ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 12:57

1 2 3 4 5

Gruaja i prish mësimin online mësuesit, futet në dhomë lakuriq (VIDEO)
Gruaja i prish mësimin online mësuesit, futet në dhomë lakuriq (VIDEO)
Karantinimi në shtëpi si pjesë e masave parandaluese të pandemisë së COVID-19 ka edhe aspektet e saj pozitive dhe momente shumë gazmore. Duke qenë se shumica e shteteve kanë pezulluar aktivitete të ndryshme ku ...
Te gjitha 5 | Aktuale.MK | para 95 min
Karantinimi në shtëpi si pjesë e masave parandaluese të pandemisë së COVID-19 ka edhe aspektet e saj pozitive dhe momente shumë gazmore. Duke qenë se shumica e shteteve kanë pezulluar aktivitete të ndryshme ku ...
Rrëfimi i tmerrshëm i infermieres britanike: Mu desh t’i largoja 40 trupa të vdekur përnjëherë
Rrëfimi i tmerrshëm i infermieres britanike: Mu desh t’i largoja 40 trupa të vdekur përnjëherë
Një infermiere e Sigurisë Kombëtare të Shëndetit (NHS) në Britani të Madhe ka rrëfyer gjatë të martës në lidhje me ngarkimin e 40 trupave të vdekur nga koronavirusi në frigorifer, pasi morgjet janë përplot me viktima. ...
Te gjitha 5 | Medial | para 4 ore
Një infermiere e Sigurisë Kombëtare të Shëndetit (NHS) në Britani të Madhe ka rrëfyer gjatë të martës në lidhje me ngarkimin e 40 trupave të vdekur nga koronavirusi në frigorifer, pasi morgjet janë përplot me viktima. ...
Super mëma e 22 fëmijëve
Super mëma e 22 fëmijëve
Sju Redford me të drejtë quhet super mëma, e cila në mes të pandemisë së koronavirusit lindi fëmijën e 22-të, shkruan Koha.net. Sju (45) dhe bashkëshorti i saj Noel (40) nga Lnkshiri e zgjeruan familjen edhe me një ...
Te gjitha 8 | IliriaNews | para 14 ore
Sju Redford me të drejtë quhet super mëma, e cila në mes të pandemisë së koronavirusit lindi fëmijën e 22-të, shkruan Koha.net. Sju (45) dhe bashkëshorti i saj Noel (40) nga Lnkshiri e zgjeruan familjen edhe me një ...
Një asteroid gjigant me madhësinë e një mali do të përshkojë tokën këtë muaj   1998 OR2, shkëmbi hapësinor do të jetë aq i madh sa mund të dallohet ndërsa përshkon nëpër qiell më 29 prill. OR2 pritet të lundrojë me siguri në një distancë prej rreth 4
Një asteroid gjigant me madhësinë e një mali do të përshkojë tokën këtë muaj 1998 OR2, shkëmbi hapësinor do të jetë aq i madh sa mund të dallohet ndërsa përshkon nëpër qiell më 29 prill. OR2 pritet të lundrojë me siguri në një distancë prej rreth 4
1998 OR2, shkëmbi hapësinor do të jetë aq i madh sa mund të dallohet ndërsa përshkon nëpër qiell më 29 prill. OR2 pritet të lundrojë me siguri në një distancë prej rreth 4 milion milje, ose rreth 17 herë distancën nga ...
Te gjitha 4 | Kosova Sot | para 56 min
1998 OR2, shkëmbi hapësinor do të jetë aq i madh sa mund të dallohet ndërsa përshkon nëpër qiell më 29 prill. OR2 pritet të lundrojë me siguri në një distancë prej rreth 4 milion milje, ose rreth 17 herë distancën nga ...
Rrugët janë të zbrazëta e muret e mbushura me grafite, artistët nga e mbarë bota kanë të njëjtën porosi, do ta mundim koronavirusin
Rrugët janë të zbrazëta e muret e mbushura me grafite, artistët nga e mbarë bota kanë të njëjtën porosi, do ta mundim koronavirusin
Informimi i qytetarëve për rëndësinë e respektimit të masave dhe rrezikut nga COVID-19 kanë pushtuar ballinat e gazetave, kurse televizionet, radiostacionet dhe rrjetet sociale po bëjnë të pamundurën që t’ju bëjnë ...
Te gjitha 3 | Lajminet | para 3 ore
Informimi i qytetarëve për rëndësinë e respektimit të masave dhe rrezikut nga COVID-19 kanë pushtuar ballinat e gazetave, kurse televizionet, radiostacionet dhe rrjetet sociale po bëjnë të pamundurën që t’ju bëjnë ...
Horoskopi ditor, 8 prill 2020
Horoskopi ditor, 8 prill 2020
Koronavirusi mund të jetë më i rrezikshëm për të moshuarit, por lajmet që vijnë çdo ditë nga e gjithë bota tregojnë se edhe më të rinjtë nuk kursehen. Në shtetin amerikan të Illinois, një fëmijë vetëm gjashtë muajsh ka ...
Te gjitha 3 | GazetaBlic | para 5 ore
Koronavirusi mund të jetë më i rrezikshëm për të moshuarit, por lajmet që vijnë çdo ditë nga e gjithë bota tregojnë se edhe më të rinjtë nuk kursehen. Në shtetin amerikan të Illinois, një fëmijë vetëm gjashtë muajsh ka ...
Koronavirusi është duke vrarë dyfish më shumë meshkuj se sa femra
Koronavirusi është duke vrarë dyfish më shumë meshkuj se sa femra
Në valën e përhapjes së vazhdueshme të koronavirusit në të gjithë botën, është vërejtur një dallim i madh në mes të numrit të infektuarve meshkuj dhe atyre femra, shkruan New York Times. Të dhëna të tilla kanë rezultuar ...
Te gjitha 2 | Gazeta Express | para 3 ore
Në valën e përhapjes së vazhdueshme të koronavirusit në të gjithë botën, është vërejtur një dallim i madh në mes të numrit të infektuarve meshkuj dhe atyre femra, shkruan New York Times. Të dhëna të tilla kanë rezultuar ...
"Street Art" në kohën e Coronavirusit
"Street Art" në kohën e Coronavirusit
Ketu eshte nje permbledhje e veprave qe kane dale ne drite javet e fundit ne te gjitha qytetet e botes.
Te gjitha 2 | ikub.al | para 2 ore
Ketu eshte nje permbledhje e veprave qe kane dale ne drite javet e fundit ne te gjitha qytetet e botes.
Shqiptari i infektuar në Itali zbulon ‘sekretin’ për të mposhtur koronavirusin
Shqiptari i infektuar në Itali zbulon ‘sekretin’ për të mposhtur koronavirusin
Emigranti shqiptar në Itali, Olgert Haxhi i prekur me koronavirus në një lidhje me skype nga Toskana në edicionin qendror në Report Tv me gazetarin Besard Jacaj rrëfeu përjetimin dhe si po e mposht sëmundjen. Haxhi ...
Te gjitha 4 | Zeri | para 16 ore
Emigranti shqiptar në Itali, Olgert Haxhi i prekur me koronavirus në një lidhje me skype nga Toskana në edicionin qendror në Report Tv me gazetarin Besard Jacaj rrëfeu përjetimin dhe si po e mposht sëmundjen. Haxhi ...
Zjarr në Dradogan, qytetarët të shqetësuar
Zjarr në Dradogan, qytetarët të shqetësuar
Një zjarr i madh është ndezur sot në Dragodan. Indeksonline ka siguruar pamjet ku shihet se zjarri është ndezur afër zonës e cila është e banuar nga shumë familje. Nuk dihet ende se kush e ka ndezur këtë zjarr dhe ...
Te gjitha 2 | Zeri | para 21 ore
Një zjarr i madh është ndezur sot në Dragodan. Indeksonline ka siguruar pamjet ku shihet se zjarri është ndezur afër zonës e cila është e banuar nga shumë familje. Nuk dihet ende se kush e ka ndezur këtë zjarr dhe ...
Super hëna rozë ndezi qiellin në të gjithë botën
Super hëna rozë ndezi qiellin në të gjithë botën
Një super hënë rozë ndezi qiellin në mbarë botën sonte në një spektakël të rrallë me një paraqitje madhështore. Fenomeni u kap në të gjithë botën, duke filluar nga Londra dhe me vazhdim në Nju Jork, Gjermani, Irlandë, ...
| Lajminet | para 116 min
Një super hënë rozë ndezi qiellin në mbarë botën sonte në një spektakël të rrallë me një paraqitje madhështore. Fenomeni u kap në të gjithë botën, duke filluar nga Londra dhe me vazhdim në Nju Jork, Gjermani, Irlandë, ...
Faktet shumë interesante për kafen turke
Faktet shumë interesante për kafen turke
Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe turke. Shkencëtarët kanë kryer disa studime në lidhje me jetëgjatësinë e ...
| Ina-Online | para 3 ore
Çdo ditë, amvisat shqiptare përballen me mëdyshje, sfida dhe punë. Përpara se të përballen me këto sfida, tradita e kërkon një filxhan me kafe turke. Shkencëtarët kanë kryer disa studime në lidhje me jetëgjatësinë e ...
Shkencëtarët kapin imazhin e Vrimës së Zezë duke emituar rrymime me energji të lartë
Shkencëtarët kapin imazhin e Vrimës së Zezë duke emituar rrymime me energji të lartë
Imazhi i plazmave të fuqishme e gjigante të fuqizuara nga një vrimë e zezë supermasive është kapur nga shkencëtarët në detaje si asnjëherë më parë. Ekipi i shkencëtarëve tha se pikat e ndritshme në të majtë të imazhit ...
Te gjitha 2 | Ina-Online | para 11 ore
Imazhi i plazmave të fuqishme e gjigante të fuqizuara nga një vrimë e zezë supermasive është kapur nga shkencëtarët në detaje si asnjëherë më parë. Ekipi i shkencëtarëve tha se pikat e ndritshme në të majtë të imazhit ...
Populli që po rrezikon të zhduket nga koronavirusi
Populli që po rrezikon të zhduket nga koronavirusi
Populli që po rrezikon të zhduket nga koronavirusi Share Popujt autoktonë në rajonin e Amazonës dhe Brazil janë në rrezik të zhduken nga koronavirusi, sipas ekspertëve të shëndetit. Sëmundjet e frymëmarrjes – siç janë ...
Te gjitha 8 | Republika | 07-Apr-2020 13:01
Populli që po rrezikon të zhduket nga koronavirusi Share Popujt autoktonë në rajonin e Amazonës dhe Brazil janë në rrezik të zhduken nga koronavirusi, sipas ekspertëve të shëndetit. Sëmundjet e frymëmarrjes – siç janë ...
Dekalogu anti smog për një shtëpi të pastër
Dekalogu anti smog për një shtëpi të pastër
Edhe ne mjediset e banesave, ajri ndotet per shume faktore, dhe pastrimi e ventilimi i ambienteve te saj eshte domosdoshmeri. Universiteti Cattolica, dhe disa institucione te tjere ne Itali ne kuadrin e programit kane ...
| ikub.al | para 7 ore
Edhe ne mjediset e banesave, ajri ndotet per shume faktore, dhe pastrimi e ventilimi i ambienteve te saj eshte domosdoshmeri. Universiteti Cattolica, dhe disa institucione te tjere ne Itali ne kuadrin e programit kane ...
1 2 3 4 5


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved