ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 08/04/2020 09:32

1 2

Shkrim që provon se projekti për kufijtë dhe pasuritë e Kosovës ekziston
Shkrim që provon se projekti për kufijtë dhe pasuritë e Kosovës ekziston
Shkrimi i mëposhtëm është shkruar nga një autore që mbron politikat e Vuçiç. Ai është i dobishëm për të kuptuar lojën e Serbisë duke e parë nga perspektiva serbe-vuçiçiane. Informacionet që jepen në artikull perforcojnë ...
Te gjitha 24 | Gazeta Dita | para 10 ore
Shkrimi i mëposhtëm është shkruar nga një autore që mbron politikat e Vuçiç. Ai është i dobishëm për të kuptuar lojën e Serbisë duke e parë nga perspektiva serbe-vuçiçiane. Informacionet që jepen në artikull perforcojnë ...
Sllovenia nga java tjetër fillon me heqjen e masave restriktive
Sllovenia nga java tjetër fillon me heqjen e masave restriktive
Kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha ka paralajmëruar se nga java e ardhshme, gjegjësisht nga dita e martë do të fillojnë që gradualisht ti largojnë masat restriktive që i kanë marrë në luftën kundër Koronavirusit. ...
Te gjitha 2 | Ina-Online | para 38 min
Kryeministri i Sllovenisë, Janez Jansha ka paralajmëruar se nga java e ardhshme, gjegjësisht nga dita e martë do të fillojnë që gradualisht ti largojnë masat restriktive që i kanë marrë në luftën kundër Koronavirusit. ...
6 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi, 239 numri total
6 raste të reja me koronavirus në Mal të Zi, 239 numri total
Në Mal të Zi janë regjistruar 6 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19), me ç’rast numri i përgjithshëm është rritur në 239, transmeton Anadolu Agency (AA). Nga Instituti për shëndet publik të Malit të Zi ...
Te gjitha 11 | Ina-Online | para 21 ore
Në Mal të Zi janë regjistruar 6 raste të reja të koronavirusit të ri (COVID-19), me ç’rast numri i përgjithshëm është rritur në 239, transmeton Anadolu Agency (AA). Nga Instituti për shëndet publik të Malit të Zi ...
Rama citon Albert Einstein: Vështirësia e prezanton njeriun me vetveten
Rama citon Albert Einstein: Vështirësia e prezanton njeriun me vetveten
“Vështirësia e prezanton njeriun me vetveten”, tha sot Kryeministri Edi Rama, duke zgjedhur të tjera fjalë të çmuara për të përcjellë mesazhin e tij. Ishin këto fjalë të Albert Einstein, që Kryeministri i Shqipërisë Edi ...
Te gjitha 5 | Shprehja | para 3 ore
“Vështirësia e prezanton njeriun me vetveten”, tha sot Kryeministri Edi Rama, duke zgjedhur të tjera fjalë të çmuara për të përcjellë mesazhin e tij. Ishin këto fjalë të Albert Einstein, që Kryeministri i Shqipërisë Edi ...
Koronavirusi në Kosovë deri sot mori 5 jetë, infektoi 184 persona, 30 u shëruan
Koronavirusi në Kosovë deri sot mori 5 jetë, infektoi 184 persona, 30 u shëruan
19 raste të reja me Coronavirus, kanë rezultuar dje, në tre grupe testimesh që janë bërë në Kosovë. Bëhet e ditur se, gjithashtu, gjashtë të infektuar tashmë janë shëruar nga pandemia COVID-19. Në po këtë ditë,......
Te gjitha 2 | Zeri | para 91 min
19 raste të reja me Coronavirus, kanë rezultuar dje, në tre grupe testimesh që janë bërë në Kosovë. Bëhet e ditur se, gjithashtu, gjashtë të infektuar tashmë janë shëruar nga pandemia COVID-19. Në po këtë ditë,......
Dy fjalë për ekstremistin islamik të Vetëvendosjes, Hysamedin Feraj
Dy fjalë për ekstremistin islamik të Vetëvendosjes, Hysamedin Feraj
Nga Arbana Xharra Dy fjale per Hysamedin Feraj anetar i Kryesise dhe Keshillit te Pergjithshem ne VV. Feraj eshte nder te paret qe nisi debatin per Skenderbeun duke e akuzuar heroin tone, se kreu masakra ndaj ...
Te gjitha 8 | GazetaTema | para 13 ore
Nga Arbana Xharra Dy fjale per Hysamedin Feraj anetar i Kryesise dhe Keshillit te Pergjithshem ne VV. Feraj eshte nder te paret qe nisi debatin per Skenderbeun duke e akuzuar heroin tone, se kreu masakra ndaj ...
61 viktima dhe mbi 2400 të infektuar në Serbi
61 viktima dhe mbi 2400 të infektuar në Serbi
Numri i viktimave është 61 kurse i të infekuarve 2447. Virusi korona është futur edhe në shtëpitë për të moshuar, në dy qendra me rreth 30 të infektuar. Gjendja është rënduar pasi nuk dihet origjina. Ekspertët serbë ...
Te gjitha 3 | Gazeta Express | para 2 ore
Numri i viktimave është 61 kurse i të infekuarve 2447. Virusi korona është futur edhe në shtëpitë për të moshuar, në dy qendra me rreth 30 të infektuar. Gjendja është rënduar pasi nuk dihet origjina. Ekspertët serbë ...
?Haskuka: Vetëm një i infektuar me virus në Prizren, nuk dihet burimi i infeksionit të 70 vjeçares
?Haskuka: Vetëm një i infektuar me virus në Prizren, nuk dihet burimi i infeksionit të 70 vjeçares
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka thotë për KosovaPress, se gjendja me COVID-19, është nën kontroll të komunës dhe po bëhen të gjitha masat e nevojshme për parandalimin e virusit. “Për shkak se nuk ka ...
Te gjitha 6 | Lajminet | para 17 ore
Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka thotë për KosovaPress, se gjendja me COVID-19, është nën kontroll të komunës dhe po bëhen të gjitha masat e nevojshme për parandalimin e virusit. “Për shkak se nuk ka ...
Greqia kundër testimeve masive: Rezultatet e rreme që dalin nga këto teste sjellin pasoja të rënda
Greqia kundër testimeve masive: Rezultatet e rreme që dalin nga këto teste sjellin pasoja të rënda
Në Greqi, Shoqata Kombëtare Farmaceutike, shprehet kunder testimeve masive. Ajo thekson se në fazën që ndodhet virusi, farmacistët të mos bëjnë furnizime me teste diagnostikuese të COVID-19, duke i njoftuar paralelisht ...
Te gjitha 2 | RTSH | para 14 ore
Në Greqi, Shoqata Kombëtare Farmaceutike, shprehet kunder testimeve masive. Ajo thekson se në fazën që ndodhet virusi, farmacistët të mos bëjnë furnizime me teste diagnostikuese të COVID-19, duke i njoftuar paralelisht ...
Rekuim për Rexh Xhakli
Rekuim për Rexh Xhakli
Nga Shaqir Salihu Me pikëllim të thellë mësova se atdhetari i madh i çështjes sonë kombëtare Rexh Xhakli u shuajt në moshën 81-vjeçare në New York. Rexh Xhaklin e kam njohur qysh në bankat e shkollës së mesme, në ...
Te gjitha 6 | Illyriapress | para 15 ore
Nga Shaqir Salihu Me pikëllim të thellë mësova se atdhetari i madh i çështjes sonë kombëtare Rexh Xhakli u shuajt në moshën 81-vjeçare në New York. Rexh Xhaklin e kam njohur qysh në bankat e shkollës së mesme, në ...
Në Serbi nuk ka më shërim në shtëpi, të gjithë të infektuarit shkojnë në spital
Në Serbi nuk ka më shërim në shtëpi, të gjithë të infektuarit shkojnë në spital
Të gjithë të infektuarit me koronavirus në Serbi duhet të shërohen në “spitalet covid” apo nëpër spitale të improvizuara në Beograd, Nish dhe Novi Sad, nuk ka më shërim në shtëpi. Këto janë urdhërat e Ministirisë së ...
Te gjitha 39 | Medial | para 21 ore
Të gjithë të infektuarit me koronavirus në Serbi duhet të shërohen në “spitalet covid” apo nëpër spitale të improvizuara në Beograd, Nish dhe Novi Sad, nuk ka më shërim në shtëpi. Këto janë urdhërat e Ministirisë së ...
Sektori i turizmit në Ballkan përgatitet për një sezon veror të vështirë
Sektori i turizmit në Ballkan përgatitet për një sezon veror të vështirë
Hoteli “Adria” i Dragan Ivanceviçit në qytetin bregdetar të Budvës në Mal të Zi është i zbrazët, dyert e tij u mbyllën që kur qeveria vendosi që çdo gjë të mbyllej për të luftuar përhapjen e COVID-19. Për vite me radhë, ...
Te gjitha 4 | GazetaTema | para 14 ore
Hoteli “Adria” i Dragan Ivanceviçit në qytetin bregdetar të Budvës në Mal të Zi është i zbrazët, dyert e tij u mbyllën që kur qeveria vendosi që çdo gjë të mbyllej për të luftuar përhapjen e COVID-19. Për vite me radhë, ...
81 vite nga pushtimi italian fashist i Shqipërisë
81 vite nga pushtimi italian fashist i Shqipërisë
Sot data shënon 7 prill, dhe bëhen plot 81 vite nga 7 prilli i vitit 1939, dita kur Shqipëria u pushtua nga Italia. Më 7 prill të vitit 1939 Italia fashiste e Benito Musolinit filloi pushtimin ushtarak të Shqipërisë. Në ...
Te gjitha 4 | Klan Kosova | 07-Apr-2020 09:28
Sot data shënon 7 prill, dhe bëhen plot 81 vite nga 7 prilli i vitit 1939, dita kur Shqipëria u pushtua nga Italia. Më 7 prill të vitit 1939 Italia fashiste e Benito Musolinit filloi pushtimin ushtarak të Shqipërisë. Në ...
OBRM-PDUKM: Qeveria duhet të ndërmerr masa
OBRM-PDUKM: Qeveria duhet të ndërmerr masa
Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “shteti është pranë kolapsit, me dhjetëra jetë shuhen për shkak se sistemi nuk arrin t’u ofrojë mbrojtje qytetarëve”. “Punëtorët shëndetësorë për çdo ditë sakrifikojnë ...
Te gjitha 4 | Arbresh | para 23 ore
Nëpërmjet një njoftimi të OBRM-PDUKM-së thuhet se “shteti është pranë kolapsit, me dhjetëra jetë shuhen për shkak se sistemi nuk arrin t’u ofrojë mbrojtje qytetarëve”. “Punëtorët shëndetësorë për çdo ditë sakrifikojnë ...
Familja e Haki Imerit: Me Hashim e Gani Thaçin e përfundojmë muhabetin pas epilogut të Gjykatës Speciale
Familja e Haki Imerit: Me Hashim e Gani Thaçin e përfundojmë muhabetin pas epilogut të Gjykatës Speciale
Familja e Haki Imerit: Me Hashim e Gani Thaçin e përfundojmë muhabetin pas epilogut të Gjykatës Speciale Share Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imerit, ka reaguar ndaj disa zërave kritik që u janë bërë ...
Te gjitha 2 | TetovaSot | para 22 ore
Familja e Haki Imerit: Me Hashim e Gani Thaçin e përfundojmë muhabetin pas epilogut të Gjykatës Speciale Share Familja e veprimtarit të vrarë të LDK-së, Haki Imerit, ka reaguar ndaj disa zërave kritik që u janë bërë ...
1 2


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved