ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 11/11/2019 23:31

1 2 3 4 5 6 7 8

Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan, të fillojnë menjëherë bisedimet e pranimit për Shqipërinë e MV
Presidentja e KE akuza Macron: I hape dyert Rusisë në Ballkan, të fillojnë menjëherë bisedimet e pranimit për Shqipërinë e MV
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Te gjitha 34 | Lexo | para 72 min
“Emmanuel Macron i ka hapur derën Rusisë në Ballkanin Perëndimor.” Kështu ka deklaruar presidentja e Komisionit Evropian, Ursula von der Leyen, pas vendimit për të mos hapur negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e ...
Policia e Hong Kong-ut në kaos me protestuesit
Policia e Hong Kong-ut në kaos me protestuesit
Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një përshkallëzim dramatik të demonstratave pro-demokracisë. Pamjet video tregojnë një polic duke i drejtuar armën një ...
Te gjitha 36 | Koha.mk | para 78 min
Në Hong Kong, një protestues u plagos rëndë me armë zjarri të hënën nga një polic, ngjarje që shënon një përshkallëzim dramatik të demonstratave pro-demokracisë. Pamjet video tregojnë një polic duke i drejtuar armën një ...
Danimarkë, luftëtarët e Shtetit Islamik nuk janë të mirëpritur
Danimarkë, luftëtarët e Shtetit Islamik nuk janë të mirëpritur
Danimarka deklaroi se individët që kanë luftuar për Shtetin Islamik nuk janë të mirëpritur në vendin skandinav, pasi Turqia filloi riatdhesimin e luftëtarëve të huaj. “Luftëtarët e huaj nuk janë të mirëpritur dhe duhet ...
Te gjitha 26 | Arbresh | para 52 min
Danimarka deklaroi se individët që kanë luftuar për Shtetin Islamik nuk janë të mirëpritur në vendin skandinav, pasi Turqia filloi riatdhesimin e luftëtarëve të huaj. “Luftëtarët e huaj nuk janë të mirëpritur dhe duhet ...
Spanjë, thellohet ngërçi politik pas zgjedhjeve parlamentare
Spanjë, thellohet ngërçi politik pas zgjedhjeve parlamentare
Bashkim i së djathtës ekstreme, zmbrapsje e socialistëve, kolaps i liberalëve. Skena politike spanjolle u paraqit edhe më kaotike sot, pas zgjedhjeve parlamentare, duke e ndërlikuar së tepërmi formimin e një qeverie të ...
Te gjitha 49 | Arbresh | para 2 ore
Bashkim i së djathtës ekstreme, zmbrapsje e socialistëve, kolaps i liberalëve. Skena politike spanjolle u paraqit edhe më kaotike sot, pas zgjedhjeve parlamentare, duke e ndërlikuar së tepërmi formimin e një qeverie të ...
Tërmet i fortë me magnitudë 5.4 ballë në juglindje të Francës
Tërmet i fortë me magnitudë 5.4 ballë në juglindje të Francës
Një tërmet jashtëzakonisht i fortë goditi Francën juglindore ditën e hënën, duke plagosur katër persona, njëri prej të cilëve ndodhet në gjendje të rëndë, siç thonë autoritetet. Tërmeti ishte me magnitudë 5,4 ballë të ...
Te gjitha 14 | RTSH | para 83 min
Një tërmet jashtëzakonisht i fortë goditi Francën juglindore ditën e hënën, duke plagosur katër persona, njëri prej të cilëve ndodhet në gjendje të rëndë, siç thonë autoritetet. Tërmeti ishte me magnitudë 5,4 ballë të ...
Ish-oficeri i intelegjencës britanike gjendet i vdekur në Stamboll
Ish-oficeri i intelegjencës britanike gjendet i vdekur në Stamboll
Një ish-oficer i intelegjencës ushtarake të Britanisë është gjetur i vdekur në rrugë afër apartamentit të tij në Stamboll, raporton AA. Policia turke njoftoi se trupi i ish-oficerit të Shërbimit Sekret të Intelegjencës ...
Te gjitha 12 | Shenja | para 56 min
Një ish-oficer i intelegjencës ushtarake të Britanisë është gjetur i vdekur në rrugë afër apartamentit të tij në Stamboll, raporton AA. Policia turke njoftoi se trupi i ish-oficerit të Shërbimit Sekret të Intelegjencës ...
Ish-senatori amerikan thekson rolin e CIA-s në Bolivi
Ish-senatori amerikan thekson rolin e CIA-s në Bolivi
Një ish-senator amerikan në mënyrë sarkastike kritikoi CIA-n për grushtin ushtarak në Bolivi, duke lënë të kuptohet përfshirjen e SHBA-ve në rrëzimin e presidentit të zgjedhur Evo Morales të dielën, raporton AA. “Urime ...
Te gjitha 25 | Shenja | para 56 min
Një ish-senator amerikan në mënyrë sarkastike kritikoi CIA-n për grushtin ushtarak në Bolivi, duke lënë të kuptohet përfshirjen e SHBA-ve në rrëzimin e presidentit të zgjedhur Evo Morales të dielën, raporton AA. “Urime ...
SHBA: Sanksione Turqisë për blerjen e S-400
SHBA: Sanksione Turqisë për blerjen e S-400
Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmërojnë Turqinë se do të nënshtrohet ndaj sanksioneve nëse nuk heq dorë nga blerja e sistemit rus S-400. Këshilltari për Sigurinë në Shtëpinë e Bardhë, Robert O’Brien than ë ...
Te gjitha 30 | GazetaTema | para 3 ore
Shtetet e Bashkuara të Amerikës paralajmërojnë Turqinë se do të nënshtrohet ndaj sanksioneve nëse nuk heq dorë nga blerja e sistemit rus S-400. Këshilltari për Sigurinë në Shtëpinë e Bardhë, Robert O’Brien than ë ...
Australia mobilizon ushtrinë për të luftuar zjarret “katastrofike”
Australia mobilizon ushtrinë për të luftuar zjarret “katastrofike”
Qeveria e Australisë ka kërkuar nga ushtria e saj të përdor të gjitha burimet e mundshme për të luftuar zjarret “katastrofike”, pasi u shpall gjendje e jashtëzakonshme në Uellsin e Ri Jugor, transmeton AA. Ministrja e ...
Te gjitha 31 | Shenja | para 5 ore
Qeveria e Australisë ka kërkuar nga ushtria e saj të përdor të gjitha burimet e mundshme për të luftuar zjarret “katastrofike”, pasi u shpall gjendje e jashtëzakonshme në Uellsin e Ri Jugor, transmeton AA. Ministrja e ...
Iohannis, fituesi kryesor i zgjedhjeve, përballet me balotazh
Iohannis, fituesi kryesor i zgjedhjeve, përballet me balotazh
Klaus Iohannis, presidenti pro-Evropian i Rumanisë, është kandidati kryesor i dalë nga zgjedhjet presidenciale të së dielës, por do t’i duhet të garojë në balotazh. Sipas dy sondazheve, Iohannis, kreu i Partisë Liberale ...
Te gjitha 22 | Koha.mk | para 78 min
Klaus Iohannis, presidenti pro-Evropian i Rumanisë, është kandidati kryesor i dalë nga zgjedhjet presidenciale të së dielës, por do t’i duhet të garojë në balotazh. Sipas dy sondazheve, Iohannis, kreu i Partisë Liberale ...
OKB: Iraku të lirojë protuestuesit dhe të procedojë ushtruesit e dhu*nës
OKB: Iraku të lirojë protuestuesit dhe të procedojë ushtruesit e dhu*nës
Misioni i OKB-së për Ndihmën ndaj Irakut paralajmëroi se kërkohen rezultate konkrete dhe të shpejta në reagimin e qeverisë ndaj protestave që nisën në fillim të tetorit. Misioni gjithashtu ofroi një udhërrëfyes për të ...
Te gjitha 20 | Koha.mk | para 78 min
Misioni i OKB-së për Ndihmën ndaj Irakut paralajmëroi se kërkohen rezultate konkrete dhe të shpejta në reagimin e qeverisë ndaj protestave që nisën në fillim të tetorit. Misioni gjithashtu ofroi një udhërrëfyes për të ...
Trump përsërit sulmet kundër hetimit në Kongres
Trump përsërit sulmet kundër hetimit në Kongres
Presidenti i SHBA Donald Trump përsëriti të hënën sulmet kundër hetimit në Dhomën e Përfaqësuesve që synon shkarkimin e tij. Sulmet vijnë dy ditë përpara seancave dëgjimore publike që e kanë vënë atë në shënjestër nën ...
Te gjitha 20 | Arbresh | para 3 ore
Presidenti i SHBA Donald Trump përsëriti të hënën sulmet kundër hetimit në Dhomën e Përfaqësuesve që synon shkarkimin e tij. Sulmet vijnë dy ditë përpara seancave dëgjimore publike që e kanë vënë atë në shënjestër nën ...
Kryeministri polak ‘i përvishet’ presidentit Macron: Deklaratat e tua janë të rrezikshme, as Franca nuk i ka përmbushur detyrimet
Kryeministri polak ‘i përvishet’ presidentit Macron: Deklaratat e tua janë të rrezikshme, as Franca nuk i ka përmbushur detyrimet
Vërejtjet kritike të Presidentit Francez Emmanuel Macron për NATO-n ishin “të rrezikshme”, tha Kryeministri i Polonisë Mateusz Morawiecki në një intervistë të botuar të dielën në mbrëmje nga Financial Times. Macron tha ...
Te gjitha 47 | GazetaTema | para 13 ore
Vërejtjet kritike të Presidentit Francez Emmanuel Macron për NATO-n ishin “të rrezikshme”, tha Kryeministri i Polonisë Mateusz Morawiecki në një intervistë të botuar të dielën në mbrëmje nga Financial Times. Macron tha ...
BE i bën thirrje Iranit t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore ose do të përballet me sanksione
BE i bën thirrje Iranit t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore ose do të përballet me sanksione
Shefja për politikë të jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini, Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe kanë kërkuar nga Irani që t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015, ose do të përballet me ...
Te gjitha 19 | Arbresh | para 118 min
Shefja për politikë të jashtme në Bashkimin Europian, Federica Mogherini, Franca, Gjermania dhe Britania e Madhe kanë kërkuar nga Irani që t’i përmbahet marrëveshjes bërthamore të vitit 2015, ose do të përballet me ...
BE sanksione ndaj Turqisë për kërkimin e gazit në brigjet qipriote
BE sanksione ndaj Turqisë për kërkimin e gazit në brigjet qipriote
Ministrat e Jashtëm të BE-së përfunduan sot kornizën ligjore që e lejon unionin të vendosë sanksione ndaj Turqisë në lidhje me aktivitetet e eksplorimit të gazit në brigjet e shtetit anëtar Qipro, të cilin Bashkimi ...
Te gjitha 5 | TetovaSot | para 3 ore
Ministrat e Jashtëm të BE-së përfunduan sot kornizën ligjore që e lejon unionin të vendosë sanksione ndaj Turqisë në lidhje me aktivitetet e eksplorimit të gazit në brigjet e shtetit anëtar Qipro, të cilin Bashkimi ...
1 2 3 4 5 6 7 8


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved