ikub.al   |   Njoftime  |   Biznese.al   |   Ligje
Rifreskimi i fundit: 19/10/2019 16:28


Shqipëri, qeveria nuk ndjehet përgjegjëse për datën
Shqipëri, qeveria nuk ndjehet përgjegjëse për datën
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...
Te gjitha 97 | Portalb | I sapobotuar
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...
Presidenti francez Macron vendos: Jo negociata!
Presidenti francez Macron vendos: Jo negociata!
Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk ka arritur të bindë presidentin francez, Emmanuel Macron, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në konferencën e përbashkët për shtyp, Merkel u shpreh: ...
Te gjitha 138 | Koha Jone | para 16 ore
Kancelarja gjermane, Angela Merkel nuk ka arritur të bindë presidentin francez, Emmanuel Macron, për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Në konferencën e përbashkët për shtyp, Merkel u shpreh: ...
“Lufta në Siri po ashpërsohet dhe koha nuk premton”, çfarë shkruan babai i Alvin Berishës
“Lufta në Siri po ashpërsohet dhe koha nuk premton”, çfarë shkruan babai i Alvin Berishës
Babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë pranë familjes reagon me një letër. Babai i vogëlushit, historia e të cilit preku zemrat e shqiptarëve pas transmetimit të ...
Te gjitha 71 | Gazeta Express | I sapobotuar
Babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë pranë familjes reagon me një letër. Babai i vogëlushit, historia e të cilit preku zemrat e shqiptarëve pas transmetimit të ...
(VIDEO) DASH i zhgënjyer nga refuzimi i datës për Shkupin dhe Tiranën
(VIDEO) DASH i zhgënjyer nga refuzimi i datës për Shkupin dhe Tiranën
Departamenti Amerikan i Shtetit tha se njeh përpjekjet e forta dhe reformat e rëndësishme te Shqiperisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe njëkohësisht shpreh zhgënjim të thelle që Këshilli Europian nuk I vlerësoi këto ...
Te gjitha 71 | Shenja | para 35 min
Departamenti Amerikan i Shtetit tha se njeh përpjekjet e forta dhe reformat e rëndësishme te Shqiperisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe njëkohësisht shpreh zhgënjim të thelle që Këshilli Europian nuk I vlerësoi këto ...
Ilir Demalia flet për ndryshime brenda PD-së, paralajmëron Lulzim Bashën për protestat
Ilir Demalia flet për ndryshime brenda PD-së, paralajmëron Lulzim Bashën për protestat
Postuar: 18/10/2019 - 21:09 Analisti Ilir Demalia tha se pas u mor vendimi për negociatat opozita më parë duhet të rindërtojë vetëveten “Se kjo klima e protestave të opozitës është bërë si kënga e kukuvajkës. Opozita ...
Te gjitha 69 | Sot.Al | para 19 ore
Postuar: 18/10/2019 - 21:09 Analisti Ilir Demalia tha se pas u mor vendimi për negociatat opozita më parë duhet të rindërtojë vetëveten “Se kjo klima e protestave të opozitës është bërë si kënga e kukuvajkës. Opozita ...
“Numri i shqiptarëve në Turqi është më i madh se popullsia e Shqipërisë” Ambasadori i Turqisë në Tiranë
“Numri i shqiptarëve në Turqi është më i madh se popullsia e Shqipërisë” Ambasadori i Turqisë në Tiranë
Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare u shpreh se, “sot ne kemi marrëdhënie të përkryera me Shqipërinë në fushat politike, ekonomike-tregtare, kulturore, ...
Te gjitha 61 | Albportali | para 4 ore
Ambasadori i Turqisë në Tiranë, Murat Ahmet Yörük në një intervistë për Agjencinë Telegrafike Shqiptare u shpreh se, “sot ne kemi marrëdhënie të përkryera me Shqipërinë në fushat politike, ekonomike-tregtare, kulturore, ...
Italia propozon rishqyrtimin e hapjes së negociatave për Shqipërinë në nëntor
Italia propozon rishqyrtimin e hapjes së negociatave për Shqipërinë në nëntor
Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte pritet që t’i propozojë Bashkimit Evropian të marrë sërish në shqyrtim hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin nëntor. Italia e vendosi në krye të ...
Te gjitha 52 | PortaliOnline | para 4 ore
Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte pritet që t’i propozojë Bashkimit Evropian të marrë sërish në shqyrtim hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut në muajin nëntor. Italia e vendosi në krye të ...
OSBE dhe shtetet e ‘Quintit’ japin vlerësimin e tyre për organizimin e zgjedhjeve nga KQZ
OSBE dhe shtetet e ‘Quintit’ japin vlerësimin e tyre për organizimin e zgjedhjeve nga KQZ
Me ftesë të delegacioneve të shteteve të Quintit (ShBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës, Italisë) dhe Austrisë me seli në Vjenë, kryetarja e KQZ-së Valdete Daka dhe ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, ...
Te gjitha 137 | Gazeta Express | I sapobotuar
Me ftesë të delegacioneve të shteteve të Quintit (ShBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës, Italisë) dhe Austrisë me seli në Vjenë, kryetarja e KQZ-së Valdete Daka dhe ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, ...
Rama: S'ka dorëheqje e mocion mosbesimi, ne i kemi bërë të gjitha detyrat, shtyrja e negociatave për shkak të problemeve të BE
Rama: S'ka dorëheqje e mocion mosbesimi, ne i kemi bërë të gjitha detyrat, shtyrja e negociatave për shkak të problemeve të BE
Postuar: 19/10/2019 - 07:50 Kryeministri Edi Rama, deklaroi dje në konferencën për shtyp, se Shqipëria ka bërë përpjekjet maksimale, për të marrë konfirmimin nga BE, për hapjen e negociatave. Rama, u shpreh se problemi ...
Te gjitha 42 | Sot.Al | para 9 ore
Postuar: 19/10/2019 - 07:50 Kryeministri Edi Rama, deklaroi dje në konferencën për shtyp, se Shqipëria ka bërë përpjekjet maksimale, për të marrë konfirmimin nga BE, për hapjen e negociatave. Rama, u shpreh se problemi ...
Kryemadhi pas refuzimit të Shqipërisë për hapjen e negociatave: Rama të dorëhiqet
Kryemadhi pas refuzimit të Shqipërisë për hapjen e negociatave: Rama të dorëhiqet
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kërkoi sot dorëheqjen e Kryeministrit Edi Rama pas vendimit të mos hapjes së negociatave me BE. Sipas saj, “Rama është përgjegjës për mos hapjen e negociatave për shkak të ngritjes në ...
Te gjitha 27 | Medial | para 93 min
Kryetarja e LSI-së Monika Kryemadhi kërkoi sot dorëheqjen e Kryeministrit Edi Rama pas vendimit të mos hapjes së negociatave me BE. Sipas saj, “Rama është përgjegjës për mos hapjen e negociatave për shkak të ngritjes në ...


Guvernatori Mehmeti takoi zëvendëspresidentin e Bankës Botërore
Guvernatori Mehmeti takoi zëvendëspresidentin e Bankës Botërore
Delegacioni i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, i kryesuar nga Guvernatori Fehmi Mehmeti, gjatë takimeve vjetore të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar që po mbahen në Uashington ka marrë pjesë në ...
Te gjitha 21 | Telegrafi | para 72 min
Delegacioni i Bankës Qendrore të Republikës së Kosovës, i kryesuar nga Guvernatori Fehmi Mehmeti, gjatë takimeve vjetore të Bankës Botërore dhe Fondit Monetar Ndërkombëtar që po mbahen në Uashington ka marrë pjesë në ...
Të mërkuren hapet panairi ‘Agrokos 2019’
Të mërkuren hapet panairi ‘Agrokos 2019’
Për të nëntëmbëdhjetën herë në Prishtinë, do të mbahet panairi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit “Agrokos”. Me datën 23, 24 dhe 25 në sallën ”1 Tetori”, do të mbahet ky panair, ku do të marrin pjesë shumë kompani ...
Te gjitha 2 | Telegrafi | para 4 ore
Për të nëntëmbëdhjetën herë në Prishtinë, do të mbahet panairi Ndërkombëtar i Agrobiznesit dhe Ushqimit “Agrokos”. Me datën 23, 24 dhe 25 në sallën ”1 Tetori”, do të mbahet ky panair, ku do të marrin pjesë shumë kompani ...
22.6 milionë euro humbje në veri- serbët nuk e paguajnë rrymën
22.6 milionë euro humbje në veri- serbët nuk e paguajnë rrymën
Në më pak se dy muaj e deri dje, mos-pagesa e energjisë elektrike në pjesën veriore të vendit, Kosovës i ka shkaktuar një humbje prej 22.6 milionë euro. E gjithë kjo, është barrë për buxhetin e shtetit. Ndërkaq, ende ...
Te gjitha 8 | AlbInfo | para 19 ore
Në më pak se dy muaj e deri dje, mos-pagesa e energjisë elektrike në pjesën veriore të vendit, Kosovës i ka shkaktuar një humbje prej 22.6 milionë euro. E gjithë kjo, është barrë për buxhetin e shtetit. Ndërkaq, ende ...

Shqipëria ekstradon në Greqi ukrainasin e shumë kërkuar
Shqipëria ekstradon në Greqi ukrainasin e shumë kërkuar
Policia shqiptare ka ekstraduar sot në drejtim të Greqisë një ukrainas, i cili një vit më parë sulmoi një person me shufër hekuri dhe më pas e goditi 6 herë me thikë deri në vdekje. Mësohet se është ekstraduar M. Y., ...
Te gjitha 7 | ABCNews | para 2 ore
Policia shqiptare ka ekstraduar sot në drejtim të Greqisë një ukrainas, i cili një vit më parë sulmoi një person me shufër hekuri dhe më pas e goditi 6 herë me thikë deri në vdekje. Mësohet se është ekstraduar M. Y., ...
Pasuritë e gjyqtarëve dhe prokurorëve – Vettingu zbardhi 83 magjistratë me probleme, ILDKPKI kishte raportuar 48
Pasuritë e gjyqtarëve dhe prokurorëve – Vettingu zbardhi 83 magjistratë me probleme, ILDKPKI kishte raportuar 48
Rreth gjysma e raporteve të ILDKPKI janë rrëzuar nga hetimet e kryera nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit që po bën Vetting-un e gjyqtarëve e prokurorëve. Komisioni ka publikuar treguesit zyrtarë të rezultateve të ...
Te gjitha 3 | ScanTv | para 4 ore
Rreth gjysma e raporteve të ILDKPKI janë rrëzuar nga hetimet e kryera nga Komisioni i Pavarur i Kualifikimit që po bën Vetting-un e gjyqtarëve e prokurorëve. Komisioni ka publikuar treguesit zyrtarë të rezultateve të ...
Tatimorët mbyllin ‘The Code’ në Bllok, kapen me shkelje ‘Lolli Pop’ i djalit të Fatos Nanos
Tatimorët mbyllin ‘The Code’ në Bllok, kapen me shkelje ‘Lolli Pop’ i djalit të Fatos Nanos
Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar ditën e djeshme “The Code” në zemër të Tiranës për mungesë të kuponit tatimor dhe mossigurimit të një punonjësi. Lajmin e bën të ditur zëvendëskryeministri Erion Braçe në një ...
Te gjitha 4 | Gazeta Express | para 2 ore
Drejtoria e Hetimit Tatimor ka bllokuar ditën e djeshme “The Code” në zemër të Tiranës për mungesë të kuponit tatimor dhe mossigurimit të një punonjësi. Lajmin e bën të ditur zëvendëskryeministri Erion Braçe në një ...

Dita e Nënë Terezës
Dita e Nënë Terezës
Plot gjatëmbëdhjetë vite më parë, më 19 tetor 2003, Nënë Tereza u shpall e “Lumturuar” nga Papa Gjon Pali II. Në maj 2011 është mbajtur ceremonia e shenjtë e lumturimit të Nënë Terezës, në Bazilikën e......
Te gjitha 10 | Zeri | para 8 ore
Plot gjatëmbëdhjetë vite më parë, më 19 tetor 2003, Nënë Tereza u shpall e “Lumturuar” nga Papa Gjon Pali II. Në maj 2011 është mbajtur ceremonia e shenjtë e lumturimit të Nënë Terezës, në Bazilikën e......
SShqiptarët në Maqedoni nuk janë ardhacak, por…NUK JANË ARDHACAKË, POR ETNI HISTORIKE NGA ANTIKITETI E DERI TE KOHA JONË…
SShqiptarët në Maqedoni nuk janë ardhacak, por…NUK JANË ARDHACAKË, POR ETNI HISTORIKE NGA ANTIKITETI E DERI TE KOHA JONË…
SHQIPTARËT NUK JANË ARDHACAKË, POR ETNI HISTORIKE NGA ANTIKITETI E DERI TE KOHA JONË… *Historiani Jusuf Buxhovi, gjatë takimit me studentët e Universitetit të Europës Juglindore në Shkup, tha se Maqedonia si shtet mund ...
Te gjitha 6 | Ina-Online | para 2 ore
SHQIPTARËT NUK JANË ARDHACAKË, POR ETNI HISTORIKE NGA ANTIKITETI E DERI TE KOHA JONË… *Historiani Jusuf Buxhovi, gjatë takimit me studentët e Universitetit të Europës Juglindore në Shkup, tha se Maqedonia si shtet mund ...
“Takimi kombëtar i orkestrave të harqeve, muzika e dhomës” , nis edicioni i 4 në Elbasan
“Takimi kombëtar i orkestrave të harqeve, muzika e dhomës” , nis edicioni i 4 në Elbasan
Për të 4-rtin vit rradhazi do të vihet në skenën e teatrit Skampa “Takimi kombëtar i orkestrave të harqeve, muzika e dhomës”. Përgjatë tre netëve do të performojnë 10 trupa nga i gjithë vendi, përfshirë atë të Kosovës ...
Te gjitha 8 | VizionPlus | para 4 ore
Për të 4-rtin vit rradhazi do të vihet në skenën e teatrit Skampa “Takimi kombëtar i orkestrave të harqeve, muzika e dhomës”. Përgjatë tre netëve do të performojnë 10 trupa nga i gjithë vendi, përfshirë atë të Kosovës ...

Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit
Kush peshkon në llum, nuk duhet të ankohet për fatin e grepit
Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde e kuruar siç do të kishte bërë edhe një brune në vend të saj, e dalë nga listat e Partisë Demokratike e kishte pothuaj të ...
Te gjitha 3 | BalkanWeb | para 6 ore
Rrjetet sociale e masakruan barbarisht një deputete të parlamentit shqiptar. Gruaja e re, bionde e kuruar siç do të kishte bërë edhe një brune në vend të saj, e dalë nga listat e Partisë Demokratike e kishte pothuaj të ...
13 vjeçari vdes nga cigaret elektronike, duke u bërë rasti i 1500 me sëmundjen EVALI
13 vjeçari vdes nga cigaret elektronike, duke u bërë rasti i 1500 me sëmundjen EVALI
Rreth 1500 Amerikanë kanë zhvilluar një sëmundje të mushkërive kërcënuese për jetën dhe që tani po quhet “EVALI.” Nga rreth 1500 të prekur nga sëmundja, 33 prej tyre kanë vdekur nga kjo sëmundje e mistershme. ...
Te gjitha 4 | TetovaSot | para 111 min
Rreth 1500 Amerikanë kanë zhvilluar një sëmundje të mushkërive kërcënuese për jetën dhe që tani po quhet “EVALI.” Nga rreth 1500 të prekur nga sëmundja, 33 prej tyre kanë vdekur nga kjo sëmundje e mistershme. ...
Ndjekja penale – rrjedhë e vetingut në drejtësi
Ndjekja penale – rrjedhë e vetingut në drejtësi
Nga Alpin OLLOGU/ Supozojmë rastin më të mirë, aplikimin e vetingut reformues në drejtësi, ku shumë prej gjyqtarëve dhe prokurorëve në R.Maqedonisë së Veriut, nga shkaku i moskalimit në këto filtra, përpos që pritet të ...
Te gjitha 2 | Ina-Online | para 64 min
Nga Alpin OLLOGU/ Supozojmë rastin më të mirë, aplikimin e vetingut reformues në drejtësi, ku shumë prej gjyqtarëve dhe prokurorëve në R.Maqedonisë së Veriut, nga shkaku i moskalimit në këto filtra, përpos që pritet të ...

Sindikata e Policisë së Kosovës organizon edicionin e VII -të të lojërave sportive në përkujtim të zyrtarëve të rënë në detyrë
Sindikata e Policisë së Kosovës organizon edicionin e VII -të të lojërave sportive në përkujtim të zyrtarëve të rënë në detyrë
Sindikata e policisë së Kosovës në shenjë nderimi dhe respekti për zyrtarët e rënë në detyrë ka organizuar edicionin e VII -të të lojërave sportive në futboll të vogël, në qytetin e Gjilanit. Në hapje të këtij eventi ...
Te gjitha 2 | Arbresh | para 4 ore
Sindikata e policisë së Kosovës në shenjë nderimi dhe respekti për zyrtarët e rënë në detyrë ka organizuar edicionin e VII -të të lojërave sportive në futboll të vogël, në qytetin e Gjilanit. Në hapje të këtij eventi ...
Vetëvendosje: “Schengeni Ballkanik”, emri i ri i Serbisë
Vetëvendosje: “Schengeni Ballkanik”, emri i ri i Serbisë
Vetëvendosje del hapur kundër “Schengenit Ballkanik”, të Ramës: “Mini-Schengen”, emri i ri i sferës së Serbisë në Ballkan Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me takimin trepalësh të ...
Te gjitha 4 | Telegraf | para 4 ore
Vetëvendosje del hapur kundër “Schengenit Ballkanik”, të Ramës: “Mini-Schengen”, emri i ri i sferës së Serbisë në Ballkan Qendra e Lëvizjes Vetëvendosje në Shqipëri ka reaguar lidhur me takimin trepalësh të ...
Mallikimi i politikës, që po e lë vendin prapa!
Mallikimi i politikës, që po e lë vendin prapa!
Tersi i ka ndjekur shqiptarët në shekuj. Pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, Shqipërua u rreshtua me Bllokun e Lindjes, ndryshe nga fqinjët e saj strategjikë si Greqia e Italia. Një zgjedhje kjo që koha tregoi ...
Te gjitha 2 | Telegraf | para 112 min
Tersi i ka ndjekur shqiptarët në shekuj. Pas përfundimit të Luftës së Dytë Botërore, Shqipërua u rreshtua me Bllokun e Lindjes, ndryshe nga fqinjët e saj strategjikë si Greqia e Italia. Një zgjedhje kjo që koha tregoi ...

Shqipëri, qeveria nuk ndjehet përgjegjëse për datën
Shqipëri, qeveria nuk ndjehet përgjegjëse për datën
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...
Te gjitha 97 | Portalb | I sapobotuar
Ministri i jashtëm i Shqipërisë Gent Cakaj thotë se Qeveria Rama nuk ndjen përgjegjësi për të dhënë dorëheqje për shkak të mos marrjes së datës për nisjen e bisedimeve me BE-në. Duke komentuar propozimin për zgjedhje në ...
(VIDEO) DASH i zhgënjyer nga refuzimi i datës për Shkupin dhe Tiranën
(VIDEO) DASH i zhgënjyer nga refuzimi i datës për Shkupin dhe Tiranën
Departamenti Amerikan i Shtetit tha se njeh përpjekjet e forta dhe reformat e rëndësishme te Shqiperisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe njëkohësisht shpreh zhgënjim të thelle që Këshilli Europian nuk I vlerësoi këto ...
Te gjitha 71 | Shenja | para 35 min
Departamenti Amerikan i Shtetit tha se njeh përpjekjet e forta dhe reformat e rëndësishme te Shqiperisë dhe Maqedonisë së Veriut dhe njëkohësisht shpreh zhgënjim të thelle që Këshilli Europian nuk I vlerësoi këto ...
“Lufta në Siri po ashpërsohet dhe koha nuk premton”, çfarë shkruan babai i Alvin Berishës
“Lufta në Siri po ashpërsohet dhe koha nuk premton”, çfarë shkruan babai i Alvin Berishës
Babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë pranë familjes reagon me një letër. Babai i vogëlushit, historia e të cilit preku zemrat e shqiptarëve pas transmetimit të ...
Te gjitha 71 | Gazeta Express | I sapobotuar
Babai i Alvi Berishës, 11-vjeçarit që ndodhet në Siri, në pritje që shteti shqiptar ta kthejë pranë familjes reagon me një letër. Babai i vogëlushit, historia e të cilit preku zemrat e shqiptarëve pas transmetimit të ...

Koha që zgjodhi kryeministri rus për të bërë një ‘tweet’ për Ballkanin flet me shumë se teksti. Ekzaktësisht pas Jo-së së BE
Koha që zgjodhi kryeministri rus për të bërë një ‘tweet’ për Ballkanin flet me shumë se teksti. Ekzaktësisht pas Jo-së së BE
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka postuar në Twitter një status ku flet për një Ballkan të trazuar dhe jo-stabël. Medvedev ka zgjedhur ditën pas Jo-së për çeljen e negociatave të shfaqet me një tweet pedant. Ai ...
Te gjitha 31 | Lexo | para 71 min
Kryeministri rus, Dmitry Medvedev, ka postuar në Twitter një status ku flet për një Ballkan të trazuar dhe jo-stabël. Medvedev ka zgjedhur ditën pas Jo-së për çeljen e negociatave të shfaqet me një tweet pedant. Ai ...
OSBE dhe shtetet e ‘Quintit’ japin vlerësimin e tyre për organizimin e zgjedhjeve nga KQZ
OSBE dhe shtetet e ‘Quintit’ japin vlerësimin e tyre për organizimin e zgjedhjeve nga KQZ
Me ftesë të delegacioneve të shteteve të Quintit (ShBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës, Italisë) dhe Austrisë me seli në Vjenë, kryetarja e KQZ-së Valdete Daka dhe ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, ...
Te gjitha 137 | Gazeta Express | I sapobotuar
Me ftesë të delegacioneve të shteteve të Quintit (ShBA-së, Britanisë së Madhe, Gjermanisë, Francës, Italisë) dhe Austrisë me seli në Vjenë, kryetarja e KQZ-së Valdete Daka dhe ambasadori i misionit të OSBE-së në Kosovë, ...
Del shifra, Albin Kurti thyen rekord, politikani i parë kosovar që merr 185 mijë vota në zgjedhje
Del shifra, Albin Kurti thyen rekord, politikani i parë kosovar që merr 185 mijë vota në zgjedhje
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thyer rekord të ri të votave, që ai ka arritur t’i merr në zgjedhjet e 6 tetorit. Kurti ka arritur të marrë 185 mijë vota, numër që nuk është arritur ...
Te gjitha 62 | BalkanWeb | para 21 min
Kandidati për kryeministër nga Lëvizja Vetëvendosje, Albin Kurti, ka thyer rekord të ri të votave, që ai ka arritur t’i merr në zgjedhjet e 6 tetorit. Kurti ka arritur të marrë 185 mijë vota, numër që nuk është arritur ...

Opozita maqedonase si ajo shqiptare, kërkon qeveri teknike e pastaj zgjedhje
Opozita maqedonase si ajo shqiptare, kërkon qeveri teknike e pastaj zgjedhje
Në Maqedoninë e Veriut, partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE kërkon që përpara se të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare të krijohet një qeveri teknike. E njëjta kërkesë si edhe nga opozita e bashkuar ...
Te gjitha 131 | Politiko | I sapobotuar
Në Maqedoninë e Veriut, partia më e madhe opozitare, VMRO-DPMNE kërkon që përpara se të zhvillohen zgjedhjet e parakohshme parlamentare të krijohet një qeveri teknike. E njëjta kërkesë si edhe nga opozita e bashkuar ...
Mediat greke: Ngjarjet politike në Shkup pas vetos nga Franca
Mediat greke: Ngjarjet politike në Shkup pas vetos nga Franca
“Vetoja nga Franca shkaktoi ngjarje politike në Maqedoninë Veriore”, “Stuhi në Shkup pas ‘jo’ së thënë nga BE-ja”, “Dëshpërim në Maqedoninë Veriore”, “Tërmet politik në Shkup”, janë një pjesë e komenteve të mediave ...
Te gjitha 140 | Koha.mk | I sapobotuar
“Vetoja nga Franca shkaktoi ngjarje politike në Maqedoninë Veriore”, “Stuhi në Shkup pas ‘jo’ së thënë nga BE-ja”, “Dëshpërim në Maqedoninë Veriore”, “Tërmet politik në Shkup”, janë një pjesë e komenteve të mediave ...
Moti sot
Moti sot
Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare me erë në drejtim jugor. Temperatura minimale pritet të jetë në intervalin nga katër deri 11 gradë celsius ndërsa temperatura maksimale do të ...
Te gjitha 69 | Republika | para 3 ore
Moti gjatë ditës së sotme do të jetë me diell dhe me vranësira mesatare me erë në drejtim jugor. Temperatura minimale pritet të jetë në intervalin nga katër deri 11 gradë celsius ndërsa temperatura maksimale do të ...

Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Protestohet në shenjë solidariteti me popullin kurd, disa persona e quajnë protestë kundër Turqisë
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.
Te gjitha 14 | Kosova Press | para 22 min
Sot në Prishtinë është mbajtur një protestë në shenjë solidariteti me popullin kurd, duke iu bashkangjitur kështu protestës #RiseUp4Rojava, që është mbajtur në disa qendra të botës.
“Kuriri” serb: Njësia e Speciale serbe e kreu masakrën në Reçak
“Kuriri” serb: Njësia e Speciale serbe e kreu masakrën në Reçak
Tradhtia e madhe!”. Kështu e nis shkrimin e saj gazeta beogradase “Kurir”, në të cilin një ish zyrtar i lartë i Shërbimit të Sigurimit Serb (SDB) dhe ish-zëvendësdrejtor i BIA-s, jep versionin për masakrën e Reçakut. ...
Te gjitha 8 | Medial | para 102 min
Tradhtia e madhe!”. Kështu e nis shkrimin e saj gazeta beogradase “Kurir”, në të cilin një ish zyrtar i lartë i Shërbimit të Sigurimit Serb (SDB) dhe ish-zëvendësdrejtor i BIA-s, jep versionin për masakrën e Reçakut. ...
I bashkua burrit në Siri, familjarët nga Kosova luten që ajo të bie në duart e turqve (VIDEO)
I bashkua burrit në Siri, familjarët nga Kosova luten që ajo të bie në duart e turqve (VIDEO)
I ftohti i dhjetorit sjell me vete për herë të tretë datën kur motra e SH.B(emër i njohur për redaksinë), iku nga familja për t’ju bashkuar bashkëshortit në luftën e ISIS-it në Siri. Më shumë se sa për t’ju bashkuar ...
Te gjitha 6 | TetovaSot | para 90 min
I ftohti i dhjetorit sjell me vete për herë të tretë datën kur motra e SH.B(emër i njohur për redaksinë), iku nga familja për t’ju bashkuar bashkëshortit në luftën e ISIS-it në Siri. Më shumë se sa për t’ju bashkuar ...

Gjithçka që ndodhi në protestën kundër ofensivës turke që gati sa nuk eskaloi në Prishtinë
Gjithçka që ndodhi në protestën kundër ofensivës turke që gati sa nuk eskaloi në Prishtinë
Kjo protestë që është organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK), është kundërshtuar nga një grup i njerëzve që e kanë quajtur të pakuptimtë. Igballe Rugova nga RrGK, tha se kjo protestë është organizuar për të ...
Te gjitha 236 | Lajminet | I sapobotuar
Kjo protestë që është organizuar nga Rrjeti i Grave të Kosovës (RrGK), është kundërshtuar nga një grup i njerëzve që e kanë quajtur të pakuptimtë. Igballe Rugova nga RrGK, tha se kjo protestë është organizuar për të ...
Brexit “rrëzon” një tjetër kryeministër britanik, deputetët votojnë kundër Boris Johnson
Brexit “rrëzon” një tjetër kryeministër britanik, deputetët votojnë kundër Boris Johnson
Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe ka rrëzuar edhe kryeministrin aktual, Boris Johnson, sa i takon marrëveshjes së Brexit për daljen nga Bashkimi Evropian. Në një seancë historike këtë të ...
Te gjitha 76 | BalkanWeb | I sapobotuar
Pas ish-kryeministres Theresa May, Parlamenti i Britanisë së Madhe ka rrëzuar edhe kryeministrin aktual, Boris Johnson, sa i takon marrëveshjes së Brexit për daljen nga Bashkimi Evropian. Në një seancë historike këtë të ...
Lideri i Barcelonës bën thirrje për ulje të tensioneve
Lideri i Barcelonës bën thirrje për ulje të tensioneve
Udhëheqësi i Barcelonës, Ada Colau, bëri thirrje të shtunën për qetësi dhe ndërpreje të protestave të dhunshme nga separatistët katalonas, të cilat eskaluan në masë të madhe. “Kjo situatë nuk mund të vazhdojë. Barcelona ...
Te gjitha 58 | Radio Evropa e Lire | para 36 min
Udhëheqësi i Barcelonës, Ada Colau, bëri thirrje të shtunën për qetësi dhe ndërpreje të protestave të dhunshme nga separatistët katalonas, të cilat eskaluan në masë të madhe. “Kjo situatë nuk mund të vazhdojë. Barcelona ...

Griezmann, lojtari më produktiv në La Liga këtë edicion
Griezmann, lojtari më produktiv në La Liga këtë edicion
Griezmann, i cili ka kaluar tek Barcelona vetëm gjatë kësaj vere, po arrin që të përshtatet mjaft mirë në lojën e skuadrës katalane. Dyshimet ishin të mëdha nëse francezi do të mund të lidhej me Lionel Messi, por këto ...
Te gjitha 51 | Lajminet | para 25 min
Griezmann, i cili ka kaluar tek Barcelona vetëm gjatë kësaj vere, po arrin që të përshtatet mjaft mirë në lojën e skuadrës katalane. Dyshimet ishin të mëdha nëse francezi do të mund të lidhej me Lionel Messi, por këto ...
Valon Berisha: Më së miri këndon Kololli, por atmosferën e bën Muriqi
Valon Berisha: Më së miri këndon Kololli, por atmosferën e bën Muriqi
Valon Berisha gjatë një interviste për emisionin “Ich bin Albaner” ka folur për shumë gjëra. Ndonëse fokus ka qenë karriera e tij, ai pa hezitim i është përgjigjur edhe disa pyetjeve ngacmuese nga gazetari, transmeton ...
Te gjitha 23 | Gazeta Observer | para 3 ore
Valon Berisha gjatë një interviste për emisionin “Ich bin Albaner” ka folur për shumë gjëra. Ndonëse fokus ka qenë karriera e tij, ai pa hezitim i është përgjigjur edhe disa pyetjeve ngacmuese nga gazetari, transmeton ...
Ibra e pranon: Dua të rikthehem në Itali, ja 3 ekipet që dua
Ibra e pranon: Dua të rikthehem në Itali, ja 3 ekipet që dua
Në dhjetor përfundon pushimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me shpresën se do të fitojë një tjetër titull kampion. Në moshën 38-vjeçare Zlatan Ibrahimovic ndihet më i fortë ser kurrë dhe është i gatshëm për të ...
Te gjitha 25 | Shenja | para 82 min
Në dhjetor përfundon pushimet në Shtetet e Bashkuara të Amerikës me shpresën se do të fitojë një tjetër titull kampion. Në moshën 38-vjeçare Zlatan Ibrahimovic ndihet më i fortë ser kurrë dhe është i gatshëm për të ...

Gent Fatali në pushime me të dashurën
Gent Fatali në pushime me të dashurën
Gent Fatali pak çaste më parë ka publikuar një imazh në llogarinë e tij në Instagram, ku shihet teksa ‘shijon’ vikendin me të dashurën e tij, shkruan . Këngëtari ka disa javë që është duke i kaluar në Gjermani dhe si ...
Te gjitha 191 | Lajminet | I sapobotuar
Gent Fatali pak çaste më parë ka publikuar një imazh në llogarinë e tij në Instagram, ku shihet teksa ‘shijon’ vikendin me të dashurën e tij, shkruan . Këngëtari ka disa javë që është duke i kaluar në Gjermani dhe si ...
Horoskopi ditor, e diel 20 tetor 2019
Horoskopi ditor, e diel 20 tetor 2019
Dashi Dashuria: Ata që kanë takuar kohët e fundit një person të veçantë, tashmë do të fillojnë të ndiejnë fluturat në stomakun e tyre, me të vërtetë mund të jenë të duhurat me të cilët të ndërtojnë një të ardhme të ...
Te gjitha 32 | Portalb | para 32 min
Dashi Dashuria: Ata që kanë takuar kohët e fundit një person të veçantë, tashmë do të fillojnë të ndiejnë fluturat në stomakun e tyre, me të vërtetë mund të jenë të duhurat me të cilët të ndërtojnë një të ardhme të ...
Rikthehet në YouTube kënga e re e Eni Koçit
Rikthehet në YouTube kënga e re e Eni Koçit
Këngëtarja Eni Koçi ditë më parë publikoi këngën e re me titull “Sekreti”, të cilës ia realizoi edhe videoklipin, shkruan . Por, për shkak të disa problemeve, ky projekt u fshi nga kanali i saj në YouTube, ndërsa sot ...
Te gjitha 26 | Lajminet | para 2 ore
Këngëtarja Eni Koçi ditë më parë publikoi këngën e re me titull “Sekreti”, të cilës ia realizoi edhe videoklipin, shkruan . Por, për shkak të disa problemeve, ky projekt u fshi nga kanali i saj në YouTube, ndërsa sot ...

Copyright © 2010 - time.al , All Rights Reserved