ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/11/2019 08:03

1 2 3 4 5 6 7

Lexojeni parashikimin e yjeve për sot
Lexojeni parashikimin e yjeve për sot
Dashi Ekziston mundësia që të bëheni nostalgjik sot dhe të ndjeni mall për një mik të ngushtë, të cilin keni kohë pa e takuar. Do t’ju mungojnë bisedat dhe këshillat e tij/saj për çështje të ndryshme. Sa i përket ...
Te gjitha 41 | Gazeta Express | para 41 min
Dashi Ekziston mundësia që të bëheni nostalgjik sot dhe të ndjeni mall për një mik të ngushtë, të cilin keni kohë pa e takuar. Do t’ju mungojnë bisedat dhe këshillat e tij/saj për çështje të ndryshme. Sa i përket ...
Gjërat që njerëzit e suksesshëm bëjnë para gjumit
Gjërat që njerëzit e suksesshëm bëjnë para gjumit
Mbase jeta juaj aktuale po ju duket një lëmsh, dhe ky është pikërisht momenti i përshtatshmëm që pas një dite të lodhshme të bëni një gjumë të rehatshëm. Por duhet të dini se asgjë në këtë jetë nuk vjen falas, asnjë ...
Te gjitha 69 | Portalb | para 10 ore
Mbase jeta juaj aktuale po ju duket një lëmsh, dhe ky është pikërisht momenti i përshtatshmëm që pas një dite të lodhshme të bëni një gjumë të rehatshëm. Por duhet të dini se asgjë në këtë jetë nuk vjen falas, asnjë ...
Dita e Tualetit, mungesa e higjienës po rrit numrin e vdekjeve në botë
Dita e Tualetit, mungesa e higjienës po rrit numrin e vdekjeve në botë
Në të gjithë globin, rreth 2.5 miliardë njerëz përdorin tualete jashtë çdo standardi dhe më shumë se 1 miliard përdorin ambientet e hapura për nevojat e tyre. Nga 4 miliardë raste me diarre në vit, më shumë se 2 milionë ...
Te gjitha 5 | Lajminet | I sapobotuar
Në të gjithë globin, rreth 2.5 miliardë njerëz përdorin tualete jashtë çdo standardi dhe më shumë se 1 miliard përdorin ambientet e hapura për nevojat e tyre. Nga 4 miliardë raste me diarre në vit, më shumë se 2 milionë ...
Horoskopi për ditën e sotme
Horoskopi për ditën e sotme
Iluzionet optike shpesh janë konfuze dhe të vështira. Dhe për shkak të disa prej tyre njerëzve madje grinden, por në fund të fundit, ato ende na argëtojnë, dhe në një moment, na mësojnë për trurin tonë dhe perceptimi. ...
Te gjitha 6 | GazetaBlic | I sapobotuar
Iluzionet optike shpesh janë konfuze dhe të vështira. Dhe për shkak të disa prej tyre njerëzve madje grinden, por në fund të fundit, ato ende na argëtojnë, dhe në një moment, na mësojnë për trurin tonë dhe perceptimi. ...
Johnny Depp ndahet nga e dashura e tij më e re
Johnny Depp ndahet nga e dashura e tij më e re
Aktori 56-vjeçar, Johnny Depp u nda kohët e fundit nga e dashura e tij ruse, Polina Glen, dhe ajo ka ikur nga Shtetet e Bashkuara dhe është rikthyer në atdheun e saj. Megjithëse marrëdhënia e tyre u zbulua së pari në ...
Te gjitha 6 | Gazeta Express | para 31 min
Aktori 56-vjeçar, Johnny Depp u nda kohët e fundit nga e dashura e tij ruse, Polina Glen, dhe ajo ka ikur nga Shtetet e Bashkuara dhe është rikthyer në atdheun e saj. Megjithëse marrëdhënia e tyre u zbulua së pari në ...
Historia e pazakontë e gjakovarit, e gjeti ujkun të plagosur dhe e ndihmoi të shërohet
Historia e pazakontë e gjakovarit, e gjeti ujkun të plagosur dhe e ndihmoi të shërohet
Hysni Rexhaj është banor i Gjakovës dhe ka një pasion të madh për t’u kujdesur për kafshët. Por ndryshe nga shumë të tjerë, Rexhaj kujdeset edhe për kafshë të egra. I njohur në zonë, Rexhaj u njoftua pak ditë më parë se ...
Te gjitha 6 | Gazeta Express | para 15 ore
Hysni Rexhaj është banor i Gjakovës dhe ka një pasion të madh për t’u kujdesur për kafshët. Por ndryshe nga shumë të tjerë, Rexhaj kujdeset edhe për kafshë të egra. I njohur në zonë, Rexhaj u njoftua pak ditë më parë se ...
Nëna ndan videon e djalit 6-vjeçar duke vozitur 130 km/h në autostradë
Nëna ndan videon e djalit 6-vjeçar duke vozitur 130 km/h në autostradë
Agina Altynbayeva, 29 vjeç, e kishte vendosur fëmijën e saj në timon të Hyundai Solaris në një autostradë në rajonin Tatarstan të Rusisë. Pamjet tronditëse tregojnë djalin e ri që duket se është nën kontrollin e makinës ...
Te gjitha 6 | Lajminet | para 11 ore
Agina Altynbayeva, 29 vjeç, e kishte vendosur fëmijën e saj në timon të Hyundai Solaris në një autostradë në rajonin Tatarstan të Rusisë. Pamjet tronditëse tregojnë djalin e ri që duket se është nën kontrollin e makinës ...
Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel
Shkrimtari që refuzoi paratë e çmimit Nobel
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Te gjitha 9 | Koha.mk | para 9 ore
Shkrimtari George Bernard Shaw më 18 nëntor të vitit 1926, refuzoi të pranojë paratë për Çmimin Nobel që kishte fituar. Ai kishte thënë: “Unë mund ta fal Alfred Nobelin për shpikjen e dinamitit, por vetëm një djalli në ...
Njerëzit që nuk dinë shkrim-lexim rrezikohen të preken nga demenca
Njerëzit që nuk dinë shkrim-lexim rrezikohen të preken nga demenca
Leximi dhe shkrimi mund të jenë faktorë të rëndësishëm në mirëmbajtjen e trurit të shëndetshëm . Një hulumtimi i ri ka zbuluar që njerëzit që janë analfabetë, që do të thotë se ata kurrë nuk kanë mësuar të lexojnë ose ...
Te gjitha 10 | Arbresh | para 12 ore
Leximi dhe shkrimi mund të jenë faktorë të rëndësishëm në mirëmbajtjen e trurit të shëndetshëm . Një hulumtimi i ri ka zbuluar që njerëzit që janë analfabetë, që do të thotë se ata kurrë nuk kanë mësuar të lexojnë ose ...
Një 23-vjeçare që ka një të dashur 69-vjeçar, insiston se “ky ishte fati i saj”!
Një 23-vjeçare që ka një të dashur 69-vjeçar, insiston se “ky ishte fati i saj”!
Një grua 23-vjeçare, i dashuri i së cilës është 46 vjet më i moshuar se ajo, ka pohuar se ishte fat i saj që ata u takuan në Tinder. Pronare e biznesit, Najee Martin, 23 vjeçe dhe pronari i pasurive të patundshme, ...
Te gjitha 3 | Gazeta Express | I sapobotuar
Një grua 23-vjeçare, i dashuri i së cilës është 46 vjet më i moshuar se ajo, ka pohuar se ishte fat i saj që ata u takuan në Tinder. Pronare e biznesit, Najee Martin, 23 vjeçe dhe pronari i pasurive të patundshme, ...
90-vjeçarja, që s’ka asnjë dokument identifikimi!
90-vjeçarja, që s’ka asnjë dokument identifikimi!
90- vjeçarja nga fshati Brezë, Safije Pajaziti s’ka asnjë dokument tjetër, përveç certifikatës së martesës. E gjithë ngatërresa zanafillën e ka në vitin 1947. Kur ajo ishte martuar, ishte vetëm 16- vjeçare ndërsa ...
Te gjitha 4 | TetovaSot | para 10 ore
90- vjeçarja nga fshati Brezë, Safije Pajaziti s’ka asnjë dokument tjetër, përveç certifikatës së martesës. E gjithë ngatërresa zanafillën e ka në vitin 1947. Kur ajo ishte martuar, ishte vetëm 16- vjeçare ndërsa ...
Mbretëresha Elizabet ka 100% besim te princi Andrew, edhe pas skandaleve
Mbretëresha Elizabet ka 100% besim te princi Andrew, edhe pas skandaleve
Mbretëresha dhe mbretër të tjerë i kanë thënë princit Andrew se e mbështesin dhe e besojnë atë 100 për qind pas intervistës për BBC. Duka i Jorkut thuhet se ka marrë mbështetjen e së ëmës gjatë intervistës në Newsnight, ...
Te gjitha 7 | Dritare | para 13 ore
Mbretëresha dhe mbretër të tjerë i kanë thënë princit Andrew se e mbështesin dhe e besojnë atë 100 për qind pas intervistës për BBC. Duka i Jorkut thuhet se ka marrë mbështetjen e së ëmës gjatë intervistës në Newsnight, ...
13 vjeçarja shtatzënë bënë vetëvrasje, pasi që u dhunua nga 6 burra
13 vjeçarja shtatzënë bënë vetëvrasje, pasi që u dhunua nga 6 burra
Një 13 vjeçare ka kërcyer nga kulmi i shtëpisë dhe ka gjetur vdekjen pasi që ishte dhunuar nga 6 burra. Ngjarja trishtuese kishte ndodhur më 11 nëntor në Tailandë, përkatësisht në Bangok, me ç’rast 13 vjeçarja Pinkie ...
Te gjitha 2 | Indeks Online | para 11 ore
Një 13 vjeçare ka kërcyer nga kulmi i shtëpisë dhe ka gjetur vdekjen pasi që ishte dhunuar nga 6 burra. Ngjarja trishtuese kishte ndodhur më 11 nëntor në Tailandë, përkatësisht në Bangok, me ç’rast 13 vjeçarja Pinkie ...
Pheniani: Nuk jemi të interesuar për bisedime të padobishme për vendin
Pheniani: Nuk jemi të interesuar për bisedime të padobishme për vendin
Koreja e Veriut në përgjigje të thirrjes së presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, se mund të takohet së shpejti me liderin koreano-verior Kim Jong-un, deklaroi se nuk janë të interesuar për bisedime që nuk kanë dobi për ...
Te gjitha 4 | Shenja | para 12 ore
Koreja e Veriut në përgjigje të thirrjes së presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, se mund të takohet së shpejti me liderin koreano-verior Kim Jong-un, deklaroi se nuk janë të interesuar për bisedime që nuk kanë dobi për ...
Dhëmbët e njerëzve si bizhuteri gjenden në rrënojat e qytetit 9000-vjeçar turk
Dhëmbët e njerëzve si bizhuteri gjenden në rrënojat e qytetit 9000-vjeçar turk
Studiuesit e rrënojave të Çatalhoyukut në Turqinë qendrore kanë zbuluar prova që banorët dikur mbanin dhëmbë njerëzorë si bizhuteri. Një grup arkeologësh zbuluan tre dhëmbë njerëzorë të ruajtur ndërsa ishin në një ...
Te gjitha 5 | Gazeta Express | para 6 ore
Studiuesit e rrënojave të Çatalhoyukut në Turqinë qendrore kanë zbuluar prova që banorët dikur mbanin dhëmbë njerëzorë si bizhuteri. Një grup arkeologësh zbuluan tre dhëmbë njerëzorë të ruajtur ndërsa ishin në një ...
1 2 3 4 5 6 7


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved