ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 22/11/2019 05:20

1 2 3

Vuçiç pas mbledhjes së Këshillit të sigurisë: Kemi dokumentuar operacione të agjentëve rusë
Vuçiç pas mbledhjes së Këshillit të sigurisë: Kemi dokumentuar operacione të agjentëve rusë
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se video xhirimi ku shihet një agjent i shërbimit rus të zbulimit, duke i dhënë para një zyrtari të shërbimit serb të sigurisë, nuk është bërë nga Shërbimi Ushtarak serb i zbulimit. ...
Te gjitha 65 | ABCNews | para 6 ore
Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se video xhirimi ku shihet një agjent i shërbimit rus të zbulimit, duke i dhënë para një zyrtari të shërbimit serb të sigurisë, nuk është bërë nga Shërbimi Ushtarak serb i zbulimit. ...
Presidenti Pendarovski sot për vizitë zyrtare në Serbi
Presidenti Pendarovski sot për vizitë zyrtare në Serbi
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë, ku do të pritet me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake nga presidenti ...
Te gjitha 23 | Shenja | para 3 ore
Presidenti i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Stevo Pendarovski sot dhe nesër do të qëndrojë për vizitë zyrtare në Republikën e Serbisë, ku do të pritet me nderimet më të larta shtetërore dhe ushtarake nga presidenti ...
Albin Kurti vendos kusht për të diskutuar për “Mini-Shengeni”
Albin Kurti vendos kusht për të diskutuar për “Mini-Shengeni”
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar sërish iniciativën për krijimin e “Mini Shengenit”, ballkanik. Kurti ka thënë se arsyeja e mospjesëmarrjes së Kosovës në takimet e Novi Sadit dhe Ohërit, ku është ...
Te gjitha 20 | TetovaSot | para 5 ore
Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka komentuar sërish iniciativën për krijimin e “Mini Shengenit”, ballkanik. Kurti ka thënë se arsyeja e mospjesëmarrjes së Kosovës në takimet e Novi Sadit dhe Ohërit, ku është ...
Skandaloze: Çmimi i naftës në Kosovë ishte kurdisur nga kompanitë, fitonin deri në 135 për qind
Skandaloze: Çmimi i naftës në Kosovë ishte kurdisur nga kompanitë, fitonin deri në 135 për qind
Saktësisht një vit më parë, çmimet e naftës në Kosovë u patën bërë temë kryesore e diskutimit, për faktin se ishin më të shtrenjtat në rajon. Dyshohej se bëhej fjalë për një marrëveshje të fshehtë në mes të kompanive që ...
Te gjitha 10 | Gazeta Monitor | para 7 ore
Saktësisht një vit më parë, çmimet e naftës në Kosovë u patën bërë temë kryesore e diskutimit, për faktin se ishin më të shtrenjtat në rajon. Dyshohej se bëhej fjalë për një marrëveshje të fshehtë në mes të kompanive që ...
Statistikat/ Për 3 vite, 600 zyrtarë të sulmuar në Kosovë, sa raste janë shunar përgjatë 2019-ës
Statistikat/ Për 3 vite, 600 zyrtarë të sulmuar në Kosovë, sa raste janë shunar përgjatë 2019-ës
Sulmet ndaj zyrtarëve Rastet e sulmeve ndaj zyrtarëve janë shpeshtuar viteve të fundit në Kosovë. Kryesisht pre e sulmeve kanë qenë mjekë, policë e zyrtarë të institucioneve shtetërorë. Vetëm gjatë këtij viti, janë ...
Te gjitha 7 | BalkanWeb | para 10 ore
Sulmet ndaj zyrtarëve Rastet e sulmeve ndaj zyrtarëve janë shpeshtuar viteve të fundit në Kosovë. Kryesisht pre e sulmeve kanë qenë mjekë, policë e zyrtarë të institucioneve shtetërorë. Vetëm gjatë këtij viti, janë ...
Sarajevë: Protestuesit kërkojnë hetime ndaj një qendre të kujdesit për fëmijë
Sarajevë: Protestuesit kërkojnë hetime ndaj një qendre të kujdesit për fëmijë
Qindra protestues janë mbledhur të enjten në Bosnje dhe Hercegovinë për të kërkuar hetime ndaj dyshimeve për abuzime të fëmijëve, në një qendër kujdesi për fëmijët me nevoja të veçanta, shkruan REL. Protesta u mbajt një ...
Te gjitha 8 | Portalb | para 10 ore
Qindra protestues janë mbledhur të enjten në Bosnje dhe Hercegovinë për të kërkuar hetime ndaj dyshimeve për abuzime të fëmijëve, në një qendër kujdesi për fëmijët me nevoja të veçanta, shkruan REL. Protesta u mbajt një ...
Lugina në këmbë me 28 nëntor, kërkon bashkimin me Kosovën!
Lugina në këmbë me 28 nëntor, kërkon bashkimin me Kosovën!
Shqiptarët e Luginës në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc pritet që me rastin e Ditës së Flamurit, me 28 nëntor, të organizojnë një marsh protestues. Tubimi i shqiptarëve arsyetohet me tërheqje të vëmendjes dhe diskriminim ...
Te gjitha 16 | TetovaSot | para 19 ore
Shqiptarët e Luginës në Preshevë, Medvegjë dhe Bujanoc pritet që me rastin e Ditës së Flamurit, me 28 nëntor, të organizojnë një marsh protestues. Tubimi i shqiptarëve arsyetohet me tërheqje të vëmendjes dhe diskriminim ...
Përfundon rinovimi i Urës së Terzive në Gjakovë
Përfundon rinovimi i Urës së Terzive në Gjakovë
Zyrtarë komunalë të Gjakovës bashkë me ata të UNDP-së janë mbledhur sot në Urën e Terzive në Gjakovë për të shënuar përfundimin e punëve katër-mujore të rindërtimit dhe rinovimit të kësaj ure. Sipas njoftimit për media, ...
Te gjitha 8 | InFokusi | para 7 ore
Zyrtarë komunalë të Gjakovës bashkë me ata të UNDP-së janë mbledhur sot në Urën e Terzive në Gjakovë për të shënuar përfundimin e punëve katër-mujore të rindërtimit dhe rinovimit të kësaj ure. Sipas njoftimit për media, ...
Raportohet se autoritetet greke i torturuan dhe i dëbuan emigrantët në Turqi
Raportohet se autoritetet greke i torturuan dhe i dëbuan emigrantët në Turqi
Emigrantët e parregullt të cilët u kapën në Greqi pretendojnë se janë torturuar dhe kthyer me forcë në Turqi nga policia greke. Pjesëtarët e Policisë Kufitare dhe Xhandarmërisë kapën rreth 250 emigrantë të parregullt ...
Te gjitha 6 | Koha.net | para 6 ore
Emigrantët e parregullt të cilët u kapën në Greqi pretendojnë se janë torturuar dhe kthyer me forcë në Turqi nga policia greke. Pjesëtarët e Policisë Kufitare dhe Xhandarmërisë kapën rreth 250 emigrantë të parregullt ...
Ministri i Financave në shtetin fqinj kapet me plagjiaturë në temën e doktoraturës
Ministri i Financave në shtetin fqinj kapet me plagjiaturë në temën e doktoraturës
Një Universitet në Serbi, pas një studimi ka dalë në përfundimin që ministri i Financave i qeverisë, Sinisa Mali ka plagjiaturë në disa pjesë të doktoraturës së tij. Universiteti i Beogradit tha të enjten se ministri ...
Te gjitha 4 | InFokusi | para 10 ore
Një Universitet në Serbi, pas një studimi ka dalë në përfundimin që ministri i Financave i qeverisë, Sinisa Mali ka plagjiaturë në disa pjesë të doktoraturës së tij. Universiteti i Beogradit tha të enjten se ministri ...
Historitë e ciganes dhe zyrtarit të Prefekturës së Prishtinës që shpëtuan hebrenjtë
Historitë e ciganes dhe zyrtarit të Prefekturës së Prishtinës që shpëtuan hebrenjtë
Në një mbrëmje në një sinagogë pranë Uashingtonit, pjesëtarë të komuniteteve hebraike dhe shqiptare nga Kosova dhe Shqipëria, u mblodhën për të parë filmin “Cigania e guximshme” dhe për të nderuar një ish-sekretar të ...
Te gjitha 9 | Illyriapress | para 11 ore
Në një mbrëmje në një sinagogë pranë Uashingtonit, pjesëtarë të komuniteteve hebraike dhe shqiptare nga Kosova dhe Shqipëria, u mblodhën për të parë filmin “Cigania e guximshme” dhe për të nderuar një ish-sekretar të ...
Gruevski bëhet me 2 avokatë të rinjë në rastin “Talir 2”
Gruevski bëhet me 2 avokatë të rinjë në rastin “Talir 2”
Ish kryeministrin Nikolla Gruevski në seancat e ardhshme për rastin “Talir 2” do ta mbrojnë dy avokatë. Avokatët e deritanishëm Donçe Nakov dhe Elenko Millanov nuk morën autorizim të ri, me çka ish kryeministri tanimë ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 17 ore
Ish kryeministrin Nikolla Gruevski në seancat e ardhshme për rastin “Talir 2” do ta mbrojnë dy avokatë. Avokatët e deritanishëm Donçe Nakov dhe Elenko Millanov nuk morën autorizim të ri, me çka ish kryeministri tanimë ...
Publikohen pamjet e papara, ky ishte personi që nuk iu nda Adem Jasharit
Publikohen pamjet e papara, ky ishte personi që nuk iu nda Adem Jasharit
Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari. Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, Adem Jashari me 21 anëtarët e familjes për tri ditë rresht u bënë rezistencë forcave serbe. Por, edhe në ...
Te gjitha 3 | InFokusi | para 9 ore
Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, për herë të tretë nga forcat serbe u rrethuan familja Jashari. Më 5, 6 dhe 7 mars 1998, Adem Jashari me 21 anëtarët e familjes për tri ditë rresht u bënë rezistencë forcave serbe. Por, edhe në ...
Georgievski: Unë personalisht kam dashur që ta padisë PSP-në
Georgievski: Unë personalisht kam dashur që ta padisë PSP-në
Ish-kryeministri, Ljupço Georgievski në një intervistë për “TV 24” tha se në gjyqësorë ka dallim të mëdha, drejtësi dhe padrejtësi. Ai thotë se ne ndoshta kemi probleme me ligjet. Georgievski tha se 10 ose 15 funksione ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 20 ore
Ish-kryeministri, Ljupço Georgievski në një intervistë për “TV 24” tha se në gjyqësorë ka dallim të mëdha, drejtësi dhe padrejtësi. Ai thotë se ne ndoshta kemi probleme me ligjet. Georgievski tha se 10 ose 15 funksione ...
Valon Arifi kërkon ndihmën e Albin Kurtit për unifikim e faktorit politikë shqiptarë në Luginë
Valon Arifi kërkon ndihmën e Albin Kurtit për unifikim e faktorit politikë shqiptarë në Luginë
Qeveria shqiptare në askion, kërkon unifikimin e faktorit politikë të Preshëvës. Ditët e fundit Ministria e Punëve të jashtmë të Shqipërisë ka filluar takimet ë drejtpërdrejta me liderët politikë të Luginës së ...
Te gjitha 4 | Indeks Online | para 11 ore
Qeveria shqiptare në askion, kërkon unifikimin e faktorit politikë të Preshëvës. Ditët e fundit Ministria e Punëve të jashtmë të Shqipërisë ka filluar takimet ë drejtpërdrejta me liderët politikë të Luginës së ...
1 2 3


Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved