | Telegrafi | para 10 ore
Prokuroria Themelore Publike Gostivar ka nisur procedurë kundër një personi për të cilin ekziston dyshim i bazuar se ka kryer ngacmim seksual mbi një fëmijë pa mbushur 14 vjet, inoformon AIM. I dyshuari disa herë gjatë ...
Shqiptari përplaset nga shoferja austriake
Shqiptari përplaset nga shoferja austriake
Një aksident rrugor ka ndodhur në Austri, ku është përfshirë edhe një shqiptar që jeton atje. Në disa pamje të bëra publike, shihet se si një shofere austriake përplas makinën e shqiptarit dhe tenton të ikë nga vendi u ...
Te gjitha 9 | PortaliOnline | para 31 min
Një aksident rrugor ka ndodhur në Austri, ku është përfshirë edhe një shqiptar që jeton atje. Në disa pamje të bëra publike, shihet se si një shofere austriake përplas makinën e shqiptarit dhe tenton të ikë nga vendi u ...
IKSHP-ja propozon masa urgjente mbrojtëse ndaj ajrit të ndotur
IKSHP-ja propozon masa urgjente mbrojtëse ndaj ajrit të ndotur
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka propozuar disa masa urgjente mbrojtëse para se të nisë sezoni i ditëve të ftohta, që sipas këtij instituti, do të rikthejnë ajrin e ndotur në vend. IKSHP-ja ka ...
Te gjitha 10 | Koha.net | para 10 ore
Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike në Kosovë ka propozuar disa masa urgjente mbrojtëse para se të nisë sezoni i ditëve të ftohta, që sipas këtij instituti, do të rikthejnë ajrin e ndotur në vend. IKSHP-ja ka ...
1 2 3 4 5 6 7 8


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved